CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ssbrosi

Vietnam

Close [Copy link]
lagik satu, sory lar aku demand..
kalau kau ada kelapangan paste la gambau..

hi.. sori laa lama tak masuk
sebok dok cari tempat nak belaja.. alhamdulillah aku dapat offer study obersi
so.. sebok den dok cari tompek yang sesuai haaa

berbalik kepada persoalan korang
aku ni dok kejap je kat hanoi.. pi ahad balik jumaat, pehtu hari2 kursus je kerja nye..
yg syoknya sbb dari hotel tu M.O.D.Palace Hotel which is near to army hotel ke university tu agak jauh so tiap2 pagi aku naik bas dan pukul 5 (dah gelap mcm pukul 7) aku naik bas balik hotel.. tengok tu mostly kat dlm bas je lah.. cuma 1/2 hari je kami pi shopping jap..

semua tempat tu kat old quarters... dekat hoan kiem lake.. yg aku shopping tu kat church apa ke nama tah.. gambar penjara yg kaler kuning tu aku pun tatau kat mana sbb kebanyakan rumah/bangunan/struktur kat hanoi ne semua depa dok cat kaler kuning.. kira ala2 official cat gitu.. so sorry laa yer... exact location i don't know

masa shopping tu ingat nak beli ler handbag tapi beg kat hanoi ni seme jenis kain bersulam dengan pelbagai bentuk bunga-bungaan.. for me mcm tak sesuai lak nak bawak pi keje.. mcm beg boh kain semayang jer.. tapi ada jugak beg yg penuh dgn beads/sequins... aku beli coin purse yg penuh labuci tu sbb cuteeeee sgt.. kalo free leh ler aku amik gambar tempek

aku rasa melia hotel tu lagi bagus kot.. aku tak de pilihan sebab kami semua kena dok situ..

Rate

1

then lagi satu org viet nam ni kan makan apa segala so be careful bila makan tu
masa jenjalan tu aku nampak siput babi nguet-nguet atas pinggan dia.. polka dot lagi uuuuu

kalau duchess ada member senegara then shopping i think will be alot more fun.. i was the only malaysian and female participants ..

Civic stay kat novotel garden plaza hotel selama 7 hari... agak jauh dari city centre tapi dekat dgn .
office.  Sekali masuk teksi.. dia akan caj 14k dong = 1usd. Tadi baru je makan dekat belakang masid besar yg belakang sheraton. Fish curry dgn bendi curry.. makan pun dgn ort vietnam sini.. dia yg jadi translator. sbb Civic request muslim food. Mmg scary naik kete atau moto kat sini.. huhuu.. hon mmg tak henti henti...
sini moto pun paling murah dia jual 1K USD. Kete memang mahal.. kalau VIOS tu dia jual 20KUSD

Rate

1

edited .....

[ Last edited by  duchessofkent at 19-12-2006 01:29 AM ]

Follow Us
dah jangan tanya pasal nama kedai.. haku pun tak tahu

teksi

tapi bab teksi tu ye.. masa aku sampai aku suh hotel tu tunggu kat airport tapi tak de lak org tunggu tak pun yg tunggu aku tu dah kena sapu dgn org lain kot.. so aku pun dgn a bit risau pi la tawakal ambik teksi kat kiosk kat dlm airport tu.. S.A. dia tu cakap caj dia US$14... aku lak sebagai pompuan yg suka mintak diskaun, mintak laaa kurang ke US$13, dia pon bagi je.. (aku punyalah menyesal patut mintak ler $10 ke $12 ke..).. pehtu tak pe la.. rupanya, delegates lain yg terus ambik teksi yg dah ada kat luar tu bayar US$10 je.. hishh...hangin aku dengar..rugi rm22. :geram:

then masa balik from hotel to airport,  aku suh hotel tu call cab. Aku dah cakap kat dia kalau boleh aku nak tambang US$10. Pompuan hotel tu cakap ok.....OK hangguk dia..  rupanya masa naik tu tetiba je driver texi tu kata "meter..meter.. (sebut dia mitaa..mitaaa..)".. aku dah risau, dah ler aku ada USD42 je masa tu.. walaupun mas dah tak payah bayar epot tax tapi aku risau la jugak kang tak de duit kang, haruuu.. driver tu dgn selambanye mengalihkan cap dia yg dok tutup meter tu dan tekujat aku tengok.. meter tu dah tunjuk 75000 VND (dalam USD4.7 laa)... mak aii, aku dah risau pasal takut kena kat 20USD kan.. dalam hati aku dok cakap..dah, aku dah kena semelih dah ni.. matilah aku, dah le sorang, pompuan lak tu.. puaih ler aku dok tak senang duduk dok tengok meter dia yg punya laju tuh.. aku pun mula laa bertawakal bertasbih segala...

