CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 39443|Reply: 219

[PERBINCANGAN] aper yg korang tak puas ati kat melaka

Post Last Edit by juju_amin84 at 22-3-2012 21:41

tgk kt board johor ader, so tepek satu kat sini..

mana tau ader forumer dlm ni yg best, report aduan kt tok ali ker..

yg pirst skali aku tak puas ati sebab melaka ader bangunan tinggi lagi ckit dari PD...

pastu asaller yg nk buat umah kedai ni bebanyak, sampai kt tepi laut kota laksamana tu..buatler bangunan tinggi...

satu lagi boleh bagi kurang traapik light bebanyak ni boleh tak..jammlah...

Infrastructure dia mmg hawau................

Selalu jammm! kat Bandar Melaka...

1st JAMM
2nd JAMMMM
3rd JAMMMMMMMM specially kat area bandar.

Sila tingkatkan sistem jalan/pengangkutan di melaka ini.

Pertama ppaling ak benci, kenderaan awam.
Baik teksi baik bas, sume macam VAVI!!!

Sistem out! zero! yillek! Pundek!
Ak trauma ngan bas2 ngan teksi2 kat melaka ni selepas banyak kali ditipu dengan lembu2 lapau duit tu sume!

Malu la wei ngan pelancong asing, nak2 yg naik bas, ak bile tgk pelancong asing naek bas, rase mcm tekup je muke ngan plastik Mydin, malu nak ngaku Melaka Maju 2010 punya bas yang derang tengah naik tu...

Serisli, kalau sistem pengangkutan melaka cun, cover banyak tempat, x gune konduktor, ada jadual dan gune meter bagi teksi, confirm Melaka is the best!

Pertama ppaling ak benci, kenderaan awam.
Baik teksi baik bas, sume macam VAVI!!!

Sistem out! ze ...
nameloo Post at 16-5-2010 08:15 PM

kenape dengan bas dan teksi kat melake? diorang tipu camne? bas teksi kotor ke ape? story skit. dah lama x naik pengangkutan awam neh.

Follow Us
nameloo
tau takpe,org melaka sndiri pon nk dikencingnya..ada ke tmbang dari mahkota ke telukmas dia caj smpai 15 hengget,yg jarak berapa minit tu je? mintak kurang pon tak dpt,tahan dia takmo hntr...mengong tul melayu ni...teksi kalau ok takde,ni zman tok kaduk nye pn nk caj rate biasa...sengal betul...

bas tu satu hal le,daripada dia beli duck tour tu 2 juta,baik dia beli bas byk2....sengal..

jem ..jem..jem..skrg ni tak kira cuti sekolah dah,hari mggu ke,atau ada event ke,humanggg aiiiii......macam haper..tu blm bukak yg lagi satu,smbung dari Carrefour tu...parking tah ada ke tak...sabau jelah....

nameloo
tau takpe,org melaka sndiri pon nk dikencingnya..ada ke tmbang dari mahkota ke telukmas dia caj smpai 15 hengget,yg jarak berapa minit tu je? mintak kurang pon tak dpt,tahan dia takmo hntr...mengong tul melayu ni...teksi kalau ok takde,ni zman tok kaduk nye pn nk caj rate biasa...sengal betul...

bas tu satu hal le,daripada dia beli duck tour tu 2 juta,baik dia beli bas byk2....sengal..

jem ..jem..jem..skrg ni tak kira cuti sekolah dah,hari mggu ke,atau ada event ke,humanggg aiiiii......macam haper..tu blm bukak yg lagi satu,smbung dari Carrefour tu...parking tah ada ke tak...sabau jelah....

Teringat mase sekolah dulu. balik sekolah naik teksi. zaman awal 2000an. naik dari pengkalan rama sampai bukit beruang, rm 2 je. bayangkan.. lalu bukit baru, hantar sampai depan rumah. hari hari lagi kecuali jumaat. betapa murah dah baiknye pakcik pakcik tu. tapi mase tu naik teksi cina jer la. sbb dah biase dan kenal dorang. nampak je plate mereka dari jauh, dah tahan. mmg murah dan terbaik service. siap jual buah2 lagi kat bonet belakang. rambutan la..durian la..manggis la..

Skang, nak gi jusco lama pun 5 hengget. kalau baik sikit dapat la rm 3. tapi kalau dpptt la.

Post Last Edit by juju_amin84 at 5-3-2012 01:07

Korang bayangkan..aku balik dr Melaka Sentral ke Bachang diorg cas 10 hengget..??Tak ke siyal namanya..?? Pakkal la barang aku banyak, kalau tak sanggup aku jalan kaki balik rumah. Bukan jauh sgt pun. Tak smpi 5 minit. Rupa2nya diorg cas pegi 5 hengget balik 5 hengget. Alasan bodoh nape balik dia cas adalah "boring..takde orang time balik.."

Selain tu aku tak puas hati:

1. Roundabout - Mcm tak reti guna roundabout je org Melaka ni. Berpusu2 nak masuk. Kot ye pun sabau la kan..Bagilah laluan yg kanan pastu take turn. Hari tu sikit lagi nak bergesel kete aku ngan sakai mana tah. Dah bagi signal still nak masuk. Bodoh..!!

2. Bas - Kasik tukar la bas kokak tu semua. Haiyooo....hazab tak hengat. Tak silap aku sejak aku sekolah still guna bas yang sama. Cat aje baru..

3. Jalan raya - Kualiti fail la. Aku bukannya nak perfect tapi aku tak paham cemana diorg approve tampal tahap cam hawau. Cth jalan nak ke Klebang. Lagi satu jalan nak ke airport.

