CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: BabeYSHa

ALL ABOUT MISTERI HAIWAN & ALAM GHAIB

Rumah kakak I pernah masuk ular tedung ...mungkin sebab rumah dia tu sejuk kot..... ular tu rasanya baru lepas bersalin kulit.... sebab 2-3 hari lepas tu...kitorang jumpa sarong ular kat tepi longkang... besar dan panjang ular tu..... panjang lebih 5 kaki.... nasib baik kakak saya yang perasan ular tu....kalu budak budak la ....mahu innalillah kena patut ular tu....  serammmmmm betul.....terpaksa panggil bomba tuk halau ular tu....... ambil masa jugak la  bomba nak tangkap ular tu....masa nak tangkap tu...ular tu asyik berdiri jer......derang kata dalam 5 kaki tinggi......
kitorang yang dengar ni pun seram..... masing masing muka pucat jer....takut takut kalau ular tu lari.....

sib baik endingnyer dapat tangkap dan bunuh tapi lepas tu kalu masuk umah dia sengsorang....serammmm jerrrrrrrr....

Originally posted by waneeda1904 at 30-5-2007 03:54 PM
btul la...
ayah eda pun ckp camtu.. susah nak jumpa kucing jantan 3 warna..
tp x tye plak nape.. hehe!! kt umah eda byk la kucing 3 warna ni tp sume betina la

rumah akak ni baru ada datang dari mana anak kucing tiga warna jantanlah.
mak dia yang anta. masa tu mak dia tengah sakit. pas tu akak ada dengar yang
orang cakap lagu ni. akak just cakap kat kitten tu kalau nak bertuankan aku duk lah sini.
sampaila ni dia duk umah ni dah 2 minggu dah mak dia pun dah ok tapi tak peduli
kat anak dia ni. susukan pun tak mau. kitten ni pun dah besarsikit dan cergas sikit.
kitten ni pun ignore je mak dia bila mak dia datang.

cite pasal misteri haiwan nih aku teringat kisah aku ngan abg aku dulu time kecik...  dulu time tghari rembang aku ngan kwn2 abg aku gi main roller blade dkt satu kawasan yg sblah aje ngan hutan ... sbb tmpat tuh redup skit... tgh aku dok sembang2 ngan abg aku n member die tibe2 nampak burung jatuh dari arah hutan tuh.. tp kitorang pun sambung sembang sbb kitorang pikir burung tuh cedera ke hape nk rehat2 kan.. tp tgh dok sembang2 tuh tah mane muncul sorang laki yg pakai itam smuanye... rambut bley katekan panjang gak.. muke kitorang tk nmpk coz die jln membelakangkan kitorang.. laki tuh jln terengsot2.. kitorang tgk tmpat burung tuh jatuh td tuh dh ilang... pastu kitorang terus cabuttt lerr.. smpai skang aku tk tau itu pe bende..

Originally posted by irish_ieka at 31-5-2007 11:42 AM
cite pasal misteri haiwan nih aku teringat kisah aku ngan abg aku dulu time kecik...  dulu time tghari rembang aku ngan kwn2 abg aku gi main roller blade dkt satu kawasan yg sblah aje ngan hutan  ...

apa yg ilang?org ke burung?

klu anjing menyalak2 tuh antara dia menyalak sebab tengok org yang tak dikenali or dia menyalak sebab tengok "sesuatu" dari jaoh..klu dia dah bunyi bersayup2 tuh ertinya "benda" tuh dah dekat..so berjaga2...

klu ayam tuh berkokok ertinya dia hari dah pagi...or dia nampak malaikat..so masa tuh paling afdal utk berdoa ..mana tau malaikat mengAmin kan doa tuh...

klu ayam hutan tuh..tu maybe benar2 ayam hutan or jelmaan jin.

Pastuh kat majalah 3 dulu..saya ni masa umo saya kecik2 maseh ingat lagi...ada sorg pakcik nih..masa tu bini dia mengandong..pastuh pakcik nih pi buru monyet ..tembak anak monyet...pastuh bila bini dia lahirkan anak..ada iras2 monyet..tiap kali bini dia mengandong..mesti anak kuar rupa iras2 monyet. Tapi ni kemungkinan genetic disorder or kebetulan...

Ni kisah dari kawan saya...kat Sarawak.. dulu2 nyer kat Kuala Baram tuh..Pakcik kawan saya ni and kawan2 kerja mereka ni membalak so pi ke Kuala Baram nak buat pembalakkan tapi sebelom tuh mereka nak pi minum air kopi kat kedai tapi org kopi tuh buat lambat sangat..so mereka nak pi bertolak dah... chow terus..org salu cakap klu ingin sangat nak minum/makan sesuatu tuh tapi tak dpt jugak org cakap "kempunan" nanti contohnya jatuh lam parit ke apa..bagi saya tu kurafat.

