CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 9124|Reply: 71

Salam dariku, saudara baru.

Assalamualaikum.

Masih ingat tak kat saya? Alhamdulilah, berkat doa kawan2, saya telah mengucapkan kalimah syahadah kepada rakan saya tadi. Secara tidak rasmi dari segi undang2 negara, saya kini adalah seorang Muslimah. Namun, menurut kata-kata rakan saya, saya kini adalah sah seorang Muslimah menurut agama Islam.

Pada mulanya, saya sudah merancang untuk memasuki Islam secara sah mengikut undang2 di KL bulan 11 ni nanti. Namun, atas nasihat seorang hamba Allah, saya bertindak mengucapkan kalimah keramat itu sebelum terlewat. Ktanya, kita hanya mampu merancang. Bagaimana kalau saya meninggal dalam keadaan seorang kafir semasa dalam penerbangan ke KL nnt kan? Jujur kata, sepanjang proses saya mencari kebenaran, terlalu banyak keindahan dan kebenaran yang saya temui dalam Islam. Maka, segala persoalan saya mengenai agama yang benar telah terjawab. Dulu saya plan nak mencari kebenaran selama 2-3 tahun. Namun, Allah sayangkan saya. Saya diperturunkan hidayah bulan Julai 2012. Saya confess kat kawan saya ni. Akhirnya, saya mendapat kekuatan dan keberanian untk mengucapkan kalimah syahadah petang td.

Berita ini akan saya khabarkan kepada ibu saya secara perlahan-lahan. Dia belum tahu lagi pasal ni. Semoga dia dapat terima keputusan saya. Doakan semoga hubungan saya dan ibu saya tetap erat walaupun berlainan agama. Dalam masa yg sama, saya akan secara halus cuba utk memujuk ibu saya utk memeluk Islam.

Syukran, sahabat2.

Rate

2

wa'alaikumussalam wbt

well ...dear sister ...welcome back .... hehehee...

how are you ?

how do you feel?

enjoy  the journey  for  the rest of dunia and akhirat ... the only path worth threading...

well....right just concentrate on the 5 pillars tu dulu kenali rukun ...tauhid...
solat ...bit by bit ....read and ask the sister's circle ... or PERKIM ....get the right info and

i guess...enjoy....

dan saudaraku
inilah NIKMAT yg paling besar ....

you know what ....whatever it is, ingat  tau ni : you ada ALLAH ...

Al Baqarah ( the Cow / Sapi betina)

verse : 152
Therefore remember ME ( by praying, glorifying).
I will remember you, and be grateful to  ME ( for my COUNTLESS FAVOURS on you) and NEVER BE UNGRATEFUL to ME .

Last edited by mbhcsf on 14-10-2012 06:44 PM

mbhcsf posted on 14-10-2012 06:36 PM
wa'alaikumussalam wbt

well ...dear sister ...welcome back .... hehehee...

Thanks.

Saya sihat dan bahagia sangat2 sepanjang proses mengenali Islam. Cabaran-cabaran itu tetap ada, namun berkat sokongan dan doa sahabat2, setakat ni semuanya telah saya lalui dengan selamat. Saya bertuah kerana punya sahabat2 yg sangat menyokong dan sanggup menjadi panduan saya untuk menjadi seorang Muslimah.

Saya akan belajar sedikit demi sedikit. Rakan saya nasihatkan yang penting sekarang adalah utk kuatkan iman dan akidah. Setibanya di KL nanti, saya akan terus ke JAIS. Nak tukar agama secara rasmi. Doakan saya ya.

alhamdulillah ....rahmat Allah...S.W.T kepada umatnya...........

tapi ini realiti masa kini ya , selafaz syahadah  ini  alhamdulillah mudah disebut dilafaz diujar ....tapi dulu

ketika mana lebih 1400 tahun lepas , dan sebelum itu pun , lafaz inilah yang membawa satu kejutan pada dunia gelap al  uzza , beribu mehnah dan cabaran ....pada satu ketika....dan it is very poignant to note the fact that ....usaha itu BERJAYA dan RISALAh itu terus tersebar ...

menerjah  abad dan masa, peristiwa  dunia ...