alih2.. masa tu meter dia dah 220K VND dah... aku pun senyap2 keluarkan USD30 dollar dalam wallet aku, tinggal ler USD12 kat dlm tu... agak 3 menet pas aku simpan duit tu dolem poket jeans aku, kami sampai la kat epot.. meter masa tu dah 250,000 VND (USD16 laa..).. dia pun tunjuk meter tu dgn penuh bangganya... aku cakap kat dia 10 dollar..sambil tunjuk 10 jari aku nih.. dia dok tunjuk gak meter dia.. aku pun cakap 10 dollar..then aku kata no more money..aku bukak wallet aku tunjuk ada 2 keping duit 1 dollar.. dia pun sengih.. dia kata 'for me? for me?" aku pun kesian aku bagi la 1 dollar tu kat dia, aku cakap.. " 1 dollar for you, 1 dollar for me.. no more" (tangan tunjuk isyarat habis)... dia pon tegelak (agak dia kesian kat aku duit dah habih kot) dan angguk, dia cakap ok... tu pun aku tunggu takut kang habih dia bawak pelari segala beg & laptop aku.. dia keluar aku pun keluar..legaaaa..alhamdulillah..:tq:

[ Last edited by  tom_tombak at 18-12-2006 12:41 PM ]

Originally posted by tom_tombak at 18-12-2006 12:36 PM
dah jangan tanya pasal nama kedai.. haku pun tak tahu

teksi

tapi bab teksi tu ye.. masa aku sampai aku suh hotel tu tunggu kat airport tapi tak de lak org tunggu tak pun yg tunggu aku tu dah  ...

Hallo Tom,

Hang pegi main redah sorang sorang ke ??

Siapa boleh verify Amara Cafe  kat hotel ni http://www.zabihah.com/_details.php?rest_id=4099

Aku nak order for delivery lah..

esok nak kena pi tukar duit ni, so tak pasti nak bawak berapa banyak VND & berapa USD.
Agak2 korang kan....duit USD cuma untuk airport tax je ke?
semua urusan jual beli pakai VND kan? just to make sure..

Originally posted by kesuma at 18-12-2006 07:18 PM
esok nak kena pi tukar duit ni, so tak pasti nak bawak berapa banyak VND & berapa USD.
Agak2 korang kan....duit USD cuma untuk airport tax je ke?
semua urusan jual beli pakai VND kan? just to ...

x ada masalah utk guna USD kat mana mana kat vietnam.. kalau pakai dong.. lagi byk konfius

tinggal lagi, takut kang kita beli pakai USD, depa bagi balance VND, kang kira campur tolak, rugi lak. Anyway, thanks for your info :love:

tak per dia, bagi balik dalam USD juga ... no wrries. everywhere pakai USD. kalau pakai dong konpius jer ....

I ada pergi silk village. murah2 giler ... 1 meter USD2.00 jer ada juga yang 1 meter USD3~4 .... tgk kilang silk tu skali kat situ.

pergi makan dekat nisa restoran tum naik teksi dari Melia not more than 20,000 dong (pakai meter). dekat restoran tu ada banyak kedai2 yang jual gifts, kasut boot (lawa2). nanti I tempel gambar

GAMBAR HANOI

ni pemandangan Hanoi dari my hotel room

ni dekat reception

ni gambar kat silk village... ada dekat 40 kedai jual silk jer ...

lagi gambar

Restoran Nisa, tokey  dia nama Pak Ben

Dalam Restoran

Menu

tepi2 restoran ni ada berpuluh puluh kedai yang menjual kasut cam ni ..harga dari USD5 - USD15

:pompom::clap::clap:

good! good! banyak gambar..rasa tak sabar nak fly lusa ni. Paste le gambar lagi..
boots budak2 tu cute sangat, nak kena beli untuk my daughters nih.
hotel yg i dapat thru airasia package ni quite ok la..according to gambar2 yg kat dlm internet..lagi pun senang nak ronda2 kat dalam town tu. Dekat dgn Old Quarter, dekat dgn nisa restaurant etc. Tawakkal je la.:pray:

duchess, you pegi halong bay tak? Don't know nak pegi ke tak..tengokkan journey tu sampai 3-4 hours..mak hai..letihnya kalau balik hari.
Duan Xuan market best tak? Kalau nak cari souvenir, elok beli kat area mana?
silk village tu kat area mana?
ada tak pegi area Hai Ba Trung? Dengarnya kat situ banyak small boutique yg jual baju2 & bags yg good quality.
cuaca kat sana masa you pegi tu sejuk ssangat ke? nak kena bawak sweater ke tak?
nak kena standby airport tax tak masa nak balik ke KL eh?
sorry ya, banyak pulak soalan..:love:

[ Last edited by  kesuma at 19-12-2006 11:05 AM ]

saya rasa better pakai dong sebab lagi untung bila buat transaction... boleh mintak tawar ke 10,00 dong.. kalau USD habih sangat nak menawar pun 1USD each or 3 for USD2 which i did when i bought wooden keychains... for me.. better dong..

hanoi airport tax

kalau naik air asia kena sediakan airport tax.. rasanya 14USD

kasut kat hanoi belambak macam2 pesyen tapi haku tak sempat langsung nak shopping... gipun mcm maleh ler nak beli kasut dia.. aku ni kasut style very the conventional style..