CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 18505|Reply: 23

saya pesakit elampsia

Salam..saya nak ty adakah saya boleh sembuh seperti sediakala.
Dulu waktu pregnent saya mmg takde darah tinggi.tibe nak bersalin saya pengsan dirumah dlm toilet dan saya koma selama 2 minggu. Skrg saya masih ada teraphy lg.saya masih takut.skrg percakapan saya gagap.saya takut saya tak boleh sembuh
Nama penyakit itu Elampsia.saya fobia nak mengandung lg. Boleh tak doktor kat sini boleh cadangkan ape yg patut. Saya masih makan ubat saraf.boleh ke saya sembuh mcm dulu?

queen makan ubat apa?tekanan darah skrg berapa?

eklampsia adalah penyakit darah tinggi waktu hamil,ramai je yg xde darah tinggi waktu x hamil tiba2 ada darah tinggi masa hamil.dan selalunya setelah beranak tekanan darah akan jadi normal.

untuk penyakit saraf,itu mungkin komplikasi dari eklampsia.Sekiranya darah tinggi terkontrol,sepatutnya tiada masalah untuk hamil lagi.tetapi,tetap ada kemungkinan kehamilan seterusnya queen boleh kena eklampsia lagi.jadi,kalau hamil,mesti buat check up rutin supaya x sampai kejang dan koma.

apa nama penyakit sarafnya?tergantung penyakit sarafnye apa nk tau sembuh atau x.queen kena consult dulu dgn dr,bila makan ubat saraf tu bahaya x untuk hamil.consult jugak dgn dr obgyn untuk dapatkan kepastian.

kaktus.comel posted on 22-2-2014 07:31 PM
queen makan ubat apa?tekanan darah skrg berapa?

eklampsia adalah penyakit darah tinggi waktu hami ...

Doc kate klu prengent lg boleh jd mcm tu lg. Sekarang saya dah takde darah tinggi lg.cuma sy masih mkn ubat ssraf lg. Jd saya fobia.saya ingat saya dah mati.alhamdulilah Allah syg kan saya lg.dulu sy tak boleh bercakap tp husband saya support suruh sy belajar bercakap. Skrg ssya dah boleh bercakap cuma masih gagap.masa tu saya pegnant anak pertama.

Saya kena buat ct scan dan MRI.cek otak tp takde pendarahan.

Yg saya tau dulu yg sy tau brand je name dia protopil tp ubat tu mahal then dia tukar syntam pulak.

Queen_Of_Purple posted on 22-2-2014 10:14 PM
Saya kena buat ct scan dan MRI.cek otak tp takde pendarahan.

penyakit pada otak bukan hanya perdarahan.doc cakap apa?semua normal?setelah beranak awk pernah kejang?dari yang queen beritahu,saya rasa xde masalah untuk hamil lagi.

kalau awak hamil lagi,awak berisiko untuk kena eklampsia memang iya.sebab tu,awk kena check up sekerap mungkin masa hamil.jangan takut untuk hamil.kalau dr ckp awk boleh hamil,maksudnya xde masalah.cuma awak kena extra careful.bnyk sy jumpa patient preeclampsia dah ada anak 2,3.kalau awak rajin checkup,insyaAllah xkan sampai eklampsia.

awk takut koma@ kejang@Ada penyakit saraf mcm kehamilan pertama?untuk patient eclampsia,selalunya dr akan terminasi kehamilan.sebab keadaan eklampsia berbahaya untuk bayi dan ibu.maksudnya,kalau awak hamil lagi,cek2 darah tinggi.awak xkan langsung kena eklampsia,sebab penyakit ni bertahap.kalau awk x checkup rutin,awak tak tahu kalau awak dah kena eklampsia.dr akan beri ubat dulu,kalau semakin parah,bayi akan dikeluarkan secara ceasar.

penyakit ni ada 3 fasa;darah tinggi waktu hamil,preeklampsia dan paling berat eklampsia.selain usaha untuk berubat,berdoa lah semoga kehamilan akan datang queen xkan kena eklampsia lagi.

Follow Us
moi sejak anak 1 smpai no.3 mmg ada darah tggi n after deliver pon masih darah xturun...n until now dah 8tahun moi makan ubat darah tggi antinolol 50mg..so far cek bp masih ok dlam 127/80...mmg setiap kali preggy risiko nya semua anak2 moi keluar awal no. 1 operate 32 wks, no 2 normal 34wk n no.3 normal 32wks...anak2 pon semua berat kurang paling ketara no.3 hanya 1.7kg saja...skrg Alhamdulillah ank2 ok dah membesar dgn sihat...

