CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 4516|Reply: 31

Alam Sejajar @ Parallel Universe aka Multiverse ( Discussion)

Assalammualaikum dan selamat sejahtera kepada semua warga MPS.Hari ini saya ingin membincangkan tentang dunia sejajar iaitu mutiverse atau parallel universe di dalam bahasa inggeris. Jadi saya meminta semua pendapat warga MPS berkenaan dunia sejajar ini. Saya sendiri tidak beberapa tahu akan perkara ini dengan lebih mendalam. Apa yang saya tahu ialah dunia sejajar adalah dunia yang sama seperti bumi, serta diri kita juga turut berada di sana. Namun, apa yang dilakukan oleh diri kita yang di sana tidak sama seperti di sini.Sebagai CONTOH: kemungkinan di sana kita makan,tetapi di sini kit bermain bola. Kemungkinan juga apa yang kita lakukan di sini sama dengan apa yang dilakukan di sana. Apa2 pun ini hanyalah pendapat saya. Saya adalah manusia yang kurang ilmu, tetapi ingin menuntut ilmu. Jika saya salah, maka betukan saya agar saya tidak terus berada di dalam kesesatan. Kepada mod, jika dah ada thread yang macam ni tolong mergekan ok? terima kasih.

banyak sgt menonton FRINGE ngko ni

dah lama dengar tapi tak da orang yang boleh kupaskan nya.

sliders pun tv series on the same concept.

p/s: love fringe.. joshua jackson/peter bishop

setau aku parallel universe ni berbeza dpd perkara2 yg besar. cthnya kat sini kita dah kawin, kt sana kita belum kawin. kt sini kita mati umur 100, kt sana umur 120 kita masih hidup. bukannya perkara2 kecik macam makan, minum, main bola, baca buku

x penah dgr tapi macam menarik...

just want to know, betul ke ade parallel universe ni ?? atopun cume khayalan ajerr
kalo bleh dikupas dari sudut Islam maybe lebih baik..pendapat ajerr

Follow Us
hurm, ada kena mengena tak ngan astral projction tu @ kita keluar dari jasad dan mengembara ke alam lain..
ke lain.....

macam cerita jet li jadi jahat yg bunuh setiap kembarnya dalam universe lain supaya dia jadi terkuat tak terkalahkan..fuhh..

puanlina posted on 25-7-2012 11:21 AM
hurm, ada kena mengena tak ngan astral projction tu @ kita keluar dari jasad dan mengembara ke alam  ...

lain daa... astral projection atau terawangan tuhh... kita mengembara melalui RUH... sehingga boleh menembusi dimensi-dimensi yang lain...

Cerita Fringe? maaaf la x pernah tengok pun tapi yang cerita Jet Li ni pernah tengok la. Konsep multiverse lebih kurang sama dengan cerita Jet Li.Sila note LEBIH KURANG SAMA. Dan saya sangat bersetuju dengan pendapat junkredish. Dan ini just pendapat saya yang AP rasanya sangat berbeza dengan multiverse. Multiverse ini seperti 2 individu yang sama dan berada di dunia yang lain. Jadi ini hanyalah pendapat saya.Jika salah, tolong betulkan saya agar saya tidak terus berada di dalam kesesatan. Allahualambissawab.

apa pun parallel universe ni x memungkinkan kita x kena marah dgn bos kalo x siap keje dan x bleh bg kita kenyang pun.

moral : berdiri la di alam realiti.

sape blh bg detail lg x? berminat gak nak tau nih.......
kira dunia kat sana sebijik mcm yg sedang kita lalui skrg ni ker? ada ke mcm tuh? hbs tuh sape 'kita' yg kat sana?

Kalau nakkan jawapan senang je. back to Al-Quran. dlm kitab suci tu ada x mention pasal ni?

benda ini dah di bincangkan di forum ini beberapa tahun lalu...

otai_g posted on 26-7-2012 02:12 AM
apa pun parallel universe ni x memungkinkan kita x kena marah dgn bos kalo x siap keje dan x bleh bg ...

hahahhaha memanng lah tapi teori parallel universe ni adalah satu topic di dalam sains fizik....apa salahnya menambah ilmu?

Esterozie posted on 26-7-2012 02:22 AM
sape blh bg detail lg x? berminat gak nak tau nih.......
kira dunia kat sana sebijik mcm yg sedang  ...

di dalam dunia sejajar, apa yang saya tahu ialah kita mempunyai diri yang lagi satu dan perbuatan kitaa agak berbeza dengan diri kita di sana. saya x beberapa tahu.Jadi sama2lah kita menuntut ilmu

misslivina posted on 26-7-2012 06:31 AM
Kalau nakkan jawapan senang je. back to Al-Quran. dlm kitab suci tu ada x mention pasal ni? :lovelin ...

saya masih lagi dalam proses pembelajaran jadi saya tidak beberapa pandai mentafsir.apatah lagi membaca. saya membaca pun tergagap-gagap. by the way, thanks for suggestion

kertasputih posted on 26-7-2012 08:31 AM
benda ini dah di bincangkan di forum ini beberapa tahun lalu...

owh begitu...boleh saudara bagi link itu?

First time dengar... mcam menarik... tpi... pikir-pikir lik mcm kita berimaginasi je... mmm.. TT jaan kicik ati hokey...

anyone yg leh tanya pokcik gugel ke hapa.. taruhla apa2 info lam neh.. Selagi tk merepek2... ok je nk dibincangkan... Cuma bila dipikirkan secara logik... Ada ke mcmtue?

BabeYSHa posted on 26-7-2012 03:21 PM
First time dengar... mcam menarik... tpi... pikir-pikir lik mcm kita berimaginasi je... ...

saya tidak kecik hati pun . Multiverse ini adalah part of science, lebih tepat dalam subjek fizik. Multiverse ini telah menjadi perdebatan para saintis sejak sekian lama. Jadi tujuan saya buka thread ini adalah untuk mendapatkan pandangan para perawat. Saya ingin tahu tentang multiverse ini dari segi pandangan para perawat.

12Next
Return to list New