CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jazaa

Kisah Pembunuh Jin Mendakwa Di Fitnah

Close [Copy link]
Ooo... Gitu cite nye... Ade hikmahnye jugak dgn apa yg berlaku. kite ambiklah iktibar dr pe yg berlaku. Ramai org kat luar yg mengaku perawat islam dan mengaku alim ulamak tetapi ramai juga yg memakai topeng semata-mata. Lg pon kite nie menghala ke akhir zaman dimana dakyah dan fitnah berleluasa. Org yg tak pandai bab agama mula bercerita pasal agama dan ramai yg mengikut. Ramai yg gunakan tiket islam tp langsung tak ikut apa yg islam landaskan... Ayat disusun dgn rapi dan jelas, cukup merendah diri, baik dan ikhlas pada luarannya...cukup indah dan mempersona. tapi kite tak tahu ape yg tersembunyi dilubuk ati org itu.. Melalut lak aku... huhuhuuuu...

askum eazad,

kamu nk masuk forum ni balik? nak buat rawatan balik? sbb tu kamu mintak maaf dn dgn itu kami akn biarkan kamu teruskn mencari pesakit disini?

sebelum kamu nk teruskn di cari.com, kami nk tanye, ape perubahan kaedah rawatan yg kamu dah buat? kamu kate kamu rasa bersalah kan aritu? dan kamu mintak maaf kan. kami nk tau rasa bersalah kamu tu dari se3gi ape, kami nk tau ape bentuk perubahan kaedah rawatan kamu tu yg kamu dh rase bersalah tu.

dan lagik satu, heran sungguh baru jek beberape ari kamu kutuk cari.com skang dh nak masuk balik?

aku dh bole agak apa tujuan kamu mintak maaf tu, mesti ade bende lain. rupenya nak join balik. hak kamu la nk join semule tp ingat selesainye perkare ni adelah setakat yg lepas, yg akn dtg jike kamu buat hal lagik disini, jgn ingat kami duk diam ok.

selagik kamu tk mengaku rawatan kamu tu adelah unsur unsur bantuan org bunian dn jin, selagik itulah kami akn abis abisan membetulknnye walupun terpaksa menggunakan ayat yg agak keras.

harus kamu faham bebetol, kami dicari .com bkn menyerang kamu, tapi kaedah Rawatan kamu yg kamu katekan islam, lidah kamu kate ikhlas dibandingkn dgn perbuatan kamu ketike rawatan. inilah yg kamu harus fikirkn dulu. selagi kedua ni kamu tak ubah, dan kamu masih nak berade disini, make kamu dah patut tau, kami disini tk akn duk diam.

sungguh mengherankn sikap kamu ni,  dalam sehari kamu bole bertukar nada 360  darjah.

aku rasa.... sampai bila-bila pun tak kan habis.....

udah2 lee sahabat2 semua.... jg ...
safamm Post at 7-10-2011 12:17

askum  safamm, samade kamu bersame banteras khurafat atau pun jike kamu rase ezzafd betol, kamu pertahankn die, jangan jadi penonton aje. ni bkn soal peribadi, kamu mesti faham ini soal akidah. bkn ke maku selalu kate demi allah demi allah, iklahs semate allah. disini cubelah kamu praktiknye apebila melihat kemungkaran.

ini bukan gado, ini soal perawat yg menggunakn islam sebagai topeng dlm kerjaye merawat. lihat lah isu ni dgn hati yg ikhlas kerane Allah. dan ape komen kamu , kamu org lame disini kan? takan kamu langsung tak tau ape ape.

Ooo... Gitu cite nye... Ade hikmahnye jugak dgn apa yg berlaku. kite ambiklah iktibar dr pe yg berla ...
kairouseki Post at 7-10-2011 17:09

yup, inilah yg kami cube jelas dan dedahkan , ia berlaku disini , didepan mate kite. walaupon terpaksa dgn ayat yg agak keras. sbb ayat lembut dan nasihat telahpun diberikan dulu namun tak berkesan,malah kami dituduh plok membuat onar dan fitnah. kami dituduh menjadi dalang menjatuhkn kejayaannye.

jadi ape lagi ayat yg patut kami lakukn setelah care lembut tak berkesan malah dimaki dn dituduh mcm mcm?

takan langsung takde sket rase tanggungjawap terhadap ajaran islam ni, takn langsung takde sket rase marah dgn org yg menjual islam dgn tipu daye.

bagi yg tak tau dn hanye bace beberape posting. macam biaselah akn cube jadi org tengah dn suh bersabar, sedangkn kes ni dah lame berlaku dn semua kaedah care berhikmah telahpun dilakukn, mod mod tau hal  ni, org lame MPS dah tau pon hal ni.

jadi saranan aku, cube bace semula thread die ni yg dulu, disitu semernye terbongkar, itupon byk dh die delete dan edit.

org yg baik tak kan pernah rasa dirinya baik...
org yg jahat takkan pernah rasa dirinya jahat...
d ...
ciklahcute Post at 7-10-2011 16:32

Kak clah,jika perkataan mulut dan perkataan hati tak berjalan secara seiringan,akankah lahir sinar keinsafan?Btw.nak tanya macam mana yerk nak seiringkan perkataan dari mulut dan dari hati?Sebab kita sudah biasa termasuklah saya melafazkan hanya di mulut..Tapi di hati tidak dipasakkan pown apa yang terucap dari lidah yang Allah berikan tue...

