CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kakilicious

pembedahan gigi bongsu

Sapa yang ada gigi yang agak besar, kemungkinan gigu bongsu akan tumbuh sengat..long term boleh merosakkan gigi kat sebelah. Macam saya la..gigi geraham tumbuh dan menghakis gigi kat sebelah sehingga gigi geraham masuk dalam gigi sebelah tu..sebab dia tumbuh senget...mmg sakit yang amat masa gigi tu dah masuk dan terkena urat gigi sebelahnya. Berminggu2 dok menangis...sbb tengok kt atas..tak de pun berlubang..so bila buat ex- ray br tau. Lepas tu dortor gigi terus je cabut dua2 gigi...gigi bongsu yg satu lg pun terus cabut skali. Tp buat kt klinik kerajaan ke. Cuma rm 1 setiap kali pergi...

alissa_sofea posted on 26-2-2014 03:01 PM
lama dah tak jenguk forum ni...tiba2 rasa nak jenguk kat tpt ramai yg sakit gigi...sebab saya pun sa ...

Saya buat kat klinik kerajaan..mula2 doktor takut nk cabut, sbb mungkin kena buat pembedahan. So refer pakar gigi. Tapi pakar tu try utk tak buat pembedahan. Jd dia cuba2, dpt pulak cabut biasa. Refer pakar pun lena rm 5 je...kt kerajaan...

Aku penah operation gg bongsu.
Melayang rm500.
Pejam mata la bayo sbb selang seminggu dia akan sakit yg amat smpai bengkak2 tonsil + demam.
Demm la gg tu tumbuh senget so xde space dia nk naik.
3 kali tangguh sbb duit x ckup.
Last skali tpksa gak kuar duit sbb dh x tahan menanggung sakit dlm tempoh 2 bulan tu.
Dh la tengah audit.

Lps operation 2 mlm x leh tido sbb sakit smpai ke tekak. Seminggu lebih mkn bubur, pastu klu mkn nasik ke apa aku telan je trus.

selipar_hijau posted on 8-5-2014 08:30 PM
Aku penah operation gg bongsu.
Melayang rm500.
Pejam mata la bayo sbb selang seminggu dia akan sak ...

kenapa tak pergi je dekat klinik kerajaan..Rm 50 ringgit je..klo government staff free..
tempoh 2 bulan tu rasernya dpt nyer appoitment dekat klinik kerajaan..

miyoma posted on 10-5-2014 08:08 PM
kenapa tak pergi je dekat klinik kerajaan..Rm 50 ringgit je..klo government staff free..
tempoh 2 ...

Dh pegi tp klinik x nak layan
Doc kt ptrjya tu perangai cam haram
Sakit hati bila ingat balik
Dia ckp x bleh buat, rmai lg Q utk appoinmt dia
Siap ceramah mcm mna nk gosok gg etc
Rasa ringan kaki nk bagi penyepak dah masa tu
Last2 gi klinik aida kt kajang
Tu pn tangguh2 sbb x gaji lg
Nk tunggu kerajaan yg murah mmg hati kena kebal la

Korang nak Tanya aku baru je cabut Gigi geraham bongsu Gigi atas 4 hari lepas.. Pas cabut tu mesti la gusi belubang sebab Gigi dah kena cabut.. Nak Tanya berapa lama lubang tu Akan bercantum balik?

Follow Us
miyoma posted on 10-5-2014 08:08 PM
tempoh 2 ...

Aku lg best dua kali buat apoiment nak operate gigi bongsu semua dpt cepat tp aku takut nye pasal sengaja aku pilih tarikh lambat... Ni buat kat hospital sultan aminah johor... Org nak buat cpt aku sengaja cari tarikh lewatkan... Hehehe

poyohabis posted on 16-5-2014 09:26 PM
Aku lg best dua kali buat apoiment nak operate gigi bongsu semua dpt cepat tp aku takut nye pasal  ...

Jgn takut..nama je pembedahann..tpi simple procedur je

@miyoma dah siap operate pon dua batang gigi..ambik ms dua tahun takut nye pasal..thn 2012 sebatang belah kanan...2013 sebatang lagi belah kiri..tahun nie nak beranak lak..tak tau la operate ke normal ke...hehehe sakit kejap jer seminggu jer lps tu dah horey dah...selesa la kan...

poyohabis posted on 17-5-2014 04:08 PM
@miyoma dah siap operate pon dua batang gigi..ambik ms dua tahun takut nye pasal..thn 2012 sebatang  ...

