CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 9620|Reply: 28

"Salah Masuk"..!!! ohhh..Tidak!!

Agama Kristian & Kristian... betul ke aku masuk dibahagian ini ek?? mengikut apa yang aku tahu..ini untuk agama Kristian dan Kristian kan?? tapi kenapa yang masuk dalam ni tak semua Kristian ek?? kalau nak kata tak reti membaca..mcm mana boleh masuk forum kalau buta huruf kan?? mereka yang Kristian pun terasa segan nak post apa2 pertanyaan kat sini..takut pula belum sempat kawan kristian yang lain menjawap ada org lain tolong jawap..."baik sunggu org itu" hehehehe...anywhere better use u brain...kita suda diberikan ruangan masing2 so gunakan ruangan yg disediakan..jangan main belasa jew mcm..apa2 je la ye..sendiri mau Fikir..so tolong2 la faham..kurangankan sikap suka buat bodoh..tak baik untuk kesihatan...diharap berkurangan lah mereka2 yang berkaitan berkunjung disini..sebab ini bukan tempatmu..walaupun bukan aku yang buat page forum ni..tapi aku masih faham akan kehendak forum ni..so aku harap u all pun sama lah yerk!!!...daaa..peace "V"

perumpamaan mcm nie..petani buat 1 raban khas utuk ayam.. dan buat 1 kandang khas utuk babi.. pas tue menyebok babi tue masuk ke reban ayam...ada kah patut...

Reply 2# posted

wakakakaka..wakakaka...ooo kira mcm tu ek??...tak patut2 mmg tak patut..hehehe..kesian penternak itu kan?? tapi bila fikir balik kalau ayam masuk kandang babi itu boleh diterima lagi kot..sebab biasa lah binatang kan? tapi kalau dah manusia pun ada yang mcm tu kira2 setaraf dengan babi dan ayam kot?? tah...tapi ye kot..hahahahaha...nasib lah aku ni masuk tempat yang betul ye..so terjaga lah standard aku sebgai manusia..hehehehe,,,aku dah..anda yang berkaitan bila lagi..jomm ramai2 mengundi wakakakakaka....

hehe.. nak tau pa sebab babi pergi reban ayam? sebab babi nak ayam jadi babi.. tp kan dah ada khas kandang babi sepatutnya babi ajak la group babi yg lain jadi babi juga..kot2 ada yg masi sesat or masi x sedar dia tue babi..hehe tul tak?

wakakakaka...kesian babi tu bermimpi di siang hari kan??..tapi tak pe lah sekurang-kurangnya babi tu ada usaha membabikan diri wakakakaka...(just joke)..tapi yg sepatutnya kita ni dan yang berkaitan tu boleh lah gunakan "Hotak" opsss otak yang ada..berhujah mengalakan malaikat,,tapi takan benda kecil mcm tu pun tak boleh fikir kot kan?? disitu kita da nampak benda tu da tak betul pas tu nak membetulkan orang lain..last2 org yang nak dibetukan itu bukan bertambah betul lagi tambah bengong dari yang membetulkan..apa2 pun kita kena back to basic...so lepas ni katakan tidak!! tidak kepada salah masuk kandang lagi..wakakakaka..no..no..no..tak mau..tak mau.. mcm tu yerk....

kalau babi tue masih x tahu malu tetap juga masuk reban ayam tak  tahu la nak kata apa..
kena penyakit babi gila kali ya..

Follow Us
opssss... Peace..V..

Post Last Edit by ibnur at 20-11-2011 14:41

apa korang cerita pasal haiwan ternakan ni?  Korang nak tau kenapa haiwan tu masuk kandang salah?  sebab tuan kandang tak jaga kandang bebetul.  Aku dah bagi nasihat lama dulu dah pada tetuan 'ladang' ni.  tapi tetuan dan juga ternakan sekiannya rasa okay dan patut diberi kebebasan untuk perdebatan sehat dan berilmu.  So, itulah jadinya bod AK&K.  Perkara sama berlaku di bod AH&H, AB&B.  Tak macam bod AI&M yang tuan ladang akan sembelih haiwan ternakan yang salah masuk kandang.  Tu pasal di bod AI&M cuma nampak haiwan ternakan jantan akan berlaga sesama jenis untuk jadi jantan tunggal.

kalau babi tue masih x tahu malu tetap juga masuk reban ayam tak  tahu la nak kata apa..
kena  ...
posted Post at 17-11-2011 23:50

tapa...kadang-kadang makanan tak cukup..kebururan, kahausan rohani kerana banyak muatan. kalau sini ada sikit lebih...tolong bagi saja .apa salahnya.

