CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: BeeHaa

alleged misconduct

yup kawan ana tu lawan balik dgn failkan kes kat IR then terus ke industrial ct, cumanya dari sk ...
fatehana Post at 26-3-2011 17:43

harap2 nye IR bank ni x berat sebelah lah...risau gak ni..tp berlagak cool jerk...

klu lah ada union xde la aku pening2 camni..hmm officer lah untung ada union leh ngadu...e ...
BeeHaa Post at 27-3-2011 00:11

exec bukan ke under ABOM ?...kalo bank rimau ada amco....ko bank mana ?...bank rimau dah lama block fb so mmg ko bukan keje situ la...

exec bukan ke under ABOM ?...kalo bank rimau ada amco....ko bank mana ?...bank rimau dah lama blo ...
an2toncit Post at 27-3-2011 00:22

kang aku ckp aku keje bank tuuuut x psl2 aku kena repot polis lg sekali atas tuduhan memburukkan bank plak
dah la process nk kasi statement kat polis ..sgt2 membengangkan..polis selagi boleh nk tuduh aku ni mengugut bos ...nyampah pun ada ngan polis ari tu..tah2 polis tu sedara bos jeee....

Salaam
Dalam Fb tu hanya sembang sembang ngan kekawan ajer...tiada pun yang dikatakan ugutan dan jika berlaku pemancitan tayar pun cuma satu jenayah ringan di mana tiada bukti yang mengatakan salah seorang daripada pelakunya dikenali.
Berkenaan dengan alleged to have commited a major misconduct tu tak ada aper aper. Kecuali mereka dah confirmedkan.

Jika boss dah buat lapuran polis maka disarankan TT dan kekawan pun buat lapuran polis berlawanan ( against ) lapurannya. Dengan mengatakan bahawa dia ingin memburukkan TT dan kekawan di tempat kerja dan membuat lapuran palsu berkenaan keretanya yang pancit yang terkena paku. ( Lainlah kalau tayar dia ilang dan lagi jika berlaku di tempat kerja).
Tetapi lebih baik beritahu dia agar menarik balik lapuran polis jika tidak TT akan mebuat lapuran seperti di atas.( Kena beranilah dan tak rugi pun ).Tiada kes prima-facie di sini.

Rate

1

ish ish....tu la...betapa fragile nye nak bergossip2 pasal hal2 opis kat fb nih....

TT,

u jadi prime suspect pasal ada bukti bertulis...so, polis cuma siasat on bukti yg ada...sebab kalau nak siasat org lain pon takde motif yg berkait...

aku ada fb gak...memula aku add kengkawan opis termasuk la boss aku...tapi aku tersangat la jarang bersembang ngan diorang kat fb...sebab kalau aku nak sembang pasal hal2 opis, aku sembang kat opis atau pon talipon aje sebab muka2 tu la yg aku jumpa kat opis hari2...tapi ada le 2-3 kengkawan ni syok giler mengupdate perihal2 opis nih termasuk le mengutuk boss memasing kat dalam fb tu...one day, one of them terima satu email daripada boss besar siap ada fb printscreen attached berserta 'kata2 gurauan' dia dan rakan2....'an unacceptable behaviour' kata boss tersebut...tapi takde la report2 polis bagai..cuma integriti beliau pada boss tercalar sudah....percentage kepercayaan boss kepadanya turun mendadak...ye la..kat depan boss kan main baik tapi kat fb bukan main lagi ngutuk....

Rate

1

Salaam
Dalam Fb tu hanya sembang sembang ngan kekawan ajer...tiada pun yang dikatakan ugutan dan ji ...
rdzaccess Post at 27-3-2011 03:26

ws rdzaccess...
thank you so much with that kind of info..i bet u a lawyer kot? hmm FYI..i ada buat repot polis gak..tp bukan against her..but covering repot..denial threatening (yelah sume hny gurauan semata2)..dan sy tambah lam repot tu..waktu kejadian pancit tyr ketenye...(entah betul entah tidak) sy x de di tempat kejadian & tak tahu menahu psl kete nye dah pancit.

sy x terpk pun mcm rdzaccess suggested..police report against her..psl sy xde sape nk refer case sy ni..lgpun pala pun toing2 kena suspend dr keje right after she made police report against me..nasib baik x kena tahan lokap

so berdasarkan rdzacces ckp..sy pun ada hak nk repot polis against her jugak ek...hmm bagus gak tu..thank you once again..

