CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jazaa

AKU NAK MARAH NI!!!!!!......

ntah pape. ckp jela forum sebelah tu forum apa..
aku pn mnyampah kalau ada post, sebut "forum sbelah, thread sebelah"

kalau duk cakap bertapis camni, duk suh porumer teka sendiri, baik tak payah bukak..kata bod aduan & pendapat..cane nak bagi pendapat kalau aduan pon samar2

apa kes nie..............meroyan x abes2

Yea, aku pon sependapat denganmu semua yang kamu tuliskan tersebut.
Forum sebelah tu ial ...
Munnalicious Post at 4-2-2012 21:32

khen..banyak lagi masalah lain nak fikir, dont take too serious.

Hmmmmmmmmmm...pueh aku selidik...menggali.....apa maknanya forum Sebelah????adakah BOD sebelah???kalau BOD sebelah tu maksudnya BOD di Forum Cari gak la kan.....

Kalau betul bicara kata..mmg ada sesetengah thread yg dipindahkan ke BOD ni....selalunya tanpa ada sebarang mesej dr MOD2 kat BOD sebelah tu bgtahu yg thread ni nakan dipindahkan....that's why kebanyakan thread2 yg dilemparkan kat sini dr mana2 BOD...biasanya aku tak bg rate dan jugak taku maleh nak kasik kaler...bukan original dr BOD ni....

BTW...cuba bagi pencerahan skit6 Jazaa.....aku nak gak bg rate kat Thread ko ni...udah panjang2 tulis...dan isinya jugak agak menarik.....serta aku pun setuju kalau betuilah apa yg aku sangka ..

cer citer...cer citer jazaaa...supaya hati teman tak membakor dek kekeliruan dan kegelisahan mengupas inti pati thread mu ini...

kalo dia x nak citer ko bg dia post banhammer terus je medang habis cerita

Follow Us
kalo dia x nak citer ko bg dia post banhammer terus je medang habis cerita
otai_g Post at 5-2-2012 01:41 PM

isyyyyyyyyyyy ko ni...idok le sampai camgitu...

Post Last Edit by jazaa at 5-2-2012 16:05

Ek...eleh.....
Aku bagi cerita mcm tu pun korang tak boleh paham...nak lahar aku kaw-kaw.
Tapi kalau cerita lucah, bukan main cepat tangkap....memang lambat pick up betul.....
Patut lah senang je di kelentong rupanya forumer cari malay forum ni....

ok....mod medang tu paham apa aku maksudkan tapi tak tau kenapa mod medang buat tak paham...mungkin mod medang nak suruh aku cerita sendiri.....aku respect cara mod medang sbb mod medang ni memang selalunya akan berdiri di tengah pagar....takkan sama-sama nak berebut bola mcm sesetengah moderator lain buat....ada lak tu, mod lak yang lebih-lebih melahar forummer.....

Bebalik pada thread aku tu.....
Tak pe...aku cerita detail tak tapis....

Maksud aku...forumer yang dah di reject kat CARI GOLD FORUM.....bila bukak thread kat sini kenapa bleh terlepas?...diorang ni memula dulu bukak cerita kat CARI GOLD FORUM....Bila dah kena lahar kat sana sbb forummer sana otak smart, tau ada maksud tersembunyi, diorang akan bukak thread dengan cerita yang sama kat CARI MALAY FORUM...yang aku pelik kat forum sini, cerita diorang ni akan dapat layanan VVIP lagi,  bila dah tersasar jauh, baru lah nak tersedar....

Ni bukan pertama kali jadi....sebelum kisah lurtz tu, dah ada jadi dah kes yang berlainan tapi kecoh kat CARI GOLD....kang kalau aku cerita kang, orang akan kata aku nak buat personal attack.....jadi pandai-pandai pikir sendiri lah....kes lurtz tu adalah kes yang ke dua....(itu yang aku jumpa lah)....dan skrg ni ada kes terbaru yang baru nak masuk sini.....dah bergegar kat CARI GOLD. dtg kat sini seolah-olah tak ada apa-apa.....

korang tak rasa ke mcm forumer kat thread ni diperbodohkan???....AKU TERASA....
Kalau sekali, mungkin boleh kata tersilap pandang tapi kalau dah berkali-kali...apa ke hal?...apa ke kita nak kena tunggu kes sampai 4,5, hingga ke 16 kali baru nak tersedar???....

