CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 9038|Reply: 63

IBU SUKA PUKUL KALAU TERTEKAN

as salam..  hye,,..

jz nak share n nak tau ape pendapat korg...
kisah ni terjadi pd area 1993..
kite ade sorg kwn yg pd msa die kecik, mak die slalu sgt pukul die.. kalau kite dgr sore die
kat luar rumah... kesian sgt.. "tolong mak, jangan ... sakit..." die merayu kt mak die..
tp mungkin msa tu syaitan dh menguasai mak die.. kdg2 mak die pukul guna hanger baju,
tali pinggang ayh die... mungkin mak die tertekan sbb nak handle ramai anak... dgn melayan
ayh nye yg panas baran.. tp baran2 ayh die pun x smpai pkul kwn kite ni..
cuma mungkin mak die slalu kena marah ngn ayh die wlaupun itu salah anak die...
kawan kite slalu duk cite pasal mak ayh die gaduh la.. sian sgt kt die..
skrg kitorang same2 dh dewasa.. ape yg kite dpt lihat... memang perangai die ade baran sket..
kalau die x suke memang nampak sgt yg die x suka.. die xpndai nak cover..
tp die sgt penyayang.. last kite jumpe die... die ade ckp... die bersyukur jgk Allah dh takdirkan
dpt mak n ayh mcm tu sbb die dpt harungi dugaan hidup dgn tenang bile die dh dewasa... sbb die
rase dugaan die ms die kecik.. sgt besar.. so ape2 dugaan yg dtg.. die ok je...

korang rase... perangai die skrg ni ade kaitan x dgn didikan yg die dpt dulu??
Last edited by ISTRIMITHALI on 27-1-2014 12:47 PM

Saya rasa memang betul tu hasil didikan ibubapa...kesian kawan isterimithali ni...mesti trauma dia....

didikan dan persekitaran.. bila hari2 nampak mak dan ayah bergaduh, dan hari2 rasa helpless dan memendam saja amarahnya.. akhirnya begitu lah.

pada aku salah paknya pun ye jugak. orang kata kalau nak bergaduh laki bini jangan la sampai anak nampak.
anak kan ibarat kain putih.. ni tak, paknya balun maknya depan anak2. maknya pula stress kena balun, terbawak2 ke anak..

Last edited by cloudy_83 on 24-1-2014 08:13 PM

mana tumpahnya kuah kn...
tapi pokok pangkalnya diri sendiri juga
x kn dia ade ank esok nk wat benda yg sama

mira pn pernah  kena pukul dulu2
sakit bagai nk rak juga
nakal la katakn
tapi x pernah lak pukul ank2
mcm mak mira pukul pn...

Mmg ape yg di lalui ms kcik akn ada kesan bl da besa

Dula2 Ayah aku sgt suka kontrol mak aku dlm bab2 duit. Cian mak aku nk bli tu xle nk bli ni xle. Jimat sgt. Kesanya skg aku kontrol laki aku. Aku jd pntang suami kongkong istri. Bkn melawan. Tp istri pn ada hak bersuara

Aku ms kecik pon mcm kawan ko... Mak aku asyik belasah aku jer walaupun arwah bapak aku cover kata bukan salah aku.... Kul 5 ptg lambat jurus bunga kn pukul... Msk lewat tuk mkn mlm pon kene belasah sampai rs sedih sgt x de ms nak study... Blk umah kn buat kj umah mcm aku ni suri rumah... Tp bl aku dah kawin ada anak ni aku x nak anak2 aku rs peritnya aku kn zmn kanak2... Disiplin mmg disiplin tp x de sampai memukul... Cuma kalo x kms bilik buku dia x blh beli aiskrim...

Follow Us
Kesian sangat baca kes anak-anak kena pukul ni. Rasa nak hempuk je mak bapak macam ni. Sedap-sedap je pukul anak.

Ksian kwn tt.. Dri ape yg aku tgok, anak2 ni ade 2 kemungkinan..die jdi sebijik mcm parents die or totally opposite.. In this case die mmg ikut la tang baran tu. Tpi die ade pukul anak2 die gak ke? Huhu hrp2 tak la

jangan duk ikut prangai mak pak dia cukup la. wat naye kat anak je. tak tenang hidop.

bagi aku kehidupan masa kanak2 sangat mempengaruhi sikap dan emosi seseorang tu..
   contoh aku dulu,mak aku bercerai maser umur lebih kurang 5 tahun ditambah dengan adik bradik ramai..mak aku yang bela semua dan x cukup masa nak tumpu dekat kami 100%..aku dah biasa berdikari,nak pegi skolah x pernah bersarapan sebab mak akan kuar kjer seawal 5 pg.maksud die aku x diajar sebelum kuar kena salam cium tangan.ada masaalah setel sendiri,nak apa dapatkan sendiri dan bile dah besar aku rasa aku sangat berdikari..
     x pernah takut nak travel,drive jauh2 hatta nak moto pon sorang-sorang dari kedah ke k.l.sngat ssh rasanya nak bersalam dengan mak aku akibat x biasa.tp kami rapat dan kebanyakan prob aku mmg x dishare dengan mak dan aku akan cari kawan2 lagi kalau ada prob..kali terakhir aku cium pp mak aku pon aku x ingat..rasa segan gila nak buat bila tak dilatih cam2 sampai dah besaq nih.berbeza dengan suami aku..
     suami aku anak mak,dan semua adik bradik dia anak mak lah..aku tgok balik cara mak dia layan dowang.
diorang sebelum kuar umah wajib salam,cium pp,apa2 benda pon akan cita kat mak,,..pegi study jauh2 pon,kalau demam kol mak bgtaw.aku dlu tme study,demam sampai masuk wad xdernyer nak bgtaw mak aku
      suami aku,gaji sbulan brapa,bila masuk gaji,harini sakit gg,bli barang rumah harga brapa,aku tengah ssh pon dia nak cita dekat mak dia sampai kadang2 buat aku fedup..manja sangat..

