CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hantukiller

MASAALAH PERAWAT DAN YG DIRAWAT akibat gangguan JIN

Close [Copy link]
Reply  hantukiller

hk, lets say lah kita tanya perawat2 lain at d same time contoh cam kita tany ...
pinktriangle Post at 10-1-2011 16:48
ok, menjawab persoalan tersebut sebenarnya banyak kemungkinan...

katalah kelima lima pesakit diganggu oleh jenis jin yg sama kekuatannya dan kepakarannya (katalah puncanya dari dewa api), tapi tak mungkin kelima limanya mempunyai punca sakit yg sama, katalah yg 2 tu hanya dewa api yg hinggap dari mana mana tempat dia pergi, yg sorang pula dari sihir dan baki yg 2 orang lagi dari saka...

Dalam kes sebegini pun, peratus kesembuhan amat berbeza, yg kene ganggu akibat sampuk tersebut amat mudah merawatnya kerana jinnya(dewa api) biasanya tak ramai, setakat sekor 2, tentulah perawat tu mampu settlekan, tapi bagi kes  saka dan sihir, walau jin yg ada ditubuh tu dah ditangkap dll oleh perawat, rakan rakan saka dan sihir tu banyak dan akan mengganti tempat pula.. tu yg sakit masih juga tak hilang.

itu belum cerita jin yg berbeza kekuatan, kemahiran, atau jenis jenis jin yg lain  lain yg tentunya lagi pelbagai ragamnya

Kadangkala bab bab gangguan jin juga, bomoh bukan islam spt tok cha, pawang, sami tokong dll lebih advance dalam menanganinya.... mengapa?

Adakah perawat islam tak cukup ilmu???

Kadangkala bab bab gangguan jin juga, bomoh bukan islam spt tok cha, pawang, sami tokong dll lebih a ...
hantukiller Post at 10-1-2011 17:43

sbb mereka menggunakan khidmat jin..dan mungkin ade pengeras atau imbuhan yg diberi pada jin tersebut..wallahualam

Reply 121# hantukiller

Hk, saya tanya tadi 5 perawat jawapan berlainan bukan 5 pesakit....saya rasa hk confuse ni.hehheehe

Kadangkala bab bab gangguan jin juga, bomoh bukan islam spt tok cha, pawang, sami tokong dll lebih advance dalam menanganinya.... mengapa?

Adakah perawat islam tak cukup ilmu???

sebabnya perawat islam takut nak upgrade persenjataan diri.... lagipula apa yang di ajar kan guru itu lahh yang dia tahu... malas nak explore sendiri, nak buat kajian, dan cuba sendiri mendalami alam2 ghaib.... kalau kaedah lari sikit takut SESAT.... sikit2 SESAT.... tu laa masalah utamanya... ataupun contoh, tgk orang lain punya kaedah mcm lain sikit, kata kaedah tu syirk laa, SESAT laa.... sebab anak2 muda malas nak belajar jadi perawat (ilmu2 yang baik), sebab pikir mesti kena pakai kopiah, kena pakai serban, kena pakai jubah.... gua jenis rock jerr bro... hahah.. takde nak pakai2 kopiah nihh.... kalau pesakit tu percaya teruskan, kalau tak percaya, go on jerr.... senang cerita... takde rugi satu sen pon...

Assalamualaikum...

Follow Us
salam.....masih tak berkesempatan nak cal HK

salam... saya nak perkenalkan diri saya dulu...

saya adalah salah 1 perawat macam korang jugak... cuma aku nak berkongsi pendapat dengan koranglah... dari segi pengalaman aku ni selama 10 tahunaku mengubat orang... memang leceh dan banyak kerenah...

yang paling pening tu dah baik tapi buat2 sakit... banyak kes macam ni....
sampai kawan2 aku pun dah susah hati betul ke dia sakit lagi.. sedangkan dalam pengalaman cara macam tu dah sembuh dah....

sebenarnya diorang ni minat pada si perawat ni sebab peramah ke manis ke atau ape2lah... mesti dia nak jumpa perawat tu je yang perawat lain dia xnak.. memang kelakar....

yang paling pening tu dah baik tapi buat2 sakit... banyak kes macam ni....

wsalam

serius???ade ke jenis org mcm ni?so mcm mana cara tuan kendalikan org mcm ni?

