CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kikyou

antara Haq dan Batil

Close [Copy link]
ok, untuk pengetahuan kawan2, setakat ni saya tak de cerita terbaru tentang beruk baju silat tu. sebab saya tak balik kampung lagi. Insya Allah sabtu ni saya balik kampung. moga tak ada gangguan atas anak saya dah..

~~tapi saya akan selitkan juga cerita seram (seram ke?) yang pernah berlaku pada saya.

~~masih dalam Program Khidmat Negara. masa tu saya 2 bulan kat universiti dan sebulan kat kem tasik chini. sebelum group saya ke tasik chini, ada group kedua dah sampai dulu. selama sebulan lepas tu baru group saya pulak datang.

~~dipendekkan cerita, untuk minggu pertama, alhamdulillah tak ada apa yang menakutkan pon. seronok lagi adalah. yang jadi kacau sikit, minggu kedua, ketiga dan keempat. jin yang turut menghuni kat situ mengamuk. ramai kena rasuk.

~~ satu malam tu, kami dihidangkan dengan cerita bukit kepong dan leftenan adnan. boring sangat. saya dah tersengguk2. kebetulan saya curi oren lebih sewaktu makan malam. bila ngantuk tu tak terbendung, saya kupas oren tu. tiba2 pulak idea jahat datang bertandang. saya dan kawan saya baling kulit limau tu pada peserta yg tersengguk2 pastu saya gelak2 tgk reaksi dorang.

~~tgh ralit kacau org, tiba2 saya dengar sorang budak mengamuk. kerusi kat situ macam dah tunggang langgang. saya tak dapat nak tgk, sebab situ kawasan peserta lelaki. tak berapa nak dengar jugak apa yg budak tu meracau, sebab dia sengau.

~~kemudian, budak perempuan sebelah saya ni lemah semangat. tepi dia betul2 sebatang pokok besar. biasalah dalam hutan, kan. mata dia dah merah  berair (mcm org demam).
"eh, ain, kenapa ngan ko ni?" tegur saya. pastu dia nak nangis. haish gelabah jugak. masa tu saya baru2 belajar ilmu "putih" dari abah. kira takut2 berani je masa tu. kawan saya (yg turut main kulit limau tadi) warning, dia cakap "pia, jangan tengok mata. kang ang plak kena rasuk," saya berkerut dahi dengar dia cakap camtu. tapi saya nak jugak tengok mata ain. terasa berdebar jugaklah.

~~kemudian saya pimpin dia baca al-fatihah dan yaasin (mujur pernah wakil tahfiz skolah), alhamdulillah dia ikut baca. tak lama lepas tu saya peluk dia. kuasa Allah, semangat dia kembali pulih.

~~pastu saya ni ajak kawan yg main kulit limau tadi g tengok budak sengau tu. wah...dahsyatnya dia kena rasuk. tak silap 3,4 ekor jugak bersilih ganti masuk badan dia. dahla sengau, benda tu pun ikut jadi sengau.

~~saya tak ingat dia meracau apa. tapi pasal budak group dua (group sebelum group saya) buang tuala wanita yg masih berdarah kat tempat dorang. satu plastik besar. tak hairanlah dorang ngamuk. malam tu jugak pelatih kitorang cari. sampai kul doblas lebih.

~~tapi yg menarik perhatian saya, bila ada suara budak kecik masuk dalam badan mamat sengau ni. jurulatih tanya dia nak apa. pastu budak tu cakap "haya nak hipah haya balik. dia hurik hipah haya,"(saya nak kipas saya balik. dia curi kipas saya,")
"kipas ko macammana" jurulatih tanya.
"hipah haya maham hipah la. itu pon tak tahu ke,"(kipas saya macam kipaslah, itu pun tak tahu ke" nak tergelak saya masa tu. cute gile.
"ni ke kipas ko?" jurulatih petik daun yg agak lebar tunjuk kat dia.
"haaa ni lah hipah haya. bak balik,"(haa nilah kipas saya. mintak balik,)
jurulatih pun bagi balik pada dia. terus dia kuar dari badan mamat tu. entah betul entah tidak, yg tu kipas dia.

~~malam tu, kitorang tak dibenarkan tido dalam khemah. semua tidur kat dewan (mcm khemah kenduri je) tapi saya tak selesa, masuk tido dalam khemah sorang2. lena sampai ke pagi.

Reply  ninja9

a ah dia tak boleh nak datang dekat. masa tu saya dalam keadaan separuh sedar ...
kikyou Post at 24-12-2010 10:12

salam perkenalan...

kikyou....mcm biase... "cer cerita..cer cerita"

Reply 12# kikyou

cuma naikkan perut je. sebab perut (kandungan tu ) macam nak jatuh.

akak cane maksud kandungan nk jatuh?

best citer kikyou ni..ade masa nanti sambung lagi ek..?,,

Reply 23# kikyou

saya nak gelak pun ada gak. pasai tak sopan sungguh duk mencangkung gitu..

akak x takut ke? kalu saya confirm dh histeriaaaaaaaa

Reply 108# idakamaruddin

salam perkenalan jugak. cer cerita ye? hahahaha kena sampok kat thread izreen. hehe
~~kandungan jatuh tu cam perut tu ke bawah. sakit jugaklah. jadi bila dah jadi mcm tu, kena angkat perut tu. kena cari mak bidan yg pandai.

