CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 9613|Reply: 81

cerai ke tak...

ssalamualaikum  suami saya pernah curang dan saya minta dia melepaskan saya..dia memohon ampun dan berjanji sekiranya perkara ini berlaku lagi, dia akan menunaikan permintaan saya(berpisah), baru-baru ini saya dapat menangkap yang dia curang.. adakah sudah jatuh talak

dia menunaikan saje kan...dia tak lafaz ape ape....u rase ni macam taklik ke?

kalau dia cakap: kalau abang curang maka abang tunaikan permintaan kamu?

atau dia cakap :  secara berseloroh  mohon ampun like dalam keadaan biase biase : abang kalau buat lagi hal ni abang akan tunaikan permintaan ....(  yak ni cerai )

@PitMie   

u are wanted  

how do u feel ya?

dan Puan , boleh bagi nasihat pada ladies yg belum berkahiwn atau nikah lagi agar  macam mana nak menghadapi atau mengenlpasti lelaki yg curang ni ?

because saya jadi takut tengok perangai warga Adam yg berkualiti sampah  ni ?

what is the meaning of marriage ya, kalau ini yang dibuat?

ini eolah olah mengesahkan kata kata bodoh Johny Depp ( I know he is an actor and would be the less credible person to be quoted in any circumstances ) but then again  he said like this :

if you have or fallen in love with a woman other than your lover , ( lebih kurang ) please take the second one because  ( ini interesting ) if you have loved the first ....you won't take the second...

sedih dengaq kata kata lelaki sampah ...

tapi u know lelaki ...adakah semua macam ni ( kecuali yg maksum laaa itu sureky terkecuali )

ala.. bagi je dia kawen 1 lagi.. jangan la cerai2

rawahah posted on 15-10-2013 09:55 PM
ala.. bagi je dia kawen 1 lagi.. jangan la cerai2

Sokong 100%...
Pastu bagi kesedaran kat dia yang kawin ini adalah tanggungjawab...
jangan jadi lelaki yang tidak bertanggungjawab....
perlu ada rasa tanggungjawab ....jgn suka enjoy jeeeee
nanti akhirat jawablah sendiri...

Follow Us
sy dh suruh dia kawin..xnk...tp ntahla layak ke...anak sakit pun saya yg kuar duit...apa2 sy bnyk tnggung

berkenaan dengan hal ini, seeloknya rujuk pejabat agama cepat2 ya....

mungkin dia ingin memujuk ketika dia berkata begitu, tetapi silalah tanya pejabat agama ya...

Jwpnnya:  TIDAK JATUH TALAQ, the end.

Itupun kalau merujuk 100% kpd kata2 yg diceritakan tu lah. Kalau berbeza kena sebut scara tepat.

@mbhcsf

You don't need futher elaboration from me do you?

mbhcsf posted on 15-10-2013 09:11 PM
how do u feel ya?

dan Puan , boleh bagi nasihat pada ladies yg belum berkahiwn atau nikah lagi ag ...

MasyaALLAH,

Wei..wei..wei.. momod. Agak2 la bahasa tu ..  kutuk ciptaan TUHAN apa  ???? Mana ada lelaki curang cuba habaq mai !!! perempuan saja yang ada istilah curang.. Lelaki boleh di labelkan curang bukan pada wanita tetapi kepada ALLAH apabila dia CINTA pada wanita atau pun bini.. tak menduakan ALLAH ke istilahnya ?  Sesungguhnya seorang lelaki Muslim yang menepati tuntutan hanya CINTA pada ALLAH dan RASUL nya.. bukan bini atau girlfriend... (note that)

“ Wanita-wanita yang tidak baik untuk laki-laki yang tidak baik, dan laki-laki yang tidak baik adalah untuk wanita yang tidak baik pula. Wanita yang .baik untuk lelaki yang baik dan lelaki yang baik untuk wanita yang baik. (Qs. An Nur:26)

Wanita tidak baik di sebut dulu kenapa ? Nak kata ALLAH diskriminasi ke?

Kesimpulan nya dari ayat di atas ... apabila di kaitkan dengan hal-hal yang melibatkan ketidakjujuran suami... dan pada pendapat si isteri, suaminya tidak baik .. jangan pula ikut jadi tak baik.. dengan memburukan lagi keadaan..

GiQ posted on 16-10-2013 05:48 AM
MasyaALLAH,

Wei..wei..wei.. momod. Agak2 la bahasa tu ..  kutuk ciptaan TUHAN apa  ???? Mana ad ...

i am saying lelaki warga Adam yg berkualiti sampah. i hope you got me yg i am referring to kualiti  yg tak  baik - nak saya elaborate lagi? okay ...kualiti yg tak baik ni mcm sengaja untuk memilih melakukan  kerja / perbuatan tak soleh dalam keadaan akal yg waras , nak saya elaborate lagi ?? okay ..lelaki yg boleh meilih antara baik dan tak baik ?  nak saya elaborate lagi ke ? okay lelaki in the presence of conscious mind and waras boleh memilih untuk buat benda soleh tapi ...tapi...atas desakan nafsu sengaja tak nak buat benda baik ...yg dlm konteks ini curang  versus tak curang...

i tak pertikai ayat Quran tu dan mmg ia betul pun ayat tu.

wanita baik untuk lelaki yg baik etc etc. that is fine.

saya juga faham yg wanita baik pun ada yg diuji like Asiah , isteri Firaun.

