CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: juliesha

macam mana nak halau housemate?

hahaha..funny thread i read today..
bersyukur sgt jadi laki..
gaduh2 pastu ok..
xde jmpe pangai orang 'kecing xcebok'..
gigirl mang slalu ade msalah pelik2 i tengok..
kemalasan..pengotor..
mesti pelik dari laki..haha..

#grateful born to be a man...

##sorry OT..hihi..

R.A.M.A_mirror posted on 28-3-2014 10:59 AM
hahaha..funny thread i read today..
bersyukur sgt jadi laki..
gaduh2 pastu ok..

Lelaki xda masalah pelik?eh pelik lak statement u ni. Puhlissss lah.
Umah sewa company hubb i, smua bujang lelaki stay situ, kotor nye tak payah cakap lah. Mcm sarang tikus!
Dgn bau busuk nye, suar jean pakai brbulan tak basuh, sangkut merata dlm bilik, tingkap umah tak penah bukak. Hubb i dtg singgah kejap umah tu nak jumpe member, bukak pintu umah, ya allah aroma bau menerjah di pintu mcm bau tempat pelupusan sampah! Tu blum nak sebut bilik air lagi tu. Hall kat tv toksah cakap le. Tilam dah nak brdaki lumut hitam takde cadar bersepah di depan tv, mangkuk tandas naik kaler oren gelap dah. Tu blum nak citer pasal dapur lagi tu, makan nasik, bekas polisterin kumpul je atas meja , kat hall, berhari hari tak buang. Uweek!
Haaa tu smua lelaki le dlm umah tu. 9 org lelaki bujang sihat walafiat dimana kebnykannye org pantai timur stay situ.
Tapi dlm reramai tu, ade sorg org PD, dia pembersih , selalu le dia bebel pasal pengotornye bebudak lelaki dlm umah tu kat husband. Yg pembersih ni duduk dlm masterbedroom, blik air bilik dia saje yg bersih.

So, kesimpulannye, masaalah pengotor ni tak kire gender, umur, rupa paras mahupun pangkat.  

aku ingat kawan ko ni kalau kahwin gerenti rumah bersepah.....memang ramai pompuan kat kl suka bawak bf masuk rumah...jd mak ayah yg ada anak dara dok kl kene selalu check dgn housemate tentang axtvt anak2.....aku penah terbaca ada jugak spesies pompuan kencing tak cebok kat forum ni....ingatkan spesies laki je pompuan pun ada gak perangai pengotor

garyura posted on 28-3-2014 03:58 PM
aku ingat kawan ko ni kalau kahwin gerenti rumah bersepah.....memang ramai pompuan kat kl suka bawak ...

Seriously kencing x cebok? Gila x bau ke apa? Hahahaha

Matakilat posted on 28-3-2014 02:01 PM
Lelaki xda masalah pelik?eh pelik lak statement u ni. Puhlissss lah.
Umah sewa company hubb i, s ...

I setuju yang. Mmg risiko sbnrnya ddk sewa ni. Tp nak buat cmne, nk sewa sorg x mampu

juliesha posted on 9-1-2013 10:33 AM
kalau dia tak kuar aku report polis

aku sokong

aku blh jadi saksi utk kes ni

Follow Us
Wakiwaki posted on 2-1-2013 11:37 AM
bagi aku masalah kecik jek neh..
aku nyer hosmate dulu, betul-betul from hell.

pastu 1 tenant lagi dia pecahkan tombol pintu, sebab kunci hilang,
bahaya nih, takut tombol tu disalahguna
Last edited by nelayan on 30-3-2014 03:33 PM

juliesha posted on 30-3-2014 01:44 PM
Seriously kencing x cebok? Gila x bau ke apa? Hahahaha

memang pun hancing je bau tandas...lg satu dpt housemate yg suka main sendiri yg bilik air...yg tu lg hazab bau bilik air mcm hapa tah

juliesha posted on 2-1-2013 12:16 AM
betul jugak kan? tapi dia nak bukak pintu tak kalau pegawai tu dtg?