Kenapa aku bukak thread ni?....aku bukan nak meroyan mcm MOD CARD_READER kata tu...kalau aku bukak thread tu, adalah sbb....untuk kebaikan bersama jugak.....janganlah dah sampai di perbodohkan byk2 kali baru nak tersedar...malu lah wei....kenapa forummer kat CARI GOLD tu lebih bijak dari kita?....apa kah kita kat sini asyik di sajikan dengan thread yang tak berilmiah sampai benda-benda mcm tu pun lambat nak pickup & detect?...

Tu lah....bila ada sesuatu isu nak di bincangkan je...korang dengan tak pikir panjang, terus nak melahar....tak kira newbie ke...dah berjanggut ke...semua nak tunjuk hero & heroin.....yang paling aku sedih kalau yang melahar tu pegang title MODERATOR....sbb pada aku seorang moderator ni adalah INSAN TERPILIH  dari beratus-ratus atau beribu-ribu forumer di CARI MALAY FORUM ni....jadi tunjukkanlah etika yang berhemah.....kalau orang mcm aku yang bodoh ni meroyan nak tuduh orang tak tentu hala, tak malu le sgt sbb aku memang bodoh, tapi kalau mod yang buat perangai mcm tu malu aku.......

Persoalan aku....kenapa forumer kat CARI GOLD FORUM lebih smart dari kita? cepat dapat membezakan cerita yang benar & palsu, yang benar atau yang tersasar?..kenapa kita lambat nak dapat signal tu semua....

Apa kah langkah-langkah di masa depan yang patut kita ambil supaya kita tak di perbodohkan lagi dan lagi dan lagi....oleh forumer yang dah di reject ni?.....
Perlu kah kita wujudkan satu group untuk CSI atas apa-apa isu yang nak di ketengahkan lebih-lebih lagi yang melibatkan kepentingan peribadi....
kalau kita berterusan dengan perasaan hebat kita kat sini, kita takkan tersedar yang forumer dari FORUM LAIN akan mentertawakan kebodohan kita di sini....ini tak mustahil akan terjadi...

Itu je yang aku nak bagitau....& kalau boleh kita sama-sama cari jalan penyelesaian.....tapi tu pun korang tak boleh paham...belum apa-apa dah nak melahar....pikir lah dulu seblm cakap tu....patutlah banyak kali dah di perbodohkanpermainkan orang....

aku rasa sbb forummer kat CG tu duit dyorg kna tipu berpuluh2 ribu kot. tu yg pick up semacam je kalo ada unsur2 penipuan ni. kalo kat forum cari ni, mungkin scammer2 ni baru dpt beberapa ribu sahaja pengalaman tak byk lg.hehehe

tak pernah masuk forum cari gold.........so ris tak tahu apa cerita .......... thread yg dikatakan tuh dibuka dibod mana............ nak gak gi skodeng, apa sebenarnya

mula3 aku nak ckp forum carigold tu dah banyak kali kena scammer, sebab tu diaorang tahu, mcm mana aku tahu sebab aku selalu beli barang kat situ, diaorg scammer ratus3 ribu sebab aku forumer kt sana gak.... ko penah dgr dekat sni kena mcm tu?

Reply 28# jazaa

sbb pada aku seorang moderator ni adalah INSAN TERPILIH  dari beratus-ratus atau beribu-ribu forumer di CARI MALAY FORUM ni....jadi tunjukkanlah etika yang .......

Jaza,Ko tak tahu ke..Bukan semua Yg jadi Moderator tu matang dan bijak dlm menangani masalah poremer, ada yg budak sekolah menengah....Ahakss...So age bukan ukuran...

