CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sajali

SEMBANG-SEMBANG MLM

skati ktk mok jut sik..

KERANA DESPRATE

TUAH YANG TIDAK AKAN NAMPAK TUAHNYA

TUAH (bukan nama sebenar) telah menyertai syarikat jualan langsung (MLM), sepanjang keterlibatannya
dalam syarikat jualan CACAMERBA dia mendapat pangkat Pengurus Rendah Pertama, sehinggalah ke hari ini
orang bawahannya ada seorang dua sudah mendapat pangkat Pengurus Menenegak, namun si Tuah kini tadi
masih terkial-kial pada pangkatnya PRP (Pengurus Rendah Pertama) namun Tuah tidak berputus asa
dalam keadaan demikian, dia jadi motivator khusus kepada orang-orang bawahannya, tiap-tiap hari Tuah
mengatur dan menyusun strategi macammana hendak berjaya ke pangkat tertinggi dalam syarikat jualan
langsung yang beliau sertai, Tuah sudah lebih seratus peratus mempercayai syarikat MLM yang dia
dan rakan-rakannya sertai, dalam pada itu Tuah sebenarnya desprate, dia sendiri tetap ditakuk lama,
pada satu hari Tuah berjumpa satu forum dalam dunia siber, terus Tuah mendaftar jadi ahli forum
LUMOSHIDORIN, dan membuat beberapa posting dalam thread SECAWAN KOPI yang khusus untuk sembang
-sembang tentang mencipta kata-kata bersambung, tapi si Tuah sengaja posting dalam thread ini
walaupun telah beberapa kali ditegur oleh author dan forumers supaya buat posting dalam thread-thread yang
sama waktu dengannya, tapi Tuah tetap dengan keras kepalanya posting juga cerita-ceriti MLM
dalam thread secawan kopi forum lumoshidorin, Tuah ini karakternya pemanas, apabila postingnya
diquote dan ditegur, lalu dia mengata dan menuduh member yang membahas tulisan-tulisannya atau
postingnya, lalu ujudlah semacam perkelahian dalam thread secawan kopi kerana tuah, tuduh-menuduh;
sebenarnya dalam perkara ini Tuahlah yang bersalah, tuah tidak boleh menuduh seseorang, kerana
dalam lumoshidorin untuk suka-suka, menghilang stress tekanan dan sebagainya, dan thread
secawan kopi bukan main laginya indah-indah bahasa dan kata-kata yang tercipta didalamnya
tapi keindahannya telah dirosakkan dan dicacatkan oleh Tuah.apa pun Tuah mempunyai agenda tersendiri kenapa
dan mengapa dia melakukan banyak posting dithread secawan kopi, kerana Tuah tahu thread itu popular,
ramai members, setiap hari ada saja posting dithread itu, Tuah sebenarnya ingin hendak jadi
jutawan dalam waktu yang singkat, dia sebenarnya mencari member yang mungkin dapat dipikatnya
supaya menyertai kumpulannya, dia perlukan shortcut pada masa ini, kerana kecumburuannya
telah meluap-luap melihat orang bawahannya banyak telah mengatasinya, dalam MLM biasalah
membina kumpulan-kumpulan, maintain perlu mahu secukupnya, kumpulan tidak boleh terencat,
kalau satu rangkaaian sudah sampai ke satu tahap (siapa kuat kerja dia dapat) kumpulan
si tuah ini tadi cuma satu rangkaian yang kuat, rangkaian lainnya tidor, keadaan inilah
yang membuatkan Tuah gersang, lalu merapu, dan menjadikan ia marah, dan tidak dapat
menerima hakikat, Tuah tidak berjaya mengawal keadaan, dia cuma positif kepada syarikat
Cacamerba, dan tidak positif kepada hal-hal lain, dalam manis Tuah memaksa ramai orang
supaya mengikutnya, supaya dia cepat naik, tapi yang berlaku adalah disebaliknya, itulah
yang membuat Tuah frustrated, kerana hakikat yang dianjur oleh tuah adalah salah satunya
juak 'hablum minan nas', dan Tuah juga mencipta banyak plan-plan untuk berjaya untuk cepat
meraih Jutawan, namun sehingga kini Tuah tetap masih dibawah, apa pun apa yang berlaku
kepada Tuah itu adalah kesilapan dirinya sendiri, tetapi ditutupnya dengan keegoannya
menjadikan segala kelemahannya tidak nampak.

