CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rospinki

Volume 2 - Jangan Berborak}Apa Korang Rasa Hari Ni ..Sedang fikir apa? Sedih? H

Lucky enough tak pernah heartbreak. Sebab selalu tak jadi di tengah jalan. Tak sempat nak develop apa2. Kerja pun tak pernah heartbreak. Blessings in disguise.

Aku macam pasrah dah. Semoga aku ditempatkan di tempat aku boleh bawa diri.

every month mcm ni. rotation dia cr gaduh ngan sume org. smlm mmg dia tggu je nak fire aku kut. sume benda tak btl kat mata dia. ape dia ckp aku senyum je. dia mcm mati akal. dia mmg ade grudge dgn aku . dah lama dia pendam & tak leh terima hakikat. penat kan mcm ni.

Dah lah selective reader. Berani condemn research orang.

bila dh terlalu sedih + letih.. hanya mampu senyum je kt depan org..
semoga dikurniakan aku kesabaran & ketabahan stinggi langit ke 7 la nk hadap mslah aku ni..
"bila kita rasa susah.. ada org lain lagi susah dari kita"
tpi bila melibatkan msalah hati jiwa mental ni parah juga.. lama2 boleh jdi mati juga..

kadang org ckp
" halah senang je ko report polis/ report kt sekian2"
"hnya ko saja pham cmne dia."
" keptusan di tgn ko.. hnya ko yg boleh kluar dri msalah ni"
"takkan tak boleh lawan? org lain lagi teruk mslah taw"

trust me.. bkn smua mslah kita boleh berjaya kluar semudah itu...
mungkin boleh jdi melibatkan duit/masa/nyawa?

Follow Us
dulu masa u clashed dgn your first gf, am very happy...the gal was toxic, queen control etc. Tapi biasalah org tgh suka, jadi ckp i nie di pandang sepi jer. Bila masuk Uni, u break up dgn dia. I suka lah, bole u focus kat study, skali tak smp 6 bulan clash, tetiba dpt awek baru. Dgn dia, u couple 5 tahun. U ada bagitau i your plan nak kawen, nak beli umah etc. As always i support whatever you want to do. I met the gal many times, to me she so-so jer lah...no wow factor...tapi sebab u suka dia, i pun belajar to get along dgn dia. Thats my promise to u, i will learn to like any gal that you like.

But now the 5 years relationship is ending. Part of me rasa kesian kat u, another part am happy. Sbb bole u focus kat kerja baru. U dok risau takut tak dpt kawen etc, tolong lah u kan lelaki, kalu ppuan tu yerlah risau takde org masuk minang. Nie u lelaki, bila2 bole masuk minang anak dara org kalu nak.

Edited by midori888 at 17-7-2022 12:26 AM

Dari dulu i dah ckp, masa study takyah bercinta, kawan2 jer dulu...nanti time kerja akan jumpa ramai org lain lagi. Tapi u degil, nak jugak bercinta....

i know u risau, u tak ramai kawan ppuan, yerlah sekolah all boys, kat Uni plak, your coursemate majority lelaki, ada ppuan dua tiga kerat semua rakyat negara lain. Mmg u kurang kawan2 ppuan. Tapi percayalah, kalu dah mmg jodoh tu, tak kemana.

I harap hati u cepat sembuh, nanti takyah ada pengganti cepat sgt, rileks2 dulu...focus kerja baru. Kerja baru nie pun u kena travel sana sini, masa tak menentu. Kalu ada gf jenis tak memahami, buat tambah stress jer. Kalu single senang, tak perlu nak jaga hati org, tak perlu layan hal remeh temeh.

sedih. rasa hopeless, useless and lonely . i dont know how to live my life anymore. im so tired of living like this.. doing nothing..

benci bila depression. cederakan diri.. then sum1 ckp "xde iman/pedoman eh?
u're not in the shoes yach.. empathy zero thats why ko xde sense..

how I wish you can feel the same thing....

Sedang cuti berehat. Aman damai ngadap forum tinggalkan kejap prob tmpt keje.

Rindu arwah ibu, selalu boleh sembang² dgn dia ni dok sorang² dlm rumah cepat betul masa berlalu, dah 1tahun takde ibu. Alfatihah ibu&abah.

Dengan condition mcm ni, rasa nak pecah dada.

rs lifeless.. org dpt gaji happy..
aku rs x happy jek.. rs bosan dgn hidup..
rasa nak jdi suri rumah jek jaga anak..
rindu anak..

Edited by Lista at 25-7-2022 05:47 PM

Kalau dah minta maaf tu, tunjuk lah effort, usaha nak sambung silaturahim tu, ni tak mulut je kata maaf, doakan tapi takde tanya khabar..nak bantu jauh sekali.

Ni semua pura2 campur poyo sekali.

Tadi siang aku jumpa boss, aku luahkan perasaan aku cakap pasal kondisi terkini dalam syarikat yang sedang berakar umbi.

