CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mortrainey

Koleksi Cerita2 Hantu Keluarga Aku

Reply  mortrainey

dasatnyela...beranila korang mceburkan diri pi ghosthunting segala ni...
ka ...
chicmushroom Post at 21-2-2011 17:32

bukan berani chic, selama ni derang pegi buru x pernah jumpa apa2..
so aku ingat kali ni bila aku ikut mmg xkan jumpa apa2 lah..
tp nasib baik gak aku x nampak apa2 time tu..hehe

benda tu nak kaco bkn kira duk sensorang ke atau dgn kawan. malam nanti nak tido, check ba ...
Saat Post at 20-2-2011 23:01

aku bukan apa..kalo ada member tu walopun memasing dok kat bilik, at least aku tau ada benda lain yg bernyawa selain aku.
ni tak lama lagi aku nak pindah dok sorang nampaknye takleh la nak check in thread ni..

sebelum check in mps ni aku dah siap2 tutup langsir, cuci gigi, buang air segala (maklum la toilet kat luar, sesapa dok shah alam tau la camne flat aku ni) so kalo agak2 takut aku terus la titon...  

Reply 140# mortrainey

ahhh rasanya area umah mak aku ler tuh - lane umah makcik ko lane first kan?  
umah ujung tu dengarnya pun angker gak.. dah berapa owner dah tuh... tak de nyer yg bertahan lama... yg owner sblm ni rasanya cina kontraktor kot - so pekerja dia ramai gak seme dok kat umah tuh.. yg peliknya... diaorg nih akan lepak lah kat luar umah sampai cukup masa untuk tidur - tu pun tak gak tahan lama.  owner terbaru nih buat renovation cecantik.. tapi dtg siang wikens saja.. menjelang malam dah tak nampak.  aku tak pandai nak bermesyuarat tingkap so aku tak berapa pasti apa sebab utama lah.
then ada lagi satu umah - kl tak salah aku selang 2 lorong dari lorong umah makcik ko tu - aku tak sure lah kalau diaorg dah pulihkan umah ni.  owner umah ni dulu india - tah apsal ari tu ada gaduh besar... so bini dia sudah minum roundup then laki dia bunuh diri ke apa tah (aku dpt tau ms aku dok reiki nak beli umah area situ - ingat nak dkt dgn mak aku la).  then ada ada malam akan terdengarlah sesi pergaduhan dan tangisan tu seme.

cepAtlah sambung tt..x sabar lg ni....

Reply  mortrainey

ahhh rasanya area umah mak aku ler tuh - lane umah makcik ko lane first kan? ...
adnil Post at 22-2-2011 08:42

oh patutlah umah hujung tu mcm selalu xde org eh? mak ko dok lane keberapa? makcik aku ada citer kat lane umah no 2 tu derang selalu nampak pocong lalu situ..yg peliknya pocong tu xde pulak lompat2 tapi dia berguling2 atas jalan..isk! seram pulak aku mendengarnya..tapi bila malam, mmg kdg2 rasa meremang2 kat taman tu..

Lama x bercerite..citer seterusnya pasal pengalaman aku last year mengalami satu lagi kejadian pelik. masa ni aku visit anak-anak buah aku kat apartment jalan kuching tu, aku tido kat bilik anak buah aku yg lelaki tu (sbb dia suka keluar malam kekadang x balik langsung) anak buah aku yg pompuan pulak tido kat bilik dia..

Aku ni lambat tido, ada jelah benda aku buat ber FB lah, baca paper online..agak2 dlm kul 3 pagi macam tu, aku pun tutup lampu nak tido..bilik anak buah aku yg lelaki ni mengadap pintu yang nak menghala ke lif..unit apartment diaorg ni pun betul2 depan pintu tu, so kalau org baru keluar lift nak pergi ke unit masing2 mmg boleh dgr la..kekadang ada yg blk mabuk, ada yg bising2 kepit awek smua blk unit masing2..anyway..masa aku nak tdo tu aku dengar pintu tu ditolak..aku pun fikir alaaa mesti anak buah aku balik ni..aku pun standby tunggu dia bunyi loceng..takde pulak..mungkin org unit lain kot? so bila aku nak pejam mata aku dengar lagi bunyi pintu kat koridor depan tu ditolak..selalunya kalau ada org jalan aku leh dengar bunyi tapak kasut derang kali ni senyap je..bunyi pintu je ditolak berkali-kali..aku malas nak fikir sbb ngantuk sgt, nak intai mintak maap le, karang x psl2 ada benda menjengah kat tingkap aku jugak yg pengsan kan?

