CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pseudo_kl

"Bukit Putus"

Reply 143# oceanflavour

owhh..okey..tau...aku skali tengok je terus rase creepy tak ingat..rumah kampung oren kan?

bukit putus punye citer hantu dah ada

bukit tangga @ jelebu, tak mo ker?
Syd Post at 4-6-2010 13:11

Eh Syd, kat Jelebu tang mana? Aku tiap2 minggu gi jenguk/ambik anak aku dr hostel kat sana..

mmg menyeramkan bila lalu ctu.....aku penah duk kuala klawang....xde ar citer seram cuma jalan kat ctu buat aku nak muntah......punya la jauh dari kuala klawang nak pegi seremban...

jalan kuala klawang 2 satu jln ngan bkt putus ker??

Reply 182# Syndora

anak ko dok hostel kat situ ker?
mana?
MRSM?
STDUMA
teknik? (eh, ada teknik kan kan sana?)

kat bukit yang berbelok2 tu laa ada nyerrrr

Reply 184# Glock19

bukit putus - kuala pilah
jalan kuala klawang tu - bukit tangga kan?

Follow Us
mmg menyeramkan bila lalu ctu.....aku penah duk kuala klawang....xde ar citer seram cuma jalan kat c ...
Glock19 Post at 4-6-2010 13:24

dari kuala klawang leh terus pegi ke batu kikir tanpa perlu lalu bukit putus sbb dia akan kuar kat simpang pertang...
tapi jauh beb!...
tapi kuala klawang nih aku tataula bukit apa...lagi sunyi dari bukit putus and jalan berlingkar dia, lagi panjang dooww!!...

Reply 187# ibuKA
betul 2....jaln ni lg sunyi gila...kalu malam langsung xde org lalu kat cni...aku penah duk umah akak aku kat klinik smpang pertang ke atau kuala klawang....aku xingat dah sbb dh 12 thn lps....akak aku citer kat klinik dia keje pn kalu mlm nak amik ubat mcm2 dengar.....yela bila malam ada org dtg minta tlng kan sbb anak sakit ker atau sbgnya...nak pegi seremban jauh sgt...so pegi klinik ni je dkt...akak aku kesian tlng ar..amik ubat kat klinik 2...mmg menyeramkan...aku duk kuarters dia pn seram gak...sbb keliling hutan banat......akak aku citer org asli yg sll masuk utan cr petai jumpa cik pon (org asli ctu pnggl lang).....kalu balik mlm kena tumpang biasa la....bau wangi sgt biasa.....kekadng org asli jumpa ragka org kat gaung pn biasa gak...sbb gaung 2 pny dlm pucuk kayu balak rendah dr jalan 2...pergh mmg ngeri sbb kalu terlbh langgar tebing..terkurang mask gaung....kalu slisih mmg ada berp inci jer...ngeri beb....satu lg jg bkt freaser pn gelap gulita.....

Reply  ibuKA
betul 2....jaln ni lg sunyi gila...kalu malam langsung xde org lalu kat cni...aku pen ...
Glock19 Post at 4-6-2010 14:53

aku pun ngeri lalu sini...bukan ngeri apa..ngeri bila berselisih tu...mak aiii...
aku kadang2 lalu sini especially bila time nak raya sbb aku leh agak jln mesti jem. kalo tak kat sban kat bukit putus tuh pun harus jem 2 jam...aku dah merase dahhhh...  tak sanggup den!

Reply 189# ibuKA
haahahaha...tu la kan...mmg kalu selisih ckp je ruang utk xbrgesel...ko bayangkan betapa keciknye jln 2....dh ar mcm 2 selekoh corner baringnyer...kira telinga leh cecah jln....hehehehe....aku mmg xpenah lalu dh jln ni...lst pn ms aku duk umah akak aku...

Reply  ibuKA
betul 2....jaln ni lg sunyi gila...kalu malam langsung xde org lalu kat cni...aku pen ...
Glock19 Post at 4-6-2010 14:53

ada sorg student uitm accident kat selekoh berbahaya area sekolah petaseh tuh..meninggal kat situ jugak..masuk dlm gaung..

jalan nak p sekolah petasih tu pung
dah besar kan
dah lebar
lurus

dari kuala klawang leh terus pegi ke batu kikir tanpa perlu lalu bukit putus sbb dia akan  ...
ibuKA Post at 4-6-2010 13:54

mmg jauh gila. pernah pegi berhari raya kat area sana..mak aii..sungguh berbelit-belit..hutan lagi..tak silap, kat situ lah lori tangki petronas terbabas ke bawah rumah orang kampung..then adik-beradik meninggal terbakar..(tau cite ni pun sbb bapa sedara kepada adik-beradik meninggal tuh duk area kampung i)

jalan nak p sekolah petasih tu pung
dah besar kan
dah lebar
lurus
Syd Post at 4-6-2010 16:37

elok lah jalan dah lebar..kalau tak, adui..ngeri berselisih..

jalan lama mmg kecik kan
bengkang bengkok
masuk lalu kebun getah bagai sgala

alhamdullilah...'dorang' masih lagi sudi menolong.....
ilahkhatibrani Post at 4-6-2010 09:28

alhamdulillah...

berbalik cerita psl bukit putus tuh..

ayah sy cerita, dulu ada kwn dia kereta rosak..masa tuh siang lagi..masa tgh2 parking tepi gaung tuh, terjumpa duit syiling lama..mmg duit zaman dulu lah..then dia amik dgn niat nak simpan buat koleksi..bila bwk balik rumah, berbulan-bulan dia jatuh sakit. then finally jumpa perawat kata ada makhluk Allah minta dia pulangkan semula benda yg dah dia ambil..so dia teringat psl duit syiling lama tuh..alhamdulillah, beberapa bulan lepas dia letakkan semula duit syiling tuh kat tempat asal, dia bertambah baik.

alhamdullilah...'dorang' masih lagi sudi menolong.....
ilahkhatibrani Post at 4-6-2010 09:28

ilah...lame xnmpk...

ilah...lame xnmpk...
azhardanil Post at 4-6-2010 16:47

salam
     danilllllllllllllllllllllllllllllllll ....

a'ah jarang o9.....cuti lagik berporem lebih2 sampai tahun depan tapi kalau dah rasa gian sangat terporem jugak

salam
     danilllllllllllllllllllllllllllllllll ....

a'ah jarang o9.....cuti lagik berp ...
ilahkhatibrani Post at 4-6-2010 16:55

''terporem'' yer illah...ha..ha..ha