CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: WonBin

Pelacur Dan Bohsia: rela @ terpaksa (merged with TrueX)

Reply #3 seribulan's post

memang kene berusaha.. tp adekah mereka nie patut dihina...

Rate

1

Reply #4 True-X's post

should they be lauded? make it into a noble profession...

Reply #5 seribulan's post

not a noble profession.... but siapelah kita nak menghina mereka... sedangkan kita tak rase beban yg mereka rase sbb kita hidup dalm dunia yg membolehkan kita membuat pilihan cara hidup.. sbb tuh lah kawan aku tuh leh dengan angkuh menghina.. biarlah judgement tuh antara mereka dan tuhan sahaja... pada pendapat aku..sepatutnya kita menolong  bukannya mendesak.. dan menghina.....

... aku rase aku sgt bersyukur dalam hidup aku aku mampu membuat pilihan.. garisan antara halal haram tuh jelas lagi....  alhamdullilah tempat yg aku hidup ni dugaannya tak seberat sampai aku aku memilih antara maruah atau nyawa.. aku percaya untuk merasa aper yg mereka rase.. we hav to live in their shoes..... adekah kita yg menghina mereka ni mampu untuk untuk menahan dugaan tuhan yang amat berat?.. .. mungkinn antara kita dah menamatkan nyawa sendiri... tp tuh ker jalan penyelesaian kepada dugaan perit maung hidup?.... aku pon tak tahu...

..., pelacur yg seribulan kater dapat anugerah tuh pon pernah jadi pelacur... .. adekah dia kan menghina kawan dia yang sedang jadi pelacur kerana desakan hidup.. ?.. aku tak taulah kl dia dengan angkuh akan berkata... "hinanya mereka......"

.. as i mentioned before... aku bukannya nak memuliakan mereka yg pernah jadi pelacur... tp aku try nak paham mengapa mereka jadi begitu... dan kita jgnlah dengan angkuh nak menghina... sepatutnya bersyukur dengan kehidupan kita dan jika mampu menolong.. jika tidak.. lebih baik sahaja.. dari bersifat angkuh

[ Last edited by  True-X at 11-12-2006 08:34 PM ]

Rate

1

Originally posted by True-X at 11-12-2006 08:24 PM
not a noble profession.... but siapelah kita nak menghina mereka... sedangkan kita tak rase beban yg mereka rase sbb kita hidup dalm dunia yg membolehkan kita membuat pilihan cara hidup.. biarlah j ...

:hmm: there's all kind of background story related to them n the choices they made on their life...our judgement,
if any, should be based on how superficial, thin or tricky dat reasons r...:setuju:

kita patut pilih jalan hidup kita.. tapi aku tak berapa setuju bila memperkatakan bahawa seseorang itu TERPAKSA melacur untuk meneruskan hidup.

Hidup ini punyai pelbagai pilihan, banyak lagi pilihan yang lebih mulia untuk dijadikan sandaran punca rezeki.  Jika dia melacurkan diri untuk mendpatkan punca rezeki.. pendeklah akal dia dan begitu juga jika dia melacurkan diri kerana tidak dpt mengekang nafsu, malang la dia.

Harap satu hari nanti ada sinar cahaya buat mereka-mereka yang telah berada di jalan yang songsang, harap juga tiada keturunan kita yang ditakdirkan memilih jalan yang songsang.

Malanglah mereka-mereka yang hanyut tanpa sempat memikirkan jalan hidup mereka yang sebenarnya.

Bukan menghina sesiapa, tapi merekalah yang memilih jalan untuk dihina walaupun kita memperkatakan bahwa tiada sesiapa yang layak di hina...

Apapun itu profession yang tertua di dunia... nafsu haruslah dikekang.

Rate

1

tringat topik ni bila menonton Biola Tak Berdawai hari tu...
bagaimana seorg anak menceritakan perihal ibunya melacur
utk menyara hidup mereka berdua...juga crita novel Salina
dan filem Gubra...ada persoalan melacur dan menyara diri
sendiri dan orang lain...does the end really justify the means?

Follow Us
Originally posted by True-X at 2006/11/26 00:05
aku tak tau nak letak kat ner kl tak sesuai kat sini sori nyer..... tapi aku rase kl aku letak kat sini.. aku akan dapat reply yg rasional dan tak merapu sangat.... dan tak emosional sgt

.. aku  ...

btl la tu kte mane tau disebalik cite dorg...xbaik menuduh dorg tu mane tau dorg tu pon lagi sengsara nk hadapi sume tu....kteni da ptt bersyukur da xkene gitu gaya nye...
lagi pon dorg wat tu sume mesti ade sbb nye...tp kalo mmg dorg yg nk senang cepat waulahu alam...

It is an age old profession and I think it is not going to stop. It exists in the poorest as well as the richest of society. Where there is a buyer, there will surely be a seller for what ever reasons both parties may have.

