CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2989|Reply: 4

Aimar Corner-Service Hampeh??

Saya selalu ke Aimar Corner kat TTDI Jaya, Shah Alam ni. Sebab suka makan char kuey teow, so yang terdekat kat sini je la yang dituju.
Service kat sini biasanya biasa2 je..selalu x amik pusing sangat aaarrr..
Tapi malam tadi, sangat menyirapla darah muda aku ni, hokay!!
Duduk kat situ tunggu nak diamik order dekat2 10min walaupun dah dipanggil 2,3 kali.
Lepas tu datangla pelayan amik order & datang jugak customer baru dok meja sebelah..amik order gak sekali.
& guess what??! Diorang nyer char kuey teow sampai dulu. 10min pastu baru saya nyer order sampai sekali dengan air.
Saya pun tanyala sorang kakak pelayan tu 'saya sampai 10min lebih awal daripada diorang tapi diorang nyer order sampai dulu..sedangkan saya order char kuew teow 1 je pun..camner leh jadi camtu?'
Kakak tu muka selamba je angkat tangan buat sign macam x nak dengar..pastu tanya 'order air apa lagi 1?'
Betul2 menyirap la!! :@
Macam ni ke layan customer???
X faham betul la!!

Rate

1

kakak cashier tu mana pernah belajar adab customer services ni....lagi satu nak cover malu...so terpaksa la buat muka dan gaya2 haprak camtu...mmg ramai peniaga2 camni....bg derang layan customer baik atau "jahat" atau kuranga dab sekalipun....customer tetap mai datang makan....apa ada kisah bagi mereka ni....

kalau aku...sekali tu je kot aku pergi....mmg takkan ku singgah lagi....sanggup tukar selera dan menu ( walaupun masakan dia agak sedap )...dan sanggup jugak aku tahan napsu semata2 takmo pergi kedai haprak camtu..,.

CUMA....mebe ada sedikit kemaafan kot kalau mende ni baru sekali terjadik....kalau drpd 30 kali kita dtg dan hanya sekali mende ni jdik...mebe kakak tu tgh period ke haper.....tgh mood tak baik baru gado ngan seseorang....

Reply 2# medangmru

Betul medang..kalau sekali je macam tu x pe la..ini...adoiii
sebelum ni dah pernah jadi, amik order macam nak x nak je...malas nak komen lebey2 aar kan..
pernah gak jadi skali char kuey teow sampai, ada 3 sudu makan je agaknya
tanyala sorang budak pelayan ni, memang char kuey teow ni budget2 3 sudu je ke..budak ni macam senyum2 cakap 'x tau la, tu kitchen tu'
saya ok je la sebab budak tu pun ala2 innocent gitu
tapi sebetulnya, bila dah customer komen gitu, ko ajukanla kat boss ko kan
ni x...fikirla macamana nak improve
kadang2 tu malula..sebab kadang2 makan dgn kengkawan bangsa asing..diorang pun macam a bit annoyed la

Reply  medangmru

Betul medang..kalau sekali je macam tu x pe la..ini...adoiii
sebelum ni dah  ...
anie_sa Post at 10-5-2012 03:22 PM

ni la masalahnnya kalau nak kaya cepat...pernah gak terkena...kuew tiow udang ...alahai....ciput bebeno....sekali suap konpom abih....udah la namanya kuew tiow udang....tp udangnya ada le sekor....baik toksah letak nama "udang" kat kuew tiow tu....

memang ris perasan, sekarang nih makin sket isi/makanan dia........... kalau mee goreng tuh dua tiga kali suap dah habis.................

tapi ada sesetengah kedai dia letak menu 'SPECIAL'........... macam ada kedai kat area ofis kat damansara damai, ada menu mee hun sup special, harga dia mahal daripada mee hun sup biasa lah.......... mee hun sup biasa rm3.50, tapi kalau special rm5.00.......... yg special tuh memang puas makan, kenyang sebab banyak isi dia..........

now baru ris perasan ada satu kedai makan kat damansara damai tuh dulunya ris ingat kedai mamak...... so ris malaslah nak masuk makan.......... rupanya2 kedai melayu ......... pelayan2 dia semua budak2 muda melayu......... dah dua kali ris makan pagi kat kedai dia.......... service memang pantas.... kejap duduk dah datang makanan.........