so aku buat x tau & lelap mata..5 minit kemudian aku dengar bunyi benda bergolek kat depan koridor tu. aku ingat ada jiran baru balik 7-eleven ke kedai ke..kot2 tin susu ke tin apa terjatuh kat lantai dan bergolek..so aku biarkan je..sekali bunyi bergolek tu sayup dari hujung kiri bergolek sampai ke hujung koridor kanan..aku diam lagi...pastu boleh pulak dia bergolek balik dari kanan ke kiri..eh...eh..apa ke benda pulak tu kan? takkan anak jiran ke hapa ke nak main2 bola pagi2 buta mcm tu...pastu dia golek lagi..tiba2 bunyi tu berhenti kat tengah2 (which means depan unit aku, kat tingkap unit aku tu!) perghhh aku punya takutlah tuhan je yang tahu..buatnya dia ketuk ke tingkap bilik aku tido tu kan..aku baca lah segala ayat yg aku tau..pastu benda tu bergolek balik ke kanan...tak lama pastu..bunyi pintu kat koridor tu dibukak dan dihempas kuat..DUMMM! aku tak tunggu dah! aku angkat bantal & selimut aku tido kat living hall, bukak tv kuat2...aman sikit dunia.

esoknya aku x ceritalah dekat anak buah aku yg pmpuan tu nanti dia takut pulakkan..tapi bila aku cite kat anak buah aku yg lelaki tu dia sengih je sbb dia mmg x percaya benda2 halus ni (ni sebelum dia kena kat taman wahyu tu) aku pun citer la kat mak aku..mak aku kata mmg pun apartment anak buah aku tu semacam jer..tapi malas nak bukak mulut karang ada yg pindah keluar kan? so smpai skrg kalau aku gi umah tu, aku mmg x berani tido sorang2..aku tertanya gak, bunyi apalah yg bergolek2 tu dan siapalah yg main pintu pepagi mcm tu..

Rate

1

Follow Us
Post Last Edit by murninurani at 23-2-2011 09:40

wah,seramnya TT...
buat bulu roma ku meremang pepagi nih..

Reply 145# mortrainey

mak aku kat jln 39/10, lane kat blkg bos stop tu.  kitaorg nih mmg tak berapa campur dgn org - so tak tau sgt citer citer di sekeliling.. kuar gie keje, balik masuk umah tutup pintu - jarang sgt sgt lah bersidai berborak sama dgn makcik makcik jiran tetangga - mak aku yg surirumah tu pun tak berkecimpung dlm arena mesyuarat tingkap nih.

Good Story TT..teruskan...

Reply 149# medangmru

tq abam medang!!

Good Story TT..teruskan...
medangmru Post at 23-2-2011 09:02

Tq Mode

Reply 88# mortrainey

byk2 cite ko, yg ni paling serammmm gileee!!!

Reply  mortrainey

mak aku kat jln 39/10, lane kat blkg bos stop tu.  kitaorg nih mmg tak bera ...
adnil Post at 23-2-2011 08:40

ohhhh mak kau duduk situ..aku plg malas pergi sana 1. sebab tempat dia mcm seram je memalam..sebab ke 2 jalan antara rumah ke rumah sempit giler! nk park kete pun susah..dulu2 kawasan tu mmg sunyi esp depan kubur tu..tapi skrg dah ada kedai makan semua kat depan tu..xdelah serun sgt

Lama x bercerite..citer seterusnya pasal pengalaman aku last year mengalami satu lagi kejadian pelik ...
mortrainey Post at 23-2-2011 05:22

Seramnyer TT....masih musykil dimana apartment jalan kuching tue....di pasaraya STORE ker....belakang kubur tue

OOT jap eh...
tenkiu enche momod ...
wah aku dah naik jadi "survivor" - walau pun aku masih lagi tak berapa sure untuk apa selain dari leh tgk thread yg panas with higher RP eekkeke...

I'm a survivor, i'm not gonna give up, i'm not gon' stop, i'm gonna work harder
I'm a survivor, i'm gonna make it, i will survive, keep on survivin',

eh eh ehhh cam kenaaa jer dgn keadaan aku skrg nih ... yup i will survive insyallah..

Post Last Edit by adnil at 23-2-2011 12:12

Reply 153# mortrainey

eh skrg nih dah meriah sungguh dah area nih.. lak tu jalan depan tu dah sket lagi cam hiway dah ... dulu tak de direct access - 1 jalan masuk jer - thaipusam kalu.. memang sakit ler nak kuar masuk.
ms aku bebaru kawin still dok dgn parents ada gak balik merempit dgn laki aku kul 3 / 4 pagi.. alhamdulillah tak de apa apa pun..
tapi pasal jalan tu mmg lah tak dapat nak dinafikan... developer curi gegila tul sampai nak lolos 2 keta pun punyalah kena adjust..

Seramnyer TT....masih musykil dimana apartment jalan kuching tue....di pasaraya STORE ker. ...
sofiera Post at 23-2-2011 11:53

apartment yg betul2 tepi jln kuching opposite mahkamah hihihi..

Reply 41# mortrainey

pas bce cite TT ni susah btol sy nk tido mlm..terbyg2 mcm pintu bilik sy diketuk..dh la tido sesorang..uihh..kalo kne cm TT mau pgsan smpai pagi..btw,cite TT terbaekk!!

Reply 155# adnil

nil..cer tgk, knp R.P die 50..pstu cer cerita kt kami...

Reply 159# idakamaruddin

cer gtau thread yg mana - meh aku usharkan..