CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 12884|Reply: 43

Tanah perkuburan dan misterinya

Salam...sudah lama teman tak bukak topik kat sini

ok ini cerita dari pengalaman teman kat kampung...

apa yg nak diceritakan bukan laaa pasal org ninggal tu tapi ada misteri sikit dengan dengan tanah kubor kat kampung tu orang panggil kubur besar...kubur ni kubur lama kira beratus tahun gak laa tapi masih ada tanah yg kosong mmg banyak benda ganjil kat kubur ni sebab tanah pusaka keturunan teman dekat sangat dengan kubur ni...
masa tu teman ada kat kampung ada bunyi suara burung hantu duk berbunyi...teman heran gak sebab jarang sangat dengar bunyi suara burung hantu ni dlm pukul 12 lebih masa duk layan movie...terasa seram je walau pun teman bukan dlm golongan spesis penakut...tak lama lepas tu ada laa orang meninggal dan ditanam kat kubur besar ni
mak teman yang bagitau kalau ada bunyi suara burung hantu sayu je tandanya ada orang nak ditanam kat kubur besar tu laaa...teman fikir mungkin kebetulan je kut apa plak orang ninggal dengan bunyi burung antu tu...

tapi teman lagi sekali muskil sebab bebaru nih ada lagi orang ninggal nak di tanam kat situ dan kebetulan jugak ada bunyi suara burung antu tu lagi kalau tak sebelum tu langsung takde bunyi burung tu...

sebelum ni ada satu lagi misteri dengan kubur besar nih...dulu kat kubur ni ada pondok...pondok tu tempat letak cam cangkul ke kedan ke utk org guna korek tanah jika ada kematian termasuk laa tempat mandi mayat...bekas mandi kaler biru tu...jika ada berlaku kematian bekas mandi tu duk bergegar sendiri tetengah malam siap ada yg cerita duk terbang sendiri lagi...bila dah jadi camtu dia org pindahkan bekas tu...kiranya bunyi burung antu ni terjadi lepas bekas mandi tu diubah...bukan sekali dua je tapi banyak kali dah tapi menda camni cemana nak dibuktikan

satu lagi kubur yg misteri kampung sebelah pulak...dedulu laaa org cerita jika ada tanam org ninggal kat situ tak lama akan 2 org lagi akan menyusul jugak

pasal kubur besar tu memang banyak kes menakutkan berlaku kat situ...errr aku duk cerita ni pun rasa seram terkenang pasal kubur besar tu...pengalaman sendiri tu takde laa tapi dengar cerita dari abg aku ngan sesaper yg penah kena kacau kat situ

Rate

1

mak aku slalu cakap, kalo burung gagak berbunyi lain macam maknanya ada org nk meninggal... itu kalo kat kg la.. ni aku duk area klang ni ari2 gagak bunyik...  itu dh lain kes..

Wah.. angker nye.. {:3_83:} penah jugak terbaca kes2 mcm ni..

parents sy pon pnh ckp kalo dgr bunyi burung antu mesti akan ada org meninggal lam ms terdkt...

misteri tu leman... apasal ko masa tu tak buat investigation? cari 2-3 org kawan ko... pastu... tiap2 malam ko dok kat pondok tu... jgn miss 1 hari pun kalau buleh...

ha ah...mak aku pun ada cakap mcm tu jugak, kalau dengar bunyi burung hantu mesti ada orang akan meninggal dunia sebab bunyi dia macm org tarik/koyakkan kain kapan..entahla tak pasti..tapi tu cerita belah mak aku, dia orang perak, aku ni orang terengganu, kat terengganu ni tak pulak orang kaitkan bunyi burung hantu dengan kematian sebab burung hantu kat terengganu ni manala nak ada...

Follow Us
Rina tak pasti lah samada bunyi burung hantu ni kebetulan atau tak.Tapi dari pengalaman rina sendiri..memang ada..rina & hubby dengar bunyi burung hantu.Burung tu bunyi sambil terbang..mmg dengar jelas bunyi kepak.rasanya dlm pukul 1 pagi .Esoknya time kerja,hubby call dlm tghari kata jiran sebelah umah meninggal.

Salam,
macam2 tanda bila org dah nak meninggal..
sepai, apa kata ko share citer paranormal tu?..ingin gak baca..

yg aku penah dengar, kalo org kampung A meninggal tapi dikebumikan kat tanah kampung B (termasuk sikit ke tanah kampung B), pastu berturut2 la ade org meninggal....
wallahualam

Slalunya burung gagak dikaitkan dgn berita kematian. Mak aku penah melalui saat itu masa tu tgh memasak di dapur, tetiba ada burung gagak hinggap tepi tingkap sambil berbunyi ngan kuat, mak aku halau la. Ptg tu kitaorg dpt brita kematian sepupu mak aku meninggal.

