CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sophyz

nak tanya pendapat Especially kawan2 yang bertudung.

Reply 115# sophyz

alhamdulillah, kalo simple coversation tu bole aje

teman terharu dgn pujian melambong mike tu... arap mike sertakan skalik ayam golek ayamas  ...
genchi Post at 16-2-2012 16:42

teman pon bz gak ni gen oii...nk korek idong pon x sempat..aduhh sangapnyee

tudong tu menutup aurat ke...........{:4_238:}

salam...
pasu bertudung dan pasu terbuka dengan orang lain yang juga terbuka menerima dan berkawan dengan pasu...

Benda baik ni lebih baik cepat2kan...

alolo poyo nya diorang ni ek...ntah2 kat dada penoh dgn love bite....ooppssss....telebey sudahhh....

sori ye sape2 yg sentap....tp kenyataan kot

Follow Us
kawan TT tu dressing die macam mane? bertudung dan stylish atau biase2 je?

Hye TT,

Sekadar pendapat peribadi dari ai.

Perkara ni bukan masalah tudung, ini masalah attitude.
Jadi tudung tu tak perlu dijadikan issue.
Tudung dan attitude 2 perkara yang berbeza.
Orang yang bertudung (besar/kecik) Tak semestinya mempunyai attitude yang baik.
Begitu juga dengan yang tak bertudung, tak semestinya jahat.
Semunya terletak pada hati.

Jadi jika perangai seseorang tu tak semenggah di mata yu,
Jangan dipersalahkan  tudungnya.
Selalulah bersangka baik pada orang.
hidup yu akan tenang..
Hidup ni simple kalu yu selalu berpikiran positif.

P/S: Suka tengok wanita yang bertudung, sebab dia dengar perintah Allah. Allah suruh tutup aurat kan.. Lagi manis jika akhlaknya baik, pemalu dan bersopan..

Post Last Edit by AzzaAzman at 17-2-2012 17:01

okay macam ni... kengkadang aku yang bertudung ni agak rasa rendah diri kat orang yang cantik dan hot.. tu yang cube buat muka selamber, padahal dalam hati agak berdebar juga hehe. itu aku lah..

lagi satu mintak maaf la cakap memang ada orang yang pakai tudung, labuh lak tu jadi macam tu sebab kurang bergaul, dia lebih suka menyendiri dan kawan dgn puak2 dia je. so pergaulan kurang, kawan tak terdiri dari byk jenis, itu yang jadi mcm tu. tak semua lah, dalam1/4 kot aku saya perhati. bengang gak lah...

senang cerita..

islam ada yang baik ada yang jahat
yahudi ada yang baik ada yang jahat
kristian ada yang baik ada yang jahat

yang bertudung ada yang baik ada yang jahat
yang tak bertudung pun ada yang baik dan ada yang jahat..

cara ko cerita mcmla..semua pmpn bertudung neh..jahat..n layan org xbertudung buruk...sekuran ...
ryumaira Post at 15-2-2012 11:06

akak...cara akak bercakap ni ni buat malu orang yang bertudung sahaja... so no wonderlah pandangan orang tak bertudung jadi macam ni...

Adik......
Akak yang bertudung pun kena gak....
Sebabnya tudung akak kecik je tapi cukuplah tutup  ...
jazaa Post at 15-2-2012 10:40

aduhai...senasib jugak la..saya ni pkai tdung bawal cmtu saja,ttup dada jugak...tp geng2 tudung labuh tu sembang dengan sek2 tudung labuh saja...hena sgtkah saya pakai tudung biasa nih,huhu...terasa bezanya layanan mereka..

Reply 171# miZtiQ

entahlah...memang dari dulu byk kali terasa dengan geng2 tudung labuh ni....
Kekadang diaorang kalau bercakap, ayat berbisa kat hujung-hujung tu....pelik jugak...pakaian ala-ala lindungan kaabah....
kalau zaman tak bertudung dulu, lagi lah....langsung tanak tengok muka kita....seolah-olah haram diorang tengok kita yang tak bertudung ni....