Dah buang ke..hehe.memang lpas buang tu rasa akan lebih selesa

miyoma posted on 18-5-2014 01:59 AM
Dah buang ke..hehe.memang lpas buang tu rasa akan lebih selesa

Dah buang dah... Tp m rindu lak mengenangkan kesakitan lps ubat bius habis... Muka bengkak sebelah... Hehehehe

buang aje, cm sy bkn senget ag, tp tumbuh baring lg.. so xleh kuar dr gusi,akibtnye,kesan pada ggi garham sblh rosak teruk...hlang separuh, dtr stil nak slmatkan gg grham nie,evn dah tngl separuh.. huhu lebh baik buang dari rosakan gg laen.

poyohabis posted on 18-5-2014 11:54 AM
Dah buang dah... Tp m rindu lak mengenangkan kesakitan lps ubat bius habis... Muka bengkak sebelah ...

Ad jgk mcam tu..hehe

saya ari tu gi dekat klinik kerajaan seksyen 7 shah alam. Sangatla berpuas hati... saya pergi sebab suspek gigi berlubang... rupanya gusi mengecut create lubang angin kat celah2 gigi. huahuahaua tua benor la pulak...

dia chek gigi geraham bongsu yg tombuh melintang , keluar sikit je dari gusi dan suggest saya cabut. saya tanya sakit ke... dr cakap bius tak sakit la, baper hinggit, singgit je . so saya proceed. tapi masuk jarum bius sakit yang amat... lepas lima minit di tekan2 tanya ada rasa tak... saya cakap tak.... tiba tiba tereeengggg dia tunjuk gigi garaham saya dah keluar... la, dah ke ??? Dr tu senyum, dah puan....

lepas tu kuar, bayar singgit.... dah ok...

ouh aku pun ada mslh ni.. tp dr tu tak suh aku operation trus.. dia asah gigi ats aku.. smpai la ni gg aku okay.. unless aku mkn byk sgt.. br lah dia rs sakit.. tp tu pun sikit je sakitnya..

Aku bru lepas cabut sebatang gigi bongsu aku rabu lepas. Siap kene drill utk belah gigi kepada dua sbab gigi tu terbaring dalam gusi. Masalah nya hari ni da msuk hari ke 3 aku still bergantung pd painkiller. Mmg lama ke wei dia bdenyut n rasa sakit? Lg2 bile tsedar dari tdo perghh rasa sakit gilaaaaaaaa... Biasanya bpe lama bru hilang rasa sakit ni? N nk tnye mse bukak benang sakit tak? Aku dh 3 hari x makan. Minum susu jea tsk tsk tsk.

marvelez posted on 23-5-2014 07:17 PM
Aku bru lepas cabut sebatang gigi bongsu aku rabu lepas. Siap kene drill utk belah gigi kepada dua s ...

Jangan bimbang..tu perkara biasa lpas buang gg bongsu ni..selagi takde pendarahan yg berlanjutan..isnyaAllah ok la tu..skit makan je painkiller tu..
pasal nak cabut jahit tu..tak sakit..just rasa mcam benang tu ditarik..klo takot skit..mitak dr tu sembur skit(spray macam nak cabut gigi)..

aku cabut gigi bongsu ni seminggu bengkak baru ilang...sampai senget2 muka kuar benjol...nasib sebelah je..pain killer dalam 2 ari gak la makan...tapi kesan cabut tu sampai sekarang boleh rasa ngilu2 lagi kekadang..dah 3 empat tahun rasanya...gigi aku tu memang melintang terus...

Gigi bongsu aku belah atas da lepas hazab. Sekarang kat belah bawah kiri plak. Yg belah kanan tak lepas gusi lagi. Tak sakit cuma tak selesa, pastu mulut berbau n susah nak buka apatah lagi mau makan. Aku pula jenis tak suka ada bau2 felik ni. Sampai aku kena gastrik sbb malas nak makan. Hurmmm... Perlu ada kesabaran, kecekalan, kekuatan. Aku yakin aku boleh mencapai misi 32 batang gigi.

sudah settle ke?