Follow Us
ish ish....tu la...betapa fragile nye nak bergossip2 pasal hal2 opis kat fb nih....

TT,

u jadi ...
Mr_One Post at 27-3-2011 11:06

thats better way to solve dr main repot2 polis..one more thing kami x penah pun mention nama dia langsung dlm posting fb tu..sy rs dia x de keje kat opis..g selongkar acc fb slh sorang kwn kat opis tu (minah ni x set privacy lock wall posting dia)..sanggup dia baca satu per satu posting...pd hal yg sembang2 psl tyr pancit skit punye lama dah..1 feb 2011..mesti dia kena tekan older post tah berapa kali agaknyer..tah la cam ni punye orang pun ada..ganggu privacy orang lain..sy ni bos ada fb ke idak sy pun tatau x amek port langsung..

Salaam
Dalam Fb tu hanya sembang sembang ngan kekawan ajer...tiada pun yang dikatakan ugutan dan ji ...
rdzaccess Post at 27-3-2011 03:26

bagus gak idea ni

bagus gak idea ni
tabasco Post at 27-3-2011 13:02

yesh sy pun sgt berterima kasih dan sgt setuju ngan en rdzaccess..
hmm sy ada pertanyaan di sini...boleh ke sy buat repot polis 2 kali ? ari tu dah buat covering repot..pastu sy nk tnyr nk buat repot polis 2nd time ni kena pegi balai yg same ke? atau mana2 balai yg dekat ngan umah ?

x sabar2 nk g wat repot nih..

yesh sy pun sgt berterima kasih dan sgt setuju ngan en rdzaccess..   
h ...
BeeHaa Post at 27-3-2011 13:12

tak pasti lah tapi kalau tab buat kat balai yang sama kot...senang nak follow up kes tu

klu lah ada union xde la aku pening2 camni..hmm officer lah untung ada union leh ngadu...e ...
BeeHaa Post at 27-3-2011 00:11

kita serupa.... ko bank mana?

exec bukan ke under ABOM ?...kalo bank rimau ada amco....ko bank mana ?...bank rimau dah lama blo ...
an2toncit Post at 27-3-2011 00:22

bank ghimau utk exec x de union....

Post Last Edit by BeeHaa at 27-3-2011 19:48
bank ghimau utk exec x de union....
morango Post at 27-3-2011 16:55

bank tuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuut..

takut la btau..nt kena repot polis lagiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii   hmmmm berkaler2 bank ku kijer ini...hehehe

Tiada undang undang yang mengatakan sesuatu lapuran polis itu ada hadnya....
Lagi satu boleh buat lapuran berkenaan ngan pencerobohan siber.
Ini adalah kerana boss awak telah melayari Fb awak tanpa keizinan.
That is private and confidential dan perlakuannya semasa waktu kerja.
Dia sendiri menyalahi etika pekerjaan.
Tapi detail nak buat lapuran tu kena check dulu dalam bab berapa dia terkandung.

Reply 34# rdzaccess

Tapi detail nak buat lapuran tu kena check dulu dalam bab berapa dia terkandung

yg ni explain skit en rdzaccess..sy kurang paham..bahasa undang2 ni x bape nk paham..

Keje bank memang gini eh? Bnyk naa politik....

Keje bank memang gini eh? Bnyk naa politik....
medangtamang Post at 28-3-2011 03:56

yer... kalau dapat boss yg ok cepat akan naik.... kalau dapat boss yg mcm komunis....
tanggung lah akibat sengsara.....

bank tuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuut..   

takut la btau.. ...
BeeHaa Post at 27-3-2011 19:40

hahahhahha berkaler2???? ku x dpt teka laaaa....

hahahhahha berkaler2???? ku x dpt teka laaaa....
morango Post at 28-3-2011 08:45

x yah la teka2..nnt kena repot polis pulak...

update skit : tadi dah g jumpa lawyer..hee dia pesan nothing to worry about..

yer... kalau dapat boss yg ok cepat akan naik.... kalau dapat boss yg mcm komunis....
tanggun ...
morango Post at 28-3-2011 08:45

tau x ape.masalahnye nasib aku malang skit lah. Dpt bos mcm bagus pulak.