CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2631|Reply: 7

Nabinco Network-Consumer Pls Be Alert

pada kome yang tgl kat area ipoh,hati2 dengan sekumpulan remaja cina yang approach kat korang pasal menang free gift.
aku rasa menda ni dah lama beroperasi..kat ipoh ni dia operasi kat sebelah cimb bank greentown centre.

smlm aku dgn hubby ada kat celcom tiba2 dtg mamat cina ni tanya aku pernah
menang apa2 tak dari tesco ke power root ke..?
aku ckp le xpenah..then dia kata company dia bagi peluang untuk menang kereta,motor,cash money 3700.00.
dia bg aku voucher aku buka la..tiba2 mamat ni melompat2 suka sgt then ckp kitorang menang free gift handycam
sb voucher tu ade bulat silver..dia ajak p ofis dia,kitorang ckp xtau ofis then kejar masa..
mamat ni beriya sampai tunjuk jln gi ofis dia lari2 dari dpn celcom sampai kat sblh cimb tu..(kitorang naik moto aritu).
walaupun dh dgr mcm2 hal tipu org (gores dan menang),kitorang pun saje nak p dgr ape temberang derang..
kalo betul lucky la..tp mana ade mende free kan.even power root contest pun korang kene kuo modal bli..
sampai ofis,dia pun kuo kan kertas hadiah2 yang ada (konon bakal dimenangi)..
kat dalam opis tu ada la gbr2 org yang dah menang dgn hadiah2..(ntah betul ntah idak)..
dia ckp kalo menang cash 3700 kitorang kene byr 100 lagi sb nak tanggung kos2 derang yg nilai 3800.then dpt
3brg-mesin jahit,water cooler,massage kaki..(brand cina)..katanya brg2 ni dari cina dan derang kasi free gift sb nak elak byr cukai..
pastu derang mintak kad kredit atau kad bank utk swipe nak check kitorang mampu byr cukai 3800 atau x kalo
menang keta. lps tu aku pun ajak hubby balik..hubby ckp kalo nak swipe2 ni xpyh...manager nampak mrh2 so manager dia ckp saya 200 encik amik brg sahaja tp kene swipe dlu..aku dgn hubby wat bodo pastu blah..

arini aku surt internet so jumpa artikel pasal nabinco network nih..dulu operasi kat penang..
mmg sah company ni kaki tipu org..

p/s..walaupun kitorang ni tak kene tipu wit, tp sekurang2nya dah tau ada gak kat area greentown ni company yang cuba tipu org ramai..so..berpesan2la jgn sampai ade yang kene tipu..

benda 2 taun lepas lg dh kecoh tp baru2 ni dia muncul balik.

sabtu lepas ada sorang mamat mlayu ni dtg umah aku (aku kt umah mak aku kt s.alam) nk wat banci pasal brg letrik. aku dgr je nk wat banci psl brg letrik ke pasaraya ke atau seumpamanya trus aku say gud bai je la. sah2 suku sakat sindiket kita gores depa menang.

tp sebenarnya klo aku byk masa nk gak layan depa nk tgk apa lg helahnya. pastu ble la amik segambar dua tepek kt forum ni....

Balas #2 znorm\ catat

ok la tu... aku penah kejar ngan parang mamat gores nih. Tak paham2, aku suh balik elok2, x nak balik. Dah kluor parang baru lintang pukang lari. Tapi mamat gores tu kena cekup ngan polih kat kg yg sama, ade org lain tepon kot.

kalau ade le jugak sape2 yang termakan dek trick lapok ala gores dan menang ni..
tak tau ape teman nak cakap....

mcm le kes black money.... tak tau le ape nak cakap lagi...
walaupun dah banyak kali diexposed... masih ramei yang tekena dan merelakan diri ditipu bulat2
dan yang kene tipu bukan calang2 orang... orang2 professional, hartawan...

tapi tu le...... when greed overwhelms rationality, then one succumbs to stupidity..

sape le pemurah sgt nak bagi barang free2 je?

zaman ni manade org nak bagi free dah, nak pelingkup org ade le

hari tuh, girl p billion ngan adik, time nak masuk kete, ada 2 cina gores n menang ni ler...

pastu cam biasa, cara derang approach sangat merimaskan....

kitaorg layankan jelah kejap....

yg bengong, girl dapat 'sila cuba lagi', adik girl dapat,'tahniah, anda berpeluang memenangi hadiah'

kitaorg tak excited pon, cina tuh yg melompat lebih2

pastu, cakap nak balik cepat, mak nak makan ubat...

dia leh plak, mintak kitaorg hantarkan derang balik opis derang kat ampang....

arghhh,kowser sangat lah haku nak melayan....kitaorg cakap, sorilah,nak cepat....

tu balik umah citer kat mak, mak cakap nasib baik tak 'cerdik+baik hati' p hantar.....

kotnyer dia kuorkan piso ke hape nanti

ada sekali tuh p kat greentownmall pon kena gak,

tapi kitaorg cecepat kuncipintu n tutup tingkap

nampak cam rude, tapi derang ni bukan leh dilayan

Follow Us

Reply #6 auntie_girl's post

teman.. setiap kali deme approach... teman goyang je tangan teman.. tanda tak minat..
tak paham juga.. teman cakap kat deme... 'sorry... not interested'
kalo layan... panjang le ekor deme...

Originally posted by Al Lebam at 25-11-2008 06:32 PM
teman.. setiap kali deme approach... teman goyang je tangan teman.. tanda tak minat..
tak paham juga.. teman cakap kat deme... 'sorry... not interested'
kalo layan... panjang le ekor deme...

dah buat camtuh gak yop...

time tu kami nak masuk kete....dah masuk dah pon...dipegangnye pintu kete...

ala2 along jer:@ :@ :@ :@ :@ :@