CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 7645|Reply: 50

Masalah yang paling memberi tamparan dalam hidup

A. Masalah kesihatan
contoh: sakit  yang  kronik cam kanser, lemah jantung , menjadi cacat...

B. Masalah kewangan
contoh: ditipu dengan jumlah yang banyak, suka membazir, tiada wang simpanan...

C. Masalah sosial dan pergaulan
contoh: berkonflik dengan keluarga, persahabatan, cinta, kemurungan, kematian orang tersayang...

D. Masalah kerjaya / pelajaran
contoh: dimarahi bos, susah fokus, subjek terlalu susah, homesick, dibuli kawan....

sesapa yang pernah berhadapan dengan masalah yang dahsyat dalam hidup macam yang kat atas tu mesti pelukan sokongan untuk bangkit, dan bila dapat survive diorang akan lebih tabah & berani... sebaliknya kalau terlalu lemah mengahadapi masalah tu, diorang rebah, rasa trauma, tertekan atau lebih teruk sakit jiwa...

ada tak antara korang semua yang pernah alami  masalah ni dan kongsikan pengalaman korang masa berdepan masalah tu dan bila korang dah macam mana korang go through it....

semua insan ada masalah

Orang yg tadak masalah hanya orang gila kot ?!

semua orang xlari daripada masalah

korang rasa selesa tak kalau share masalah ngan orang lain, secara personal maybe dengan kawan2, parents atau psychologist ... some people memang rahsiakan masalah sebab takut jadi buah mulut orang, takut kena ngumpat, takut hilang confidence.... tapi kalau simpan sendiri pun masalah jugak...

anneemz This user has been deleted
x kesah kalau nak share ngan kengkwn, tp make sure kwn tu boleh dipercayai, at least dgn cr tu, beban mslh td terkurang la n mybe ade solution yg kite boleh ikut...
so, tak jadi masalah la....

Follow Us
tiap yg idup dimuka bumi ni sume mngalami mslh

cume cara kiter hadapi blainan

bykkn bsaba

cara mengendalikan masalh tu boleh matangkn pemikiran seseorg itu utk menghadapi masa2 akn dtg. kdg2 tu bagus gak kalo ade masalh......kite lebih be careful in da future

bila rasa pahitnya masalah tu br appreciate manisnya ketenangan... hidup tak cukup ommpphhh tanpa masalah...cuma kena pandai menangani masalah

Originally posted by sinalegna at 8-9-2007 04:17 PM
ada tak antara korang semua yang pernah alami  masalah ni dan kongsikan pengalaman korang masa berdepan masalah tu dan bila korang dah macam mana korang go through it....

Masalah banyak, tapi yg memberi tamparan bila masalah tu melibatkan keluarga. Masalah famili (mak n abah bergaduh ke) n masalah dgn suami.

Memang kena ada support dari orang yg rapat dgn kita, selain bersabar n bertawakal banyak2. Setakat ni, Mug masih cuba menyetelkan masalah2 tu..

Kalau takde masalah, jadi robot lak kita kan.

semua orang tak lari dari menghadapi masalah.. hidup yg tanpa masalah seolah2 tak de apa2.. tak de yg menarik.. ye la sama je.. kita pun tak tau takat mana kita punya kekuatan diri.. dgn masalah jugak akan mematangkan seseorang..

emmmm smue kite ni sbg hambenye akn ade masalah...xkire lh besar ke, kecik ke..smue di panggil sbg msalah

Reply #1 sinalegna's post

Masalah C.

Aku gaduh dengan bos yang juga merupakan kawan aku dan tak setel-setel sampai la ni...

masalah is part of life.
Mcm aku ni, bukan setakat masalah aku nak kena fikir, masalah kawan2 aku lagi, masalah org2 yg rapat dgn aku lagi.

pkara pertama..kna sabar...
dh tu try settlekn..smua masalah ada jln penyelesaian..
kdg2, klu dh berat sgt...share ngn kwn2...
dan satu jln yg amat menenangkn jiwa..buat solat hajat...
bc Quran...mintak prtlgn Allah...

smoga diringankn smua masalah yg dihadapi...

semua yg diatas aku pernah alami dan sedang alami... tp aku wat dek jek...sbb nora danish kata...hidup hanya sekali...so kita enjoy!!!

ak  x sk share masalah ngn sesape..pendam jerk..keek....tp tkt makan diri..kalo dh x tertanggung....br duk luah..muaahah..tkt jadi x btl plak nanti...heheh...

a_lily This user has been deleted
Masalah aku yg paling susah aku hadapi adalah maslaah bau , aku tak tahu lah maslaah tu datang dari nafas ke, badan atau mulut. maslaah ni datang sekrang iaitu umur aku 29 thn dan belum berkahwin. Bila aku dekat atau bercakap dgn org, org akan berpaling dan menutup hidung.

Aku telah pergi berjumpa dr gigi dan mencuci gigi tetapi masih tidak ok. Aku pernah tanya pada kwn aku ..adakah aku mempunyai bau mulut..dia kata tiada (tak tahu la kalau dia nak jaga hati)..pernah tanya pada adik aku tp dia kata dia takde bau pun ...

Masalah ini membuat aku berasa murung dan susah hati. Keperibadian aku seorang wanita pun turun, motivasi utk bergaul menurun.

Aku tak tahu apa lagi yag aku perlu buat, pakai perfume, minum minuman herba dan sebgainya masih tidak dapat menyelsaikan masalah ini.

Sembahyang dan berdoa juga telah aku amalkan utk menjauhkan bau2 yg tidak diingini tp tidak juga pulih.

Kengkadang aku rasa sudah fed-up dgn hidup ini..aku tahu ini semua dugaan tp cuba la koarng bayangkan kalau korang ditempat aku..apa yg korang nak buat..nak melaksanakan  tugasan harian semua memerlukan pergaulan dan berkomunikasi.

Ya Allah kenapa la aku mempunyai masalah ini .... kuatkan la semangatku dan tabahkanlah diriku menempuh dugaanmu....

masalah bau....
mmm..kalo badan..cuba amalkan air ramasan dari daun sireh...
kalo mulut...kunyah dentine...

mm...kalo membe ngn adik cakap...ntah2 bukan bau badan u x...
bau badan org tu sdiri gamaknya...saje buat2 tutup idung kaber bau badan dia...

Reply #13 eastrun's post

ko biar betul.. dh lama tuuu