Maaf kalau soalan macam budak yang tak pernah pergi sekolah memantapkan akhlak..

saya harap perkara ni dihentikan.. secara tidak sengaja saya dah termasuk balik dalam forum ni... da ...
eazzad Post at 7-10-2011 11:19

aku dah bosanlah dengan ayat ayat Islam kamu ni, kalau cakap pasal islam kamu mmg pandai, pisang tak akn berbuah dua kali. dulu pon mcm ni jugak kan? lepas tu ape jadik, kamu maki jugak org kan? kamu tuduh jugak org nak jatuhkn kamu kn?

hari tu kat FB kamu kutuk MPS dh tak laku , dah takde org nak masuk. arini kamu kate nak join balik??

untuk ape kamu nk join balik? bisnes rawatan tak jalan ke, selame ni kamu untung besar dari rawatan di puchong dan shah alam semer nye pesakit cari kan? attar kamu jual sampai beribu hingit tu semer dari poket pesakit cari kn? sbb tu kamu nk join balik sini. atas dasar itu kamu mohon maaf dan mintak selesaikn, dgn harapan kami tak kaco aktiviti kamu. kamu ingat kami akn diamkn diri?? silap la.

melainkn spt kami nyatekan, kamu sebutkn ape perubahan kaedah rawatan kamu, kamu jelaskn kaedah rawatan kamu dulu. jike ia bebetol kaedah islam, kamu bebas disini. silekan.

Follow Us
Reply 245# 7teen

kita perlu sentiasa insaf, kita cuma hamba yg lemah. milik Allah.
    cakap berdegar2 ttg Islam pun tak da guna kalu hati penuh kotoran...
    kalu bermuka2, lelama org akan tau gak...!

Post Last Edit by hearts at 7-10-2011 19:02
Reply  7teen

cakap ...
ciklahcute Post at 7-10-2011 18:57

masalahnye orang dah tau, org lame PMS dh tau, bekas pesakit MPS dah tau, MOD MOD pon dah tau. bile dah tau jadik muak ler apabile membacenye. hangin pun yer jugak.

org yg masih baru mungkin akn melihat kenape plok dgn kite ni.

Reply  7teen

cakap ...
ciklahcute Post at 7-10-2011 18:57

Biarpun kak clah cume menerangkan sebanyak 3 baris...Asalkan saya faham,dah cukup lah kan??Terima kasih..

Post Last Edit by ciklahcute at 7-10-2011 19:06

join aku gelak sekejap:

tau tak...org gila mmg tak tau apa2...tapi satu perkataan yg diorg akan marah kalu kita mengata dia...
kita kata dia gila...aaa...dia mesti melenting abih... tau plk diorg perkataan tu? mcmna diorg tau?

tapi kalu tok wali...org kata dia gila...apakah mrk melenting? apa pula jawapan mrk?
aku pasti mrk mengaku mrk gila...gila kerna terlalu rindu kpd Allah...

p/s....sori mod, tt....off topik...nak relax2 kan minda forumer2 dan SR2 jap...

Reply  hearts

Heart....
kamu tau apa yang dia tulis kat fb dia tu?....

Apa seben ...
jazaa Post at 7-10-2011 13:17

die kate kite perawat, bile kita kate kite bukan perawat, die maafkan kiter?? ape kejadah nie???

ler... ape benda yang ko marah ni? itukan dah kebenaran.. apelah sudahlah aku malas nak layan.. daripada layan macam ni pun xabis.. paling senang ko kuar je dari fb.. dalam fb aku tu pun xada pun aku sebut pun tentang ko dan heart... yang marah sangat tu apsal?

kalau ko mudah sangat terasa xabis2 macam ni.. aku pun xboleh buat ape lagi... aku harap.. ko hiduplah bahagia dengan cara ko... aku dengan cara aku...

aku pun banyak keje nak buat... buatlah ape yang ko suka... dan janganlah jadi spy2 orang lagi ok.. buatlah sesuatu yang penuh kebaikan dalam diri ko dan masa hadapan ko...

ape ko nak buat tu ko buatlah... benda tu semua x ada pun aku kutuk atau ape.. cuma ko tahu dimana tempat ko berada... jadi ko banyak bising kat sini.. lagi ko bising lagi orang nampak kesalahan ko sebab suka purak perandakan orang.. cuba ko diam je... sebab semua tu xada kena pun pada sesiapa.. itu hak aku.. aku nak letak kat wall... tapi ternyata aku xpun sabit nama ko dalam fb aku dan heart ni... kalau ko marah aku letak benda tu.. ok.. aku cuma bagitahu pada group aku semua tu sudah berakhir... jadi dah berakhir.. xperlulah nak tahu salah ataupun betul...

