CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cektim

[Video] Pengalaman Buruk Pembeli Juadah Di Bazar Ramadhan

smlm konon2 nak beli mknn kat jalan tar ni..
kt ade seciput tmpt org berniaga mknn..
aku ni gila mkn bontot ayam..nk beli la smlm yg siap da cucuk lidi tu..
3ketul bontot ayam  = rm1.50 huuuu
satu 50sen la kirenyer kan.. alahaiiiii..
takpe la.. tak jadi beli...
blk umah p cari bontot ayam kt kedai n goreng sendiri..
puas makan..

melia_star posted on 11-7-2014 11:05 AM
dulu2 aku pernah berniaga makanan kt Param selama 2 ramadan berturut2.....kalu meniaga secara ikhlas ...

nak cari yg ikhlas jual tu la yg susah
kalu harga mkanan pdan ngan sedap mkanan tu xpa

melia_star posted on 11-7-2014 11:05 AM
dulu2 aku pernah berniaga makanan kt Param selama 2 ramadan berturut2.....kalu meniaga secara ikhlas ...

Kalau sedap dan bahan kualiti, boleh jerk jual mahal sket.....cuma nak attract pelanggan mula mula susah la....lama lama repeat customer akan ramai.
Tapi kalau setakat berniaga kat param saja susah la nak create loyal customer.

Kalau mahal sket, tapi makanan sedap, tak kisah sangat.

budakshinchan posted on 11-7-2014 02:19 AM
siannya.. dah beberapa tahun mmg x beli kat bazar.. syg pahala puasa ramai pompuan x tutup aurat.. t ...

elokla orang mcm ko xde kat param tu. tgk ppuan je dah judgemental mcm2, here is an idea, cuba pindah arab saudi, kat sana ppuan pon xleh nak driving, jimat puasa pahala fahaman kau

khailya posted on 11-7-2014 11:02 AM
kt mane kedainyer? ape name kedainyer..
tingin lak nk mkn

bukan kedai..dia bukak payung jek...skrg dia meniaga kt pinggiran batu caves..area pasar malam ari jumaat...kalo turun dari bukit sri gombak tu kt trafik light belok kanan...jumpa rumah flat belah kanan depn lg..nampak bazar pastu kalo nampak org beratur panjang dia lah tu...pakcik tu mamak..ramah pun ramah...dia letak nasi tu dia menimbun penuh bekas polistrin putih tu...mana nak cari lagu tu kt kl nie..hehehe

izabellemylia posted on 11-7-2014 10:04 AM
jalan tar...ketupat palas...dah melekit2 mcm basi....

btw...ni 2nd time iols mkn ketupa ...

wktu ko belah 2 ketupat tu..msti ko tarik guna tgn kan..klau nmpak mcm bertali tu da x elok rasenye..
blh guna juga tips ni utk cek lemang raya nnt

Follow Us
fifie_olin posted on 11-7-2014 10:55 AM
ko dh tau rege byk tu order sekor je la..
tmpt aku rm16...tp x bli pon...
sbb jual tepi jln...ko ...

dah bungkus yang...siap dah pegang nk kuar duit.....igt nk argue tp tak ter argue sbb org ramai kt belakang....redhoo ajerlaa...kalu x de org sgt i dah sound gak dia....nk bising2 i ni org mendatang.....

yes mmg teruk kualiti makan kat param
baru nie beli onde2 - 5 biji RM2 masa berbuka makan mak ai nak gigit pun tak boleh tak masak ok luar jer cantik

smlm beli kole kacang - berminyak sampai meleleh

cektim posted on 11-7-2014 11:08 AM
nak cari yg ikhlas jual tu la yg susah
kalu harga mkanan pdan ngan sedap mkanan tu xpa

aku jual dulu alhamdulillah habis jer selalu...kdg adalah tinggal sikit2 boleh buat sahur....tp tulah dugaan meniaga Param ni....kalu sekadar suka2 je dan niaga ikhlas oklah...tp kalu niat nk byk untung jadilah mcm kes2 hazab ni.....

hari isnin lepas penang cuti. so ptg tu jalan2la kt param bandar perda tu. beli nasi bungkus ngan ikan pari air asam tu. tu pun ikan pari tu tggl 2 ptg pakcik tu suruh aku perabih skali aku ckp taknak sbb aku duduk sorg2 je.  so skali tu pakcik tu caj aku RM5 utk nasi kosong+ikan pari sepotong pegi kedai lain beli lauk sayur dhle pilihan tak banyak, aku mintak RM2 die gi caj aku RM2.50. sbb mls nk bertekak bulan ramadhan aku pun byr jelah. tp mmg pastu aku pangkah dah param param ni. karang berparang2 la pulak

Aku singgah macam2 param sepanjang bulan pose ni. Ikut mood la.. nak masak pon malas sebab aku berdua je ngan laki aku, dia plak jenis yg berbuka makan sikit.

