CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tapirbiru

Tekanan Hidup

nobito posted on 12-2-2013 10:02 AM
Saudara saudari Melayu x mahu menerima dan belajar ilmu yang berguna ni tak pa...saya cuma sekadar b ...

awak boleh juga sarankan ke badan professional yakni arkitek ye jugak see ...

hehehe

mbhcsf posted on 12-2-2013 10:02 AM
am i talking to a graduate , here?

pape je la...ko nak kutuk madey ke uitm ke...aku x kesah...jazakallah khair

nobito posted on 12-2-2013 10:03 AM
pape je la...ko nak kutuk madey ke uitm ke...aku x kesah...jazakallah khair

why do not you go to Cambridge?

apam posted on 12-2-2013 10:03 AM
racistnya ko nok. Isle la sangat....ko mention penah keje dgn co india dan omputeh dan co isle.... ...

Astagfirullah saudara...saya cuma berkongsi ilmu..kalau tak nak terima tak pa.

nobito posted on 12-2-2013 09:57 AM
pe yang lainya...dah terbukti Cina yg mengamalkan fengshui sgt berjaya dalam hidup berbanding Mela ...

abihtu tu ingat ambiya', sahabat2, auliya' yg hidup susah pada pandangan mata kasar di dunia ni, kira dorang gagal la nok?
firaun, haman korun yg kaya raya, banyak macai, banyak tukang angguk; kat rumah, jamban, kubur segala terhias rapi dgn fengshui bagai kira berjaya la nok?  

nobito posted on 12-2-2013 10:05 AM
Astagfirullah saudara...saya cuma berkongsi ilmu..kalau tak nak terima tak pa.

kom ingat ko istighfar kat public ni kira baik la tu? ko jawab le lontaran akal aku tadi dulu

Follow Us
mbhcsf posted on 12-2-2013 10:04 AM
why do not you go to Cambridge?

You should ask that question to rich malay parents that send their children to uitm.

nobito posted on 12-2-2013 10:10 AM
You should ask that question to rich malay parents that send their children to uitm.

hardly a cambridge - like answer. Bye.

apam posted on 12-2-2013 10:08 AM
abihtu tu ingat ambiya', sahabat2, auliya' yg hidup susah pada pandangan mata kasar di dunia ni, k ...

Saudari Melayu kurang faham mungkin...dalam hidup ni memang banyak tekanan...dan tekanan ni bagus untuk mendorong kita berjaya...tapi tekanan yg berlebihan itu perlu dilepaskan...dan fengshui adalah salah satu cara/ kaedah kerana rumah adalah tempat kita berehat

nobito posted on 12-2-2013 10:13 AM
Saudari Melayu kurang faham mungkin...dalam hidup ni memang banyak tekanan...dan tekanan ni bagus  ...

aku bukan cerita pasal fengshui ko tu, aku cerita pasal racist ko kat melayu......btw aku kadazan

apam posted on 12-2-2013 10:23 AM
aku bukan cerita pasal fengshui ko tu, aku cerita pasal racist ko kat melayu......btw aku kadazan
...

Kadazan tu Melayu ke?

Kenapa Kadazan menjerit hidup Melayu?

Check mate

nobito posted on 12-2-2013 10:24 AM
Kadazan tu Melayu ke?

Kenapa Kadazan menjerit hidup Melayu?

sebab aku tak racist mcm ko......cina, melayu, india, kadazan, iban, jawa semua ciptaan Allah...ko sape nak hinadina ni? ape bangsa yg pernah ko cipta?

nobito posted on 12-2-2013 10:30 AM
Check mate

bukan aku dah checkmate ko banyak kali ke?......takpe just untuk emotional satisfaction ko; ko memang cerdik, aku aje yg bodo tak cukup sekolah

apam posted on 12-2-2013 10:42 AM
bukan aku dah checkmate ko banyak kali ke?......takpe just untuk emotional satisfaction ko; ko m ...

Ye ke??? mungkin aku tak faham apa yg ko tulis dlm previous post..maaf la kalau aku x reply
Last edited by nobito on 12-2-2013 10:52 AM

apam posted on 12-2-2013 10:39 AM
sebab aku tak racist mcm ko......cina, melayu, india, kadazan, iban, jawa semua ciptaan Allah...ko ...

Sebab tu la saya cakap kita kena mengutamakan golongan miskin berbanding berdasarkan ras keturunan...sehingga ada orang cakap Melayu itu lebih mulia berbanding Cina dan India....

Harap saudari Melayu faham

nobito posted on 12-2-2013 10:49 AM
Ye ke??? mungkin aku tak faham apa yg ko tulis dlm previous post..maaf la kalau aku reply

ok, emosi ko dah stabil sikit kan........ko kene ade self esteem gak, tapi jgn sampai suka hina org nok, jgn suka hina bangsa org, jgn suka hina bahasa org sebb semua tu ciptaan Allah

Banyakkan istighfar semasa menghadapi tekanan hidup:

“Daripada Ibni Abbas Radiallahu Anhuma, Rasulullah Sallallahu Alaihi Wasallam bersabda : Sesiapa yang selalu beristighfar nescaya Allah akan menjadikan baginya kemudahan bagi setiap kesempitan, kesenangan bagi setiap kesedihan dan memberi rezeki tanpa diduga olehnya”
. (Riwayat Al-Imam Abi Daud)

apam posted on 12-2-2013 10:53 AM
ok, emosi ko dah stabil sikit kan........ko kene ade self esteem gak, tapi jgn sampai suka hina or ...

cuba tunjuk tang mana saya hina???

Mungkin post ni yg ko rasa saya tak jawab

racistnya ko nok. Isle la sangat....ko mention penah keje dgn co india dan omputeh dan co isle....apa tokey bangsa india ko tu takde agama ke? ape tokey bangsa omputeh ko tu takde agama ke? ape tokey ko yg beragama isle tu takde bangsa ke? ko ingat sapa yg cipta bangsa? sapa yg cipta bahasa? tok wan ko yg cipta ke nok? ko ni sekolah ke tak?

Saya cuba jawab walaupun message yg saudari cuba deliver tu x sampai 100%

Allah mencipta kita pelbagai bangsa untuk saling mengenali bukan untuk mengutuk dia sebagai Cina dan India...dan bukan untuk merendah2kan ilmu ketamadunan mereka yg sgt tinggi berbanding tamadun Melayu

Harap saudari Melayu x salah tafsir apa yg saya cuba sampaikan dan mengamalkan Wassatiyah supaya saya lebih faham post saudari Melayu

nobito posted on 12-2-2013 10:51 AM
Sebab tu la saya cakap kita kena mengutamakan golongan miskin berbanding berdasarkan ras keturunan ...

aku rasa ko aje yg suke kata melayu lagi hina dari bangsa lain, takde pulak melayu kata depa lagi mulia kecuali atas dasar islam; yg ko pun tau islam itu tinggi, takde yg lagi tinggi darinya......kalau melayu yg bawak islam, mmg sepatutnya melayu lagi tinggi.....ko cek perlembagaan malaysia, melayu=muslim kan?......kalau ko hina melayu telebih, maknanya ko dah hina saudara seislam ko. aku yg kadazan ni pun org kata melayu sbb aku islam...tetiba ko dtg ko cerca melayu...