eh..da panjang da..lastly aku cuma nak cakap,sesungguhnya apa yang kita lalui pada zaman kanak2 sangat mempengaruhi kehidupan kita pada masa dewasa.
   sekian

darkrosed posted on 24-1-2014 07:49 PM
bagi aku kehidupan masa kanak2 sangat mempengaruhi sikap dan emosi seseorang tu..
   contoh aku dul ...

mungkin semua tu ada hikmahnya. skrg tt berdikari. saya pon dr keluarga yang xbiasa tunjukkn kasih syg ngan family. So, da dewasa ni ego sikit walaupon dalam ati syg sbenarnya.

missArrogant posted on 25-1-2014 10:41 AM
mungkin semua tu ada hikmahnya. skrg tt berdikari. saya pon dr keluarga yang xbiasa tunjukkn kasih ...

ya la..2 la hikmahnya..buat aku jadi kuat..macam tiger..hehe

nanacinta posted on 24-1-2014 06:04 PM
Saya rasa memang betul tu hasil didikan ibubapa...kesian kawan isterimithali ni...mesti trauma dia.. ...

sy xtau la die trauma ke x.. tp die kate cara layanan ibu die ms kecik x same dgn skrg.. sbb kate nye die slalu bekup adik2 die..
skrg adik beradik die pun dh besar.. die dgn ibu die dh ok..
die x simpan ape2 dlm hati sbb buruk mane pun ibu die, ibu die la yg melahirkan die..

cloudy_83 posted on 24-1-2014 06:12 PM
didikan dan persekitaran.. bila hari2 nampak mak dan ayah bergaduh, dan hari2 rasa helpless dan meme ...

hihi.. tp pak nye x de la smpai pkul mak nye... cume slalu kena marah.. maybe mak die tertekan.. dgn hari2
kena marah ngn laki... lg pun mak die je yg jg anak2 rmai.. maklum la suri rumah.. pak die
memang kuat kerja.. kdg2 nak sain buku rekod kt sekolah pun x dtg sbb katenye byk keja kt tmpt keja..
nak buat ot lah..
tp ayh die dh naik pangkat sbb kerja bagus.. dh nak pencen dh ayh die tu

amiraira posted on 24-1-2014 06:24 PM
mana tumpahnya kuah kn...
tapi pokok pangkalnya diri sendiri juga
x kn dia ade ank esok nk wat ben ...

baru2 ni sy ade kol die... teringat plak kt die bile dh tulis thread ni

betul tu.. skrg die pun dh ade anak.. tp die x buat menda cm tu kt anak die
sbb die kate die nak yg terbaik utk anak die, dn die xnak anak die rase ape yg die rase dlu
menda ni jadi pengajaran utk die jugak utk didik ank die dgn betul

tp sy rase .. klau menda cm ni jadi pd era skrg... mesti ade jiran die yg dh report kt
talian NUR...huhu

cekgihani posted on 24-1-2014 09:58 PM
Mmg ape yg di lalui ms kcik akn ada kesan bl da besa

Dula2 Ayah aku sgt suka kontrol mak aku dlm  ...

ye... sbb bile dh jadi keadaan cm ni..
kite ade rase cm kite xkan buat same mcm ape yg mak ayh kite dlu buat..
kire trauma jgk la tu kan.. huhu

poyohabis posted on 24-1-2014 11:13 PM
Aku ms kecik pon mcm kawan ko... Mak aku asyik belasah aku jer walaupun arwah bapak aku cover kata b ...

kesian nye.. tp jgn x suka kt mak pulak tau..
menda dh lepas biarkan je... yg penting hidup kite bahagia skrg..
at least awk x ikut jejak mak awk.. bagus la awk ni..

divakah posted on 25-1-2014 12:54 AM
Ksian kwn tt.. Dri ape yg aku tgok, anak2 ni ade 2 kemungkinan..die jdi sebijik mcm parents die or t ...

mmg x.. sbb die faham mak die tertekan dgn cara ayh die layan mak die..
bile dh besar sikit.. baru die faham kenapa mak die wt mcm tu kt die...
sbb tu die xnak fmily yg die ade skrg jdi mcm dlu balek..

betul awk ckp memang ade dua akibat ni.. saya rase klau iman x kuat... mesti kite akn terikut cara mak ayh kan..

FadzilahMamat. posted on 25-1-2014 12:06 AM
Kesian sangat baca kes anak-anak kena pukul ni. Rasa nak hempuk je mak bapak macam ni. Sedap-sedap j ...

huhu... sbb tu ade talian NUR...

darkrosed posted on 25-1-2014 03:49 AM
   contoh aku dul ...

kesian nye... tp sbenar nye.. kehidupan lampau yg susah tu yg buat kan kite matang..
itu sebab nye awk pndai berdikari..

cm x caye je awk leh naik moto dr kl ke rmh awk kt kedah... sgt berani...perempuan lak tuh..

salute lah!