Aku x tau bab2 ni tp kalo aku x nak dah mengandung mcm ni... Nanti takut benda2 yg x baik terjadi sian kat anak kecik2 lg

Esok saya pergi teraphy lg. Hari tu kena naik tangga turun tangga mcm org ssakit teruk sgt je..

Sy akan jumpa doc sampai bln 8 tp mungkin masih ada temujanji lg kot.

Salam...sekarang saya tak payah pergi terphapy lg
Lega rasanye..tp kena follow up dgn doc lg until bln 8 ni

Walaupun TT ada masalah ni tapi insya Allah takde masalah utk pregnant lagi as long as TT sentiasa buat follow up dgn doc. Doc tahu apa yg patut dibuat if patient ada masalah ni -- selalunya dgn bagi ubat untuk kurangkan BP, dan if condition semakin memburuk, akan beri anticonvulsant (antikejang). Sebab berdasarkan apa yg TT bgtahu, keadaan TT sebelumnya boleh dikatakan serius sampai jadi koma.

Tawakal kepada Allah. Kalau Allah mengkehendaki umur TT panjang, insya Allah semuanya lancar atas kekuasaanNya. Perbanyakkan doa.

Moga TT lahirkan lebih ramai mujahid mujahidah yg menyumbang bakti kepada agama kelak.

Terima kasih pada forumer sekalian

Sorry saya nak ty satu lagi perkara, apa maksud neuro ye.esok saya akan pergi hospital.tlg reply secepat yg mungkin ok. Tq

Ok lupe bg tau, masa saya koma doc bg saya morfin sbb saya sgresif sangat.suami yg cerita kat saya.saya nak berdiri, pastu nurse ikat kaki dan tangan saya. Masa saya sedar tu,mak ty mane dlm perut tu? Saya kata tak tau, mak kate baby dah keluar.lps husband dtg bawak kek tp saya tak fikir pon pasal kek, yg saya nampak anak saya
Mak cerita ramai kwn2 dtg melawat, tp saya masih tak sedar lg..mak kate kwn2 nangis tgk saya mcm tu..mak kate saya pon nangis tp dlm masa tak sedar.

Ada doc dari hospital serdang kat sini?

Rawatan LUQMAN AYURVEDA, rawatan alternatif yang bebas daristeroid dan bahan kimia yang memudaratkan kesihatan. Lawatihttps://www.facebook.com/LuqmanHerbsCentre untuk maklumat lanjut atau hubungi  Dr Luqman @ 014 6332307 atau admin @ 0109823704 untuk pembelian ubat secara pos.

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Sy ade pm....moga membantu

Queen_Of_Purple posted on 29-4-2014 10:21 PM
Sorry saya nak ty satu lagi perkara, apa maksud neuro ye.esok saya akan pergi hospital.tlg reply sec ...

neuro maksudnye saraf

Hummm...nak nyampuk gak..

Nur pun masa 36w 5days, doc.kata BP tinggi, suruh g spital utk follow up...dah g serah diri, doc.kata emergency czer sebab BP tinggi, previa stage 2...so, esoknya czer.

Lepas czer, husband perasan kelopak mata kanan tak boleh buka, dh macam2 test kena buat...eye test, CT Scan, MRI...semua nampak normal...tapi masalah mata ptosis (kelopak mata tak buka) & mata jadi dilated ( 3rd & 4th nerve?)

Mula2 doc.suspek STROKE, sampai kena makan Aspirin for 2 weeks..masa ni dah stress sebab tak dapat susukan baby...minta discharge..

Then after dh dpt tarikh appointment utk refer kat Neurosurgical GHKL, baru blh discharge...tapi tak gi..sebab baby baru 3minggu & prolonged jaundice plak...

So, wonder nie impak dr cucuk bius ke..bagi ubat tahan sawan (mexa) ke yg efek sampai mata kanan macam ni??doc.kata nie kes RARE..tak pernah terjadi lagi ..so diorg refer GH...

Ingat after baby recover dr jaundice, baru igt.nk refer GH balik..dh puas google, macam tak.pernah plak jadi mcm nie lagi..huhuhu..bilalah boleh sembuh as usual... Last edited by nur_khai on 11-6-2014 01:42 AM

12Next
Return to list New