CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: matabelalang

[2015] STAR WARS "THE FORCE AWAKENS" - NOW SHOWING

Ai sekadar pemerhati star wars aje.. tak minat gila2 mcm bebudak 80/90s yg lain.. so this is mai verdict, dah tgk sabtu baru ni.....:

BEST!!    MUCHx3 BETTER THAN PREQUELS!!!   
ADA FEELING!!   
TAK KEJUNG MCM PREQUELS!!!

Tu yg ai rasa utk movie ni.. Disney dah buktikan diorang mampu buat!! Nasib baik tak keluar intro disney tenene nene nene.. kalau tak, lagi ramai tak puas hati nanti.. hiks!

honey_jelly replied at 21-12-2015 09:15 AM
personally..I LOVE THIS EPISODE!...so breathtaking..JJ abrams nails it!..daripada barisan pelakon as ...

Nasib baik diorang tak gigih alter han solo & leia kekal muda edisi FX gitu.. elok lagi natural kan.. so respect to Disney
Harrison Ford umur dah 70an still nampak cergas gitu

Ai pun tak puas hati jugak, bila ending han solo gitu.. tapi kawan ai hardcore fan cakap, harrison ford tak mau berlakon star wars lagi.. betul ye?

applemy replied at 21-12-2015 10:46 AM
Nasib baik diorang tak gigih alter han solo & leia kekal muda edisi FX gitu.. elok lagi natural ka ...

yep..ikutkan yg pernah aku baca..harrison ford pernah suruh george lucas matikan watak han solo tp tak buat..mungkin dah sampai masanya watak han solo dimatikan..dgn cara terhormat i guess..tujuan utk selamatkan anak dia..still..i feel sad...tua atau muda..dia still bad ass kind of character

I think Rey tu anak Han Solo & Leia. The way Leia looked at her, or leia ni tahu siapa rey.

Dah tengok 3 kali filem ni. Terbaek ah!

bluezink replied at 20-12-2015 03:22 AM
A Long Time Ago in a Galaxy far,
far away...senang cakap : Star Wars itu adalah pasal  cerita famil ...

Yang expanded universe ni dah tak bleh pakai since dah tak canon...
George Lucas + Disney nak sampaikan citer baru...

Follow Us
Ha_Neul replied at 20-12-2015 04:14 PM
korang yg tengok star wars Episode 1-6 tak rasa ke plot dalam Episode 7 banyak yang repetitive?

- ...

Diorang memang SENGAJA buat macam tu.Kebanyakan babak banyak yang same dengan SW 1...
Sebab nak bagi balik feel original Star Wars kat fans...
Diorang memang target fans yang akan lebih layan filem ni bebanding penonton baru...
Aku je pun da tengok 3 round dengan adik2 aku... hehehe

Edited by sham-xv1986 at 21-12-2015 06:07 PM
buragazz replied at 21-12-2015 09:04 AM
Memula aku review nostalgic moment pada aku yg menyentuh hati aku

1. Kemunculan Millennium Falcon ...

Han kemungkinan memang akan stay mati...
Even actor die dah penat dengan karakter tu...
Harrison Ford memang nak Han Solo ni mati awal2 dulu... time SW6... siap dah ade script Han akan mati... tapi last2 script tuka...
Kebanyakan fans memang tau Han akan mati dalam filem ni sebab Harrison Ford tu da lame nak sangat "penutup" kat karakter ni... Die sendiri banyak diskus dengan pengarah+penulis script... akhirnye hajat kesampaian.

Tak bleh nak ikut salah silah expanded universe tu lagi sebab Disney + Lucas nakkan citer baru + kisah baru... So salah silah tu dah tak official/canon.

Rey mungkin anak Luke sebab - "the lightsaber is calling to you".
Mungkin jugak tak sebab mase die jumpe Luke, both tak menunjukkan perasaan kenal satu same lain.
Nak kate kembar Kylo Ren langsung takde hint... Han dengan Leia takde mention ape2 pasal tu.

Aku tak rase die ade kaitan dengan famili Skywalker, sebab takkan la takde sorang pun tau ade famili Skywalker kat Jakku?
Even mase Leia + Luke berpisah mase kecik dan dirahsiakan pun still ade orang2 penting yang tau diorang anak Darth Vader...

applemy replied at 21-12-2015 10:46 AM
Nasib baik diorang tak gigih alter han solo & leia kekal muda edisi FX gitu.. elok lagi natural ka ...

Yup... Harrison Ford dah penat dengan Han Solo...
Lame dah die penat.
Maybe orang asik tanye die pasal Han Solo berbanding lakonan2 die yang lain...
4-5 tahun lepas dalam interview mane ntah aku tengok, die wish ade closure untuk karakter Han...

Edited by sham-xv1986 at 21-12-2015 06:06 PM

Ni pada aku la:

Yang jadi misteri dalam filem ni :

1. Mak bapak Rey.
2. Watak org tua yang simpan map Luke awal2 filem - Org tua ni kenal Leia, kenal Kylo, maybe kenal Han.
3. Snoke. Adekah die Darth Plagueis (guru Darth Sidious) - katenye mampu manipulate hidup dan mati.
4. Reason Ben jadi jahat.
5. Macamane Maz bleh jumpe pedang Luke.
6. Macamane R2D2 hidup balik gitu je? Sebab Rey ade kat situ?