Salam,
macam2 tanda bila org dah nak meninggal..
sepai, apa kata ko share citer paranormal tu?..ingin gak baca..
yenil95 Post at 14-8-2009 14:10

Banyak tanda2 bila org nk meninggal. Pakcik aku ade cite sejam seblom arwah bapa aku meninggal, pakcik aku perasaan yg bapak aku asyik termenung aje.

sapa pernah dgr bunyi burung "kuang kuang kuit"....
aku rasa mungkin tak der org yg pernah tgk burung nih....termasuk ler aku...

kat kg aku kalau bunyi burung nih....kengkononnyer ada org nak meninggal.....
kalau burung tu bunyi kuang kuang kuit maknanye burung nih tgh hinggap kat atas kepala rimau...
kalau burung tu bunyi kuang kuang kuiiittttttttttt maknanyer burung nih tgh hinggap kat atas kepala jembalang hutan......
kalau burung tu bunyi kuang kuang kuit..kuit...maknanyer ada ler org kg tu nak meninggal...(entah ler...wa pon tak pernah dgr bunyi ini burung)
*wat masa nih ada jugak terjadi....
tapi tak selalu ler time ada org meninggal burung tu berbunyi............

*info dari org tua2 kg aku............

kekeke aku nak citer pasal misteri tanah kubur bukan misteri bunyi binatang tapi takpe laaa

nak citer misteri tu yer kena ingat balik kes kes yg pernah jadi kat situ...

sesaper nak suruh aku duduk kat situ takde keja laa lagi pun tempat mandi mayat tu dah takde pun kat situ

Banyak tanda2 bila org nk meninggal. Pakcik aku ade cite sejam seblom arwah bapa aku meninggal, pakcik aku perasaan yg bapak aku asyik termenung aje.
leziahus Post at 14-8-2009 15:08

Innalillah..alfatihah buat bapa Ieza..

Yenil selalu dengar org kata binatang tak suka pegi kubur sebab dia boleh dengar org kena siksa..
yang ni misterila bagi yenil sebab setakat ni tak penah lak tengok ayam ke, kucing ke kelam kabut lari bila bawak pegi kubur..
sapa penah tengok?..sila share la..

klo x silap aku pnah dgo bunyi burung 2 kt kg aku
opah aku ckp 2 bunyi burung jampok..ntah la...

mak aku slalu cakap, kalo burung gagak berbunyi lain macam maknanya ada org nk meninggal... itu kalo kat kg la.. ni aku duk area klang ni ari2 gagak bunyik...  itu dh lain kes..
jeriah_md Post at 14-8-2009 11:54

ooo...mak ko slalu ke ckp mcm tu je ke? dia xde ckp benda lain ke?
hehehe...gurau2 je..jgn mara r...heeeeeeeee....peace!

12# ctaz

umah atuk aku dulu tepi sungai
banyak buring kuang kuit nihhh
bole dikatakan tetiap tgh malam dia berbunyi...
aku dah la masa tu kecik lagi
atuk aku kata, sama ada burung tu hinggap atas kepala rimau or dia tegur antu..
kebetulan kat utan kecik belakang umah atuk aku tu ada kubur lama
umah atuk aku ni plak ada lubang angin kecik 4 segi tepat..
aku dok membayangkan antu tu / burung tu masuk ikut lubang angin tu
hahahahaha

agaknye burung tu mmg duduk kat tepi sungai kot
sbb, umah mak aku pun tepi sungai gak..selalu aku dgr bunyi burung kuang kuit nih
kdg2 dgr bunyi cik pon mendayu2 mcm menyanyi

jeriah_md Post at 14-8-2009 11:54

betoi..betoi...nenekk aku pernah ckp gak ...kalo burung berbunyi pelik sebab haiwan tu dah dapat bau yang akan ader mayat ....gtu ler...waallahualam...

nenek ku ckp ayah aku lahir senja sama tu burung asyik berbunyi...tu agak nya ayah aku suka sgt tolong org kampong korek liang lahad hehehe...memandai jer aku...

tu just menunaikan farhdu kifayah....

ctaz,
burung tu we ols panggil
burung birik-birik..

kalau dia dah bunyik, haaaa...