Ney sidak bala MLM tok tek ? Lalu senyap....udah d bukak thread ngerecolah dlm tok...hehheheh

Yixin daftarkan diri utk sembang malam...

Saya free banyak waktu malam je...  

Reply #23 Munc's post

Sini la...xin seorg je   

aok eh..ne sidak orang kuat MLM ne?dah dipolah thread pasal MLM,sik juak gago nak peromot sitok..pajaklahhhh....

Follow Us

SURVEI MLM 1 (versi Sarawak)

Jika anda memang seorang yang benar-benar bijaksana dan berfikiran positif
seharusnya anda dapatkan maklumat kajian di universiti Yale USA
tentang konsep pekerjaan dalam dunia dan konsep perniagaan dalam dunia dan disitu
buatlah berbandingan pekerjaan dan perniagaan

Sik semestinya di universiti Yale USA jak untuk mendapat maklumat macam ya,
rah universiti tempatan dan universiti lain ada juak maklumat macam ya, dalam internet
melobor jak, sal rajin surfing

Cakap dengan ilmu yang ada fakta dan data mengikut cara atau laluan yang sebetulnya
Siklah tiap2 kali bercakap mesti berasaskan fakta diiringi dengan data, bercakap tok
luas skopnya, bukannya terhad, betul dan sik betul ya adalah penerimaan seseorang

Adakah kita tuk sebenar-benarnya duduk di dunia nyata?
Nang dah ditauk kita hidup dialam nyata, realiti, apa disoal lagik

Apa salah perniagaan MLM yg sebenar
MLM ya sik salah, pengamalnya kadang-kadang sengaja ngembak SALAH, sigek MLM tok pramid
ney ada MLM sik berlandaskan pramid dalam dunia tok (hal tok dah dikaji benar2)

Bila tersebut jak nama MLM terus melenting
bagi sesetengah orang nang nya melenting, kebanyakkan orang MLM tok maksa nyuruh join,
tok berasaskan pengelaman kamek mpun, macam-macam jak janji, keujungannya sikda
papa,

Akupun sik faham
cuba-cuba dan berusaha supaya faham

Nisik positif lalu
sik dapat kita nak maksa orang lain ngikot dan nengar kata kita sorang jak

Sepatutnya org yg POSITIF...suka sik suka nya nengar ajak penjelasan org...
tuk belum papa reject terus tanpa membuat perbandingan cara  orang berilmu
atau sekurang2 berfikiran matang.

manusia tok ada haknya empun, ada prinsiple kedirik mpun, ney dapat kita nak
nyuruh nengar dan ngikot jak kata kita, setiap manusia berhak membuat
perbandingan kediriknya empun, kebebebasan memilih, sik dapat dipaksa disuruh
ekot kata kita, akur dengan kata kita, sik dapat kitak nak ngawal semua orang

suruh jadi macam pikiran kita, mun kedak ya mati, dunia tok luas bah, bukannya sempit.
sebenarnya berfikiran matanglah setiap manusia ya, apabila nya sik maok ngikot
telujuk seseorang kerana manusia boleh memilih buruk dan baiknya.

Pantang kamek org terlalu negetif tentang MLM...bukan aku ada ngajak
sidaknya masuk MLMpun...ada sik...apa hal sidak tuk ...
tuk barang INFORMASI...bukannya sik bagus..

Ya pantang kitak sorang deng, orang lain siknya dapat ngikot pantang kedak kitak
juak, mungkin nya ngikot pantangnya empun kerananya berubatkah, kata kitak ya
INFORMASI, ney kitak dapat nak bedengo dalam ati orang, kata kitak bagus,
orang lain mungkin madah sik bagus

Hari tuk byk orang  doloknya sik suka ngan MLM tetapi byk terperangkap
dalam penipuan MLm dalam internet...nok yar disuka sbb cepat dpt duit katanya...
MLM polah leh kamek tek lambat ttp molah MLM juak tetapi kenak tipu oleh
skim Piramid yg haram ...