Ko tak perlu berada diluar rumah ketika pegawai jais tu dtg. Tapi pastikan ko dah telepon diorg dan terangkan keadaan macam mana. ko duk jek dalam rumah dengan kawan2 ko tunggu sampai diorg datang ketuk pintu. Bagi diaorg masuk pastu tunjuk jek bilik si nina tu.

Nina nak bukak pintu ke tak? Pandai la pegawai agama tu bukak pintu tu. Tu bidang diorg, diorg tau camne nak bukak pintu tu.

Macam mana aku tau? Sebab aku penah buat semua ni.

KarTell posted on 30-3-2014 04:00 PM
Ko tak perlu berada diluar rumah ketika pegawai jais tu dtg. Tapi pastikan ko dah telepon diorg da ...

Babe, thanks.

tp kes aku ni dah selesai dah, setahun dah setel hehe

tq for the opinion

garyura posted on 30-3-2014 03:54 PM
memang pun hancing je bau tandas...lg satu dpt housemate yg suka main sendiri yg bilik air...yg tu ...

Geli dowh bau2 mcm tu. tak senonoh weh

garyura posted on 28-3-2014 03:58 PM
aku ingat kawan ko ni kalau kahwin gerenti rumah bersepah.....memang ramai pompuan kat kl suka bawak ...

kdg2 tu tak jugak..bile dah kawin nnt maybe berubah sebab dah tak detim, ade masa nak basuh pinggan mangkuk kat umah..
tapi tatau la..pengalaman aku, yang pemalas, pengotor cam nih la jadi pujaan..pelik, tapi ajaib..

TT..kes TT ni lebih kurang aku 2 tahun yang lepas..
iols ambik bilik kecik.
rumah tu ade kucing. chief tenant tu sendiri yang buat hal..mule2 iols masuk..potty kucing dia letak dekat dapur..boleh imagine tak, u nak masak dengan ade nye taik kucing kat dapur walaupun dah tutup ngn pasir?
iols suh dia letak kat beranda, tepi pintu bilik dia..
lantak ko la..sape suh g detim balik lewat malam tak jaga kucing2 ko...

2nd...barang dapur, bnyk brg2 iols..sebab iols nak jimat, iols nak masak..iols da siap2 beli barang..untuk seminggu..
u know what...barang2 iols habis dia masak. sakit tak jiwa? tingkat 4 kot umah tu..iols sampai punye happy nak masak, tgk2 barang habis..iols kene turun balik beli barang lain..kicap, beras, tempe..sampai iols kene sorok kat kete barang2 tu sume..kete iols dah jadi umah tauuu

3rd..masak tak basuh. dah la gune barang iols...pastu masak tak basuh..iols nak masak nasi, tgk2 periuk nasi iols berulat..geli gile kot...kdg iols nangis gak la..kene basuh bekas orang lain..kdg tu, iols carik2 senduk nasi..rupanye dalam bilik dia...tatau la dia makan gune senduk ke ape...
tapi kalau bab yang malas basuh nih..iols rekemen, letak mende2 yg dia tak basuh tu depan pintu bilik dia..bagi sedar sikit...sampah iols asingkan iols punye ngn dia punye..kalau dia tak buang gak dia punye smapai berulat, letak je depan pintu bilik dia..

4th..yang ni iols bernasib baik..sebab dia kene tangkap khalwat iols tak bersalah..dan memang iols tatau ape2...iols bilik blakang, iols tak tau pun bf dia masuk umah..tau2 je orang masjid ketuk kuat2 pintu umah kitorang...kat situ kantoi ngn iols dah.
Jadi kalau uols dalam keadaan macam ni..uols ckp je tak tau...kalau nak tahan, tahan la due ekor mangkuk nih..sy kat dalam bilik buat hal sendiri.

lil_honey posted on 31-3-2014 11:29 AM
kdg2 tu tak jugak..bile dah kawin nnt maybe berubah sebab dah tak detim, ade masa nak basuh pingga ...