Tepung pelita - Bahagian hijau tawar, bahagian santan rase cam jeli yg keras. Xrasa lemak langsung
Buah Melaka - Kenyal cam gelang getah dan tebal. gula melaka besar sebutir balck pepper.
Kuih bakar daging/cara berlauk : inti sikit. setengah potong cili, daun bawang, daging besar beras
ayam goreng style uncle bob tapi bukan uncle bob: RM 6.50. size kecik, xsedap & berminyak
ayam perchik: Seketul 6 ringgit (xletak tanda harga)
Cendawan goreng - Demand minimum order RM3. Nasib baik la aku ni mengidam, beli la jugak.

Yg best
Nasik kerabu seksyen 7 kota damansara - ade 2 kedai, aku beli kat mak cik yg ade jual laksam sekali. Nasik banyak giler, pemurah bagi sayur, sedap + ayam bakar seketul. Baru 5 ringgit
Nasik briyani kambing PARAM peringgit melaka - Kalau lambat datang habis. Mahal sikit tapi memang sedap. Dari zaman aku sekolah dorg dah meniaga kat pasar malam/PARAM.

Aku mmg trauma beli air kat bazar, so mmg dah beli stock juice sunkiss/peelfresh kat rumah.

Antara makanan yang susah jugak aku nak cari yg best.
Cara berlauk - kadang kadang seciput jerk dagingnya....lada jerk lebih
Buah melaka - Ada yang keras, ada yang intinya seciput
Cara Inti Gula - Gula yang amat kedekut sekali....sampaikan ada yang macam tak letak gula jerk
Burger Malaysia - Hanya selapis sambal saja....mentimun pun dah takde dah. Kedekut betul.
Karipap Sardin - Ada yang ada sardin tapi intinya ciput, ada yang takde rasa sardin pun....gaul sekali ngan keledek tue

Makanan yang aku rasa overpriced
Agar agar - kekadang tue agar agar sirap jerk pun....pun nak jual 40 sen ker? Kalau yang warna warni tue sampai 50 sen satu.
Air - aku rasa kos paling murah ada org yg jual air, tapi untung paling banyak sebenarnya. Sebab kekdang tue, ais jerk banyak. Rasa pun tawar

mongoose_kidz posted on 11-7-2014 11:13 AM
wktu ko belah 2 ketupat tu..msti ko tarik guna tgn kan..klau nmpak mcm bertali tu da x elok raseny ...

baiklah....mmg nampak bertali2nya...tpi aku mcm konpius sebab dia tak berbau langsung...itu aje..n rasanya pun takde pulak masam ke rasa mcm basi ke.. *aku gigit jugak cket nak merasa*

apapun tima kasih..

Yg no. 1 aku penah kena...selalu juga la
Bila mana kuih dlm bekas tu tinggal sikit., si penjual mesti akan suruh kita amik semua..
Baik2 aku nak beli singgit terpaksa juga beli 2inghit...

melia_star posted on 11-7-2014 09:13 AM
dah bungkus yang...siap dah pegang nk kuar duit.....igt nk argue tp tak ter argue sbb org ramai kt ...

mesti org tu x ltk tanda rege kan...
kalo letak konpem x de org nk bli...

Pagi tadi, bersahur kat restoran tomyam, kul 4 pagi di gombak.... mintak sup daging. Sup rasa air tawar, daging plak dah busuk dan hancur... makan nasi putih ngan telur dadar jer sahur...

palmolive posted on 11-7-2014 11:11 AM
bukan kedai..dia bukak payung jek...skrg dia meniaga kt pinggiran batu caves..area pasar malam ari ...

aku baru pindah duk bolton ha...
oh yeke.. takpe nti aku p cari la.....
tingin lak nk mkn nasik beriani.....hehe
pasar mlm ari jumaat pn aku taktau kt mane..huhu
tp dah ko kate area2 situ je.. nti aku p ushar
tenkiu2.. aku berjaya jumpe nti aku update! hehehehe

ColbyRaikkonen posted on 11-7-2014 11:10 AM
Kalau sedap dan bahan kualiti, boleh jerk jual mahal sket.....cuma nak attract pelanggan mula mula ...

masalah nya kita ni org baru nk cuba meniaga...kdg kita kira2 campur tolak lebih kurang, amek untung sket cukuplah katanya....lagi nk bersaing dgn peniaga2 lain kan...peniaga2 yg dah establish lagi.....jd kita rasa ok je harga tu....tp tulah realitinya tu x sama dgn perkiraan kita tuh...byk kos tersembunyi kdg tu yg kita tak perasan...jadi bila dah letak harga takkan nk up kn pulak kan....x lah rugi cuma x brp nk mewah laa....sekadar dpt membantu sedikit belanja sempena hari raya jer...apa2 pun syukurr...

hari tu sempat balik kampung..wahhh..bazar kat kampung lagi best dari yang kat town nie..harga still acceptable..and was spoilt for choice of food.

fifie_olin posted on 11-7-2014 11:18 AM
mesti org tu x ltk tanda rege kan...
kalo letak konpem x de org nk bli...

mmg pun...aku igt harga lebih kurang kt Klang ni....mana der sekor 24 rgt....hangin2 pun sabor je laa...