dan aku xminat lakonan drama ni lagi... salam...
eazzad Post at 7-10-2011 14:15

aku nk tanye ezad, saper plok porak perandekn org? akak jazaa? kenape kamu tk cermin diri kamu sendirik dulu? kamu mengubat pesakit cari, tak sembuh pastu pesakit tu mintak tolong HK. ape kate kamu? HK antar jin serang kamu. padahal HK bantu ikhlas tk mintak wang pon. kamu bole ikhlas tak mintak duit ke mengubat org?  jadik sape porak peranda kn ni??

attar kamu tu ade jin, kamu kate fitnah. ok. bile kommuniti MPS sebulat suara menawarkan perjumpaan ketika sessi rawatan kamu di shah alam kenape kamu menolak. bkn ke inilah masenye kamu berpeluang jelaskn attar pelaris , attar jin dn semer attar kamu bebas jin. malah kamu plok tuduh perawat PMS antar jin ganggu kamu malam malam, padahal kamilah yg diganggu jin kamu. ( ni kalau kate fitnah, harap yg penah kena ganggu tampil kedepan).

kamu tuduh kami ni perawat jeles dgn kemajuan kamu, hey.. sape perawat? aku dgn jazaa bukan perawat hokkay. itupon kamu kate kami mengaku bukan perawat dan kamu maafkan kami??? aik....kamu yg kate kami perawat, bile mase kami kate kami ni perawat? sile tunjukkan. lepas kami jelaskan yg kami bkn perawat, kamu maafkan kami plok. tk ke pening mcm ni..

askum  safamm, samade kamu bersame banteras khurafat atau pun jike kamu rase ezzafd betol, ...
hearts Post at 7-10-2011 18:28

saudari yang cantik manis...
yang kat luar belambak2 lagi tu mampu ke nak banteras cam ni jugak???

rsnya klu tak timbul thread ni...tak timbul balik saudari eazzad kat sini..maybe hanya sekadar SR..
tp disebabkan anda dan anda dan anda yg aku pun tak tau apa masalah utama nye...

nk mengaitkan antara  disana ngan disinu...bg aku lebih pada ketidakpuasan hati masing2 je...

klu betul nk branteras.. sila laa berjumpa empat mata..camne nk jumpa?? g laa terjah ke tempat kediaman nye..
itu laa sebaik2 cara...

tak perlu la dipanjang2kan kat sini... MPS bukan tempat nk menuduh ...mencaci..meraih sokongan itu dan ini..mengungkit itu dan ini.....

bak kata nabil.. lu fikir laa sendiri..

Post Last Edit by hearts at 7-10-2011 20:13
saudari yang cantik manis...
yang kat luar belambak2 lagi tu mampu ke nak banteras cam ni  ...
safamm Post at 7-10-2011 19:52

saudare safamm, kalau masing masing kate kat luar sane berlambak, jadik tak payah le nak banteras mcm tu. kite buat saje ape yg kite mampu , apa salahnye. ?

masalah ni aku ulangi bukan masalah menuduh atau serangan peribadi pun,. kalau sadare fikir mcm tu terpulang le. hak masing masing. walaupon disane dia kecoh tp tak bermakne kami disini tak bole bukak thread untuk menangkis.  contoh dinegara luar islam tertindas, jadi tak bermaksud dinegara kita umat islam harus berdiam diri. kalau mcm tu kes palestin tu kite takyah le bising sebb berlaku kat luar sanun

jadi forumers cari yg berubat dgn die tu, tak sembuh pastu ade jin plok dlm badan, tu masalah peribadi die laa ye. pesakit cari yg guna attar tu, tu masalah peribadi die laa ye.

soal banteras khurafat ni ape nk berkira sgt sadare ramai ke banyak, diane ke atau disini, islam kan universal....cewahh hehe mcm jugek sadare ni belajar zass jin , kat berlambak diluar sane tu, nisbah jin 9:1 dgn manusia. bile nk abis zass?   kalu ade pesakit mintak tolong, biarkn aje la, berlambak manusia ade jin dlm badan. tu kan masalah peribadi je tu.

terpulang le pade masing masing, kalau sadare tak nk bersame pun tak pe tapi sekurangnye tak perlulah mengatekan menuduh atau peribadi. kalau ade pun menyentuh peribadi , ia bertujuan untuk mendedahkn kaitan pengakuan rawatan islam yg dimomokkan oleh sesetangah perawat bertujuan mencari untung. pendedahan ni tidak ke sadare rase perlu demi kesejahateran sesama saudare kite.

takde plok kite menyerang peribadinye mcm bentuk rupa ke,, bentuk badannye ke atau wajahnye. tu lain le baru betul serang peribadi yg takde kaitan langsung dgn kaedah rawatannya yg diwar warkan islam. harap maklum

Post Last Edit by medangmru at 7-10-2011 20:45

thread locked. Banyak komplen saya dapat dr poremer lain. Thread ni pun dah jadik medan perang.