CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: KAULAT

[BEST]Tetamu Tak Diundang- Volume 2 - KAULAT.

Dah tgh bulan 8 ba perasan thread ni... kena gigih baca dari awal...

Chef mizan  thread ape ye..x pernah baca pun kisah dr @chefmizan

Salam saya newbie dcni cuma silent reader jer di thread ni sronok bc pengalaman yuolls

Sy pun SR kat sini.

Edited by jiala86 at 15-9-2016 12:21 PM

baru habis baca volume 1 punya.. fuhh cukuplah boleh merasa je.. tak mau ternampak..

KAULAT replied at 5-3-2016 12:39 PM
Ni nak kongsi satu lagi cerita..berlaku kat salah satu opis waktu saya kerja luar..last year saya di ...

Aduyaiiii TT.. sedangkan bunyi pon aku dh takut inikan plak men cak2 gitu.. pengsannnn.. tt nk cite lagi..

KAULAT replied at 5-3-2016 12:11 PM
Assalammualaikum...

Tak tau macam mana nak mula cite..

WAALAIKUMSALAM TT... ERRMMM, CMNE YA ANAK TT SEPERTI YG TT RISAUKAN PASAL DIA LEH "NAMPAK" SEMULA TU. BETUL KE?

Follow Us
seminggu dok gigih habiskan baca thread vol 1 & 2 ni. Nak kongsi cerita tapi macam panjang sangat. Nak bukak rumah sendiri,  tak reti nak mengarang & tak tahu nak letak tajuk apa . Cerita tak ada la seram mana huhuhu..

BTW, banyak ilmu dapat dari thread encik kaulat ni. Siap copy pasta dalam word. Thanks semua yang kongsi ilmu & tips.

Okey dah khatam cerita kaulat n chefmizan kat thread 1.. hope chef mizan dapat sambung cerita mai 2...kaulat cerita dugaan anak kedua dan lain2 pencerita cuus....

Check in sini..

Saya nak tanya la, pasal anak saya umur 1y9m, dia kalau baru habis mandi, keluar toilet je mst ckp "mama ha tuu momok..momok..bye2" kadang2 kalau lalu tempat gelap, pun dia akn ckp mcm tu. agaknya dia betul ke ye nampak benda tu? kadang2 saya lak rasa seram, bila tanya mana momok, dia tunjuk tu..tu..

salam...saya baru ja habis baca thread rumah 1....
banyak pengalaman & info yg dikongsikan...
saya SR sj....tapi harap ada banyak lagi perkongsian pengalaman & info yg bermanfaat disini...

Mana sambungan kisah chef?

chefmizan replied at 14-2-2016 02:08 AM
Sambungan hari ke5

Selepas asar MIL call bagitau Mai jadi semula. Saya terus hubungi Yob. Yob aga ...

Sambungan malam ke5

Tak semena-mena ketika semua tengah khusyuk berinteraksi bersama "Za" rumah Yob didatangi seseorang. Fadil anak buah Yob. Seorang yang saya lihat tenang dan bersahaja. Pada mulanya pandangan saya sebegitu. Bila Fadil duduk sahaja sebelah FIL saya, rumah Yob saya rasakan macam sempit. Seolah-olah ramai tetamu yang saya sendiri tak nampak. Fadil tegur saya, dan bagi salam. Alhamdulillah saya jawab dengan lancar. Masa tu terus mata saya terpandang beberapa perkakas yang melitupi hampir segenap tubuh badan Fadil. MashaAllah sungguh besar mukjizatMu Ya Allah. Fadil arahkan kami teruskan sesi sementara dia bersiap sedia.

Bertubi-tubi Za disoal oleh Yob. Tak kurang juga isteri saya yang memang panas hati dengan manusia sebegini. Menyampuk dalam sesi soal jawab. Saya pula bersiap seperti diminta Fadil. Doa Nabi Yusof a.s menjadi pendinding disamping beberapa ayat Quran bagi menguatkan benteng pertahanan. Saya pada masa tu lebih memikirkan keluarga mertua saya yang kemungkinan besar bakal terkena tempias dari masalah ni. Allah Maha Besar. Saya terkesima buat sekian kalinya bilamana mata saya diberikan kesempatan melihat betapa besarnya kuasa Allah. Fadil bangkit dari duduk lalu membacakan surah 4 Qul diikuti beberapa surah lain sambil menepuk lantai rumah sekuatnya. Za (anak Yob) dan Mai menjerit lalu pengsan. Fadil kemudian duduk bersila persis mahaguru zaman dahulu kala serta tunduk mengadap lantai.

Saya yang tak faham dengan situasi tu terus tanya pada Yob. Yob bagitau Fadil dalam proses mencari patung pemujaan yang 'Za' ambil dari Bomoh Sagun. Yob meneruskan sesi perbualan :

