CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sisturNgensot

“Jangan Nanti Dok Bising-Bising Dekat IG, Allah Buka Aib Kau” – Ude Wahid, Suami Izreen Azminda

Gold999 replied at 21-1-2023 11:45 PM
Jering duk umh jaga anak2...dia kan take over job intan dlu  

For sure lps ni next concert jeri ...

Hahaha kan part ni memang kesian sungguh, org upgrade life jering downgrade habeh

Edited by adelea at 23-1-2023 05:52 PM
dua_chzy replied at 23-1-2023 12:52 PM
Ok la camtu ada juga rupanya manusia dok dengan ko. Takyah compare2 la dengan orang lain yang masa ...

Elehh baru ckp ew dah triggered ..ntah apa apa
I tak snobby pon ..
if u interpret that way , that’s your problem not mine …
By the way that forumer ckp dia kumpul2 … bende tu nak kumpul kumpul baru nak masak , the time span dah x sama kot , sama juga yg di beli kat pasaraya , x tau berapa lama dah simpan , best to finish less than 2-3 days …

Aku tak compare ponn
Org yg suka compare macam kau mmg akan dissapointed …
Nothing todo with comparison…
Aku ckp ewwww yuckks pon ko bukan main judge aku dok sorg masak sikit bagai segala …
Bukan ko je , forumer lain pon sama yg species suka judge aku …
Suka suka jer tuduh aku penyondol laa perampas laaaa tuduh aku bende yg aku tak buat …

Just because aku x sokong perangai kintan kintun ni …
What is wrong is still wrong even everyone is doing it
What is right is right, even no one doing it..

aku bukan menongkah arus… tapi aku tak nampak kintan kintun ni baik mulia macam bidadari macam malaikat .. cantik beria macam kome ckp …

And jering x la sejahat yg korang fikirkan

Just because aku fikir TAK sama macam korang pikir, korang takde hak nak kondem aku sesuka hati korang

Klu x suka skip aje …
X payah nak layan komen aku

Edited by adelea at 29-1-2023 12:51 PM
abadi84 replied at 22-1-2023 08:42 PM
Andartu mana tau nak masak.
Hari2 tapau.
Itulah dia tak boleh brain hal ehwal pengurusan dapur.

itu je laa modal kau …
Semoga kau bahagia dgn hikayat yg ko reka2

Atata replied at 23-1-2023 01:05 AM
Camane cara goreng kaki tu supaya boleh dinikmati? Takut keras plak

Klu ko nak kaki ayam tu lembut , halfcooked kan sekejap, pastu pat dry dgn tissue,

Then suka hati la ko nak buh kunyit garam

Or goreng tepung (double dip —- watery rice/corn flour > tepung goreng serbaguna > water > tepung goreng …

Or goreng berempah …

Yg penting masa goreng deep fried …
Api sederhana … ala ala golden colour ko angkat laa

Tapi goreng x lama sbb dia dah half cooked ..

Klu aku kaki ni aku lagi suka bubuh dlm masakan berkuah ( masak kicap ka , kari ka, gulai kaa rendang kaaa paling bodo pon sup and or masak pindang) … takde laa dry macam rupa izrin tu goreng ..

Edited by adelea at 29-1-2023 12:52 PM
abadi84 replied at 22-1-2023 08:42 PM
Andartu mana tau nak masak.
Hari2 tapau.
Itulah dia tak boleh brain hal ehwal pengurusan dapur.

Iman xde ke bro ? Mehh bagi lesson sikit !

Lesson from Surah Kahf: A rejection, a loss, a delay isn't always a deprivation, it is indeed Allah’s divine help to protect you, give you better and reward you. InsyaAllah.

Alah semak pulak ????

Follow Us
asfaz replied at 22-1-2023 09:06 PM

Comel laki intan

Msblackpepper replied at 21-1-2023 10:08 PM
Ikan dbkl pun ada jugak kan. Yg selalu ada makan sisa² makanan dlm akuarium

Ahahahaha..ya yaa..

Any idea convo dia utk tahap pendidikan peringkat apa??   So kalau aizam ni ada convo he's actually is an educated person lah. Right??

dua_chzy replied at 22-1-2023 12:19 PM
Ko tak simpan ikan, ayam, daging, sayur, telur, berhari2 dalam fridge ko ke Adelea?

Ramai saja orang beli stock banyak2 untuk simpan ayam , ikan, daging dalam freezer. My sisters and relatives including my self beli chest freezer tu sebab malas ke pasar selalu. My sister tu semua beli beli , burgers, frankfurters , frozen food ...simpan dlm freezer berbulan2.
My husband memang akan beli ayam di pasar sebab ayam baru dan dia tak beli ayam di supermarket, so sekali beli sampai 4 ekor. I cuci2 kemudian  terus simpan dalam freezer. Begitu juga daging, ikan dan lain2 yg boleh simpan. Bila keluarkan dan after defrost tu elok je
Untuk save time beli banyak tak perlu ke pasar selalu. Lagipun kalau ada tetamu senang dah ada stock. I pun dah bertahun2
tak ke pasar. My husband yg ke pasar. Sayur pun dia beli, jika kehabisan, beli kat kedai runcit berdekatan.
Barang kering kami beli di supermarket sebulan sekali.
Bukan apa tak suka menyinggah2 kedai bila balik dari kerja. Rasa a waste of time. Boleh focus buat kerja lain

asfaz replied at 22-1-2023 09:02 PM
Nokssss.. sebelum simpan tu bersihkan la siap2. Bukan terus simpan pastu terus goreng takde potong ...