Yup, to some it is the easy way out. Some pay a very heavy price ....abuse of many sorts....risk to health. To some it is a choice, some are "forced".

Whatever it is we should not "pandang hina" towards anyone. Perhaps they do not know how to make better choices. I do not think it is an easy profession.  It is just that as time goes, one becomes  accustomed to it...... Some of us may feel shocked when seeing women pandering themselves the first time. Imagine if you grow up in the red light area.......you may not even bet an eyelid. The best attitude here is not to judge them ........you do not know their story.

In due course, I only hope a better education would give women the opportunity to make better choices.

[ Last edited by  hamizao at 10-1-2007 01:20 AM ]

Rate

1

kena tengok konsep permintaa dan penawaran..

penulis itu ialah pelacur intelek.

Pelacur.........lebih kepada terpaksa...sapa kita nak hina mereka...sapa kita nak puja mereka.......

Reply #6 True-X's post

:setuju: :setuju: :setuju:

soang terbongkok bongkok mencari sesuatu di bawah suluhan lampu di tepi bangku di satu taman lalu ditegur oleh seoang lain.

kamu carik apa tu?

saya carik duit saya jatuh.

kat mana dia jatuh tadi

kat situ haaa..sambil menunjuk satu kawasan gelap tak jauh dari situ.

aikkk..kenapa carik disini tak carik di sana kalo jatuh di sana?

DI SINI TERANG:music:

- moral disini, sapa pandang hina keje pelacur tu....sama lah macam oang yang carik duit tuh.

Reply #16 ajinomotonosuga's post

ekceli.... aku tak paham.....

semua ni terletak pada individu itu sendiri..kalau kita letak agama dan pendidikan sebagai asas utama dalam hidup perkara ni tak akan berlaku..ada lagi  negara yang daif dorang masih boleh survive dari melakukan perkerjaan terkutuk ini..m
ungkin  perkerjaan ini jalan yang terakhir utk menanggung bebanan hidup tapi kalau dlm konteks ekonomi negara kita pekerjaan ni tidak patut ada..even saya penah pegi phnom penh sosio ekonomi dorang lebih teruk jika berbanding ngan negara ini..

seperti yang saya katakan benda ni semua terletak pada pemikiran individu itu sendiri malah negara kita pernah mencetuskan kontroversi ada dikalangan pendakwah bebas berkata pekerjaan pelacur ini harus terutama jika berada dalam keadaan darurat..kena ingat dalam bentuk darurat yang bagaimana ..

walaupun benda ni bercanggah dari agama kalau point of view nya utk menanggung beban utk hidup amat tidak logik sekali..pelacur ini tidak boleh diistilah kan 'bekerja' kerana tarafnya berada paling rendah dan hina..ibarat sistem kasta diindia..pelacur ni lebih rendah dari itu..

Rate

1

Originally posted by Cint@ at 18-12-2006 05:15 PM
Hidup ini punyai pelbagai pilihan, banyak lagi pilihan yang lebih mulia untuk dijadikan sandaran punca rezeki. ...

memeng betul tetapi malangnya mereka memilih melacur juga, knapa? i guess, pendapatan lumayan, tanpa modal permulaan, tidak tahan(cth janda,ibutunggal),anytime, anyplace,perundingan yg pantas(teda birokrasi), duit masuk on-time, tidak memilih asalkan ada duit...

malang!malang!

melacur merupakan jalan termudah bagi wanita utk mendapatkan pendapatan...
yg paling penting dapat duit(halal haram tak penting dah)..maruah tu lain kira..
pastu duit tu bagi anak2(kalau ada) makan,belajar,membesar dgn harapan utk menjadi insan yg berguna dan berjaya..tapi diorang tak fikir..berkatkah nafkah yg dicari tu..walaupon tujuannya baik sekalipon tapi kalau dilakukan dgn cara yg dilarang tetap tak membawa sebarang kebaikan...moga2 dijauhila dari perkara2 yg boleh menjatuhkan diri dan keluarga ke lembah kerugian..nak sara hidup banyak lagi kerja yg boleh dibuat selain melacur..benda haram tu...

Rate

1

Originally posted by Gunner at 25-1-2007 01:16 PM
melacur merupakan jalan termudah bagi wanita utk mendapatkan pendapatan...
yg paling penting dapat duit(halal haram tak penting dah)..maruah tu lain kira..
pastu duit tu bagi anak2(kalau ada) m ...

.............kerana niat tak menghalalkan cara...........

.... then jgn lah menghina setakat perempuan yg menjadi pelacur sahaja... ayat menhina tuh sepatutnya untuk lelaki yg melanggananya  DAN wanita yang melacur...

...tak fair kl semua penghinaan pada wanita sahaja.... ( kl dia memilih cara yg mudah memang patut dihina )

Rate

1

kwn aku citer, pelacur tu siap main sms lagi dan wat muka sayur jer sampai ke sudah