Kalau berjubah & berserban yang buat mcm tu, kita paham le kan.....
Ada sekali tu, akak dengan kawan berselisih dengan Pak Serban, biasalah...pak serban tu tunduk je....
Tau apa kawan akak cakap?...- "  Hish...dia jalan tunduk je....rugilah dia tak tengok muka kita yang cun ni".....
Akak rasa nak cepuk je mulut dia sbb pak serban tu ada bau-bau bacang dengan akak....suara dia pulak 1 kilometer boleh dengor...nasib baik Pak serban tu tak mengadu kat mak akak, kalau tak....naya!!!!....

xyah la nak bersangka2 buruk lagi sesama muslimah.. dah la kita ni selalu di dabel stended kan oleh bangsa luar, lg nak beratkan keadaan

-oleh aku yg pakai tudung kecik

ada yg bertudung tp masuk Neraka

ada yg terbuka tp masuk Syurga

akhirat nanti byk keajaiban berlaku..

kerna semua amalan dihitung...bukan sekadar nama dan pangkat.............

anyway highway

JANGANLAH MENGHINA WANITA BERTUDUNG ATAU MEMBUKA AURAT

Selagi menjadi manusia,kita perlukan manusia walaupun mereka species apa sahaja.........

Reply  miZtiQ

entahlah...memang dari dulu byk kali terasa dengan geng2 tudung labuh ni....
...
jazaa Post at 17-2-2012 17:24

uhuk2...nasib kita la jumpa org2 yg camtu..tp tak dinafikan ada ja yg even tudung labuh pun tapi baik2 ja,xpandang sinis..mayb segelintir yg xberapa bagus..sama ja yg pakai camna pun,ada yg bagus perangainya ada yg x...semua tu berbalik kt perangai masing2..apa2pun,baguslah diorg menutup aurat lebih bab tudung tu..cuma kalau cantikkan lg perangai tu lebih indah,sbb cam membawa nama org alim agama,kn org selalu panggil org alim kt geng2 ni..klu xpakai tudung perangai pun hazab,org xcakap byk dah,hehe

Reply 168# tvkaler

aku sokg sgt..aku pun pnh rasa gak..kt tmpt tgl aku mjorit pkai tdg..ada stnghnye ok je tp yg pndg daring ni org yg x bape la nk ttup abs mksud aku pakai tdg tp pakai bju lengn pndk sluar ktat..klu n laki brtpk tmpar lag ada ati nk prli aku..tp aku wt dono je..biar la org mcm 2 meroyn sendiri kn..aku slalu think psitv je..klu kita kesah sgt pn wt semk otk je kan..aku penah jumpa kkak ni keja bgs pakaian mmg up 2 date la tp msk waktu g surau!ada plak yg brtdg nak mengaji pun x taw..x la semua tpi pnah jumpa la org mcm ni..so no body prfect right!!tapi skang ni aku try 2 b better than now

Reply 153# Sagoo

halaa... mana de aii kesah pon u nak bawak naik lori ke ape ke? aii ok jehhhh.. hape daaa.. tak baik tau menilai diri aii yang supang santung ni macam tu... kakakakka !  kalau sagoo bawak aii naik lori siput pusing2 belakang tu pon aii sanggup.. .kahkahkah !!

Reply 157# chaintea

this is not 1st time kena camni.. tapi aii just rase kecewa ngan dorg tahap yang baru ni.. aii senyum kat die ape? kawan aii yang sama2 tu pon bukan senyum ngan die.. awat sebelah2 kawan aii die bole tego tapi die tak tego aii kan.. tapi takpe la..hak dorg la nak tego ke tak? takpe la..dah jadi imune dah skang ni.. thanks atas nasihat sis..

Reply 176# bbsyasya

betol kan? takpe la..aii pon dah pikir +ve dah skang..malas nak touching2 sangat skang ni..biar la dorg ngan hidup dorg..bukan kasik aii makan pon..tak mati kalau depa tak tego.. lagi pon rase diri aii tak layan kawan depa..sbb depa baik..aii ni ibarat langit ngan bumi jehhh.. hehe ! takpe..janji kita try to improve diri kita kan.. gud idea..

Reply 167# MawarLoklaq

kawan aii style la die pakai tudung tu..ntah style yuna ke hape ntah.. aii confuse hana tajima ngan yuna style..