CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: yokoono

Susahnye nak dapat kerja

Reply 174# Hana

Adess tu lah..even compni nama jer BUMIPUTRA tp big founder still chinese..mmg dorang nak masukkan kroni dorg yg mata sepet tu..tp bile fikir2 balik xguna jugak aku fight sbb bos kecik aku tu mmg nak aku blah dri comp ni..malas jer..dah lh susah nk cari keje time preggy ni..sian laki aku

ermm.. bukan ke keje nih melambak.. bezanya krn terlalu memilih.. aku kurang bersetuju kalau kate xde keje.. sape2 dok putrajaya.. meh ikut aku.. kite bukak gerai burger.. share 2.5K sorang.. sape2 nak pm aku

Assalamualaikum Dan Salam Sejahtera

Biasala zaman sekarang nie kalau tak keja susah juga sebab semua benda kena duit. Tapi tak mengapa masih ada peluang lagi untuk kita buat duit, tapi apa2 pun kita kena usaha la sket... mana ada keja duk diam goyang kaki pastu dapat duit. Tapi saya ada peluang untuk anda terokai bagi menampung pendapatan anda, ini bukan bermaksud untuk anda jadi jutawan pulak!!!! akan tetapi sekiranya ianya menjadi rezeki anda untuk jadi jutawan manalah kita tahu.
Anda cuba lihat link ini http://www.jutawanhr2u.com/muslimhigoat
Wassalam

ape2 pon bresabar lah.. rezeki dari datang darNya,
ku lepas bersalin dapat gaji sebulan jek, then berhenti kerja jage bb, after pantang sampai lah anak umur setahun lebe, baru dpat keje, uolss bayangkn setahun x keje..
dengan sewa rumah, blanje makan lagi, pampers anak, alhamdulillah susu badan..
macam2 dah buat, jostreet jngn ckp lah.. hari2.. jual barang, tolong org, jual muffin, gubah hantaran.
hubby for sure ade comitment sendiri, tp kene ingtkan sape yang tentukan yang penting jangan putus asa.. kene kuat semangat,, Insyalllah..

aku rasa zaman skrg yg penting cuma skill dan cara kita market diri kita sendiri.

skill apa tt ada? cuba fokus pada skill tu dan guna utk cari rezeki. aku bukan grad, aku uni drop out, benti studi utk keje support mak. tp aku yakin aku boleh cari rezeki.

skrg keje home-based je. semua guna email, gaji masuk ke paypal or bank. current client skang Google n Astro. income? Alhamdulillah.

kisah ni sama macam aku dulu ni, tp masa tu anak br sorang, PIL push jugak utk carik kerja and take my baby to look after (they all kat JB ok and i and hubs kat KL). so i merayau 1 KL carik keje n alhamdullillah dapat,start dari bawah menapak and @ last stabil jgk dan anak dah 3 (rezeki baby bongsu dapat kerja lagi bagus). family planning tu penting tapi i terpikir gak setiap anak ada rezekinya kan. so u dah dapat kerja, keep up the good work.tapi kalo kat area melaka tu, i memang pikir kilang je sebab sepupu sepapat i dekat melaka memang kerja kilang (bukan operator pengeluaranlah)..

Follow Us
kat opis aku plk, diorg ambik female..tp klu ada 2 calon, sorang married, sorang single...mereka ambil single w/pun gaji yg single mntk tu lebih rm300 dr yg married.. lebih2 lg klu anak 2 & still bby.. kaum cha-ya ni mmg mcmni mindset diorg..TT, tabah lah..try mtk keje biasa2 dulu, kerani ke.. SA pun apa salahnya, penat sket tp ada komissyen...

u ni kira bagos lah ada inisiatif nak kerja..ada sorang minah mangkok tingkat sudu garpu nih tak padan laki gaji rm1800 je ada hati nak hidup mewah goyang kaki..dia buta n pekak agaknya yang laki dia tiap2 minggu mintak duit ngan ngn mak bapak sebab nak tampung hidup....paksa laki wat loan beli perabot rumah...flat screen bagai beli tapi dapor tak beli..puaka tak puaka perangai....makanan hari2 tapau...bayangkan lah 3x tapau untuk sehari dah berapa....ada anak sekor...hidup menyusahkan orang je...kecik2 dulu tak mampos...

eh...apahal aku meluahkan perasaan pulak...hahhahaha....tt sabar ye sebab ai yakin Allah ada janjikan sesuatu yang lagi bermakna untuk tt...cepat or lambat mesti ada...sabar ye...

cube, cube n terus mencube...rezki 2 pasti ade bg yang xberputus asa...

