CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 4863|Reply: 20

TERUSKAN...atau HENTIKAN?

salam...mintak pendapat kepada yang boleh memberi pendapat... erm...menyayangi insan sejenis..hingga akhir hayat...? salah ke? walaupun masing2 ada kehidupan sendiri (berkeluarga dan berkhwin) tetapi perasaan masih pada si dia?... Hina dan jijik kah itu?

kalau sayang setakat kawan takde masalah.. tapi kalau sayang melebihi mcm bercinta itu sudah semestinya hina dan jijik.. nabi tak mengaku umat kan.. lagipun benda tu dilaknat allah kan.. cuba2 mendekatkan diri dengan allah, minta petunjuk.. tumpu pada keluarga yang dah ada.. memang perasaan ni kita tak leh nak cakap, tapi kita masih ada tempat mengadu.. allah yang uji pastinya allah akan membantu kalau kita minta.. mintalah dengan bersungguh2.. insya allah..

masterudeng82- terima kasih..............

kalau sayang itu cenderung ke arah apa jugak maksiat...itu salah...haram hukumnya

aku syorkan ko stop jela prsaan ko 2.. islam mengharamkan hbgan sejenis nie, ko xtakut ke balasan akhirat?? lagipun ko dh bekahwin, kenapa ko nak penimkan kepala ko dgn msalah nie?? baek ko pk psal fmly ko je. :@

Subhanallah,.. Tuhan dah memberikan tempat utk kamu melakukan yg halal, tp masih jgk nak yg haram. jgn la kamu melanggar hukum alam, nanti ada balasan, Allah akan bayar cash tau, walaupon ambik masa yg lama,... dah byk perkara teladan terjadi skarang, takkan tu pun tak nak ambik jd iktibar dan pedoman,..kekurangan iman mungkin menyebabkan awak kurang jelas ttg hubungan songsang nih......so, sebelom perkara yg tidak  diingini berlaku, better awak bertaubat...satu lagi, awak tak rasa bersalah ngan rasa berdosa ke ngan anak bini awak tu....?

Menghindar Sebelom Terjebak....

Follow Us
Menjawab pada persoalan kabus_pelangi, hentikan perasaan sayang yg melebihi batas kpd dia..
Sayang hanya sebagai kwn, itu masih boleh diteruskan...

kawin tu semata2 nk ttp rahsia yg awk tu gay ke?ish3..bertaubat lah..fokus kat isteri awk je sdh..watpe nk pk sal hubungan yg jelik dan pelik tu..

pikir je kan..jangan act upon it sudah la..susah jugak nak control things in our heads kan. try and distract yourself with other things that you love, insya-allah feelings tu x develop..

hentikan.seksa jiwa raga.
sayang yang tak menyusahkan boleh yang x boleh sampai lebih2
teringat2...rindu dll

rentikan ler...sebelum membarah dalam jiwa!

Reply 1# kabus_pelangi

assalamualaikum kabus_pelangi...

Begini lah ya, pada pendapat saya , persahabatan itu wujud kerana kasih sayang juga. Kasih sayang itu wujud kerana Allah swt, tu yang kita nak.. Terwujudlah ukhuwah di situ... Kalau kita tak niat kerana Allah, persahabatan tu boleh renggang ataupun berlebihan.. Tetapi biasalah manusia ni ada je kesilapannya, itu tak kena, ini tak kena jadi timbulnya salah sangka..

Bila anda bertanya sebegini.... Soalan anda kurang jelas dan menimbulkan misunderstanding. Adakah perasaan kepada rakan sejenis itu sudah berlebihan? Kalau anda rasa anda sudah berlebihan, better anda stop dan bertaubat nasuha..
Tidak kiralah dia sudha berkahwin ataupun tidak, anda tak boleh mempunyai hubungan dengannya, hukumnya HARAM.. jika anda beragama Islam, tentu sahaja anda tahu bukan...

Jika sekiranya anda sayang sahabat anda itu sebagai seorang kawan dan kerana Allah taala dan anda tidak mahu kehilangannya, teruskanlah berhubungan dengannya... InsyaAllah ukhuwah kerana Allah pasti akan kekal selamanya

Rate

1

bongok....

hentikan la..ni msti kawen sbb nk tutup korang nyer relationship kn?x ke mane hubungan korang tu..syg kpd rakan x slh..cuma jgn la syg tu ke arah lain..ingat awk dah ade keluarga..

aku rasa terharu sgt ko sanggup post kat sini..besar ujian ko terima..aku pun tak tau apa jd ngan aku kalau tuhan bg aku ujian mcm ni..nauzubillah..
takpe kabus...peluang utk baiki diri sentiasa ada...sama ada kita sanggup atau tak je..
ko banyakkan la baca buku2 agama...sambil tu ko banyakkan ibadat...solat sunat ke mengaji ke...or yg lebih mudah ko bersedekah..IA tuhan tunjuk jln yg lurus..
perasaan ko tu dtg dr nafsu yg dipercantikkan dgn hasutan iblis...walau apapun perasaan itu dtg dgn izin Allah sbg ujian kat ko..mintak la kat dia petunjuk...forumers kat sini leh bg nasihat je..tp yg mampu membolak balikkan hati tu hanya Allah yg maha kuasa

Reply 15# cherrish

Terima kasih..komen..awk ni..membina.. saje mintak pendapat.. alhamdulilah..saya kembali normal..rasa tu cuma dr hati tidak kepada melakukan maksiat atau zina.. rasa tu kan tak terbatas..perasaan sukar dikawal.. tp saya tahu saya masih berpijak di bumi yg nyata..pepun kami tetap kawan baik selamnya.. terima kasih..alls..

Reply 16# kabus_pelangi

UJIAN TUHAN PADA UMATNYE MEMNG BERBEZA..JD PADA YG TAKBUR..DAN RASA APA YG SAYA LALUI NI HINA.. MUNGKIN DIA TIDAK SEBERTUAH SAYA KERANA SAYA TAHU TUHAN MENGUJI KERANA DIA MENYAYANGI SAYA.. THANK YOU ALLAH.

Reply 2# masterudeng82

Terima kasih..............

Reply 13# totokreturn

Terima kasih... tkpe..tuhan belum uji awk lg.. thank you..

Reply 12# mieyo

Terima kasih..kerana memberi pendapat..saya rasa.. yakin dgn keputusan saya skrg..terima kasih...

12Next
Return to list New