Setiap orang ada hobi masing-masing, citarasa masing2 kepercayaan masing2
saknyalah, nakpa nak digago dengan hal orang lain, sik dapat kita nak
duplicate setiap orang ya jadi macam kita juak, hal orang jangan diduli,
urus hal dirik mpun jak

Setiap hari ramai orang terperangkap dalam Binary System anak kepada Pyramid System dipelaburan
Internet ...hanya RM76.00 bersamaan USD20 boleh naik saham dalam 100 hari.... System ini betul2
mengkayakan orang di atas (Risiko pertama) System ini boleh tutup bila2 masa, orang yang melabur
puluhan ribu ringgi dan sanggup loan mana2 bank semata2 nak kaya cepat, sanggup terperanggkap
dalam system Pyramid tetapi bila di ajak bisnes MLM tak nak ...MLM lambat dan menguntungkan orang atas ...
Sebenarnya mereka2 ini tak faham perniagaan MLM ( Buta MLM) sebenar-benarnya ...sbb MLM itu adil
sifatnya dan perniagaan jangka panjang dan menjadi kita benar2 seorang USAHAWAN dan bukannya
Cendawan yang bakal SAWAN....

Perkara tok adalah pilihan individu, kita sik ada kuasa nak negahnya, mengikut imam shafiee
"Boleh jadi yang baik itu tidak baik, boleh jadi yang tidak baik itu baik."

Sebenarnya kmk cuba nak beri penjelasan dan kebenaran MLM kerana ari tok org kita banyak
terperangkap dalam penipuan MLM..niat kmk nak nyampey yg patut disampey kerana penyakit
MLm dah mcm virus ari tuk ...niat kmk mesti kmk sampey juak terutama tentang MLM HARAM ...
mun ada masa terluang ...       sila layari -
http://www.zaharuddin.com/
Kinek tok dunia siber, zaman ICT, semua manusia tok sedar bah,  bukan zaman stoneage agik,
lagik pun dari pembacaan senang dapat maklumat, setiap manusia mempunyai pegangan masing-masing,
sik payah nak nyusah2 dirik mpun bah, kelak sidak empun pandey molah judgement kedirik
nok ney bagus nok ney sik bagus, sik bagus kata kita, mun nya njawap ya bagus bagi dirinya,
nakpa nak kata kita gik??

PANDANGAN DARIPADA SEORANG RAKAN EMAIL TENTANG PROGRAM HIBAH

Assalamualaikum Li,

Thanks for your info. Adalah aku macanya.

Aku fikir mun kau nak mohon program bantuan boleh cuba. Tapi berkaitan
nok saham2 ya ndaklah aku tauk. Banyak faktor yang harus dikaji dolok.
Matlamatnya nampak baik tapi mungkin ya untuk mancing ajak. Kau tauklah
org kita melayu tok suka maok nak kaya cepat. Pada fikiran aku mun dah ada
dana sedia 3.2 billion laksanakan ajak program HIBAH PERCUMA ya. Apa gago
nak pelaburan dari org lain lagi. Macam2 cara dengan duit banyak ya nya
boleh nulong orang bah untuk amalan jariah. Banyak orang miskin dan yang
memerlukan bantuan kewangan d Malaysia bah. Yang penting proses ngenal
pasti kumpulan yang benar-benar layak nerima bantuan d tulong.

Nok saham2 ya ndak ku berani nak komen. Banyak espek perlu d kaji
seperti lesen "deposit taking" dari Bank Negara ada ndak nya berisik kah! Kelak
macam kes Pak Man Telo kelak. Lagik pun banyak gilak dah kinek tok
program pelaburan yang berunsurkan sistem piramid. Bahaya ya. Bukan sikit duit
nok pake dilabur nyerta skim ya. Salah ari bulan putih mata kelak.