Kadangkala bab bab gangguan jin juga, bomoh bukan islam spt tok cha, pawang, sami tokong dll lebih a ...

sebab jin tok cha, pawang tu boleh kompromi dengan jin yang menggangu tu atas satu tujuan iaitu menyesat kan manusia supaya percayakan tok cha, pawang tu, perawat islam pulak sikit sangat yang ikhlas, senjata pulak tak upgrade, rasa rasanya tulah sebabnya. kalau salah tolong tegur...

sbb mereka menggunakan khidmat jin..dan mungkin ade pengeras atau imbuhan yg diberi pada j ...
melinda_gordon Post at 10-1-2011 17:46

terfikir jg mel adakah semua amalan perbomohan atau amalan tok cha ini pakai jin...heran jg sebab ada jin2 yg power tu tunduk dgn arahan manusia ataukah manusia tu jd khadam kpd jin atau sekadar sahabat?

mungkinkah ada sesuatu yg ada pd tok moh selepas belajar spt kekuatan batin (kekuatan manusia) supaya dpt menundukkan jin hingga jin2 itu menurut arahan?...dlm kes jinnya berpaling tadah bolehkah tok moh atau tok cha tu lawan balik...ini dlm konteks survival tok cha tu lah...klu tok cha tu pun struggle nak control jin dia (dlm keadaan terdesak) mungkin ini boleh pakai ketika merawat pesakit..

terfikir jg mel adakah semua amalan perbomohan atau amalan tok cha ini pakai jin...heran jg seba ...
ninja9 Post at 11-1-2011 15:39

jin tak tunduk dekat manusia pun..mana mungkin jin akan tunduk pada manusia..sedangkan nabi adam pun die tak nak sujud..inikan pula kita manusia..cuma dlm konteks 'patuh' yg awk ckp kat sini..bg mel mungkin die hanya berpura2 patuh sedangkan dlm masa yg sama modus operandi die hanyalah untuk menyesatkan manusia..

mel bagi simple explanation..tok cha pakai jin..mintak tolong jin bg power dekat diorang utk ubat org..dan dlm masa yg sama menduakan allah sbb dah mintak pertolongan dekat jin instead of mintak pertolongan kat Allah..dan kat sini dah nampak bahawa bukan aje die dah berjaya memesongkan manusia..malah dah berjaya membuat kan manusia bergantung pada mereka.

So dekat sini mel tertanya2,adekah relevan kalau kita ckp golongan jin ni 'patuh' pada manusia..adekah mereka 'patuh' ataupun manusia itu sendiri yg bergantung harap pada mereka??

terfikir jg mel adakah semua amalan perbomohan atau amalan tok cha ini pakai jin...heran jg seba ...
ninja9 Post at 11-1-2011 15:39

dabel posting

untuk pengetahuan mel pasal peminat pada perawat ni memang serius sesangat... sebab tulah tuan tanah tu cakap masa sakit dah ubat sakit lagi walaupun sakit sikit dah ubatkan sakit lagi walaupun dah baik... dah baik kata sakit lagi nak lagi baik.... pening daaaaa...

sebenarnya diorang nak kan perhatian pada keluarga ataupun meminati pada perawat tu... sama je macam doktor dengan pesakit dia.. contoh pada kawan aku yang pura2 sakit tiap2 minggu asik nak ke klinik tu sebab minat kat doktor tu... doktor tu pun dah naik meluat dah.... hahahhaahha...

untuk pengetahuan mel pasal peminat pada perawat ni memang serius sesangat... sebab tulah tuan tanah ...
eazzad Post at 11-1-2011 17:03

owh yeke??ni baru dgr ni..ade jugak mcm tu ye??

ok pasal tok cha dan sebagainya aku leh terangkan kat sini...

sebenarnya bomoh adalah mengamalkan ilmu yang dia menuntut...

yang dapat kurniaan dari Allah SWT.. contoh imam2 atau wali2 atau dia mempunyai darjat yang tinggi yang Allah berikan ke istimewaan dia daripada orang lain....

