CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: HaMiZiE

Child kena hit n run kat China...(KAUM IBU / BAKAL IBU DILARANG MASUK).!!

First : aku salahkan govt China - for creating such an  unhumanly laws
Second : aku salahkan mak bapak this poor baby - kenapa biarkan anak diorang terlepas seorang diri tanpan pengawasan.. baru  umur 2 tahun jer.. anak aku yg dah berumur 3++ pun punyalaa aku kawal.. takut bahayakan diri dia..
Third : aku salahkan drivers yg tak berhati perut - dah tau terlanggar.. boleh langgar lagi dan lari terus.. mmg &^%&!
Fourth : aku salahkan org yg lalu lalang - tak berhati perut gak, pentingkan diri & duit dr sifat kemanusiaan.. but then again..  itu kena salahkan government gak kerana melahirkan masyarakat sebegitu..

so sad... tapi itu laa nilai nyawa kat China.. semoga tak terjadi di mana2 tempat lain terutamanya Malaysia..

undang2 di china tidak percaya manusia mempunyai sifat baik....sebab itu siapa tolong orang lain aka ...
ninja9 Post at 19-10-2011 19:50

mmg gile ya amat... call la ambulan ke ape.....

kalo kat China.. apa-apa mangsa kejadian pun rogol ke apa ke kalau mangsa tu perempuan... jgn harap nak dpt pertolongan.. cina perempuan di mana-mana pun bangsa tionghua ini.. termasuk cina di Singapore, Malaysia, Hong Kong.. falsafah org cina=anak perempuan tu tak berguna.. menyusahkan.. mcm air, kalo disimpan takde guna, harus di buang aje..

bezanya org-org cina yg dah ada mentaliti moden.. perempuan cina diorg tau berdikari sendiri..

tapi org kapir dok claim Islam tu menjatuhkan org perempuan.. nampak tak beza?

dlm video tu org perempuan aje pun yg tolong.. yg lalu-lalang tu org lelaki buat bodoh aje.. pasal org perempuan mengandung jd diorg yg sayang anak.. tak kira lelaki ke perempuan..

bos cina aku dulu kata kat aku dia sendiri tak tahu kenape nak kena bagi nafkah kat anak-anak die.. dia siap mengeluh anak tu long term investment...lg2 anak kecik dia tu girls.. lagi kuat dia mengeluh..

manusia-manusia yg tidak menganut agama wahyu memang takde idea langsung pasal hidup..

Kanak2 ini w/pun dia seorg perempuan, dan tidak diperlukan..tapi dia masih punya hak utk hidup.
hak sebagai seorang manusia.

Follow Us
Dah ramai sgt rakyat...hilang 1 ramai leh ganti

ni lah masalah selagi namanya manusia,salah org macam2 nak diuhukum,salah seniri tamau nak ingat. perbetul jalan seniri dulu sebelum nak perbetul jalan org lain.

gilerr ah!!! sgt2 kesiannn ok..apelaaaa nk jadik dgn dunia skung nih!!!!

sampai begitu sekali undang2 di sana..
parah sungguuhh

kalau sapa nak menetap di china baik batalkan niat........

China..bakal kuasa besar n polis dunia tu..habis la negara lain kena lanyak sama China{:4_189:}

bos cina aku dulu kata kat aku dia sendiri tak tahu kenape nak kena bagi nafkah kat anak-anak die..  ...
darkcloud Post at 19-10-2011 20:56

cina xsuka anak pompuan tapi korea terbalik lak derang lagik suka anak pompuanni i tgk dari pemerhatian i salu tgk cite korea dgn variety show kat kbsw dgn oneHD tu
hari tu baca artikel, RAIN BI tu nak 3 ke 4 org anak pompuan
korea pun pemikiran dah maju xkisah anak laki ke pompuan, cina je masih kolot molot lagi
org cina ni jenis xberapa bela sgt kan anak sbb tu bila tua dorg xjaga mak bapak hantar p rumah org tua

da bbrp hari tp aku msh trauma ingat bdk tu..

memang betul pendapat para japanese tersebut....mereka sememangnya sub-human...sebab tu sub-human  ...
mamakue Post at 18-10-2011 19:18

Patutlah pada zaman akhir Dinasti Qing digelar '' orang sakit asia ''

kalo kat China.. apa-apa mangsa kejadian pun rogol ke apa ke kalau mangsa tu perempuan... jgn harap  ...
darkcloud Post at 19-10-2011 12:30

Betul...aku setuju!agama kapir lain duk sibuk kata Islam aniaya wanita,rendahkan martabat wanita.depa x tahu mcm mana Islam angkat darjat wanita tp dek krn kejahilan org Islam sendiri yg x nak kaji Quran, x nak tutup aurat,agama disalahkan.kalau dikaji tafsir Quran tu,betapa byk penghormatan yg Allah bg pada wanita Muslimah berbanding zaman jahiliyah..

(posted by mobile)

budak tue dah meninggal.........

7 tahun aku di china..tak penah pulak aku dengar law camni...
adakah setiap province lain2 lawn ...
nuralisa Post at 19-10-2011 16:49

yela kot noks... sedih kan...

buat iols takot nk pergi china..

cuba baca one of the comment kat uk daily mail ni:-

"A friend of mine went to China on business t ...
idril Post at 19-10-2011 18:45

adakah sebab penghuni di China terlalu ramai menyebabkan kalo berlaku kematian tidak menimbulkan belas kasihan pada mereka??? sedihnya...

nasib baik dah meninggal......xdlelah dia nak menganggung penderitaan..seumur hidup.....nasib baik aku terbaca thread ni......kalau aku pi china . aku xkan tolong orang