Assalamulaikum.

mun ngikot kata sidak semandin ya, nya xmok masok sitok gik, umpannya xda kenak makan,
mbuang byk masa nya ngail dalam thread pengetahuan am, nang kenak cantas oleh sajali mohamad
jak2, jadinya merajuk, saknya sia, sajali sekadar negor dan madah - tok berusaha sajali mukak
thread SEMBANG-SEMBANG MLM sik maok posting disitok, nak yang sik sama waktu dengannya
pakey posting cerita-ceriti MLM, mun ada boleh nya ngail ria baruknya, tok nak dipadahnya
sikda urang nyukong. salah tempat bah

aok ehh...sokong uncle jali!!!

MLM bukannya bermaksud Mengumpan Lalu Mengharap

MLM bukan bermaksud Mengail Lantas Memperolehi

mengikut pengelaman peribadi sajali bin mohamad sendiri dalam MLM selama berkampung dalam kampong MLM
sajali pernah kenak sindir, umpat keji, diuji ketabahan, digali pengetahuan tentang produk, udah pernah dipakey
dirik mpun kh belum, tok adalah perkara2 biasa bagi orang dalam MLM, syukur alhamdulilah sajali berjaya
dalam ujian kedak ya, sajali mendaftar dalam mana2 syarikat MLM tujuan utama nk beli produk untuk dipakey
dirik mpun, bukan nak ngajak orang, tapi dh sajali bin mohamad tok tek 'famous' kononnya tek, diuji oleh
Allah dgn yang dikata sajali diatas awal-awal tek, siklah sampey sajali kedak nak pantun dimain orang selalu ya
buah anggur buah nanas ditegur lalu manas.

apa pun sebagai masyarakat MLM kita hendaklah sentiasa open minded dan jadi pendengar yang baik, tok
ditegur sikit dah melenting, marah, mengata orang dengan tidak tentu pasal tegal sik mok nengar, sik mok
makey nak dipadah, bak ya lah orang kedak ya sik dapat maju.

ada gik upline kamek sikok ya (tok kisah dua tiga taun ya tek) semua downline di KELAIEnya, setegal
sik maintain, sikda beli barang  rahnya, sebabnya tek mobile stokis tek, las las semua orang kuar sik
mok join direct selling nak dibak upline ya tek. nya maksa gilak bah, sebab munnya sik gia, nya xda
dpt bonus, so kmk orang downline tok jadi sasarannya.

mun barang yang sik kita pakey, bukan waktu untuk kita guna sikkan kita beli ndak????

TERIMA KASIH

TAHNIAH kerana mengujud ruangan tuk ...dan terima kasih di atas SARANAN dan TEGURAN yang sentiasa mengingatkan saya ..terima kasih bang Jali ... sekurang2 permainan kmk sedikit menjadi walupun sik 100%. dan ada ILMU yg banyak kmk dapat hasil daripada apa yg kmk lakukan dlm thread kita yg kmk sesat masuk yar.

Kerjaya dlm MLM tuk sik bagus sebenar terlalu memujuk maksa org nak join. Sikap mcm yar membunuh bisnes dirikpun sebenarnya. Sik ada masa nak bebujuk gila gilak ngan org sik maok, buang masa, buang air liur ajak. Kerana bukan satu pintu ajak dlm dunia tuk. satu tutup berjuta-juta pintu sedang menunggu. Kerana MLM adalah salah satu KONSEP PERNIAGAAN seperti Perniagaan Konvensional dan Perniagaan Francais lainnya.

Jika ada yg nak join MLM (spt Amway, Shaklee, DXN, Elken, CNI, Sureco dan yg sewaktu dgnnya) rasa nak kaya cepat bermakna org itu sesat kerana tersalah pilih, sebaliknya masuklah ke dlm Bynary System, Hybrid system, Matrix system, Compress System dan yg sewaktu dgnnya.... Sebab iu bila org lain nampak kita join MLM  org akan tanya bila ko nak jadi Jutawan? Itu soalan dari org buta MLM atau org yg sengaja nak perli.

Tidak semestinya MLM, dlm apa jua kerjaya nak menjadi berjaya bukan nya mudah ...Masa kat bawah lazimnya org tak nampak maka org permainkan kita, org kutuk kita cukup2 tetapi bila kita dah berada di atas ..." uhh tu dah rezeki dia atau tu dah nasib dia..." ini org tak faham tentang rezeki dan nasib.