Psstttt.....Mod Medang Memang ...(aku bukan bodek..takdak pekdah hoccay...)

mula3 aku nak ckp forum carigold tu dah banyak kali kena scammer, sebab tu diaorang tahu, mcm mana a ...
vespa_oren Post at 5-2-2012 16:19

Bukan melibatkan RM je vespa....
Tapi forummer kat sana, mcm open minded....kalau ada je yang tak kena dengan aqidah ke, diorang cepat je pangkah....
Tapi kita kat sini, bila ada je yang nak betulkan, mulalah orang tu kena lahar.....
pada aku, sbb kat sini ramai yang nak tunjuk bagus...

Maksud aku...forumer yang dah di reject kat CARI GOLD FORUM.....bila bukak thread kat sini kenapa bleh terlepas?...diorang ni memula dulu bukak cerita kat CARI GOLD FORUM
jazaa Post at 5-2-2012 15:58

ha kn senang ckp CARI GOLD FORUM.. sebut jela.
ramai yg mcm "tak puas hati" dengan "rasa nak marah" ko sbb ko ckp Forum Sebelah..
tu je. xde sebab lain.
bukan semua org tau apa tu forum sebelah atau carigold

Reply 32# adorable10

Yup Adarable.....
Tapi kalau dah pegang title Mod tu, tolong lah pepandai letakkan diri di tempat yang sepatutnya.....
Ni tak....mod pun sama-sama perangai mcm forumer melahar sana sini....
patut lah perangai forumer pun mcm tu....

Reply 34# kazaraf

Tu lah....
Aku nak test je korang kat sini tapi tu pun tak boleh nak gunakan akal sikit....pikir lah sikit....
Ada tu dah tau pun tapi saja tanak guna kan akal....
Semuanya nak di siapkan depan mata...
Sebab tu selalu tertipu.....

Aku tak nafikan forummer kat CARI GOLD FORUM  tu smart....
Sbb apa?....
Sbb tak mengharap semuanya di saji di depan mata...ada inisiatif nak berpikir....
ada inisiatif nak memperbaiki keadaan...
Tak de lah nak melahar tak tentu hala....
Sbb tu susah orang nak mempermainkan diorang mcm kita-kita kat sini.....

Bukan melibatkan RM je vespa....
Tapi forummer kat sana, mcm open minded....kalau ada je yang tak kena dengan aqidah ke, diorang cepat je pangkah....
jazaa Post at 5-2-2012 16:26

maksud ko pangkah = banned atau kena pulau?

yg aku nmpk kt sini payah, sbb tak ramai forumer yg "hardcore" dlm berhujah utk pertahan akidah.
ada tu mmg ada, tp tak ramai. yg moderator pulak sentiasa memihak.

Reply 37# kazaraf

Diorang tak pulau kan atau banned....
Tapi diorang persoal kan apa yang di hujah oleh forumer tersebut....
Sampai forummer tu rasa memang tembelang dia tak dapat di sembunyikan, dia pun keluar.....
Tak lama pastu bukak thread kat Cari Malay Forum....
Unsangkarable, sambutan menggalakkan....

Itu lah yang aku maksudkan....
Ramai je mod kat sini memihak....kalau dia terasa dengan isu yang di bangkitkan, kena pada diri dia, dia akan lahar forummer tersebut kaw-kaw....kalau ada posting dari forumer yang tak menepati citarasa dia, mulalah dia tunjukkan kuasa veto dia....

apakah kerana sikap mod juga menjadi salah satu punca kenapa cari malay forum ni senang di permainkan?...
mungkin faktor ni pun kita kena ambilkira....
sebelum kudis jadi barah kata orang......

p/s:  Tak sangka lak U alert pasal mod yang memihak ni.....

Ek...eleh.....
Aku bagi cerita mcm tu pun korang tak boleh paham...nak lahar aku kaw-kaw.
Tapi ka ...
jazaa Post at 5-2-2012 03:58 PM

Haaaaaaaaa...seelok2nya TT ceritakan sendiri....nanti kalau aku citer...lain la pemahaman aku,...lain plak jadiknya nanti....

Reply  kazaraf

Tu lah....
Aku nak test je korang kat sini tapi tu pun tak boleh nak gunakan  ...
jazaa Post at 5-2-2012 04:45 PM

insyaAllah......tak ramai poremer2 kat BOD ni yg suker melahar....tak mcm kat BOD2 tertentu kat sini.....