CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: melinda_gordon

Apa sbnrnye?Gangguan jin ke or saka?(Kerasukan di kpg. pg 46,gangguan lagi pg60)

Sesiapa ada masalah Saka...sila masuk benang ni...mudah mudahan ianya boleh membantu..

http://mforum2.cari.com.my/viewt ... ighlight=bro%2Bking

atau pergi ke search kat atas taip SAKA - KISAH BRO_KING nanti akan keluar Thread yang lama dulu yang dah dibincang dengan panjang lebar..

harap yang ni boleh membantu..

terima kasih..

dekat darussyifa akak jumpa ustazah....ustazah tuh bitau yang akak kena gangguan....tak cakapla jenis yang macam mana...masa ustazah baca ayat2 alquran.....meremang jer atas btg tengkuk.....pastuh....ustazah tepuk sendi2 badan....tapi bila tiba kat mata....ustazah tuh picit....terasa sakit ya Allah..........sampai akak tersentak macam nak menjerit....tapi akak bleh control tak terkeluar jeritan....bila tanya suami....nampak tak utazah tuh picit 2-2 belah mata kuat2 ....dia kata...biasa ja....nampak macam tak kuat.....pastuh.... bila akak sendiri cuba picit sekuat hati.....tak der la sakit macam tuh....masaustazah tuh baca2....akak doa biar jah dari gangguan dan godaan syaitan.....sebab tak lara la nak marah2, malas, stress, dalam rumah nih.....tak aman rsnya....

Reply 81# ajie2000

thanks ajie..

Reply 82# white_daisy

mel pun pnah jgk rasa mcm tuh..time ustaz tuh picit jari kaki..sakitnye allah je yg tau..tapi die picit tak kuat pun..tapi mel rasa sakit sgt..

Reply 83# melinda_gordon

sama sama...

Reply 71# white_daisy

wahhh.... white daisy... meremang bulu roma saya baca citer awak ni.... dah begitu punya lama macamana awak boleh bertahan?  seharusnya dari awal perkahwinan bila dah terasa kelainan tu kena terus gi berubat.. takut lama2 lagi susah dia nak tinggalkan awak...   harap2 forumers yg boleh dan berpengalaman tentang hal2 begini dapat membantu awak... di sini sebenarnya ramai senior forumers yg mempunyai pengalaman luas dalam hal2 begini (tp ramai yg belum masuk ke benang ni lagi)....  harap2 awak dapat segera berjaya melepaskan diri dari apa juga makhluk yg mengganggu awak tu.....

Follow Us
Reply 86# twins

itu la....saya pun tak tahu...mungkin sebab saya selalu nak fikir positif.....suami pun macam selalu cakap tak der apa2...yang penting sembahyang n doa kat Allah...saya malas nak cakap n cerita banyak kali kat dia....sebab takut dia ingat saya nih dah gila ker paranoid lebih2....sedangkan perkara tersebut memang terjadi.....semua tuh perkara pelik2 la....dulu saya ingat gangguan biasa...dah pergi darussyifa.....tapi berulang balik......sehingga jadii yang bagun pagi tgk2 naked....saya takut la....tapi en. somi nih punya la tak alert....dia kata saya nih panas kot....jadi saya pun tak bangkang la kata2nya.....takut nih dia ingat nih paranoid terlebih......tapi dalam hati berasa ader sesuatu tak kena......

mel baru dpt call dr ustaz tuh ckp mlm nih die xdpt ubatkan mel..dah bnyk kali mel kena mcm nih..tiap kali nak g berubat mesti ade je halangan yg seolah2 xbagi mel nak pg berubat..tension la mcm ni..

salam...mel..

saya pun nak kongsi apa yg berlaku pada saya....saya sekarang tgh berubat dekat dar ...
white_daisy Post at 16-6-2010 16:42

mmg gtu la, ada gangguan jin n yg sebangsa dgnnyakdg maybe saka or ada org yg x puas ati anto untk mganggu umah tgga

mmg gtu la, ada gangguan jin n yg sebangsa dgnnyakdg maybe saka or ada org yg x puas ati anto un ...
syaiful Post at 16-6-2010 20:26

zaman moden mcm skang nih pun ade lagi bende2 mcm ni ye?xpahamla mel...