AKU SERING BERTANYA PADA DIRIKU
Buat, buat, buat, buat tetapi GAGAL buat, buat, buat, buat gagal...Mengapa aku gagal sedangkan berbagai taktik aku pandai? Kenapa gagal aku gagal lagi, produk yg aku bawak bagus, markerting plan bagus, syarikat bagus? Apa yg menjadikan aku gagal  adakah masih adaTeknik yg aku tidak tahu? Bagaimana boleh jadi aku gagal, ilmu aku dah banyak dah cukup? Adakah kerana ku tidak sabar sehingga aku jadi katak MLM, tidak tabah kerana lambat sangat nak kaya, kurang yakin dan  rendah diri kerana ketrampilan ucapan aku tidak begitu baik di mata umum, ilmu aku bagus-bagus ttp sesuaikah ttp ada jugak org lain kebas ilmu2 aku ...Mengapa  org lain boleh buat apa pasal aku tak boleh, sedangkan budak tu yg baru habis sekolah lima tahun lambat dari aku ttp boleh berjaya, sedangkan aku dah lebih sepuluh MLM aku join dalam 15 tahun masih seperti itu jugak...

BERMUHASABAHLAH ...
Mungkin ada kerja yg Tuhan tidak senang melihat tingkah aku saat aku melakukan kerja yg sepatutnya jadi ibadah. Kerana REZEKI dan NASIB ditangan ALLAH...aku cuba tanya diri sendiri lagi ...Lengkapkah sudah 5 waktu solat wajibku, Puasa ku, Zakat ku...Hubungan aku dgn Allah bagaimana dan Hubungan aku dengan Manusia bagaimana? Adakah aku selalu 'bersedekah'? Adakah aku tidak lokek berdoa? Manusia sakit hati kerana lasernya mulut aku...SIAPAKAH YANG BERSALAH, AKU ATAU ORANG MLM ATAU SYARIKAT MLM YG  AKU SILAP JOIN. SALAH SIAPA?

SURVEI MLM versi sarawak (sambung)

TAHNIAH kerana mengujud ruangan tuk
Sajali: thread sembang-sembang MLM tok nang sengaja diujud,sik posting hal MLM sesat dlm thread
yang sik ada sangkut paut dengan MLM agik
Kerjaya dlm MLM tuk sik bagus sebenar terlalu memujuk maksa org nak join.
Sikap mcm yar membunuh bisnes dirikpun sebenarnya. Sik ada masa nakbebujuk
gila gilak ngan org sik maok, buang masa, buang air liur ajak.
Sajali:trik lamak, mun kita ya dh ta padah2 ngan sapa ajak retinya kitak mok orang ya nengar kata kita
Kerana bukan satu pintu ajak dlm dunia tuk. satu tutup berjuta-juta pintu sedang menunggu.
Sajali:tujuh petala langit tujuh petala bumi, nok nama pintu kadang-kadang betutup juaknya
Kerana MLM adalah salah satu KONSEP PERNIAGAAN seperti Perniagaan Konvensional
dan Perniagaan Francais lainnya.
Sajali:nang MLM ya perniagaan, nyuruh kita bedagang,ngembak orang berdagang sama2
makey konsep meli ngan kedey dirik empun, sebenarnya mahal, rega ahli ya gimik ajak bah,
lelah2 jak maintain tiap bulan, bonus sik berapa juak,
Jika ada yg nak join MLM (spt Amway, Shaklee, DXN, Elken, CNI, Sureco dan yg sewaktu
dgnnya) rasa nak kaya cepat bermakna org itu sesat kerana tersalah pilih,
Sajali:mana rondeng sidak empun yg nak join, engkali sidak mok makey produk
kay dirik daknya empun,sik payah nak encarik pengedar, bukan sidak ya
pegi lam utan tua pandey sesat indah,manusia sik kan lah nak milih mun perkara x
diperlu
sebaliknya masuklah ke dlm Bynary System, Hybrid system, Matrix system,
Compress System dan yg : sewaktu dgnnya....
Sajali:sik perlu nak dipadah nak masok tok masok ya manusia ada kebebasan kedirik
pun, mun nya rasa di sia rezekinya nya masok, ya hak individu
Sebab itu bila org lain nampak kita join MLM  org akan tanya bila ko nak jadi
Jutawan? Itu soalan dari org buta MLM atau org yg sengaja nak perli.
Sajali:sik da juak eh, jarang, orang nak perli krn nanggar cmney presentation
kita ngan sidaknya
Tidak semestinya MLM, dlm apa jua kerjaya nak menjadi berjaya bukan nya mudah
Sajali: tauk pun
Masa kat bawah lazimnya org tak nampak maka org permainkan kita, org kutuk
kita cukup2
Sajali:nok kedak tok depen juak bah, mun kita itok malar jak kelakar hal yang sama,
dengan orang yang sama, umas urang nengar bah aku dari kecik marek dh tauk MLM tok,
kedak ya juak ngan sidak lain ya
tetapi bila kita dah berada di atas ..." uhh tu dah rezeki dia atau tu dah nasib dia..."
ini org tak faham tentang rezeki dan nasib.
Sajali:depen juak ngan orang, mun nya mok madah gia, nya madah, mun sik, nya diam jak
Mengapa  org lain boleh buat apa pasal aku tak boleh, sedangkan budak tu yg
baru habis sekolah lima tahun lambat dari aku ttp boleh berjaya, sedangkan
aku dah lebih sepuluh MLM aku join dalam 15 tahun masih seperti itu jugak...
Sajali:rezeki sorang2 mcm sajali bin mohamad rezekinya bukan dlm MLM, apa pun
syarikat MLM dibah langit putih tok dipolahnya sajali bin mohamad xkan berjaya bah,
lagik pun ngikot mana2 MLM xjuak jadi macam ney, nak rah supermaket juak
benar dibeli, apa susah2 nak nukar brand, ya konsep ajak' berapa byk orang join
MLM maseh bebeli barang dipasar nun, segala dak syampoo dn lain2.
SIAPAKAH YANG BERSALAH, AKU ATAU ORANG MLM  ATAU SYARIKAT MLM
YG  AKU SILAP JOIN. SALAH SIAPA?
Sajali:mun sajali bin mohamad selalu ingat 'yang sempurna ya datangnya
daripada Allah, dan yang kurang sempurna ada cacat cela sitok sia,
datang dari dirik sajali empun

