CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: azam2066

PEMINAT BURUNG BUDGIE MARI SINI.......

Close [Copy link]
apa khabar semua?..nak ceta sal aviary besar berlantaikan tanah budgie mati ni kat sini pun ada terjadi..tmpat saya bali budgie..so dia buat la aviary baru d lokasi baru..so budgie dpt d selamtkn...tapi aviary baru pun berlantaikan tanah juga....
saya nak tnya f berlantai simen boleh ke? sal senang di cuci..

bro muzaa..share le nest tu...nak tengok...

udah senyap balik... hehehe

Bro
Ade lebih english budgie x? Bak mai la 1 pair....Anyway share la nest yg canggih tu ...
glider Post at 23-11-2010 15:55

Salam sahabat2...bab nestbox kelapa yg canggih tu sj je aku bt gempak...he he he.x ada la canggih sgt,cm cantuman idea kelapa dan kotak.aku bt la cara aku sendiri...biasanya org guna sabut yg dah terlerai dan dicantum kembali...aku punya dibelah dua pakai gergaji dan dikorek dlm tu besar skit...kemudian buat mcm engsel dan selak...jadi blh la dibuka tuk dicuci mcm kotak jg,rsnya aku ada postkan gmbr dlm thread yg lps....

pasal english budgie ni pula betui ke kou nak glider?...yg aku punya takat ni yg jadi ada greb B+ je...yg gred A (Pure English) ni x selaju gred B.tp aku masih sayang bangat kat mereka,x nak let go lg...klu ngan kwn2 tu ada la...pm lah klu serius.kat sini x dibenarkan niaga2 ni...kan kena marah kat tuan tanah plak...he he he :@

apa khabar semua?..nak ceta sal aviary besar berlantaikan tanah budgie mati ni kat sini pun ada terj ...
beraukchastain Post at 23-11-2010 18:39

Salam saudara taikun,he he he....aviary berlantaikan tnh bagi aku bknlah x ok cm bermasalah bila time hujan n lantai jadi lembap... tu membiakkan bakteria yg blh mybbkn budgie mati....tmbhn budgie ni jenis yg suka kutip mknn di lantai aviary... sisa najis & mknn tu blh mybbkan fungus,cacing dan bakteria x baik....so klu dijaga dia punya kebersihan dan kekeringan...setakat yg aku tgk x ada mslh. psl lantai simenpun pd pandangan aku sama je...ia memerangkap sisa najis n mknn....cm lbh mdhlah tuk dicuci.. ramai jg yg buat gini...paling senang yg aku tgk lantai gantung,pakai je dawai brc sebagai lantai...mmng x comotlah.cm aviary gini ssh skit nak buat dlm skala besar coz ssh tuk kita masuk maintain dlm tu....ni cm pandangan aku lah... yg penting pada aku kita sendiri punya peranan tuk jaga depa tu mcm mn...

Rate

1

udah senyap balik... hehehe
aqie Post at 24-11-2010 09:05

aqie,kou jgnlah asyik dok cakap senyap je....kemukakanlah topic,baru kita blh bincang...aku punya pendapat tentang nestbox tupun pasal kou,patutnya kou punya budgie dlm jangkamasa yg kita dok berforum ni dah ada hasil....klu ada persoalan dan pendapat barulah ilmiah kita dok berforum ni...x la jadi sembang kosong je....tul x...jgn mare ya dato'aqie

ok la aku senyap jer la pas nie tgk jer la apa yg semua bincang....
budgie aku pun tak bertelur lagi

Follow Us
ok la aku senyap jer la pas nie tgk jer la apa yg semua bincang....budgie aku pun tak bertelur lag ...
aqie Post at 25-11-2010 09:08

salam,alahai aqie...kou ni...jgn lah merajuk plak.aku cm nak syorkan tuk kita dpt ilmu sbyk mgkn pasal budgie kat sini.kou patutnya makin berazam la... tol x? bkn aku mare ke apa...cm lbh baik kita kemukakan topic dan pakat bagi pendapat. br lah blh share ilmu.xla jadi membazir masa dok mengadap internet ni....

Reply 2401# beraukchastain
berauk punya budgie apa perkembangan skrng...baby aritu mesti dah bsr kan?....atau dah ada adik dah?