Kenapa makin lama makin teruk? Kenapa ada orang yang priority sedangkan ramai je yang buat kerja!

Makin lama makin merepek, if you to walk off ko senang2 je tanpa tindakan tatatertib..

Orang yang selalu buat hal selalu terlepas sbb tak nampak rebel..

Aku?

Rebel dan aku luahkan pendapat aku kerana bagi aku macam mana pun aku tetap akan kalah dengan golongan yang konon mengalami anxiety dan depression..

Jika benar ada penyakit tersebut get some treatment instead biarkan prolong macam hapaa..

Boss dah tukar berkali2, still xde improvement. Yang best tu semua orang tak betul kau je la betul..

Pastu yang aku pulak selalu nampak orang jahat sebab aku nak buktikan apa kau buat itu salah.

Kiranya bila update status tu x tgk kiri kanan…

Jangan mainkan depression and anxiety sebab kalau kau tak de penyakit itu, tidak adil untuk yang betul2 sakit.

Orang yang betul2 depress dan anxiety pun xkan ngaku la depa berpenyakit, sebab mereka lagi suka jadi normal dalam erti kata sebenar.

O yah, terima kasih sebab block aku. Nampak sangat suka update aktiviti sampai ko rasa aku akan cari kesalahan kau kan?

Pekerja yang tidak dipandang oleh boss

rasa nak tender resignation.
past two months iols ada new task. kira penambahan JD jugak la
kesahnya, 2 senior atas iols ni pon macam bangang jugak.

sorang laki tapi cerewet nak mampos.
sorang pulak nenek kertu yg insecure tak nak bg proper guide kat iols.

huwaaaa. rasa lost sgt yer.
sebab iols bab keje mmg jaga ketad2.

tapi once kena kondem, rasa sedih melampau ler.
sbb payah org nak cari salah iols dalam keje. hmmm

tgk la within this week. kalo tak boleh blah, mmg bye2 lah.

Aku smpai harini, aku bersyukur sangat2 dengan pertolongan secara tiba2, ms tu aku buntu habis, pampers beli 1 bag je utk kongsi si kakak dgn si adik, aku ckp dgn suami aku, xpelah, ade tu rezeki nnt, kebetulan anak aku baru discharged hospital. Duit memg betul2 tinggal rm80 ms tu, haha, susu sepeket, pameprs sepeket dah rm55, balance rm25 aku beli ( harga pon aku ingat2 lupe tp ni ramge harga aku biasa beli, hahah )

Bawanh 4-5 biji 60sen ke 70sen
Bawang putih 2 ketul 50sen
Kobis 1.75sen
Mee kuning 1.10
Roti gsrdenia rm4.00
Sawi rm1.50
Bawang beso 2 biji 60sen
Kentang 6-7 biji rm1.70 ( kentang ni wajib utk anak2 aku, mengenyangkan )
Telur rm4.30

Total belanje ms tu rm70, balance rm10 laki aku buat isi minyak motor

Biasa stock gini seminggu, bersyukur sgt2 laaa jiran bg daging korban ms tu....

Klu tnye laki x keje ke, dr bulan 12 tahun lepas, bawa ke tahun ni, aku dgn anak aku gilir2 masuk wad, mcm2 komplikasi kami ni, laki aku asalnye keje dgn 1 sekolah swasta, tp gaji memg tak baloi, dia layankan je asalnye, ikhlas kan hati, smpai lah bos dia xleh terima memanjang amek cuti sbb anak atau bini sakit, ada masa dia bawak anak kami yg sorg lg g ngajar, dia start pula buat lalamove, sehari kadg rm10 pon x de, stop, ms aku agak stabil, dia.keje safeguards jd cashier bilik kebal, juga kesnye sama, selalu ambil cuti....

Pendekkan citer, aku claim mysalam dr bulan 2 tahun lrpas, ade gak claim kene covid stage 3 ms tu, smpai skrg xda khabar berita, jujur aku berangan kot dpt duit tu nak startkan laaa buat ice blended, meniaga depan rumah, dpt gak setel bil api air dan sewa rumah sikit2, tp dah nak masuk bulan 8, xde khabar berita lgsg, ntah.wujud ke tak mysalam ni..

Sekian je lah luahan sekali sekala masuk sini, hidup memg "keras" sgt skrg ni, pape kene pk anak dl, keperluan anak baru pk barg asas dapur.... Hal perut sendiri tolak tepi

Sekian saja

Sedang dlm dilema..samada nak pindah tempat kerja or stay saja tempat lama..lebih pd nak pindah sbb tmpt kerja baru ni dekat sgt dgn rumah..cuma problem dgn boss tmpt baru ni je..dgr cite nya semua org stress kerja d bwh dia..tempat kerja skrg ok ja..adalah sorang dua yh x ngam tp xkisahpn..cuma dh lama sgt kat situ..terasa nak tukar angin pulak..