lps baca kisah hidup TT ni,daku rasa terpanggil plk utk share kisah hidup aku..sbb kisah kami hmpir sama..dlm thn 2009 aku aku keja kt kl,manakala tunang plk keja kt melaka..lps kawin,kitorang masih berjauhan sehingga penghujung 2009.lps tu hubby ku suh berenti keja,ikut dia pindah kt melaka..so aku pn move to melaka dgn harapan, akn dpt keja kt sana...rupanya betul spt apa yg TT cakap..kebanyakan keja kt sana suma nk yg pndai berbahasa mandarin n kalu kmpeni melayu plk,syaratnya,calon msti ank kelahiran sana(mesti IC melaka).aku menganggur selama 5bulan..walopon hubby ku kata,xpe x keja pn sbb dia still bleh sara..aku rasa x best sbb xbleh pegang duit sendiri,nk bg kt org tua pastu ada dgree xkn nk siakan mcmtu jer..lps tu, kebetulan syarikat lama aku (kt cyberjaya) nk cari pengganti sbb ex officemate aku nk cuti bersalin..so ex bos aku tgh cari contract staff...diorang dpt tahu aku masih menganggur,so diorang pgl balik aku keja...aku mintak izin hubby utk keja balik..hubby ku izinkan sbb masa tu keja tu contract je 6bulan(ganti org bersalin)..lps tu aku start menyewa kt seri kembangan,hubby ku kt melaka..jadi laa weekend hus/wife...dipendekkan cite, Alhamdulillah berkat kesabaranku, selepas hmpir dua tahun asik sambung contract, skarang aku dh jadi permanent staff..walopon gaji lebih rendah dari officemate, aku tetap syukur..skarang aku ngn hubby bersepakat utk duduk tengah2...kitorang duk kat nilai..sorry pnjg sket...tp aku nk cakap,moral of the story,jgn berenti keja sbl dpt offer lain..kalo x,jadi mcm aku..lpstu nasihat aku kt TT, cuba cari keja luar dari melaka. cthnya seremban ke...korang bleh duk tgh2 mcm aku..jgnlaa harap sgt dpt keja kt melaka..aku dh merasainya..TT masih untung sbb walopon belum dpt rezki keja,TT masih ada rezki anak..mcm aku,kami masih belum dikurniakan rezki chayamata...sesungguhnya Allah lebih mengetahui ke atas segala sesuatu..bertabahlaa dear

Reply 190# sekut_merie

citer ko kat melaka dan pengalaman aku kat KL dan Penang ... memang menunjukkan puak2 sepet nih racist ... dorang mmg nak pijak bumiputra dalam senyap ... bila ada puak bumiputra komplen, dorang tuduh kita yang racist ... dan ada pulak puak kita yang bela dorang ... atas nama 1Malaysia ... ptuiiiiiiii, 1Malaysia memijak bumiputra ... :@

Reply 191# kudajantan77

nak setujuk jugak... sbb ai pun keja Penang

lps baca kisah hidup TT ni,daku rasa terpanggil plk utk share kisah hidup aku..sbb kisah kami hmpir  ...
sekut_merie Post at 28-10-2011 10:34

ni malas beklog kekdahnye.. TT dah dapat keje la

ni malas beklog kekdahnye.. TT dah dapat keje la
hungryhenry Post at 29-10-2011 13:25

owh yeke?malas nk selak..happy for her..sekadar berkongsi kisah hidup

Reply 194# sekut_merie

Penah kena sound dgn mata sepet kat penang suruh I berambus dari Penang,dia org kate skrg penang dia org punye

kalu ada kebun dan tanah, masih boleh bertanam menternak utk meyara kos hidup, zaman skrg rumah dibandar rumah x bertanah, sumber makanan dll kena pakai duit
company yg ok, pekerjanya akan stay lama bekerja, tinggal company bermsalah ja yg keluar masuk byk pekerja. mmg benar jobstreet sekarang x macam dulu yg senang dapat interview, apapun kena pakai kabel kawan2 utk mohon bekerja tanpa perlu bersaing ramai yg beratur utk interview. kalau dapat kerja gaji mahal kena stay lama n kumpul duit ja toksah berhutang byk dgn bank, sbb bila ekonomi jatuh, harga barang naik, tiada ot gaji dikurangkan, kita masih boleh survive.

aku teringat site aku itu ada pagar keliling, di luar pagar antara pagar ke jalan, org2 cina tanam serai dan kacang tanah, di kawasan rumah tinggal pun ditanamnya nanas dan serai

Reply 195# hana82

hang cari gaduh ngan depa ka apa?

Salam Aidiladha semua!

Aku masih mencari2 pekerjaan yg sesuai hingga kini, tp masih blum ada offer. Intebiu ada gak pegi, tp blum dpt apa2 berita. Kalo kat sini sape2 ada vacancy kat company (area KL) tpt kowang keja, inform la aku ek... aku nk terai nasib. Aku dh ada experience keja 7 tahun, position dlm bidang admin, operasi, purchasing atau HR pun boleh, min. expected salary RM1.8k ... tolonggggg...

aku terkedu jugek baca benang sebelah
pasal ade yg ckp...tak susah pon nak dapat keje
kalo ko ada apa yg die nak.

er..aku rasa aku ni saf2 org kebanyakan aje kot
mungkin sbb tu aku ssh nak dpt keje baru.
aku aktif carik keje taun 2008. pastu stop.
skrg ni rasa mebuak2 nak cabut dr kompani ni
tp mikir hutang byk gile
mikir letih nak g intebiu sana
pastu fedap n kecewa lg bile takde kabar berite
aku diam2 je kat sini la..sambil intai2 iklan yg hade.
kompani aku plak block jobstreet.hangin tol haku.