CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kelisa

CATS BOARDING

Reply #157 boocik04's post

then makcik u buat apa? diorang ada kasi ganti rugi ke apa?

betul.. ni vet yg i pegi ni dia tak tutup pintu belakang..reason sbb taknak tempat tu bau busuk. mane boleh camtu kan.. kot ye pon buat la tingkap tinggi ke apa. or at least, masa nak bukak cage pastikan pintu bilik tu tutup.

i ada gi jumpa vet tu, dia kata the worker tgh cari.. bagi masa dlm 1-2 weeks kalau tak  jumpe jugak dia ganti balik bagi anak kucing..

tapi mana nak sama ngan my baby tu

Reply #156 pengkid's post

tu laa.. my fren pon sume suruh saman.. or at least tuntut ganti rugi..

tapi tgh fikir2 lagi ni nak buat apa. still hoping that my cat tu pandai cari jalan balik rumah since vet tu ngan my house tak jauh..

Originally posted by rara_bella at 23-2-2009 10:37 AM
then makcik u buat apa? diorang ada kasi ganti rugi ke apa?

betul.. ni vet yg i pegi ni dia tak tutup pintu belakang..reason sbb taknak tempat tu bau busuk. mane boleh camtu kan.. kot ye pon  ...

hmph! sampai sudah my aunty tak jumpa kucing dia tu...
in the end dia amik  kucing lain bela.
tapi sedihnya mcm u la, dia amik dari kitten so dah sayang dah...
tapi dia takde la nak saman2 cuma dia warning org2 yg nak htr ke vet tu je la...
tapi kiranya kalau word of mouth dah negative, mesti ramai yg tak nak htr ke vet tu nanti.

Salam & Hi,
Memandangkan dah terjumpa topik pasal boarding nih.. nak mintak pertolongan dari sedara2 dan sedari2 cat lovers sekalian.
Citer dia macam nih, member aku nih dok area Semenyih, kucing dia tgh sarat ngandung. Pasal aku pun minat dan ada bela kucing nih, dia mintak pertolongan aku laa tanya kat sapa2 yang tahu tempat boarding terdekat dgn area dia tinggal nih ( Aku lak tak pernah ada pengalaman boarding ). Hujung bulan nih dia kena balik kampung pasal urusan penting. Takut kucing tuh terberanak plak dalam perjalanan kalau dia bawak balik sekali. Kalau ada info pasal tempat boarding dan bayaran dia amatlah dialu2kan. Sorry...tak sempat nak belek belakang2. Kalau kucing tuh beranak masa boarding bayaran dia macam mana plak ya? Thanks in advance.

[ Last edited by  Anok_Tupa at 25-2-2009 07:36 AM ]

Reply #161 Anok_Tupa's post

anok tupa...
boocik tak sure area semenyih ada ke tak boarding tapi kalau dah sarat mengandung kucing tu better htr ke vet utk boarding sbb kalau terberanak, at least vet bole buat apa2 yg sepatutnya...
cuba cari vet kat area semenyih tu, mesti ada boarding

Thanks boocik.... nanti saya sampaikan kat member saya pasal nih. Thanks again.

Follow Us
upkan balik benang nih  sebabnya nak tanya kat kuala terengganu ni kat mana nak board kucing?? tolong ek sesiapa yang tau
thanx in advanced

Originally posted by rara_bella at 22-2-2009 23:36
i hantar my cat for boarding. tau2 bila nak ambik klinik tu cakap my cat dah hilang. dia lari keluar masa pekerja nak bagi makan.

tau la my cat tu bukan kucing parsi harga ribu2,  ...

my cat dah balik rumah safe and sound yesterday night after 16 days journey kurus gile dia. bila pegang rasa tulang je.. adeiii kesian nya my kitty.

Balas #194 rara_bella\ catat

kalu bb siap la haku maki klinik tuh..gile pe..bule main lepas tangan gitu jek! cu bagitaw sikit klinik mane tuh..tobat xpi situ weh..nasib kocing tu pandai balik..

saya rasa saya perlukan boarding untuk few days bulan depan sebab nak masok hospital. anak2 bulu banyak pulak tu. tengah kira2 budget ni. or sape yg nak jadi cat sitter? saya dengan rela hati akan beri belanja minyak and upah sekali....pm ye kalau ada yg sudi...

Balas #196 zahraannur\ catat

bagi tau location kat mane? mana lah tau kot ade yg dekat boleh jadi cat sitter

Reply #196 zahraannur's post

a ah ek... lupo pulak. kat kajang r....