Follow Us
Assalamualaikum..... Saudaraku.

Tak terkata apa-apa pun.... hanya Alhamdulillah !

Saya tahu mengucapkan kalimah itu amat mudah. Peluang itu Allah bagi pada semua orang. Namun, x semua bertuah utk dapat hidayah. Saya bersyukur sgt2 sebab hidayah datang masa saya masih sihat dan insyaAllah, mampu untuk belajar apa yg selama ini saya dah tertinggal. Semoga pemergian saya ke KL Nov. ini akan menjd titik permulaan rasmi saya sbg sorang Muslimah. Doakan saya ya.

Salam sayang dari saya.

Assallamualaikum Warahmatullahi Wabaraktuh PurpleRuby...

Tahniah dan syukur Alhamdullillah dari pakCik kerana PurpleRuby telah mendapat "HADIAH PALING BERHARGA" dari Allah s.w.t iaitu HIDAYAH!...Alhamdullillah..

Tak ada yg lebih berharga , sekalipun seluruh langit dan Bumi ...daripada HIDAYAH ALLAH!...

Alhamdullillah...

Selalulah berdoa...sebagaimana Doa yg disebut di dalam Al Quraan sendiri...yg bahasa malaysianya berbunyi lebih kurang..

Allah berfirman di dalam kitabNya bermaksud;-

Wahai Tuhan kami, janganlah Engkau memesongkan hati kami sesudah Engkau beri petunjuk kepada kami, dan kurniakanlah kepada kami limpah rahmat dari sisi-Mu, Sesungguhnya Engkau jualah Tuhan Yang melimpah-limpah pemberian-Nya"
(Surah al-Imran ayat 8)

Alhamdullillah...Tahniah dan Salam Sayang juga dari Pak Cik ..  

Marhaban sadiqati

Semoga Allah terus memberi hidayah baraqah-Nya

alhamdulillah, seronok dengar pengalaman saudara2 baru memeluk Islam..
sangat bertuah bagi orang yang masuk Islam dan di kurniakan hidayah dengan cara mengkaji Islam dan mencari kebenaran serta erti hidup..

Last edited by capiloton on 15-10-2012 12:19 AM

ucapan

selamat  selamat   dan selamat

salam   salam   dan salammmm

aku pun teringin nak jadi islam balik laaaaaa
sekarang ni - dok munafikkkk je memanjangggg
lemas dibuatnyaaaa

PurpleRuby posted on 14-10-2012 08:30 PM
Saya tahu mengucapkan kalimah itu amat mudah. Peluang itu Allah bagi pada semua orang. Namun, x semu ...

Assalamualaikum PurpleRuby,

Alhaamdullilah............
Allhamdullilah hirobill a lamin....

Mata teman berair membaca yg miker sudah melafazkan Kalimah Syahadah.
Sebak ghaser di hati ini............
Allah swt memberi Taufiq n HidayahNYA kpd sesiapa yg di khendaki.
Namun, tugas kita adalah mencari KEBENARAN n KEREDHAAN dari Yang Maha ESA.

Amat berbeda dgn kawan sepejabat teman.
Di lahirkan ISLAM tetapi masih leka..............dgn amalan n ibadah.
Surau tidak kelihatan kelibat deme.....(sangka buruk)
Yg pompuan nya tidak menutup aurat.(solat pung tidak)

Berlainan dgn miker.............
Bersungguh sungguh mencari JALAN yg LURUS.

Teman DOAkan agar miker KEKAL di dlm ISLAM sampai akhir hayat.

Tepat sekali tindakan miker mengucap Kalimah Syahadah sebelum datangnya November ini.
AJAL, MAUT.............tiada siapa ketahui. (melainkan Allah)

Perkara yg BAIK, jangan lah di tangguhkan.
Berlainan dgn perkara yg mungkar/maksiat.

