CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2726|Reply: 12

indon bermuka2 , penghasut......

Salam...
aku tak paham betullar apasal lar kebanyakkan indon nie suke bermuka2..dpan manis je blakang dier bagi kaw2 punyer buruk2kan kiter... bukanya aku nie bias ngan indon, tapi kebaykkan yg aku lihat kebykkannya sama jer..
yg baru terjadi kat mak aku...mak aku nie kejer kedai makan ngan sorg jiran kat taman perumahan aku nie..dah dekat 6-7 tahun dah..family kitaorg pun dah anggap makcik nie cam family..memang baik n rapat lar...

nak dijadikan citer dalam tahun lepas mkcik nie amik sorg indon nie kejer ngan dier... cer mul2 baik lar kejer rajin sgt, sumer benda nak wat..nak tunjuk dier rajin kan ...tapi tak berapa lama, biaserlar ...indon yg tak sedar diri dah mula nak skip2 kejer..asik nak dok kat kaunter jer, amik order jer..kejer wat air, prepare makanan, basuh pinggan dier dah tak mow wat dah...mak aku lar yg kena wat sumer tue.kdg2 mak aku slalu ngeluh ngan aku, penat...sumer dier kena wat.sian aku dgr..aku pun tak sampai ati tgk mak aku..bkn aku tak soh mak aku berenti kerje, mak aku dah minta, tapi makcik kedai tue tak bagi..dengan alasan kalau mak aku takder susah dier tak de org wat kejer...dahlar gaji makcik nie bagi tak naik2..bygkan lar mak aku kerje teruk2, tapi dier bagi mak aku 25 jer, walaupun mak aku kje sampai petang..penat woo...sian mak aku  ( aku dah nangis dah nie tulis)...

dlm minggu lepas, mak aku citer kat aku dier dah tak syok kejer situ, sebab makcik kedai tue tak mow ckp ngan dier, siap masam2 muka...tapi mak aku diam jelar..then mak aku tak sihat, so dier tak dpt lar dtg kejer, mak aku bagitau lar kat indon nie..
tapi entah apa dier ckp, smlm mkcik kedai nie tiba2 col mak aku, gi sound2 mak aku...ckp mak aku berlagak lar, ckp indon nie bagitau mak aku ngumpat blakang pasal makcik kedai nie....which is not TRUE! mak aku dah anggap mkcik nie cam family tau,per yg mak aku ler tlg, mak aku akan tlg, walaupun susah bagi dier. but, tuelah mak aku try nak xplain, tapi biaserlah sebab dgr hasutan minah indon nie, dier tak nak trima pendapat mak aku...yg aku tak tahan sgt, ada ke patut dier ckp kalau mak aku tak kejer pun takper.... ( macamlar mak aku ngemis nak kejer sgt ngan dier...tak hadap lar woi!!!    :@ )

aku n adik bradik aku memang sedih dgr benda nie..sampai ati dorg wat mak aku cam nie sedangkan mak aku slama 7 tahun nie setia kejer ngan dier..aku bagitau mak aku benti jer kejer..tak payah keje ngan org yang pentingkan diri sendiri n zalim tue...
aku ler support adik bradik aku, walaupun aku gaji tak byk, tapi aku taknak mak aku kena hina ngan org cam tue...n pada minah indon tak sedar diri nie, taperlah ari nie ari ko...ko tak senang wat aku n family cam nie...

so korg ada tak terkena cam nie...? pe pendpat korang?

Rate

1

aku klu melibatkan mak ni mmg sensitif... kesian kat mak ko... kenapala makcik kedai tu taknak dengar kedua belah pihak, cam kena mandrem je... aku mmg xsuka... okla tu mak ko xkeje kat situ lagi, keje kt tmpat lain, xpon bkk warung kecik2, sendirian berhad... satu hari nnti mesti makcik kedai tu nyesal... percayala...

aku klu melibatkan mak ni mmg sensitif... kesian kat mak ko... kenapala makcik kedai tu taknak denga ...
aini1904 Post at 23-4-2010 09:05

Thanks aini... memang pun...aku biler dgr mak aku citer, rasa nak mengalir jer airmata ku nie tau...tapi aku cover..
taperlah..mybe rezeki bukan kat situ lagi, aku pun ingat nak wat plan untuk bukak kedai..
rezeki ada kat mana2... ...

aku mmg sokong sangat... hope korang adikberadik bagi semangat lebih sket kat mak korang, jgn bagi dia down, n jgn jgk bagi dia brdendam ngn makcik kedai tu lak, anggap jela rezeki kat kedai tu dah stop... Tuhan nak show jalan lg best utk korang sekeluarga...

Reply 1# zaralynz

indon tak sedar diri..makcik 7 thun ko tu plak bebal mcm kayu..hope mak ko jgn simpan dlm hati je la..doa bnyk2 mintak dimurahkn rezeki korang smua..amin

org indonesia mmg mcm tu sikapnya...maid2 pn cmtu gak..maid2 blkg rmh ku ni ada je la dia ngadu2 majikannya mcm tulah mcm nilah...i dgr jelah, mls nk campur..

sian ur mak..tkpelah, klu dia di pihak yg benar, lama2 tuan kedai tu akan sedar gak..

Follow Us
kalo nak cite pasal indon ni sampai bile pon tak kan abis..
macam2 perangai walopon dorg tu datang menumpang kat negara kite ni...
cari rezeki kat tmapt kite tp last2 kite yang ditindas balik...
tak dapat buat cara kasar,die wat cara halus plak...
saya cakap dr pngalaman saya....
tak pe,kalo mak ko tak salah,ko baca yasin je ari2....
kite masih ade Allah..
doa yang teraniaya ni makbul tau...

katalah ada 2 perempuan indon bersahabat baik..ok kita ckp dgn salah seorang tu yg kawan dia cantik..

korang tau yg sorang tu lagi cakap apa?

Dia akan ckp..oh kawan dia dah kahwin lah...ada anak di kampung lah..banyak laki2 lah..pengotor lah pemalas lah sungguh pun semua benda tu tidak ada..

itu menandakan hati mereka busuk seperti nanah turun temurun..

Kalau tak percaya try lah cara saya ni..

kesian betul mak ko tuh...takde angin takde ribut dah kena tuduh..

Tak patut makcik kedai tu buat camtu, mak ko dah keje lagi lama dari minah indon tu. Patutnya apa2 hal, tanya betul2, jangan main dengar cakap sebelah pihak je. Sabar ye, ada hikmah di sebalik apa yg berlaku tu.

amik tindakan sendiri kt haprak2 asing nih, its time we show sapa tuan kt sini..kalu setakat nk mengadu sana sini, xde gunanya..personal rekod aku ada la jgk gagak hitam gan mat indon dah pecah kepala kena langgar gan motor kapcai aku.

Reply 11# tupaiterbang

wow..gagahnya abg tupai..
betul..from the first step..jgn buat kawan ngan org indon..

setuju sgt2 peel depa tu cam tuh. aku pn dipulau mk mertuaku gara2 citer si indon nilah. buat citer kesian...ckp aku x bg makan, x bg gaji...last2 MIL ku tu layan dia first class time balik kmpg. tukar plak...dia jd mem, ..aku plak yg terkulat2 sorang....dipulaukn.