Post Last Edit by kelisa_rtg at 26-11-2010 08:39

Reply 2408# muzaa

bro muzaa,
dah lama cuba reply message bro tapi kenapa tak boleh..kot bro ada tukar setting tak..
error dia kata "Send Message Failed, Reciever refuse, please return."
mungkin bro leh tengok balik setting kot..

Klu ader kelapangan boleh ler tunjukkan cara2 nak buat nestbox sabut kelapa tu..mmg canggih hehee.

TQ

Salam sahabat2...bab nestbox kelapa yg canggih tu sj je aku bt gempak...he he he.x ada la canggih  ...

pasal english budgie ni pula betui ke kou nak glider?...yg aku punya takat ni yg jadi ada greb B+ je...yg gred A (Pure English) ni x selaju gred B.tp aku masih sayang bangat kat mereka,x nak let go lg...klu ngan kwn2 tu ada la...pm lah klu serius.kat sini x dibenarkn niaga2 ni...kan kena marah kat tuan tanah plak...he he he :@

muzaa Post at 24-11-2010 09:14

Andai buleh pos ke tmpt kawe, why not.... tringin gak nk bela budgie omputih... leh kawe belajo kecek omputih dgn budgie tuh...
Check PM plzzz...

ok la aku senyap jer la pas nie tgk jer la apa yg semua bincang....
budgie aku pun tak bertelur lag ...
aqie Post at 25-11-2010 09:08

Sabarrrr Bro Aqie... slow2 deh... budgie kawe ni pon baru jer start breed this year stelah brbelas tawon ngidam nk dpt cucu budgie bnyk2....

Reply  muzaa

bro muzaa,
dah lama cuba reply message bro tapi kenapa tak boleh..kot bro ada tu ...
kelisa_rtg Post at 26-11-2010 08:38

Bro Muzaa pakai ilmu pengunci kot...

Post Last Edit by glider at 26-11-2010 21:02

Updates on my budgies...
Last weekend check nestbox, ade 5 nestbox tgh ade babies yg baru mnetas...
Then 3-4 nestbox lg ade induks yg tgh ngeram...
Alhamdulillahhhh..

ramainyer peminat burung nie...hu2

Reply  muzaa
bro muzaa,dah lama cuba reply message bro tapi kenapa tak boleh..kot bro ada tu ...
kelisa_rtg Post at 26-11-2010 08:38

Salam sahabat sebudgie smua,x pastilah knp jadi gitu,aku ni bkn pandai sgtpun ngan internet ni,x penahpun pinda apa2...mgkn ada ter klik benda yg x patut kot....cam mn nak tgk @ baiki blk ya?

Bro Muzaa pakai ilmu pengunci kot...
glider Post at 26-11-2010 20:54

ha ha ha...aku x belajar ilmu salah wei...tp mmng ada blajar ilmu nak bt pengunci nestbox,he he he... nak tanya kwn2 semua load gambar pakai cara mn,aku punya guna village photo tu dah penuh le...bkn x sudi nak kongsi idea,cm ketidakpakaran aku ngan internet ni membataskan ilmu tuk dikongsi bersama....maklumlah org kampung je aku ni....

ramainyer peminat burung nie...hu2
Tottot89 Post at 26-11-2010 21:16

mmng ramai bro,pelihara burung ni lain skit dari pelihara burung2 yg keseorangan dlm sangkar mcm candik,murai batu atau yg seseekor dengannya tu....budgie ni berkembang biak...warnapun cantik dan bagi aku amat menenangkan tgk keletah mereka. ada pelihara jg ke?

mmng ramai bro,pelihara burung ni lain skit dari pelihara burung2 yg keseorangan dlm sangkar mcm c ...
muzaa Post at 26-11-2010 21:47

xbela la...bkk thread ni bwu tau sal burung ni,xminat sgt bela burung2 ni..
abah aku minat r...burung candik tapinye

ha ha ha...aku x belajar ilmu salah wei...tp mmng ada blajar ilmu nak bt pengunci nestbox,he he he ...
muzaa Post at 26-11-2010 21:44

Kawe pakai photobucket... so far senang & x der problem...

mmng ramai bro,pelihara burung ni lain skit dari pelihara burung2 yg keseorangan dlm sangkar mcm c ...
muzaa Post at 26-11-2010 21:47

Betol3x