CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Ruzaini90

Penjagaan Kenderaan

berdasarkan thread tt sebelum ni,iols rasa tt ni lelaki sebenarnya.
tabasco Post at 8-7-2011 22:51

uols kata tt @ pembuka thread (tuan tanah) kah?

Nickname TT kan Ruzaini. Laki tuh. Hehehe

x bleh ke hubby tu tolong tengok2 kan kereta tu seminggu sekali?

~macam aku....aku cek sendrik.....sbb dh terbiasa buat sejak guna kereta mase blaja dulu......tapi kena ingat, x semua ppuan tu pandai

~sama la jugak kesnya, cuba seminggu sekali lelaki tu kena masak.....aku rase berbunyik gak mulut tuh

Bila tiba hari minggu suami pon nak pakai kereta,sebelum pakai check lah minyak hitam,air,tayar semua.

aku rase, kalo dh cek tiap2 minggu tu....mesti x sempat kot minyak air nak kering.....apa ntah lagi bunga tayar tu jadik botak kan?

Reply 24# iza_yuss

kak iza pandai ke pasai keta...?lalalalalalal............

Reply  iza_yuss

kak iza pandai ke pasai keta...?lalalalalalal............
puteri_malam Post at 9-7-2011 00:45

tak.....ekekeke

kalo stakat cek minyak itam, air....tgk tayar botak ke x.....pandai jek......ekekekeke....yg basic.....

Follow Us
hanya pandai isi minyak ron95
chenta_dewi Post at 8-7-2011 00:04

masa baca reply ni semalam,tersenyum sorang jap jadi semalam.Sekali sekala isi lah minyak ron97 pembakaran sempurna pemanduan rasa sungguh lancar,cuma jangan tersilap isi diesel sudah..

Pernah terjadi jiran saya,isteri dia pertama kali isi minyak kat kete baru beli,ale-ale salah minyak lah.Vroommm,tersemput-semput berasap oooo.

sesetengah perempuan tau pakai je, tapi xtau jaga. bila rosak suruh laki pegi cek, bila ada silap ke ...
card_reader Post at 8-7-2011 01:05

Sabar-sabar,cube belajar sekali dengan laki kamuuu,mungkin boleh dapat ilmu tentang kereta ke..

tak.....ekekeke

kalo stakat cek minyak itam, air....tgk tayar botak ke x.....pandai jek...... ...
iza_yuss Post at 9-7-2011 00:46

akak semer tak pandai...aritu budak bengkel ckp tayar bengkak...terkedu kejap akak...1st time akak dgr istilah tu kat tayar...hehehe

tinggal dengan famili. jadi ayah yang selalu ingatkan supaya check minyak hitam dan air... especiall ...
bianglala Post at 8-7-2011 01:51

bagusnya ayah bianglala ni,sekurangnya tau jugak tentang dalam enjin kereta kan,bila ayah sibuk boleh check sendiri.
Isi angin macam senang je,cuba lah follow ayah time dia nak isi angin.Boleh belajar-belajar.

Tayar spare dalam bonet belankang jangan lupa isi ye,kot-kot emergency boleh jugak guna kecuali untuk pemilik kereta swift jangan cari tayar itu,memang tak de pon .

akak semer tak pandai...aritu budak bengkel ckp tayar bengkak...terkedu kejap akak...1st time ak ...
puteri_malam Post at 9-7-2011 01:01

saya sbb slalu lepak ngan abg kot.....ehehe....sbb tu ada la skit tau tuh

nih baru je tukau tayar belakang buat pegi depan.....dan yg depan wat gi belakang.....sbb yg depan macam dh botak skit.....yg blakang ok lagi......pastu suh adik buat balancing......kena charge rm15

saya pon x pndai gak kak su.....tp sbb kdg2 tu kena buat sendrik....nak x nak, kena la tau skit2

ilmu aku bab penjagaan kereta mmg limited.. tau stakat check/isi angin tayar, check/refill coolant & ...
chuckiey Post at 8-7-2011 02:53

schedule servis ikut dengan tepat,barulah kereta smooth,sekurangnya buat kira dah jage kereta lah..

ku akan bertanya seseorang....ku akan msg tanya n citer aper yg ku rasa kat keta tu....pastu bar ...
puteri_malam Post at 8-7-2011 09:10

cubelah belajar untuk asas kereta,check segala dalam enjin manalah tau kereta prob,tahu lah jugak nak stel..
Katakan boleh untuk mempelajarinya...

aku pakai kete 11 thn.
TAK TAHU & TAK CARE pun.
TAHU bila kete tak boleh bergerak ajer. masa tu,  ...
Hana Post at 8-7-2011 11:53

Jangan terbatuk-batuk sudah kereta ye...

saya sbb slalu lepak ngan abg kot.....ehehe....sbb tu ada la skit tau tuh

nih baru je tukau t ...
iza_yuss Post at 9-7-2011 01:04

akak pun kena buat sendiri semer...tp bab keta tu mmg akak lemah...akak reti bawak gi bengkel jer atau call budak makenik tu datang umah check keta tu....jenuh dah akak cuba nak belajar pasai keta...tak gak akak reti2...huhuhu...abg akak jgn harap ler..dia pun tau tinggai jer kat bengkel...ok sikit adik akak la...dia dok jauh lak tu...so akak kena gak sendiri..skrg ni baru kenal sorang makenik tu, dia dok area sama dgn akak...mmg dia ler mangsa tukang tgk keta akak skrg ni...hehehe..disamping akak sll tanya kwn akak tu sblom panggil makenik..tkt gak la kang kena tifoo..sekurang2nya akak tau la nak ckp menda sblom budak tu check...

Rate

1

Situasi sama cam aku. pagi td aku bangun awal, bw anak2 g bfast.org umah nak kemas2 umah jap ...
cucur Post at 8-7-2011 11:54

ada betul gak ape yang cucur cakap ni,pernah terjadi kat mak.Bila rosak wat tak tahu,janji boleh jalan.Bila dah rosak barulah start nak cakap.Big boss pon ape lagi termarah lah jawabnya

cubelah belajar untuk asas kereta,check segala dalam enjin manalah tau kereta prob,tahu lah juga ...
Ruzaini90 Post at 9-7-2011 01:11

tgh berusaha la ni en/cik/puan ruzaini...tp tu la dah tua2 ni slow sikit pemahaman...hehehe
mmg keta bnyk masalah keta yg buat ku fenin...dah la kalo ada sikit rasa lain jer mula la ku jd panik nak bawak...mula la takut tak menentu....huhuhu

walaupun bapak aku mengajar mekanikal engineering dan automotif,aku tak tau macamne nak cek.yang aku ...
tabasco Post at 8-7-2011 12:46

Betul-betul radiator,untuk jaga lebih baik.Isi air suling ea aka air meneral tudung botol kaler biru lebih baik dari air paip untuk elakkan karat.

p/s:belajar dari rakan-rakan...

berdasarkan thread tt sebelum ni,iols rasa tt ni lelaki sebenarnya.
tabasco Post at 8-7-2011 22:51

Alamak terkantoi,saya lelaki sebenarnya saje nak tanya para wanita di thread ni...Terima kasih berkongsi pengalaman ea.

akak pun kena buat sendiri semer...tp bab keta tu mmg akak lemah...akak reti bawak gi bengkel je ...
puteri_malam Post at 9-7-2011 01:14

apa susah kak su

kat cari ni, ramai abg2 adik2 lelaki yg leh tolong jawab kalo kita tanya

bes!!!!