ok kita cerita pada bomoh... kebanyakan mereka mengamalkan ilmu yang mereka menuntut dari bomoh2 lain menggunakan jin2 atau syaitan... dengan cara2 kemenyan kain kuning, merah dan jenis2 kain yang lain... selain tu juga diorang ni akan menurun dan xsedar.... selain tu juga dia membawa jampi mentera dan memberikan tangkal dan sebagainya untuk pendinding...

jika bukan bomoh cara2 ialah...

mereka boleh buang jin2 dan syaitan itu sendiri dengan diri mereka sendiri setiap orang lain2 caranya... dengan menggunakan tanggan dan tangkap masuk dalam botol dan buang ke sungai atau parit yang besar supaya senang dihanyut...
mereka ini tidak menggunakan jampi mentera dan sebagainya seperti bomoh... cuma diorang ada kelebihan boleh mengawal mkhluk2 jin dan syaitan ni supaya mereka senang nak tangkap dan nak usir....

tapi terus terang makhluk2 ni memanh xakan mengikut perintah kita sebagai khalifah diorang.... mesti diorang engkar jugak.... dan berpura2 je... degil... tetapi diorang akan ikut pulak kata kita jika mereka ini melawan beradu tenaga dengan menggunakan khalimah Allah.... barulah mereka tunduk dan patuh pada kita yang kita adalah khalifah...

aku pernah mengubat sorang pesakit kat Ipoh Perak.... rumah dia adalah perkampungan jin2 kafir yang beragama kristian.... dan terpaksa bersihkan rumah dia tu dan melawan jin kafir tu yang berada dalam badan orang tu selama 4 jam... sebab jin tu adalah jin afrit yang hidup pada sebelum kejadian Nabi Adam.... macam mana aku boleh tahu sebab aku terpaksa berinteraksi dan melawan kata2 dia yang sama hujahnya dalam surah kejadian Nabi Adam... dia ceritakan masa tu kejadian Nabi Adam dia ada waktu tu..... memang aku xleh lupakan dan aku sedar Al-Quran adalah kitab yang benar....

salam... saya nak perkenalkan diri saya dulu...

saya adalah salah 1 perawat macam korang jugak... ...
eazzad Post at 11-1-2011 13:15

w'salam.... apakah amalan saudara.... mana laa tahu kita satu amalan atau satu cabang perguruan....... tengok gaya bukan dari rawatan darul nihh... boleh kerr berkongsi???

ok pasal tok cha dan sebagainya aku leh terangkan kat sini...

sebenarnya bomoh adalah mengamalkan ...
eazzad Post at 11-1-2011 17:18

kalau HK guna kaedah zasstt..manakala edy plak benam..bro ni plak gunakan kaedah mcm mana dlm perawatan?

saya pernah di ajar oleh seorang guru yang seguru dengan Dato' Harun Din yang kat area Banting.. sebenarnya saya masa tu sakit teruk kena gangguan dan duduk kat situ dengan keluarga guru ni selama 1 minggu... secara xsengaja dia bagitahu kat saya sebenarnya makhluk jin ni cuba menghalang saya sebab saya ada darah keturunan yang boleh mengubat orang.... dan masa tulah dia ajar dan cara2 mengubat dan banyak jugalah yang saya belajar dan sedar.. selain tu jugak banyak juga saya jumpa dengan tok2 imam dan seorang cicit tok mat kilau dari pahang... dia juga banyak memberikan tunjuk ajar tetapi saya tidak menuntut cuma mereka hanya memberikan nasihat dan tunjuk ajar yang tidak memesong......

selain itu juga saya belajar ilmu colour vibration therapy yang menggunakan bunga2an dan mandian dari segi perubatan dia adalah sama dengan perubatan keturunan saya....

itu je...

saya pernah di ajar oleh seorang guru yang seguru dengan Dato' Harun Din yang kat area Banting.. seb ...
eazzad Post at 11-1-2011 17:35

owh..banyak yg mel dgr...dr sakit teruk bertukar menjadi perawat..
bro ni duduk mana?mmg ade buka tempat rawatan ke?