CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAMS

Buruk Sangatkah Menjadi Peniaga Nasi Lemak?

sebenarnya orang meniaga makanan ini berkerja lebih 12 jam sehari. 3-4 jam tu hanya untuk menjual.

Kekadang nasi lemak yang dijual di tepi jln ni lagi sedap dari dalam kedai.
Murah pun ye. Kalau baik dengan makcik nasi lemak, kekadang dia buh sambal lebih, rendang la.. Sukeee

ada sorg tempat aku beli try nasi lemak dia...XSEDAP...KERAS
1-2 minggu kemudia akak tu dah xkelihatan meniaga lagi

nasi lemak yg best at least jangan la sambal tu ko manis maniskan..cam sial la..karipap pun sama... inti kentang tapi xmacam karipap dulu...inti skrg manis manis... org kelantan ka? bugima betol

ada lagi ke zaman-zaman sekarang yang menghina peniaga? tak paham saya. kenapa perlu dihina? kekadang nak meeting pun, orang ni juga yang kita cari untuk hidang kat orang2 VIP yang meeting tu. biar betul ada yang hina perkerjaan ni semua? masing2 la, kau suka keje opis, haa duduk la kau kat situ sampai pkl5.30ptg. yang suka berniaga, berniaga la korang. jangan dihina2. masing2 punya minat, ikut la lorong masing2. tak perlu hina-hina, perlekeh kerjaya orang lain.

bagi aku, ada yg selesa keje pejabat bukan smeata2 nak nampak gah, tapi benefits yg ditawarkan syarikat, merangkumi elaun perubatan, kenderaan, anak, sambung belajar, dan lain2 kemudahan. ada yang kerja ikut minat, dah dia memang tak minat niaga, dia lebih minat buat graphik ke, menulis ke, menguruskan acara ke..

aku rasa, sudah2 la tu nak bandingkan2 pekerja pejabat dengan bekerja niaga sendiri. dua2 ada kelebihan dan kekurangan. kalau motivasi si peniaga tu utk menjana pendapatan lebih, tu adalah matlamat dia. tapi kalau pekerja pejabat tu kekal dgn jawatan dan tempat kerja dia atas sebab minat pada sektor yang dia plih pun tak salah.

tak dinafikan meniaga lebih menguntungkan dari kerja mkn gaji.......cuma org yg meniaga ni proses kerjanya sgt lah penat tapi hasil yg diorg dapat mmg berbaloi2x....

Follow Us
CrowneGlory replied at 1-12-2015 03:27 PM
Awat emo masuk kategori smart sengkek kah? Rezeki dia bukan terletak pd dorg je... Asal bukan biar ...

bila masa nya i emo????

menyatakan kebenaran je..

i x smart dan i pun x sengkek...

mmg org2 lain yg lebih2, padahal penjual nasi lemak tu ntah2 kalau boleh xmo org tau pun dia kaya raya..
zaman skrg sgt bahaya..

baca la komen i dgn minda out of box.. bkn jumud..
org komen skit tegur skit kata emo..

aptb...

sentap menyentap amalan yang normal di forum apa pon rezeki Allah ada kat mana mana. ikut mana la jalan cerita kita ni macam mana nak dapat.

Ni sume subjektif la nak di kupaskan

ade yg berniaga untung

lebat..yg mkn gaji pun ade yg lebat tak
berhengat..ade yg komen niaga nasik lemak tp keta gedabak la..yg mkn gaji habuk tarak la..apa2 pun cara carik rezki tak guna la kalo hutang lebat then tak byr zakat..hidup tak berkat..tu yg kaya niaga pun kejap jer..yg mkn gaji lak cukup bln duit abis ntah ke mana saving nya

Aku pon ada ijazah. Tp tak kerja dalam aircond mcm org lain. Tak pakai cantik2, tak mekap, tak sembur perfume. Aku pegi keje pakai baju & seluat lusuh, selipar berlumpur, tudung simpul2 ke.. Tapi aku bangga dpt beli kereta, rumah, apa aku nak beli aku mampu dapatkan. Tak usah tau aku kerja apa. Tp bila org bual2 dgn aku, org respek..muda2 dah ada bisnes sendiri. Ijazah tu perlu sebagai pencapaian dalam hidup..seronok banggakan mak bapak bila ada gambar terima ijazah tergantung di dinding rumah. Jgn hina kami yg keje tak glemer mcm org lain..kami pon cari rezeki halal.

setokinpurple replied at 2-12-2015 02:29 PM
Aku pon ada ijazah. Tp tak kerja dalam aircond mcm org lain. Tak pakai cantik2, tak mekap, tak sembu ...

Salute!tak kisah apa pun kerja yang penting usaha dan rajin

Mana ada berniaga 7-9 saja bang oi.

Nuu masa untuk prepare bahan, masak, bungkus, modal itu ini.
Kalau setakat tlg jual pulak, xdela komisen byk sgt.

7-9 itu mitos sahaja.
Makcik2 kat kampung nun sebelum subuh dah bangun.

GhostWalking replied at 2-12-2015 03:00 PM
Salute!tak kisah apa pun kerja yang penting usaha dan rajin

Hari2 pakai cantik pon bosan..byk masa diperlukan utk bersiap semata2 nk pandangan org. Heheh. Rajin + usaha + dhuha. InsyaAllah rezeki tu Allah dah tetapkan. Tak kira background mana kita

Secara jujur, ai envy org berniaga sebab boleh berniaga sampai kertu.. takde age limit.

Ai keja design2 ni, risau lak bila nak capai umur lanjut camne la nasib.. so, sementara masih bergetah ni, ai mula belajar niaga skit.. niaga bodi. oops

untung sape yg pandai buat nasi lemak sedap.. leh bukak gerai and niaga.. penat2 tapi puas bila yg dijual tu licin habis.. berbaloi.. baru la happy b'kerja..

hebat penjula nasik lemak... bangun awal pagi, tidor pon lewat gak sebab nak pastikan semua cukup sebelum proses nasik lemak untuk jualan hari esok...

Betul jugak some of uols cakap.. peniaga gini bukannya kaya mana.. ai ada kenal sorang penjual lemang yg masyhur kat ampang jaya ni kata, walaupun dia boleh jual hampir 300 lemang satu malam, dia masih menyewa, tak mampu beli rumah, mahal2 katanya.. tatau la dia kelentong ke dak.

Tapi yg ai nampak berniaga ni, SURVIVAL sampai la kita kiok..
Kerja makan gaji samapi 60 thn je.. pastu nak buat apa lepas bersara? Mendamba nasib je la..

Berniaga ni, at least buat kita AKTIF & full of life sampai la.. The End.

xde sape pun yg pandang rendah pada peniaga nasi lemak ni..ntah2 si penulis sendiri yg ada perasaan camtuh..pastu dia assume org lain pun sama...sj je kan buat status camtuh..sangap nak diviralkan lah tu

org yg tulis status ni ingat nasi lemak tu turun dr langit agaknya...
turun2 terus jual n dpt untung

aku nak kena baca betul-betul...siapa yg tengah hina orang, kata buruk segala... ni?

Pasal tajuk macam ni,kalau kat forum.cari ni... adalah tajuk luahan perasaan kepada seseorang.
Tapi takder seseorang tu pun.

Haish.