CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rurouni_khairul

Value hartanah-hartanah di JB...meh bincang!

kalu auction baper boleh pegi?

Reply #37 rurouni_khairul's post

Ha, tgk tu bro, cira82 dh tlg jwbkn sikit utk u..

Erm, ari tu bank ade buat call dgn valuer, diaorang sembang2 dpn aku. Mmg nmpk gaya renovation, tambah blkkg/ dpn/ tiling semua tu diorang kira masuk dlm valuation diorang. Klu chinese lak, faktor matahari naik, terbenam, longkang semua yg berkaitan dgn feng shui pun leh naik-turunkan value tau.

Aku rasa dlm area rumah bro ni, definitely boleh achieve RM110k and above. Kna pandai pancing buyer kot.

Originally posted by cira82 at 5-12-2007 02:42 PM
hmm.. u dah penah wat renovation n extension umah lum? corner inter or end lot? floor tile dah pasang ke?umah yg kat mane? meaning area la.. kalu yg depan2 dekat2 ngan sekolah tu ok laa.. tp kalu ...

Umah tuh memang dah direnovate depan belakang (jangan ingat 'belakang' tuh maksud lain yerk... ) siap ade kabinet dapur...lantai tiles...cuma pintu pagar jer rosak sebab dah lame sgt takde org duduk...bapak aku duk Kota Tinggi sejak pencen nie...aku lak kat KL...so umah tuh terbiar...aku suh bapak aku sewakan...die kate malas nak carik tenant...tuh sebab aku nak take over...buat refinance atas name aku, surplus hasil refinance aku nak cantikkan lagi umah tuh dan sewakan.

Sebenarnye aku dalam plan nak refinance umah bapak aku kat Skudai tuh, masih ade saki baki utang dengan koperasi (bapak aku ex govt servant) and then nak sewakan sebab aku duk KL...umah bapak aku tuh skrg nie terbiar...bapak aku stay kat Kota Tinggi, kg halaman die sebab die dah pencen. Tuh yg aku sedang rancang nie...

So ape cadangan?

Reply #44 rurouni_khairul's post

so kalau refinance ko nak buat ape ngan duit tu nanti.. beli rumah lain ke? idea bagusjugak tu..

tp kalu re-finance  tu kan akan tambahkan hutang jek.. kalu aku, baik jual jek.. kalu kt tmn u, umah cam ni bleh capai dlm 200k.. tp ni tmn u la.. dekat ngan jusco, sekolah, klinik, perpustakaan, kedai, masjid, etc...
kalu kat skudai tu rasenye bleh smpai 150k kot sbb kat tmn u nye inter lot pn ade yg jual 120k without any renovation.. tq

Follow Us
Originally posted by sayang_mulut at 6-12-2007 05:42 AM
so kalau refinance ko nak buat ape ngan duit tu nanti.. beli rumah lain ke? idea bagusjugak tu..

Duit nak buat upfront money utk carik property lain...nak start jadik landlord...

Reply #46 cira82's post

kalau aku tak jual.. kalau tu rumah aku..aku akanjual..tapikalau umah parents aku takkan jual..aku akan refinance untuk dapat an property baru. refinance pun aku akan amik sket je maybe 50000 untuk new property..and kite rent out rumah yang kite refinance tu.. dapat jugak duit nak bayar mortgage...50000 boleh buat upfront money untuk new property dan renovate sket2 rumah lame supaya senang nanti nak kasik orang duduk

Pergh.......korang kat sni sure jenis yg dah ade umah yg 2-3 buah. Bagus utk investment tu. Aku baru nk start2 cari umah utk operasi hidup aku yg seterusnya.
Nmpk gayanya mereka yg ade beli umah area Seri alam, masai kna hati2 sikit.
Sbb...smlm kt radio ade bgtau yg area seri alam dgn tiram dh naik air.

Ttg refinance ni, ade org bank yg bgtau yg klu org nk refinance dlm tempoh 3-5 thn dpt loan, ade certain pnalty interest yg peminjam kna byr.

Uma yg kat area Bandar UDA Utama ade lagi tak? rege dia pun ok
RM139K jek....single story. dkt2 area t/perling.