Yob : Ko nampak kawan aku tengah buat apa?
Za : Tak!!!!
Yob : Ko memang kuat melawan kan!! Takpe ko tunggu aku dapatkan 'barang' tu pastu kita tengok kuat mana ko nak melawan ye...
Za : Ko takkan jumpa apa2!!!
Yob : Jangan risau. Allah itu Maha Kaya. Ko buat orang Allah akan bantu orang tu. Sekarang Allah sedang bantu aku. Baik ko mengaku atau aku seksa ko lebih maha dasyat.
Za : Aku tak nak bodoh!!!!...Aku nak balik!!! Aku panas!!! Esok aku nak kerja!!! Mai tolong la aku Mai.....
Za goncang badan Mai yang masih pengsan.
Yob : Tak payah nak buat drama air mata kat sini. Ko pikir ko sorang je nak kerja? Tubuh anak aku ni nak sekolah esok!!! Aku bagi ko peluang last mengaku then bawa kesini semua peralatan yang ko ambil dari Sagun!!
Za bagitau barang tu semua disorokkan dalam belahan tilam bilik tetamu rumahnya di Sungai Petani. Habis sahaja ayat Za Fadil tersedar dan mengeluarkan semua barang yang dijumpai antaranya patung perempuan yang dibuat dari spounge dibalut kain merah serta dicucuk menggunakan jarum disetiap sendi, perut kepala dan hati, sebotol minyak (minyak dagu) yang hanya mempunyai beberapa titik, segumpal rambut, 1 karung plastik (dipercayai darah haid Za), gambar Mai yang diprint dari Facebook, seutas kalung taring (dipercayai taring babi hutan liar). Astaghfirullah....
Masing-masing beristighfar mengenangnya betapa zalimnya makhluk bernama manusia. Syirik dan menyukutukan Allah s.w.t.
Yob : Ko dapat barang ni semua dari Sagun kan? Apa lagi yang ko tak puas hati ni hah?!!
Za : Aku benci dia...suami aku selalu puji dia depan aku!!!..aku nak dia mati dan suami aku lupakan dia!!!
Yob : Ko bodoh!!..Sagun bagi ko minyak dagu suruh guna untuk ikat laki ko kan?..takkan dia masih puji perempuan lain depan ko?
Za : Aku taknak guna sebab aku nak laki aku sayang aku seadanya!!!
Yob : Hahahaha...sudah la..aku malas nak dengar ko punya drama..Hari Jumaat minggu depan aku nak ko datang KL cari Mai minta ampun maaf pada dia. 3hari selepas tu aku nak ko sedekahkan makanan apa-apa je pada 3 buah masjid di kawasan ko. Ingat!!! Kalau ko tak buat benda ni akan makan ko balik (ugutan Yob)
Za : Ye aku janji akan buat. Aku nak taubat!!
Isteri Yob amik alih untuk tarbiah.

Fadil bagun lantas memegang kepala za (anak Yob) dengan beberapa ayat Quran Fadil lantas meniup ubun2 anak Yob. Pengsan. Mereka semua disedarkan semula dan diberi air penawar.

Susulan rentetan permintaan dan arahan Yob isteri saya dan Angah follow up pada Mai. Ternyata Za buat sepertimana yang dminta. Malangnya 2 bulan selepas peristiwa tu kami dimaklumkan Mai kena balik. Oleh orang yang sama. Sampai tunang Mai pun dah tak sanggup dan putuskan pertunangan. Mai balik ke kampung dan lost contact hingga kehari ini. Kami hanya mampu mendoakan keselamatan dan kesejahteraan Mai walau dimanapun dia berada.

Mohon maaf kepada semua sahabat. Baru berkesempatan menjengah kesini. Sambungan akhir kepada cerita Mai sepertimana yang dijanjikan. Banyak sebenarnya peristiwa yang berlaku kebelakangan ni. Tapi masa belum mengizinkan saya untuk berkongsi. InsyaAllah sekiranya diberi ruang waktu dan kesempatan pastinya akan saya titipkan buat pedoman kita bersama.

Wallahualam...

baru habis merempit benang 1..fuhhh..
nak start benang 2 lak
keep it up otai2 semua!!!!
i foloooo..

Kaulat xde cite ke? Rindu dgn mps ni

Semua dab suam2 kuku..

Kembali la...:zz

BONDAFAD replied at 20-2-2017 10:56 PM
Kaulat xde cite ke? Rindu dgn mps ni

Semua dab suam2 kuku..

TT Kaulat sibuk rasanya tu...
Hehe

chefmizan replied at 13-3-2017 12:25 PM
TT Kaulat sibuk rasanya tu...
Hehe

cerita chefmizan pon menarik juga. kalau ada cerita baru bole kongsi lagi ye chef.
chefmizan boleh x kongsikan balik yassin tunggal tu. tq ye.

chefmizan replied at 16-1-2017 02:46 PM
Sambungan malam ke5

Tak semena-mena ketika semua tengah khusyuk berinteraksi bersama "Za" rumah ...

Tak padan tgh pregnant pun nak seksa n bunuh org.. jahat betol  :

check in dulu..baru habis baca thread yang pertama..sebulan jugak baru habis..hahaha

salam abg kaulat..dekat thread 1 mek SR je...dekat sebulan baru habis baca..abg kaulat aktif camping kem ya? sama la dengan mek..mek dulu fasilitator 1 consultant..selalu masuk hutan..nak2 lagi kawasan hulu langat sebab ada campsite sendiri dekat sana..tapi alhamdulillah sepanjang mek jadi fasilitator bertahun jugak tak pernah kena kacau..eh pernah sekali je, kena panggil nama sayu merdu je suara kat sebelah telinga...kalau jaga night walk pun tak pernah kena cuma kadang2 rasa seriau tu ada..hehe..pengalaman paling best, mek pernah kena solo drop dekat ulu bendul masa kursus leader fasiliatator at 1am-2am..alhamduillah takde apa, Allah lindungi..takde citer seram pun cuma nak kongsi pengalaman..tapi kalau tetiba teringat ke nanti mek share..