Originally posted by rara_bella at 5-3-2009 14:53

my cat dah balik rumah safe and sound yesterday night after 16 days journey kurus gile dia. bila pegang rasa tulang je.. adeiii kesian nya my kitty.

alhamdulillah... balik juga kucing u.
mmg bernasib baik betul kucing u & tuannya juga...

kat depan opis aku ada petshop yang ada cats boarding ni.. kedainye kat depan Uptown 5 Damansara sederet ngan Secret Recipe & Watsons.. hari2 ada kucing cantik2 kat situ.. aku selalu gi sana main2 kucing yang orang letak boarding.. besar2 kucing parsi, sebesor anjing pun ada   .. pastu yang warna kelabu pekat tu, baka Russian Blue apa tah nama dia.. yang best kucing2 yang boarding tu kebanyakannye manja2, jinak n tak takut orang.. so aku apa lagi, bukak cage pastu dukung2 la kucing2 tu .. tauke cina kedai tu dah kenal dah muka aku so dia tak heran kalau aku masuk kedai dia, bukak2 cage kucing pastu dukung2 ngan main2 ngan kucing2 tuh

[ Last edited by  mesmerize at 5-3-2009 21:51 ]

Reply #195 bbpie's post

memula ingat nak maki gak, tapi bila gi situ vet tu cakap lembut je mintak maaf sume.. terus tak termaki..

vet tu kat melawati.. lepas ni tatau dah nak hantar kat situ lagi ke tak..
sebab murah.. ada 2 lagi vet kat sini tapi mahal sket..

Originally posted by boocik04 at 5-3-2009 21:24

alhamdulillah... balik juga kucing u.
mmg bernasib baik betul kucing u & tuannya juga...

agaknya sebab dia tau tuan dia ni dok nangis hari2 kat rumah.. huhu
tapi mmg tak sangka laa.. lepas 2 minggu sampai jugak dia.
dok terbayang cemana laa dia lintas jalan sume tu..

Originally posted by rara_bella at 5-3-2009 14:53

bertuahnye rara... & bijak sungguh ur kitty..
pandai sungguh cari jalan pulang... kadang2 k leo terfikir mungkin bubu akak berjalan balik ke UK perdana...
kesian bubu mama... sedihnye bila teringat kat dia... tuhan aje yg tau...

Reply #201 rara_bella's post

tapi kalau murah pun, kita risau kalau kucing terlepas, lebih baik bayar mahal sikit...
takde la makan hati bila kucing kita hilang.

korang...tahu tak kat mane pet shop/vet yang trime kucing tuk boarning kat area ampang or yang terdekat...

saye ade 7 kucing dewasa + 2 kitten kecik...patut nak hantar kat kedai dekat2 sini...tetbe kedai tu dah pindah...saye kene gi langkawi nie...wedding cousin saye...risau la plak diorang dekat rumah nie...

saya pun tgh cari tmpt boarding yg ok. My cats tak pernah kena kurung dlm cage. Last month first time anta diaorg boarding kat Mesra Pet Shop Bangi. Mmg dah biasa ngan pet shop ni, beli Max dulu pun kat situ. Only that I personally think tempat boarding area diaorg kurang terjaga. Maybe banyak sangat kucing kat situ. The room is stuffy, cage pun tak berapa bersih. I'm not trying to tutup periuk nasi org ke apa just want to share.

My cats (Max - 1 cage, Che mot and her kittens - 1 cage) jadi sangat smelly coz diaorg tak letak litter box kat dlm cage. I did called them and ask perlu ke bawa litter box, bowl etc. They said tak payah sebab diaorg akan provide. Disebabkan kereta masa tu penuh, kitaorg tak bawak. Sedih tgk keadaan our cats masa ambil diaorg. Max really lose weight within 3 hari kitaorg tinggalkan dia. Che mot jadi phobia bila letak dlm cage, meowing mcm takut sesangat. I did asked staff kat situ, tak ganti ke bekas air, kenapa tak letak litter box etc, but they can't give me good answer. Tobat lepas ni tak hantar dah kat situ.

My hubby met this guy yg baru buka "pet hotel" kalau tak silap kat area sri kembangan kot masa gi spay che mot baru2 ni. Ingat nak gi jenguk tempat tu sebab dia kata cage /cat besar n other bedding, toys etc. Dia charge dlm RM30/cat/day. Kalau ok, ingat raya ni nak anta ke situ. If I have time to visit the place I'll update here.