Reply #1 rurouni_khairul's post

Salam ...

Saya beli umah kat Taman Nusantara ... Masa beli dulu 80k jer ... Sekarang dah naik RM108k ... Tahun depan naik lagi berdasarkan Buletin Utama hari tu antara 10% hingga 15% ... Kalau yer la ... Pergh ...

Originally posted by sayang_mulut at 6-12-2007 02:24 PM
kalau aku tak jual.. kalau tu rumah aku..aku akanjual..tapikalau umah parents aku takkan jual..aku akan refinance untuk dapat an property baru. refinance pun aku akan amik sket je maybe 50000 unt ...

Yup...aku memang takde plan nak jual umah Sri Skudai nie...malah, aku nak upgrade dari semase ke semase sampai jadik cun...

Lebihan dari refinance tuh aku nak buat downpayment utk beli umah baru...so far aku dah ade 2 umah kalau count in umah Skudai nie...satu lagi kat KL nie....aku plan nak bukak cawangan ke-3 lak...

Originally posted by halimijuliana at 6-12-2007 06:31 PM
Salam ...

Saya beli umah kat Taman Nusantara ... Masa beli dulu 80k jer ... Sekarang dah naik RM108k ... Tahun depan naik lagi berdasarkan Buletin Utama hari tu antara 10% hingga 15% ... Kalau ...

Area JB punye property memang meletup-letup...maybe sebab status kite sebagai gerbang malaysia dan dekat dengan Singapore...lagi2 plak govt galakan org luar jadikan Malaysia sebagai second home, bertambah naik la harge property kat Malaysia...(tak termasuk lagi kadar masalah sosial yg bakal dihadapi... )

Umah mak aku kat Tun Aminah mase beli dulu RM 15K jer...lepas 20 tahun melambung cecah RM 80K...kire sendiri laa berape percent naik?

Originally posted by halimijuliana at 6-12-2007 06:31 PM
Salam ...

Saya beli umah kat Taman Nusantara ... Masa beli dulu 80k jer ... Sekarang dah naik RM108k ... Tahun depan naik lagi berdasarkan Buletin Utama hari tu antara 10% hingga 15% ... Kalau ...

ramai gak yg kate umah kat nusantara untung gile beli mase muruh dulu.. tp skrg dah mahal.. 108k utk umah yg dulu dia jual 90k.. bleh komplen kat SPN tu.. sbb mane leh consider low medium cost lagi kalu harga dah up to 100k...

umah parent i kat tmn u dulu 30k ke thn 1990.. srkg ade yg jual dpt 140k.. gile ah...

Reply #54 cira82's post

Umah kat Tmn U tuh kawasan mane? Dekat dengan Jusco ke?

Nak jual Tanah Sawit 48 ekar lot international ( tanah sekarang di usahakan oleh Felcra)di Ulu Tiram Johor Bahru

Harga Nego

Reply #56 edzaljb's post

Alamak bro...thread nie gunanye nak bincang...bukan nak meniaga...

Kpd u guys yg berminat nak survey2 rumah area Pulai yg menghala ke Pontian. Kena check betul2, sebbab ae certain2 area tmn perumahan baru di situ yg berstatus hak pegangan pajakan 99 tahun, dn bukan pegangan selama2nya.

Bro Mod, byk bank2 yg bagi pakej re financing skrg. Yg aku prasan, yg agak aktif adalah citibank. Maybank pn ok gaks. Klu ade yg serta kan dgn free gift mcm home theatre ke...plasma tv ke...lg menarik. Try la fishing around.

Reply #58 edmundo's post

Aku plan nak guna HSBC sebab pakej yg ditawarkan menarik dan program instalments tiap2 bulan menggalakan pengurangan interest...

Kengkawang.... saya nak tanya sket laa...
let's say saya ada rumah kat kota masai, balance finance tinggal 7 tahun lagi....
dan tak silap saya by 2008 bayaran pinjaman perumahan dah boleh tolak dari Akaun 2 EPF kita...
so kalau saya refinance rumah tu... bulan-bulan bayar tolak EPF... boleh ke???
worth it tak???