CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: katak hijau

KONGSI PENGALAMAN FIRST POSTING... seorang guru...

Balas #220 musals\ catat

Aku amik seni je...kaedah bru utk math? Kalau mass n length bwk la pembaris n penimbang pastu wat la aktiviti...contoh wat mcm kuiz dlm kad secara kumpulan, suh bdk timbang pelbagai item cm gula2 ke, guli ke mengikut jisim yg ditetapkan...pastu yg length reka r aktiviti2 menarik...kna kreatif la.

Mase praktikum ni kna suap bdk byk2 skit, nnti gula2 tu bg r bdk. Mesti die seronok nk blaja. Good luck ye...

Balas #220 musals\ catat

hem....

apa kata main macam treasure hunt sikit (aku pernah guna)..dua dua boleh pakai...length dengan mass. macam ni.

memula, hang dah ukur dan timbang siap-siap beberapa barang yang ada dalam kelas ka atau nak mencabar lagi dalam kawasan sekolah (yang hang tetapkan la) then bagi la bebudak ukuran dan berat barangan tersebut, minta bebudak teka dengan mengukur dan menimbang...kira fun apa...budak teka, fikir, agak, bincang dan sebagainya nak cari jawapan. kira tak rigid sangat la kaedah ni dan berpusatkan murid. kita pantau je.

ada banyak lagi idea...tapi aku lagi suka yang lain share juga.

Thanks kengkawan. akan ku guna ilmu yg diberi
aku baru nengok mende2 yg nak diantor masa praktikum, adooooii!!! rasa mcm tak tebuat, mcm nak give up rasanya.

jadi askar pon tak  byk assignment cam ni.hahaha

[ Last edited by  musals at 17-6-2009 22:00 ]

Balas #223 musals\ catat

jadi askar? AW ka ka atau join ROTU?

asignment apa la sangat dalam asokar tu...IMP? taktik? senjata? kawad?

benda apa la yang sampai buat nak pitam? kalau tang tu pun dah rasa nak pitam..camno nak hadapi sepak terajang realiti yang sebenar?

apa pun, kalau hang betul minat nak jadi cikgu...buat sehabis baik setakat yang termampu dan ikut kebolehan hang. perbaiki mana yang kurang dan share mana yang lebih.

tapi kalau sebab terpaksa atau rasa cikgu ni kerja relax....harap dapat perbetulkan.

Originally posted by musals at 17-6-2009 21:54
Thanks kengkawan. akan ku guna ilmu yg diberi
aku baru nengok mende2 yg nak diantor masa praktikum, adooooii!!! rasa mcm tak tebuat, mcm nak give up rasanya.

jadi askar pon tak  byk assignmen ...

Huhu...good luck ye...Xde pape pn praktikum tu senang je...Nnti ape yg nk ngajar tu tukarla ngan kwn so dpt la idea lain jugak...Mase praktikal aku slalu tukar2 RPH utk memudahkan kerja n lebih mudah sbb ABM pn leh tukar2 skali...

aku memang minat ngajor. sebenanya aku risau sebab aku mengidap sakit tulg blakang. jadi takut tak tebuat suma keje. kalau boleh hati ni, nak ngajor sebaik mungkin. nak guna abm tebaik. tapi sakit aku buatkan byk kekangan.

Apa pon thanks kengkawan, aku masih tengah cari pasal method2 dan action research.

Follow Us

Balas #226 musals\ catat

Huish...sakit tulang belakang? Kalau cmtu ko guna la ABM pakai teknologi, wat power point ke...

Leeya, nak tanya btolke org ckp budak kpli masa cuti akhir tahun cuma cuti seminggu lebih je....sebab kena hadir btn, kursus kissm.

Balas #228 musals\ catat

Xde la seminggu.Dlm lebih kurang 2-3 minggu kot.Kira ambik seminggu dua dlm bln disember.

215# CharlieDale ermm..intake kali ni jgn xtau ramai cikgu2 pmpn yg dihantar ke pedalaman P3 sama cam kami...sian gak tp apa boleh buat..so buat yg masih lum posting..silalah kawen cepat2 ek sblm terlambat

215# CharlieDale ermm..intake kali ni jgn xtau ramai cikgu2 pmpn yg dihantar ke pedalaman P3 sama cam kami...sian gak tp apa boleh buat..so buat yg masih lum posting..silalah kawen cepat2 ek sblm ter ...
terrace Post at 21-6-2009 00:14

Oh,ye ke?Ingatkan P3 tu utk cikgu2 laki je....Tp xpe.Elaun tinggi dr gaji.Huhu...

emm...baru dpt surat mggu lepas kena lapor diri 1julai ni kat smk kat sentul....huhuh...takutnyer ngjr tengah2 bandar ni....

sbb tugasla aku dtg sini walau terpaksa..kerana bumi sarawak ini tempat org dendam pada seseorang yg aku sayang sampai dia meninggal dek kejahatan org sarawak jugak...sorry to say,sbb nila se ...
cintajc Post at 14-6-2009 08:23

hmmm... x sangka plak ada golongan cerdik pandai berpemikiran cenggini... aku ingatkan org2 ulu kat sabah sarawak je ada pemikiran mcm tu...

kepada cikgu cintajc... jangan terlalu benci.. kerana dari kebencian itu nanti akan timbul rasa sayang... jangan terlalu damai.. kerana dari damai itu nanti bisa timbul keberantakan...

have to stand up and give a little message here because i'm a sarawakian... dendam u boleh simpan sendiri.. x perlu luah2 dlm forum.. kita takut nanti merebak pemikiran kolot cikgu kat bakal2 cikgu lain... maaf...

233# katak hijau

jgn salahkan dia, mungkin ada sebab dia cakap camtu, kat sini mmg 'lain' sket environment dia,xcam kat semenanjung...

hehhe me nanti 3rd august report duty...br me citer kat cni eh...dpt jhr tatau lg skola pe

ok... nak up skit thread ni..

naper senyap je ni

tgh menunggu posting tp xtau la bile..mybe bln 1..nnti sy story kt cni ye pengalaman posting

Post Last Edit by musals at 14-11-2010 23:18

SALAM, ALHAMDULILLAAH aku dah posting kat johor...

Gb aku gilakan pangkat..so dia tekan guru dia semaksimum yg mungkin..dia tak benarkan guru amik CRK..if mc pon dia kata dia ada hak utk tidak luluskan...
a) Bila marah..dia marah depan semu org walau kesalahan kecil
b)slalu ugut nak ambil tindakan tatatertib pada semua guru
c) penting kan diri sendiri
D)suruh cikgu menipu dlm documentation yg PPD nak cek
f) dia sendiri taknak mengajar...suruh cikgu lain wat leson plan dia

Apa yg patut aku buat? sETAKAT NI AKU MASIH BERSABAR...