CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: GhostWalking

[Video] Berapa Bajet Raya Anda Tahun 2015 Ini?

MeghanK replied at 29-6-2015 10:23 AM
belanja macam nak kiamat, asal raya nak kena beli semua baru..hujung2 salahkan kerajaan..tipikal :lo ...

org cina tgk geleng kepala psl melayu tak ukur baju di bdn sendiri...
aku malu ngan kwn2 cina opis... time tahun baru cina takde beria pun.... duit nak beli tu dah prepare awal2....
takde mcm most org kite yg keje gomen.... motif gj masuk 7hb dah mengelepur... duit tu guna utk next month punya la... motif nak guna hbis

duit raya kena cut la tahun ni.... klau dulu anak buah leh la dpt rm50 sorg... skrg dgn family bini yg tumbuh mcm cendawan.... harus la jd rm5 jah

raya ala kadar. kebetulan sepupu sebelah rumah kena buang dek MAS. jadi kami berpakat semua2 beraya ala kadar, menghormati perasaan keluarga sepupu. dia belum dpt keje baru pun.

RM500..Ikut insentif gomen

dino replied at 29-6-2015 10:46 AM
org cina tgk geleng kepala psl melayu tak ukur baju di bdn sendiri...
aku malu ngan kwn2 ci ...

betul bro...malu weh dgn kaum cina...depa senyum je tengok...
org melayu nak raya siap buat personal loan...adehhh..

mzz nak baju raya sepasang ja
yg boleh pakai raya, pergi kerja, pergi kenduri etc
tahun ni no kuih raya sbb tak pernah habis..beli kerepek2 ja
duit raya utk parents, adik, adik ipar and anak sedara

tak sampai rm300 kut

Follow Us
oh ya..lagi satu tiada duit raya untuk bebudak mai rumah aku...nak kata apa pun katalah..mmg tak akan ada seposen pun..baik aku bg kat parent aku dan mentua..

zulka replied at 29-6-2015 10:53 AM
betul bro...malu weh dgn kaum cina...depa senyum je tengok...
org melayu nak raya siap buat perso ...

dok kwn ngan cina baru aku paham... gj memasing lebih kurg je.... tp depa tak beli brg sesuka hati....
takde nak makeup kereta tak henti2... apa lg nak tukar2 kereta..... klau balik raya dpt tyg kereta baru dah jd penanda aras kejayaan dlm hidup

aku taun ni berganda2 kena kluar duit..keta masuk workshop je dh kena 2k...raya 3 ari je dgn sedara mara..selebihnye aku nk g holiday merehat bdn n otak yg serabut. ni la masa dpt berkumpul satu fmly dh ank2 belajar jauh2.erm lps raya smbung lg berserabut keje keje keje.

tricomonas replied at 29-6-2015 10:57 AM
oh ya..lagi satu tiada duit raya untuk bebudak mai rumah aku...nak kata apa pun katalah..mmg tak aka ...

klau mak aku tu...org bg kat die... die p sedekah kat bebudak gak nanti

mcm mana nk jimat lg ye. kaka belanja mmg sgt berkira utk raya, tp ya hampun brg sume mahal. duit utk anak2 sedara je dah ratus2.  

Aku memg duit raya kt budak2 kena bajet gila sbb balik kg laki anak buah ramai..sorang rm2 sudahla  

bajet lain ke anak2 ja la yg byk pun ...baju raya aku n asben x penting sgt..bekenan beli la kalau x x payahla..

aku duk risau panas baju elok2 pun satg jln p umah org dlm baju lencun mcm ayaq terjun ...tu yg aku x suka skali bab baju ni ...

menabung Rm50 - Rm100 setiap bulan leh membantu mengurangkan stress kuar belanja tiap kali nk raya.. sampai masak for sure dah ada Rm1000++ dlm tabung.. dah boleh settlekan apa yak patot.. mcm beli baju raya.. prepare duit raya.. duit tol.. duit minyak kete.. beli bisekut raya.. apa apa yak berkaitan ngan raya leh guna duit tu.. kalo nk tukaq langsir ngan perabot raya.. haa duit tabung kena isi lebih la..

so.. duit gaji x terusik utk beli yak tidak tidak utk raya.. duit gaji hanya utk bayar keperluan yak sepatotnya.. ansuran kete.. ansuran rumah.. insurance.. belanja harian.. semua ni kena hadap lepas habis cuti beraya sakan.. so ia takkan menjadi masalah kalo kita tau manage system kewangan kita..

haku tiap2 tahun sederhana jah.. langsir sofa semua tu bukan priority.. selagi elok basuh dan pakai balik..  baju melayu/kurung anak2 wajib ada la.. budak2 kan.. kesian plak kalau takder baju raya.. kuih raya tu beli skit2 makan sendiri jah.. yg lain2 tu cuma prepare duit raya utk budak2, parents, org2 tua and belanja masa balik kampung..  

Bajet hakak tahun ni ala kadar aje.
Suami dan anak2 dah di maklum kan kita org akan recycle baju raya tahun lepas,
Anak2 yg dah tak muat baju tu, kami belikan sepasang sorang.
Kuih2 pulak memang buat sendiri. Tu pun buat 5 jenis aje lah.
Tak larat buat byk2 jenis dah lah membuyung.
Tak buat grand2 lah tahun ni semua ala kadar , ala mampu gitu.

bersederhana lebih baik..raya bukan fashion show @ asset show ..raya untuk meraikan kemenangan sebulan berjuang berpuasa dan merapatkan silaturahim..masa raya sajala yg dpt kumpul beramai2x kenal saudara mara sepupu sepapat sepipit nenek moyang bau2x bacang bagai..

Duit raya budak2/anak yatim 400,duit raya org tua 300, kuih raya 150.tu je.

Lain2 dr awl thn da siap sedia mcm baju raya tket flight sume.

Mmg busuk2 kna get ready 1-2k jugak..bkn utk diri sndri tp utk org lain mak ayah,sedara yg kurg mampu...i oke je sbb mmg dh save bajet setahun

Baju raya aku dh tempah sebelum puasa lg. Satu pasang, yg laki aku recycle yg entah bila tahun punya. Sayang betuii...pakai time raya ja, time solat jumaat, pakai baju keja.
Beli untuk anak2 je la. Kuih raya aku bt sndri...
Dah la start tahun ni aku x dapat bonus sbb keja dgn company cina..huhu
Harap bonus laki aku je la yg Jibby bg..RM500 tuuuu......

raya paling sendu kut. langsung tak pk pasal baju baru. so far baju baru mesti ada. yang lain2 mcm kasut ke tudung ke beg ke mmg tak pernah la nak beli khas tuk raya. tengok la esok lusa. cari baju yang rega bawah Rm100 je la kalau ada. kalau tak de .. cari je la baju dalam almari tu kut2 ada baju yang tak pernah dipakai ke. eh kekadang mmg cenggitu. beli baju .. lupa nak pakai.

pittjie replied at 29-6-2015 11:34 AM
raya paling sendu kut. langsung tak pk pasal baju baru. so far baju baru mesti ada. yang lain2 mcm k ...

klu ada baju lama2 pun, jahit balik jer labuci ke..diamond2 ke...
Aku pun Raya ke-2 pakai baju raya tahun lepas punya balik...