Tak macam bod AI&M yang tuan ladang akan sembelih haiwan ternakan yang salah masuk kandang.  Tu pasal di bod AI&M cuma nampak haiwan ternakan jantan akan berlaga sesama jenis untuk jadi jantan tunggal.

nampak sangat kekejaman berlaku dalam kandang saudara..salah masuk terus d sembelih..

tapa...kadang-kadang makanan tak cukup..kebururan, kahausan rohani kerana banyak muatan. kalau sini ada sikit lebih...tolong bagi saja .apa salahnya.

ya memang la x salah kalau datang sini sebab kehausan rohani..tapi datang sini utk memburuk2kan agama org lain memang x tahu malu namanya..

ya memang la x salah kalau datang sini sebab kehausan rohani..tapi datang sini utk memburuk2kan  ...
posted Post at 23-11-2011 20:10
bukan...memburukkan kepercayaan orang lain juga disebabkan kehausan...

nampak sangat kekejaman berlaku dalam kandang saudara..salah masuk terus d sembelih..:mad ...
posted Post at 23-11-2011 20:06

adakah awak bias?  Bila haiwan lain masuk kandang awak, tuan ladang bagi masuk, awak kata tak patut.  Bila tuan ladang belah sana sembelih haiwan salah masuk kandang, awak marah.  Yang kena sembelih kat sana tu bila haiwan yang salah masuk tu nak lawan sabung atau laga lembu kat kandang sana.  Tu pasal kena sembelih.  Kalau setakat tumpang makan atau tumpang lalu, kami okay ajer.

Post Last Edit by Nazrulism at 28-11-2011 19:57

lucunya thread ni...

Bila babi2 dalam kandang menyangka diri mereka ayam... Bila sesekali ada ayam yang bertenggek atas kandang berkokok memberitahu hari dah siang dan terang benderang, babi2 yang asyik menyondol tak kira siang atau malam menyangka yang berkokok itu babi pulak !.

masuk sini utk berkenalan dgn pemahaman rakan2 kristian... salah ke?

sesungguhnya betul kata tuan TT.. tiap kali ada topik yg menarik minat dan  ingin sya bincangkan selalu ada jak "org2" itu yg selalu masuk campur... bukannya untuk memberi pendapat tetapi untuk mencari kesalahan agama org lain... tu yg buat saya jadi boring dan takda mood nak teruskan perbincangan...

jgn lah tuduh penganut agama lain dgn babi atau binatang. tak patut.
kebanyakan yg datang tu utk berhujah.
tapi bagi yg lepas cakap tu, redha lah. nak mcm mana. bnyk org bnyk ragam

betul betul
tak baik bikin yg tak elok
TUHAN banyakkkkk marah tauuuu
so...jangan kasi TUHAN marah
nanti mampusss kita semua

apa pun
aku pun join sini jugak
nak berkawan bukan nak cari pasal
berbincang...sebab aku pun belajar lagi
sampai tak larat niiiii
kan dlm KITAB pun disuruh BERBUAT BAIK kannn kannnn kannnnnnnn

"Salah Masuk"..!!! ohhh..Tidak!!

Semua jadi babi la ni. Masok kandang org. Mod ak&k bila nk sembelih semua?

(posted by mobile)

ya memang la x salah kalau datang sini sebab kehausan rohani..tapi datang sini utk memburuk2kan  ...
posted Post at 23-11-2011 20:10

betul....some  muslims come  here try create trouble.....if indeed nee to study Bible and our faith...no problem....
itu lah masalah dgn muslims.....

12Next
Return to list New