[ Last edited by  sajali at 12-3-2007 11:31 PM ]

sambung survei MLM versi sarawak

sekurang2 permainan kmk sedikit menjadi walupun sik 100%. dan ada ILMU yg banyak kmk dapat hasil daripada apa yg kmk lakukan dlm thread kita yg kmk sesat masuk yar

sajali: sebenarnya nak narik perhatian, mana2 forumers yg berrambeh dalam thread PENGETAHUAN AM,
dan beranggapan pertama MLM tok dapat dikategori pengetahuan am, jadi berasaskan faktor2 inilah
bukan sesat dalam thread, tapi nang disengaja, MLM kategorinya bisnes, dan pengetahuan produknya
pun adalah tersendiri, bukan dapat dijadikan pengetahuan am.        

sajali suvei mlm ko ya, jawab rangkak, bagei orang sik bertamaddun jak

Originally posted by sajali at 12-3-2007 06:53 AM
mengikut pengelaman peribadi sajali bin mohamad sendiri dalam MLM selama berkampung dalam kampong MLM
sajali pernah kenak sindir, umpat keji, diuji ketabahan, digali pengetahuan tentang produk,  ...

sajali, kau adalah manusia yg sik bermotivasi, dan bukan pendengar yang baik

nampak da jak eh...asa mok tetak diat...ekekekkekke....

setiap manusia ada pendapat masing2..
bg org yg mmg dh tauk glk2 psl MLM tok patut paham mana2 situasi yg terjadi..
jgn sebab org x sama pendapat tentang MLM alu nk melenting..
bila dh berhadapan dgn org yg x sama pendapat dgn kita, kita patut biarkannya dgn pendapatnya, bukannya kita bom daknya abis2an semata2 kita tauk apa itu MLM. sikap mcm tok ng sik patut ada dlm dirik manusia yg memperjuangkan MLM..

[ Last edited by  al_ajeeb at 13-3-2007 12:29 AM ]

aok eh...mena kata sang ajeeb itu..