~~nak takut ape, dik? hehehe dia duk mencangkung je, bukan kacau pon. tapi tetap cumil. muka innocent je.

Follow Us
Reply 110# jaa139

insyaAllah, nanti saya sambung lagi. tapi tak menjadi halangan kot kalau saya selitkan kisah wali etc? risau gak takut ada yg tak suka:re:

salam kikyou.. pin baru habiskan bace kisah kik.. best sangat.. sambunglah lagi yer

Reply 56# kikyou

ketika tahiyat akhir tu, saya nampak dalam kereta suami saya dah ada 3 ekor duk menumpang, kat atas bumbung kete ada lagi 2,3 ekor mencangkung. terus saya halau dari jarak jauh. pastu saya pagar kereta suami saya. saya pantau pulak jalan yang akan dilalui oleh suami saya. (kebetulan nak ke rumah saya ada satu selekoh tajam. penduduk setempat panggil selekoh maut), kat situ ada yg liar tunggu sengaja nak sakat suami saya (pocong), saya jegilkan mata pada dia, mencicit dia lompat. cute sangat.

x paham...mase ni akak tgh semayang n nmpk keta suami akak ke?

Reply 114# pintumasuk

salam warahmatullah.

~~insyaAllah saya tetap akan sambung bercerita. khas untuk awak dan kawan2. panduan bersama

Reply 115# idakamaruddin

masa tahiyat akhir. dah habis sebenarnya. pernah dengar perkataan muraqabah. tak pasti maksud sebenar. tapi lebih kurang macam roh kita keluar dan pantau keadaan. aa macam tulah lebih kurang.
~~maksud lebih jelas, kita duduk bersila(atau keadaan lain yg sopan) pejam mata,

~~dalam peristiwa 13mei, banyak wali gunakan teori tu untuk lawan dari jarak jauh.

~~wallahu'alam.

yesss...citer lagi tt...sharing is caring....

Reply 117# kikyou

dah bc page 5 br tau kik ni mude dr ida...hehehe..

ok byk persoalan nk tnye ni:

1. berdasarkan cerita kik ni family mertua mcm kurang ilmu agama kn...(yela ade saka semua), mcm ne family kik bg kik kawen ngn hasben kik skg..(harap soklan ni x laser sgt)..hehehe ade kah mase nk kawen tu ade halangan, mcm family mertua n family kik x bg, tp sbb kik n husbend nk jugak kene terus kn?

2. mcmne kik bole nmpk bende2 cani? dlm sedar ke dlm tutup mata?

3. husband ade brp adik beradik?  nape die nk kacau anak kik je...lgn ank kik kn perempuan...

4. adekah family mertua  (both mak and ayah mertua) tau ape jadi kt family dorang? i mean ade saka kt family die

5. kik kawen umo berapa? duk port klang kt mane? sbb ida pn org klang gak ...

seronok baca cerita kikyou
teruskan bercerita sambil selang selikan dgn kisah2 teladan & berkaitan dgn agama
suka dgn pendirian kikyou yg berpegang teguh pada tauhid

Reply  idakamaruddin

wah banyaknye soalan. hehe tak de laser pon. apa salahnya kalau nak ta ...
kikyou Post at 29-12-2010 12:03

westport? kt mane?kalu westport dah pas pulau indah kn...kt mane tu (erk mcm bz body plak) husband ida keje kt c2...dulu sblm kawen die duk pulau indah...

mude rupenye TT ye..

err mase kik kawen dulu mesti pakai lens kan? yela sebab nenet hubby kik tak suke pmpuan pakai spek

Reply 124# pintumasuk

saya tak pakai spek n tak pakai lense pon. meraba cari jalan. sebab tak reti pakai lense. hehehehe

Reply 123# fcl29

muda ke? dah nak masuk 25 dah. hehehe

Reply  idakamaruddin

aaaa saya duk pulau indah! hehehehe
kikyou Post at 29-12-2010 12:37

assalamualikum kikyou....

terpegun saya baca kisah dan pengalaman kikyou walupun dalam usia yang muda tapi amat matang dalam menangani segala cobaan dan cabaran (same je makna kot.. huhu)...  harap kikyou akan sentiasa berkongsi pengalaman dan petua yang boleh kita kongsi bersama..  

moga Allah sentiasa melindungi Kikyou dan keluarga walau di mana jua berada ..

salam perkenalan dari miera