4. Trafic light - So far bg aku OK la. Just utk trafic control walaupun buat jalan jem. Cuma aku perasan ada 2-3 tempat yg position dia letak tak kena. Terlampau ke depan sangat. Kalau org belakang buleh nampak. Kalau korang dok depan sekali, haaa....mendongak la kepala ko nak tau dah hijau ke belum.

5. Last sekali....plisss..jangan buat development lagik kat area A Famosa tu. Semak laa...Patut tempat bersejarah dikekalkan identitinya bukannya tambah shopping sana sini.

Sekian. Teirma kasih...

WEEK 4 Clue 22: Job vacancy!(Bod MELAKA)

kenapa skrg ade byk banner melaka zon bebas asap rokok ?

adakah mlk nak saman perokok2 kat kdai2, jln2, tu semua ?

Melaka Sentral nampak canggih,tapi macam sial..bila ujan..bocor sana sini..amat memalukan

nampaknya masalah besar melaka adalah pengangkutan awam, jalan dan masalah jam. heharap ade org2 tok ali bace dan sampaikan kepada diye. harap maklum datuk seri.

Melaka ni ok jer sebenarnya, cuma ada beberapa yg aku tak gemar:

1. Pengangkutan Awam - Sebelum bawa kete dulu, mmg selalu sgtlah guna pengangkutan awam. Sangat mendukacitakan. Perkhidmatan yang tak konsisten dari aspek masa. Kalau sampai tempat keje dulu, mesti kdg2x lambat. Sangat tensen. Dah ler mmg aku spesies jenis bangun awal dan nak sampai tempat keje awal. Kalau teksi pulak, tambang mahal melampau. Sangat-sangat tak munasabah. Oleh sebab itu, aku decide bawa kete sendiri.

2. Traffic Light - banyak benorr trafik light esp nak menghala ke ayer keroh tu. Sabau je la.

3. Kesesakan lalu lintas - Bila pengguna kereta dah makin banyak, trafik light pun banyak. Apa lagi kesesakan pun bertambah-tambah. Especially kat area bandar melaka tu.

4. Kualiti jalan raya - lubang sana, lubang sini. Bila dah di tar..sekejap je..dalam sebulan lepas tu berlubang la balik. Jenuh nak elak lubang sana sini. Kalau redah je karang, abih ler kete.

5. Roundabout - Aku tak suke roundabout melaka ni. Kedekut space roundabout kot. Pehtu semua kenderaan nak masuk serbu jer. Scary!

Nak buat bangunan banyak-banyak. Ok, tak pe..aku pun tak kisah. Tapi, buatlah pembangunan terancang.

Melaka ni ok jer sebenarnya, cuma ada beberapa yg aku tak gemar:

1. Pengangkutan Awam - frankly, tak tau nak komen, sbb tak pernah naik pengangkutan awam kat sini...

2. Traffic Light - Ini mmg byk! Terkujat gaks le mase baru sampai sini, bygkan dr umah nak ke opis, kene lalui 9 traffic lights!!

3. Kesesakan lalu lintas - Ini biasa, cuma kene ade polis trafik jaga ler....

4. Kualiti jalan raya - Ok la gaks jalanraya, certain area je yg teruknye......

5. Roundabout - Kekadang terpikir, org2 ni tau tak drive kat roudabout? Patut kene bagi jalan kat org yg dok buat pusingan jln luks...ini dr simpang yg nak masuk pakai terjah je.....

Kambeng_Gurun Post at 17-5-2010 08:42 AM

1 agi, ramai betui driver yg tak reti bagi signal ye? Kat jalan besau, 40-50km/h laks tu..suh sakit jiwe nyah!!!
Melaka, weekdays mmg ok..dtg weekend, rase tak nak kuar umahje..sesak!!! Nak beli groceries kat Mydin pun kene gi during weekdays....

Reply 15# MrsJohn

betul..aku beli dapur ker atau saje2x nak jalan kat shopping complex tu..aku prefer pegi time weekdays..
time weekend, tak lalu..ramai betul umat manusia..sesak..

deme mane rajin nak bagi signal..sumer bajet handal bawak kete..walhal merbahaya..
mana bole expect semua orang tahu hala tuju kita..
sebab itu fungsinya signal.
nak ke kiri ke, atau ke kanan ke? petiklah suis signal tuh..
berat jari kot..

harga beca yg mahal..
aje memang khennnnnnnnnn

masuco
sejak naik taraf ni,beca mmg dah standard,tapi blh kawtim lagi,kalau takmo naik sejam,blh byr rm15@Rm20...tgk la dia bawak round mana...kadang eksyen gak,ada yg ok ,ada yg kena sumpah kalau tak jadi naik..hehe....

apapon,shud be area bdr hilir tu disediakan tpt parking secukupnya...takpon,buat mcm style itali/paris/europe..parking tpt lain,then jalan kaki nk masuk area tu...atau naik beskal....sbb sesak sungguh,tambah lagi bas2 suka hati parking area dpn plaza mahkota tu,astu bukak lagi jonker walk kat situ...sume nk buat kat situ...

baru2 ni hari bomba,punyalah jem...hadoiii...teruk betul la.sume event nk buat kat situ,tapi parking mcm haper...astu MBMB datang saman..mengong...

x suka time raya...brg2 kat pasar mesjid tanah mahai giler!!!..mahai dari KL...adeh...adeh....

Reply 17# masuco

betul2...mahai giler nak naik beca...adeh....sib baik la beca kat sini murah2...huhu.just x ada lagu2 & hisan bunga2 aje laaa..heheh