mungkin sebab cun kot jd pujaan walau pun selekeh....jd adakah boleh kita kata pompuan cun tu malas??!!(tetiba teringat nasha aziz)

Ok la dah settle masalah tt... tahniah

aku ada sket la pengalaman masa study dlu tapi kawan aku nih jenis pelupa... makan pisang kulit dia letak atas tv... kadang atas meja... cawan minum x basuh n letak merata....

aku dan geng lain ok je la dgn sikap dia tu sbb tak la teruk mana pun... dia pun baik je... cuma kakak senior rumah aku la yg suka mengamuk ngamuk pasal dia... sampai kami yg tak terlibat pun naik stress...

Pastu ada osmet suka curi duit. .. so aku sebagai lebih tua buat meeting tergempar dan aku cakap la klu yg amik x pulangkan duit tu aku nak buat solat hajat biar yg mencuri tu kepanasan... sbb selalu duit hilang n kami dah syak sape cuma tak de bukti je...

esoknya duit tu dipulangkan pastu x berlaku dah kecurian lepas tu... hehe

lil_honey posted on 31-3-2014 11:29 AM
kdg2 tu tak jugak..bile dah kawin nnt maybe berubah sebab dah tak detim, ade masa nak basuh pingga ...

Ye tu... aku dlu masa bujang agak malas gak ler... maklumlah sebab anak dekat bongsu... kakak ramai... asal nak tolong kat dapur je kena halau suh pi main...

cane tu.. bila dah berumahtangga maka automatik berubah jadi rajin...sebab? Klu bukan aku yg buat sape lagi nak buat kan? So aku jadi rajin la... terlebih rajin kot... hehe

sampai pantang tgk umah bersepah... dgn somi aku sekali aku bebel... hihi...

gitu ler citernya....

Syumaimah posted on 31-3-2014 10:52 PM
Ok la dah settle masalah tt... tahniah

aku ada sket la pengalaman masa study dlu tapi kawan aku n ...

aah setel dah lama dah yang hehe, setahun lebih dah... lama x g thread ko. bz weh skrg. ada apa2 update tak? hehe

lil_honey posted on 31-3-2014 11:40 AM
TT..kes TT ni lebih kurang aku 2 tahun yang lepas..
iols ambik bilik kecik.
rumah tu ade kucing. c ...

aku pun dulu ada kucing, tp housemate aku ni g letak anak kucing aku kat balkoni pastu dia g tutup sliding door. aku balik tgk anak kucing aku kat luar. nasib baik x jatuh bwh si comel tu, dh la tingkat 10.

last2 aku hantar anak kucing aku kat umah parents sbb ayah aku rindu sgt kat anak kucing, bukan rindu anak dia ni hehehehe.

pasal kena tangkap tu, alhamdulillah skrg housemate semua ok x bwk lelaki, cuma masalah x byr sewa, atau bnyk tanya. tu ok lah kot aku boleh handle lg.

juliesha posted on 2-4-2014 06:05 PM
aah setel dah lama dah yang hehe, setahun lebih dah... lama x g thread ko. bz weh skrg. ada apa2 u ...

Alhamdulillah dah settle... ko ada citer ke cane bleh settle kat thread nih? Aku x jumpa pulak....

thread aku? Last update kisah 68 tu ler.... pastu ada satu dua le lagi and abih la thread tu.. cuma x de feel sgt nak menulis.. skang mood nak menyemak kat thread orang jer... hehe Last edited by Syumaimah on 2-4-2014 06:39 PM

juliesha posted on 2-4-2014 06:09 PM
aku pun dulu ada kucing, tp housemate aku ni g letak anak kucing aku kat balkoni pastu dia g tutup ...

Duk umah sewa camtu la kan... macam macam kerenah... aku dulu gitu gak ler... ada yg ko ko aku aku.... macam orang asing...

skang dah tak yah nak fikir dah kerenah osmet osmet.... fikir kerenah 'osmet' dan 'roommate' sorang tu je ler... hehe