Yang aku rase 'kurang' best :
1. Filem ni dah kire epik. Tapi pendek sangat untuk standard filem epik skang.
2. Angkaseraye dalam filem ni dah rase macam 'kecik'... tak rase luas. Maybe diorang travel telampau cepat kot. Kalo filem2 dulu bleh rase macam luas lagi sebab travel diorang agak slow...
3. Dah takde peluang Han, Leia dgn Luke nak together dalam satu scene... Han tak sempat pun jumpe Luke.
4. Walaupun Luke dgn Leia dah turunkan berat badan... aku still rase diorang a bit chubby. Hehehehe. Tak macam Han Solo yang nampak still mantain.

Rate

1

sham-xv1986 replied at 21-12-2015 05:36 PM
Diorang memang SENGAJA buat macam tu.Kebanyakan babak banyak yang same dengan SW 1...
Sebab nak b ...

memang target nak rekruit peminat baru star wars.

aku pon tengok scene2 ni rasa nostalgia gitu ..

nampaknye rata2 fan, fanboy, oldschool fans, taksub fans, newfans, girlfans.. semua berpuas hati dengan EPisode 7!

memang terbaek!!!

congratulations JJ Abram!

Ps: sedih sebab Star Trek baru bukan Abrams arahkan

aku nak teka yg obvious je boleh.. Rey tu anak Luke. Hint byk dalam muvie. Patung Luke (kut) kat umah Rey, helmet Luke (kut) Rey pakai.. lightsaber Anakin turun ke Luke turun ke Rey, lightsaber keturunan..

kalau ikut Yoda, Jedi tak leh ada spouse and children. Yoda ni banyak ajaran sesat, mungkin Luke tak mau ikut ajaran dia. Aku pon hek eleh dengan Yoda, pasai ko la Anakin terpesong.

Bagi aku, Star Wars saga ni pasal keluarga SKywalker.. Episode 1-3 Anakin Skywalker centered, 4-6 Luke Skywalker centered, 7-9 pun sepatutnye seorang yg last name Skywalker centered!!

Kesimpulan, Rey anak Luke.

buragazz replied at 21-12-2015 09:04 AM
Memula aku review nostalgic moment pada aku yg menyentuh hati aku

1. Kemunculan Millennium Falcon ...

plot nak letupkan Starkiller daripada letupkan planet resistance tu memang copy paste alter sana sini sikit je... yang tak tahan tu scene countdown death star/starkiller utk fire tu dan meletup betul2 sebelum waktu fire tu sangat sama hokay

khen.. bila Han mati kena tikam cenggitu je aku terkesima jap... pastu jatuh dari tempat tinggi lak tu... huh! cam tu je..

but then aku teringat watak2 yg hebat banyak mati kena tikam dek lightsaber (Quigon Jin , Obi Wan kenobi) atau jatuh dari tempat tinggi (Mace Windu, Darth Sidious, Darth Maul).... So maybe bagi diorang mati kena tikam lightsaber atau jatuh dari tempat tinggi tu mati dengan terhormat.... Jadi Han mati dek lightsaber + jatuh dari tempat tinggi, DOUBLE RESPEK!

sham-xv1986 replied at 21-12-2015 06:04 PM
Ni pada aku la:

Yang jadi misteri dalam filem ni :

maybe semua benda akan dijawab dalam episode 8 & 9...tunggu je la..

nak tahu juga anak anak Leia dan han yang lain sebab leia dan han solo ada 3 anak kan

Anakin solo
jenna jacen
aku lupa nama anak yang ke 3

adakah mereka akan muncul dalam filem filem akan datang

best la bg aku...bgus la kl btol rumors hayden tu bw balik watak vader...dlu tgk sbb ade die one of episode hahahaha
rey tu ada gaya keira knightley sket2 dlm cter spartan ke ape ntah...scene kt jakku tu ade sket2 cam scene luke n scene anakin duk sorg2 kt gurun dlu...

Ha_Neul replied at 21-12-2015 08:49 PM
plot nak letupkan Starkiller daripada letupkan planet resistance tu memang copy paste alter sana s ...

Mase lightsaber Kylo tembus Han tu aku tak sengaja terjerit "SHIIIT".Habeh sumer kat wayang tu pandang aku.
Malu sekejap. Hehehe.

Edited by bluemenx at 22-12-2015 02:09 PM
sham-xv1986 replied at 22-12-2015 09:15 AM
Mase lightsaber Kylo tembus Han tu aku tak sengaja terjerit "SHIIIT".Habeh sumer kat wayang tu pan ...

time Han kena tikam ni la semua fans2 olscool STAR WARS secara tiba2 mengimbau kenangan lama2 Han Solo dlm STAR WARS dari 70s,80s,90s..
termasuk aku.. betul2 rasa macam akan ada satu kehilangn besar dlm cite SW ni.... sedih bhai

ada couple duduk sebelah aku, amoi tu bukan duk rapat2 ke balak dia, tapi dia merapat ke sebelah aku mcam nak manja2 gitu..aku dgr dia cam nangis time Han Solo kena tikam... hhahaha