Betul. Bila husband I bawa balik balik ayam, ikan ,udang dll dari pasar. My task  bersih kan sebab tak suka bau darah. Kalau ikan2 siap i bersihkan dgn limau supaya tidak hanyir. Udang ketam pun bersihkan juga.Masuk dalam bekas2 , simpan.
Senang kan bila nak masak ambil je...bersihkan sekali lalu sebab dah bersih.
Sebenarnya ok je rasa bila kita masak yg dah frozen tu, yg penting bila beli make sure ikan, udang, ayam dll tu fresh.  Bila nak masak kita keluar dari dlm freezer dan thaw dulu secara natural beberapa jam

Hypothetically replied at 24-1-2023 01:41 AM
Any idea convo dia utk tahap pendidikan peringkat apa??   So kalau aizam ni ada convo he's actuall ...

Tak pasti , mungkin diploma kut sebab pakai songkok je nampaknya.
Ada juga ramai orang yg wife degree, husband  SPM je.
Yang penting bertanggungjawab dan pandai menguruskan itu ini. Boleh survive. Positive attitude.
I have come across people who are excellent in academics..tapi tak pandai/malas hal lain.
Contohnya tak ada initiative utk membaiki apa2 yg rosak di rumah, tak kesah halaman semak, dll.

shaiy replied at 23-1-2023 01:37 PM
Muka dah buruk lpstu selfi ghupe gitu?ewwww.

Si penyet smlm pun selfie botakkan kepala ????????

ghalibboy replied at 24-1-2023 05:15 AM
Ramai saja orang beli stock banyak2 untuk simpan ayam , ikan, daging dalam freezer. My sisters and ...

Kan dah kata andartu
Manalah tahu hal ehwal rumahtangga
Apatah lagi ups and down
Then judge intan memacam

Koyak ker tu meroyan panjang2
Hahahha
Ai tgk nick dia terus scroll

adelea replied at 23-1-2023 12:07 AM
Tak … sbb aku groceries every 2 -3 days ..
kaki ayam klu potong hari masak sekali , klu tak masa ...

Actually sama hahaha...tak pernah lebih dari 2 hari mkanan basah aku simpan dlm peti ...blk keja singgah je aeon ke giant ke beli barang basah yg dah habis

ghalibboy replied at 24-1-2023 05:44 AM
Tak pasti , mungkin diploma kut sebab pakai songkok je nampaknya.
Ada juga ramai orang yg wife de ...

Kalau diploma dah kira ok lah. Kalau kerja gomen kat tempat i ni, bukan kira pangkat rendah lagi, but there is still room for improvementlah, boleh ambil degree utk naik pangkat. Kalau tak, nak naik pangkat lagi tunggu tahunlah. Dia ni kira muda lagi, jauh lagi perjalanan, so apasal si jering tu jaki sgt, Aizam tu minta duit dia utk tanggung intan dan anak2 ke? Dia je yg sibuk dgn hidup org lain, intan dan aizam tu happy2 je dgn hidup dorang, pegi concert ck sama2, it seems intan and aizam do everything together. Allah is great, dia kurniakan intan dgn kebahagian berganda kali ini bila kawin aizam, mungkin inilah hikmah nya bila intan diberi ujian laki curang.

Ya rabbi... Mati2 la ak igt apa la cite benang ni asik naik je.. Rupanya da jd tempat borak

Hypothetically replied at 24-1-2023 10:19 AM
Kalau diploma dah kira ok lah. Kalau kerja gomen kat tempat i ni, bukan kira pangkat rendah lagi,  ...

Ramai juga degree yg kerja jawatan contract Grade 19 sekarang ni, especially kat Jakim . Macam my neighbour. Ada yg degree mengajar KAFA , gaji hari...rezeki masing2. Bagi I as long as berusaha untuk improve diri

ghalibboy replied at 24-1-2023 11:16 AM
Ramai juga degree yg kerja jawatan contract Grade 19 sekarang ni, especially kat Jakim . Macam my  ...

Yup totally agree with you, tak kisahlah yg gred rendah atau yg ada degree, masing2 usahalah to make yr lives better, doesnt mean u grade rendah, u takde future, ramai je  cerita2 from rag to riches, bermula dari bawah tapi atas usaha sendiri boleh jadi kaya raya. Laki jering tu pun bukanlah celik mata je jadi musician mcm skg, im sure dia pun usaha utk capai where he is right now, umur dia jauh lagi tua dari aizam, so aizam tu masih jauh perjalanan. Org yg shallow fikiran sempit je yg selalu nak pandang2 org rendah mcm ni. Padahal kitorang pun tahu, rumah tu pun hanya menyewa je.

belacan_gurl replied at 24-1-2023 08:51 AM
Actually sama hahaha...tak pernah lebih dari 2 hari mkanan basah aku simpan dlm peti ...blk keja s ...

Aku x terpengaruh dgn dakyah muhaya yg suruh bini beli banyak2 … and simpan chest freezer bagai …
Sekali freezer takdak api … hahhh menangis …
Mmg xdak letrik rarely berlaku .. but when it happened … ermmm it will be super membaziaq … sbb semua rosak …