Pastuh mereka pi ke dlm2 utan, mereka jumpa kabin org tentera jepun. Mereka masok la pastuh tengok2 ada ammo2 lam kotak yang tak guna lagi...pastuh tetiba ada bunyi "BOOP BOOP BOOP" bunyi seolah2 benda berat berjalan...mereka tak kuar dari pintu tuh...sebab takut..so mereka tengok kat tingkap kabin tu...

Ya Allah! Mereka terkejut berok! mereka cakap benda yang bunyi berat2 tuh duhal Naga! Mereka cakap rupa naga tuh macam ular besar yang berkaki badan sebesar rumah kabin tuh...pasal lama sangat tinggal kat utan tua kat Sarawak tuh...macam ular yang idup beratus-ratus tahun yang mengalami evolution...

Maybe tuh hanya jelmaan jin..tak tau la...

Actually kat Sarawak nih..utan tua sangat...klu org penah jadi askar dulu...byk cerita mereka...ada yang tengok binatang rupa2 aneh belaka...

Coba la kamu tengok kat CNN tuh org baru jumpa spesies binatang baru. Even biologists caya ada binatang2 aneh kat lam hutan .terutama utan yang belom diterokai manusia...Cayalah Brother..hehe

Reply #45 demonagirl6's post

ye ke naga tu bunyi "BOOP BOOP BOOP"? baru ari ni saya dengar....
Saya pun penah duduk di sibu tau...

Follow Us
Originally posted by kupia at 8-3-2008 07:05 PM
ye ke naga tu bunyi "BOOP BOOP BOOP"? baru ari ni saya dengar....
Saya pun penah duduk di sibu tau...

bunyi macam kaki berjalan tapi berat tau...bunyi macam cerita Godzilla yang berjalan tuh..
Awak penah dok kat sibu..
tapi saya asal and grew up sampai skrang kat Miri...tanahair saya kat Sarawak tau
Kuala Baram bukan kat Sibu syg...kat Miri la
Jangan ingat Sibu tuh dekat ngan Miri..jaoh tau

Muahahahaha

Love and Peace Babeh

Reply #47 demonagirl6's post

ish..kira nya utan kt swak tu leh masok kategori cam utanamazon la ek..tatot nye

Originally posted by atreyu05 at 9-3-2008 12:07 PM
ish..kira nya utan kt swak tu leh masok kategori cam utanamazon la ek..tatot nye

maybe kot..tapi kat srwk tuh ..
tempat paling bahaya tuh kat pantai...pasal ada sorg uztaz dulu pindahkan jin ke pantai
byk cerita pasal org lemas or hilang kat pantai tuh..
klu yang survive dari lemas tuh...adala cerita nyer..

apa-apa pun, kita takleh le terlalu takut ngan menda2 gini.. cumanya org tua ada berpesan kalau haiwan masuk rumah  kita kena cakap dengan dia, kalau sesat keluarlah.. bagi mengelakkan jelmaan.. pastu bacakan ayat2 suci al quran yang berkenaan... kalau tak keluar gak sebaiknya dihalau, jangan bunuh especially kalau dia tak mengganas.. yalah dia makhluk Allah gak..

kita tak tau kadang ia cuma satu ujian, tapi kalau betul2 haiwan kita halau lebih eloklah daripada bunuh..

Kisah Pelik Pasal Seekor Burung

Salam suma,

Aku just nak share satu kisah aku masa kecik2x dulu..tak tau klu korang suma pernah dengar la citer ni. Masa aku kecik2x dulu dlm umur 6-7 tahun gitu la, baru la aku tau psl citer ni ..masa tu nenek kpd mak aku tinggal sekali dgn kitorg..kira moyang aku la. Moyang aku ni klu mlm dia tak tido, klu tido pun tido2x ayam gitu la..

So, ada satu mlm tu, aku tak ingat dlm pukul brp..kami suma baru nak tido la, masa tu still pakai
lampu minyak tanah tu lagi..yg ada gambar pompuan cina tu..dlm baru nak terlelap tu tiba2x aku
dengar moyang aku ckp kt mak aku tido mengiring suma..mak aku pun suruh la aku dgn adik aku 2 org tido mengiring..pastu aku dengar moyang aku mcm ketuk2x dinding sambil ckp 'doh..doh..doh..' aku
pun tak pasti la asal dia buat mcm tu..mak aku pun buat sekali..ketuk2x dinding tu sambil sebut mcm tu jgk..aku tiba2x je jadi seram...terus pejam mata sampai terlelap..