PitMie posted on 16-10-2013 05:09 AM
@mbhcsf

no. hehe, your statement above is suffice. i know you are good when comes to this matter. bless you.

awat tunduk bawah ? wow tawadduk ye , soleh gitu....or silau ke?
dah raye korban, ke?

be strong ye Puan, dia adalah ujian bagi puan dan macamnilah...Puan lakukanlah dan niat la ye Puan cintai dia kerana Allah dan untuk mendapat redha Allah dan perkataan sabaq ni susah nak difahami but i think u know...now Puan pada saya doa dan focus pada anak anak dan kebajikan mereka sahajalah dan didik mereka dengan model yang baik, jadikan ujian suami Puan ni sebagai batu loncatan untuk diri Puan menjadi manusia yang lebih baik..dan pemenang di akhirat.. ( i am sure u have been very forgiving dan sabaq dah kan) . tang suami  Puan tu , doakanlah apa apa yg terdaya dan u know i hope you would focus on yourself and anak anak..itu aset dan amanah yg paling berharga. Be a winner, ya. Dia mungkin berubah satu hari may be ...dan lambat laun depa yg curang ni akan tahu actually mana grafit dan mana diamond.

Wassalam. Last edited by mbhcsf on 16-10-2013 09:20 AM

GiQ posted on 16-10-2013 05:48 AM
MasyaALLAH,

Wei..wei..wei.. momod. Agak2 la bahasa tu ..  kutuk ciptaan TUHAN apa  ???? Mana ad ...

aku pun rasa lelaki tak ada istilah curang..
kan dalam Islam memang lelaki boleh kahwin 4
so macam mana curang kalau ada lagi 3 kosong?

unless si suami tak mampu dari segi zahir atau batin tapi tu pun bukan curang
tapi tak sedar diri dan boleh pergi ke pejabat agama dan minta kaunseling

aku faham perasaan perempuan
ya la siapa suka berkongsi
tapi kalau dah ditakdirkan bermadu dan memang suami mampu sila la redha
ni kan ujian dari Allah

jangan mengamuk, memaki hamun dan menuduh suami yang bukan2
memburuk2 kan suami dan sebagainya
macam kita tak ada agama jadinya

sabar itu separuh dari iman
dan bila marah kita senang dihasut oleh syaitan

pelukis.plan posted on 16-10-2013 09:41 AM
aku pun rasa lelaki tak ada istilah curang..
kan dalam Islam memang lelaki boleh kahwin 4
so mac ...

dalam kes ini TT tangkap suaminya curang dan TT bagi suaminya kahiwn

so bila TT kata curang maksudnya kalau dah kahwin takka curang lagi kan , takkan boleh guna istilah curang , kan?

sebab TT dah kata yg kalau suaminya nak nikah -silakan

so adakah posting itu salah atau kita nak kata suami yg curang tu tak 'curang' ?

mbhcsf posted on 16-10-2013 10:23 AM
dalam kes ini TT tangkap suaminya curang dan TT bagi suaminya kahiwn

so bila TT kata curang ma ...

aku tak cakap pasal hal tt tu mod
ni aku quote pendapat orang dan aku setuju
tak ada kena mengena dgn tt

somi dia x bersalah...
laki bley kawen 4...SEKIRANYA MAMPU...

mbhcsf posted on 16-10-2013 07:53 AM
i am saying lelaki warga Adam yg berkualiti sampah. i hope you got me yg i am referring to kualiti ...

Apa itu sampah ? bahan buangan kan....Bila u sebut lelaki berkualiti sampah mean Lelaki yang nilai nya seperti bahan buangan.  adakah benar?

i hope you got me yg i am referring to kualiti  yg tak  baik - nak saya elaborate lagi? okay ...kualiti yg tak baik ni mcm sengaja untuk memilih melakukan  kerja / perbuatan tak soleh dalam keadaan akal yg waras , nak saya elaborate lagi ?? okay ..lelaki yg boleh meilih antara baik dan tak baik ?  nak saya elaborate lagi ke ? okay lelaki in the presence of conscious mind and waras boleh memilih untuk buat benda soleh tapi ...tapi...atas desakan nafsu sengaja tak nak buat benda baik ...yg dlm konteks ini curang  versus tak curang...

Dari apa yg u elaborate di atas adakah nilai nya sama seperti BAHAN BUANGAN ?

GiQ posted on 16-10-2013 12:52 PM
Apa itu sampah ? bahan buangan kan....Bila u sebut lelaki berkualiti sampah mean Lelaki yang nil ...

well well well...

lelaki yg berkualiti sampah ialah lelaki yg mempunyai akal fikiran dan seboleh bolehnya  mampu membuat judgement baik dan buruk dan dalam keadaan sedar dalam pada ada kapasiti membuat penialian tu sengaja memilih jalan yg salah...

very simple clause...lelaki macam ni , kita panngil soleh kah? okay up to u .

dalam konteks cerita TT di atas...si isteri iaitu TT izinkan the  hubby kahwin tapi dia  ( hubby ) tak nak ...she caught the hubby main kayu tiga , now dua kali...

kalau nak labellelaki seperti ini berkualiti soleh kah?

that's all.