Reply 88# melinda_gordon

xpe mel sabar sabar...benda yg baik mmg banyak je halangan...btw awak stay kat mana? kl ke?

Reply 88# melinda_gordon

tu la kn lau xnah alami n tgk sndri mmg xkan caye nyecm my fren, laki die x caye
xnk mengubat n ikhtiar
bkn pe kdg sdih dgo die kdg cm x sdo
pnah tcampak ank die, seb bek ats katel tu
ustaz pn da scan mmg ade bnde mganggu
die pon admit, maybe ex die r x puas ati
ape arr, org da kawen da ada ank pon x puas ati lg

melinda_gordon Post at 16-6-2010 20:36

zaman moden tak semestinya takde... lagi maju lagi laa ilmu2 hitam nihh.... sebab ilmu itu berkembang.... makin tinggi peradaban zaman semakin tinggilah ilmu itu termasuklah ilmu hitam......

itu pemikiran urban yang kata mcm gitu zaman moden takde hantu laa, takde santau laa, mengarut laa..... JIN tetap wujud hingga ke hari kiamat....

Assalamualaikum

melinda_gordon Post at 16-6-2010 20:36

sy pun memula x cye pkare gini
tp sy pnah gado smpi nk ptus tng gak b4
slame due taon sy knal tng sy, die n family bjaye rahsiekan dr sy
yg dorg tgh bhadapan dgn gangguan jiran yg dgki dgn kbhgiaan kuarge die
rupenye da 5-6 taon gak dorg bhadapan dgn gangguan mcm2 jin nie
ada tok batin, sakai, dari kuil, dari perawat yg x btol - die g tmbh jin lg lak...

Reply 76# melinda_gordon

bkn pe mel, yg gado ngan kte pn kdg bkn dietp ada time tng sy tu tgh lmah, ade yg merasuk n wat gado
n then time tng sy sedar blek, pe yg die tau sy mrh die jer
padahal die x sedo ade bnde dlm bdn die time tu
tp sy pn bru2 nie bru sedo die ada gangguan
die kne rasuk ptg2, sblh sy dlm kete....
ada cik pon
n pnah cik pon dok msg2, len beno aytnye
cth ; nk penampo, trjg, aku x suke ko, aku xnk tgok ko etc

Reply 91# pinktriangle

haa, lau x silap kak pink pon nah gak brubat dgn bro hantukillercamner akak brubat dri jauh je ke g jumpe die
story la cket kak

last year mel ade g berubat..baik kejap..then ni die dtg lagi teruk sakitnye..insyaallah m ...
melinda_gordon Post at 16-6-2010 17:07

well, menurut apa yg sy taunie sbb perawat juz menghalau jer jin yg mganggu kamu
biasenye, ustaz2 nie juz halau kluar je tp x bunuh jin2 tu
tu yg dtg lg
sdgkan kne bnuh pon kdg, klu ade org gune sihir
die seru geng len plak
  org busuk ati

Reply 82# white_daisy

hehe, x same saketnye sbb nur kte blum kuat lg nk wat jin tu sakitustazah tu kuat ibadahnye, nurnye pon kuat
jin n d geng x thn lau dkt org ade nur yg kuat
biasenye lau x dsuruh die x dtg dkt nye
sbb tu pas berubat, kte disuruh amalkan zikir2 trtntu dgn niat krne Allah
doa agar smgt kte pulih n kuat smule
agar x mudah bnde2 halus msuk mganggu kte

kdg2 terfikir, ble kte dilanda masalah nie la wat kte ingt Allah selalu
so anggap la ia ujian yg menguji ksbrn, keikhlasan ati kte
ada hikmah d sebalik sesuatu itu
smoge sgle apa yg blaku mbuatkan kte mjadi smakin dkt dgn Allah

Reply 96# syaiful

alah dari jauh je dik...xde citer pun...xtau nak citer sbb xnampak kan...yg pasti dia kata dah bunuh abih segala jin2 yg ada...emmmm syukur sgt ada org sebaik dia kan. tolong ngn ikhlas.tapi part nenek akak xtaulah ok lagi ke x...