Ada banyak di dlm Youtube mengenai 'Saudara Baru'.
Di antaranya ialah Ruben(spt di atas), Abdur Raheem Green (pendakwah, memeluk Islam pd 1988)

Ya Allah..............
Kepada MU lah daku memohon...
Jangan lah Engkau menduga kami melebehi dari kemampuan kami ataupun seperti oghang2 sebelum kami.
Sekiranya kami di matikan,
Mati lah kami dlm Islam.
Mati lah kami dlm Iman.
Mati lah kami dapat mengucap La ila ha ilallah sebagai Akhir Kalam kami.

Selamat Datang....................wahai PurpleRuby
Selamat Datang....................teman ucapkan.

Wsalam

Assalammualaikum Warahmatullah PurpleRuby... Sekalung tahniah diucapkan. Saya tumpang gembira di atas kembalinya PurpleRuby kepada agama fitrah. Semoga Allah mempermudahkan segala urusan dan melembutkan hati orang2 terdekat dengan saudari untuk menerima Islam.

Mungkin PurpleRuby boleh menghubungi fb group "Malaysia Reverted Muslim (Formerly Malaysia Chinese Muslim)" untuk berkenalan & berkongsi cerita dengan Muslim2 baru lain ataupun untuk bertanya tentang kelas2,kursus atau program untuk saudara baru...

PurpleRuby posted on 14-10-2012 08:30 PM
Saya tahu mengucapkan kalimah itu amat mudah. Peluang itu Allah bagi pada semua orang. Namun, x semu ...

Alhamdulillah..
Semoga awak kuat dan tabah dalam menghadapi apa jua cabaran. Semoga awak menyintai dan mengamalkan agama Islam sehingga ke akhir hayat.. AMEEN

Teringat saya kejutan yg berlaku di ofis..sahabat dari dari department lain dh pun memeluk islam. sudah lama dia plan tapi x jmpa org yg betul2 dapat membimbing dia. Alhamdulillah, Tn Haji kat ofis ini bantu dia dan dia selamat mengucap kalimah syahadah di rumah Tn Haji di Kota Damansara dihadapan Imam masjid beserta tetamu usrah yg Tn Haji anjurkan.

Sekrg sahabat ni dah pun bertudung dan.. Subhanallah.. perwatakan dia amat lembut, dia tak lagi tercari2 atau kelam kabut seperti sebelum dia memeluk islam. Dia kata dia tenang dan gembira.. spt bayi yg baru lahir.

Waalaikum Salam TT,

Saya akan sentiasa mendoakan utk kamu agar kamu diberi kekuatan dan kesabaran dalam menghadapi apa saya ujian dan dugaan dalam menempuh penghijrahan ini.  Ingatlah, kamu tak bersendirian, kamu ada Allah tempat bergantung dan memohon pertolongan.

wslam..
alhamdulillah cik purple peganglah kalimah shahadah tu walau apa pon terjadi sampai akhir hayat.ingatan utk saya jugak ni..
saya doa kpd ALLAH semoga keluarga cikpurple semua dapat hidayah utk memeluk islam..insyaallah

Asalamualaikum WBT..

Alhamdulillah buat purple... InsyaAllah semuga perjalanan adik sentiasa mendapat hidayah ALLAH S.W.T
Kami di luar ini amat-amat menyanyangi anda kerana hidayahnya ALLAH S.W.T yang telah kamu dapat..
semuga kamu kuat didalam menghadapi segala dugaan-dugaannya kerana bermula dari sinilah perjalanan adik bermula
kepada yang lebih baik Subhannallah.. semuga kamu dilindungi dari perkara-perkara yang tidak baik didunia ini. InsyaALLAH.

ALLAH AKBAR.

waalaikum salam my dear...

bergenang air mata i bila membaca kata2 saudari
terasa diri ni jauh kekurangan
dalam agama

marila kita sama2 menuju ke arahNya
hidup kita akan sentiasa di uji
dalam perjalanan ke arahNya

apa pun harap kita tergolong
dalam org2 yang tahan imannya
walau jatuh
walau rapuh