Esok tu aku tanya kt mak aku psl kejadian mlm tadi tu, kenapa mak dgn moyang aku wat mcm tu..mak aku pun bgtau la mlm tadi tu ada 'benda' lalu kat rumah kita..aku tanya lagi..'benda' apa? mak aku ckp 'benda' yg lalu semlm tu seekor burung..aku tak ingat nama burung tu apa, tapi mak aku ckp burung
tu terbang terlentang, sbb tu klu dia lalu kena mengiring, klu kita terlentang nti badan kita akan
lumpuh sebelah. Mcm tu la yg mak aku bgtau..aku pun pelik jgk mula2x dengar..tp org2x tua zaman
dulu kan banyak cerita misteri nyer.. Aku tak tau la burung tu belaan ke atau mmg wujud..

Tp klu dia lalu mmg kita akan dengar bunyi benda 'berkibas' gitu la, bunyi burung tu pun aku dah
ingat2x lupa tp klu waktu dia lalu tu sunyi mmg dengar dgn jelas..

Korg pernah dengar tak kisah ni..mmg misteri la..moyang aku pun dah lama meninggal tp ada la jgk
kisah2x misteri dia yang dia citer kt aku..cuma satu jela yang aku bole ckp, org dulu2x ni mmg
berani2x belaka..

pestaim dengar...

burung belaan ker ni..????

tu mitos orang melayu dulu-dulu... jangan percaya, anggap pelipur lara aja dah...

sakit pening bukan pasal burung malam lalu... kalau simptom burung merpati tu kena ambik kira la...

Assalamualaikum..

Nak tumpang tanya. saya ada seekor kucing. duduk dalam kandang kat dapur tepi peti ais. saya kutip kucing ni dr kilang masa dia baby lg dan sekarang dh besar pun. kt rumah ni saya tggl dgn housemate saya. kadang2 bila saya oustation, saya hantar kucing saya ni ke rumah tunang saya.

yg saya nk tanya ni, ada kemungkinan tak kucing saya ni suka bising2 sebab nmpk makhluk halus. sebabnya masa kat rumah tunang saya, dia takda ape2 tenang je bila lepak dalam kandang dia. meow pun slow2 je & tak pernah nampak dia  pandang satu tempat dan meow2

kalau kat rumah saya lak, bila housemate lalu lalang, dia buat bodoh je. tapi bila saya blk, mula la menjerit2 meow2 dia tapi saya assume sbb saya ni 'emak' dia.. dan saya perasan kucing saya ni suka meow kuat2 smpi kepala pusing2 tgk atas seolah2 ada benda terbang lalu lalang atas kandang dia. saya jugak perasan yang kucing saya ni pun selalu meow2 ke arah belakang peti ais seolah2 ada sesuatu kat situ tapi bila saya check takde pun lipas ke, cicak ke, nyamuk ke etc etc...

kucing kalo dia nmpak makhluk halus dia akan jadi takut, bulu dia tegak, marah & akan lari. bila dia marah dia xkan miao tp bunyi huaaghhhh!!

clock pun ada sikit pengalaman dgn haiwan nie... clock penah keje kat satu resort nie yg terletak di sebuah pergunungan. Kat resort tu banyak je kucing liar yg tak tau dari mana dok tumpang makan. Actually resort tu jauh dari rumah org. Clock pun tak tau camner kucing2 tu leh naik kat resort yg tinggi tu. Salah satu kucing kat situ, sgt cantik. Bulu panjang. Ekor kembang. Kucing jantan. Clock tak pasti dia ada 3 color or wat. Tp memang bertampug2 gak le bulunya.

Walaupun cantik, kucing ni sgt menakutkan. Clock penah cuba nak usap badan dia, dia punya marah. Dia tak lari cam kucing biasa tapi dia macam nak gaduh gitu. Clock takut gak klu dia terkam clock or cakar muka, mau tak cute dah.

Satu petang, pas abis kerja. Clock ngn member lepak kat belakang resort. belakang resort tu hutan tebal yg belum diteroka. Even ada spesis orkid yg tumbuh kat hutan tu. Then, masa dah nak dekat senja, clock tguk kusing tu masuk ke dalam hutan tu. Clock dengan beraninya pergi ikut kucing tu. Kucing tu lak makin jauh masuk ke hutan. Tetiba member clock terus panggil clock. Dia tak bagi clock kejar lagi, sebab takut gak t clock hilang dalam hutan tebal tu.

Tp clock memang musykil, nape kucing tu masuk ke hutan. Adakah dia memang tinggal dalam hutan tu? Kucing tu plak merupakan salah satu kucing yg tak berjaya ditangkap oleh pengurusan resort masa diorg nak kurangkan bilangan kucing kat resort tu.