CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 13781|Reply: 83

Kaki corak kulit ular..

Post Last Edit by cahaya485 at 2-3-2010 09:31

Salam

aku nak share citer aku sendiri...tak seram cuma rasa misteri ckit.

kisah ni berlaku masa aku sekolah asrama,masa tu aku form 4..biasala klu kita dok asrama pagi2 terpaksa bgn awal sbb berebut nak mandik...aku plak tak suka mandi nak berebut2..so aku akan set alarm clock awal..biasa aku akan bgn kul 5 pagi.So mcm biasa la aku set alarm..bila jam aku bunyi,aku terus bgn cam biasa. Kebetulan plak aku ni tido katil atas,so aku terus  turun.Skali tengok jam kat dinding baru kul 4 pagi daa. Salah set jam alarm rupanya .Aku pon plan sambung tido balik,masa tu mls plak nak naik..almaklum katil tingkat atas. Lagipun siang2 hari mmg salu we all baring2 kat lantai tu.

So aku pon amik la bantal & slimut, aku baring kat lantai betol2 kat tgh dorm tu. Kebetulan katil kat dorm aku smua tepi2 dinding,masa tu ada 5 katil jer..so mmg ada ruang yg luas kat tgh2 bilik. Bila bgn kul 5 mcm biasa..aku terkejut bila tengok kaki aku..sebelah kaki aku membengkak kat bhgn atas kaki tu..dan ade corak yg mcm bkaler2,masa tu ade rasa sakit sikit2. Mcm kulit ular ada gak rupanya. Aku rasa pelik tp aku g sekolah cam biasa, kebetulan plak hari tu hari jumaat. Hari tu mmg aku x leh guna kasut sekolah, psl bengkak tu.

Bila dh petang jumaat tu aku tengok kaki aku makin membengkak dan corak tu makin membesar..masa ini aku dh leh tengok ngn jelas kaler kat corak tu...mcm kaler..masa tu aku xde fikir lebih2..cuma aku rasa pelik jer.

Sabtu esoknya..aku rasa kaki aku makin sakit..dan makin teruk dari semalam. Corak kat kaki aku tu dh almost half kat atas kaki aku. Kawan2 aku smua pun rasa pelik bile tengok kaki aku. Kaler pun berubah dr semalam. So aku pun jumpa la warden pagi tu, aku ckp aku nak g hospital sbb kaki aku sakit bengkak. Bila warden aku tgk jer, dia geleng kepala. Dia ckp x yah g hospital dulu..dia nak bawak ubat kampung. Masa tu aku x terfikir pon nak ubat2 kampung segala nih. Sbb dia cikgu aku,so aku ikut jer la..lagi pun parent aku dok jauh.

So, pegi la kat umah sorang pakcik ni. Rupanya warden aku ni mmg salu bawak dak2 asrama yg dpt penyakit pelik2 kat dia.
Pakcik ni pon amik mangkuk putih yang berisi air. Dia tengok lam mangkuk tu,pastu die pon ckp..'ko kene waktu pagi ni,waktu tu ko tgh tido'. Tkejut gak aku..pasal aku mmg lom bukak citer lagi..ni 1st time aku g berubat sbnrnya, so aku mmg impressed la ngn pakcik nih psl dia leh tau sblm aku bg tau. Aku rasa mcm drama kat tv pon ader gak masa tu pasal aku igt tengok air lam mangkuk nih main2 jer.

Pastu dia ckp, sbnr nya aku terkene lintasan ular iblis. Dia pon explain ular ni ada 3 jenis..2 jenis tu aku dh tak ingat dh, yg aku ingat dia kata aku kene yg ke 3, ular iblis tu. So aku pon teringat yg aku baring kat tengah2 bilik kul 4 pagi tu. Dia ckp masa tu aku menggangu perjalanan ular tu tgh cari mkn. Sbb tu kaki aku bengkak dan  yg corak2 tu sbnrnya ialah kulit ular. Seriously kaki aku masa tu mmg menakutkan..masa tu lom ada lagi camera hp, klu tak mesti aku amik gambo. Pakcik tu ckp, nasib baik aku tak bawak g hospital. Sbb kalau g hospital mungkin akan kene inject dan boleh menyebabkan kaki aku buruk.

Pastu dia pon urut kaki aku..dia guna 3 jenis batu kecik kaler hitam,putih kelabu dan sebatang rotan. Dia urut ngn batu tu aku xde rasa ape tapi bila guna rotan..huarghhhh..Dia kepit setiap 2 jari kaki aku ngn rotan kuat2. Masa tu punya la sakit, tp aku tahan. Bila dia tengok muka aku semacam jer, dia pun cakap..kalau nak nangis,nangis jer x yah tahan2..apalagi mau nye meraung aku menangis pastu . Sakit giler wei dia kepit jari kaki ngn rotan tu. Bila balik dia bekalkan beberapa biji limau nipis dan suruh aku sapukan air limau tu stiap petang kat kaki yg bengkak tu.

Setiap hari corak dan kaler tu berubah..pakcik tu ckp die btukar umpama ular tu btukar kulit.Aku pon tak taw tol ke tak. Ni la 1st time aku ' tkene' ..Alhamdulillah seminggu pas tu baru kulit ular kat kaki aku tu hilang..Lepas tu taubat dah,x penah lagi aku baring kat lantai bilik tu. Pastu sampai skrg ni gak aku x suka baring kat tgh..phobia kot.

Rate

1

pesal lak ko kene camtu...
bukan ko ganggu pun makhluk tu.. die alam lain ko alam lain...
bukan ko nampak pun die.. bukan ko sengaja...
dajal punye makhluk...:@

pawangBuaya Post at 27-2-2010 18:23

lek aar pawang.. bawak btenang...
masalahnya diorang x penah amik tau pong sengaja ke idak..
x penah pong diorang nak amik kira ko nampak ke idak..
kalau dah namanya setan.. mmg akn sentiasa cr sebab jah..
x kira la setan jin ke setan manusia..

makhluk2 halus ni bukan boleh kita jangka... Memang kita tak nampak dia tapi dia boleh nampak kita.. Dan kalau dia rasa kita dah ganggu dia, dia bukan peduli... Padahal bukan pun kita nampak diorang pun. Ustazah aku pernah cakap, sebaik2 mahkhluk halus ni, ialah sejahat2 manusia.. Bagi diorang, membuat sesuatu, mcm menyakat, menyakitkan manusia tu tak mengapa...

Sebab tu kita sebagai manusia ni dianjurkan supaya kuatkan pendinding diri melalui amalan ibadah dan bacaan Quran, terutamanya ayat Kursi.. Supaya kita terlindung dari diganggu... InsyaAllah

biasa la dorm2 asrama @ ipta mana2 pon mesti ada..

pawangBuaya Post at 27-2-2010 18:23

tu la pasal..aku x tkpir pon rupanya aku jd penghalang..aku rasa tdo kul 4 pagi d tgh2 ruang yg kosong tu yg x seswai rasanya..

Follow Us
kalau dah namanya setan.. mmg akn sentiasa cr ...
halimi78 Post at 27-2-2010 18:29

tol..sumtimes kta tak kacau..xde mulut celupar pa sume..tiba2 jer tkene..

Ustazah aku pernah cakap, sebaik2 mahkhluk halus ni, ialah sejahat2 manusia..
nefertari Post at 27-2-2010 18:34

soklan: adakah jin yg beragama Islam yg patuh dan taat dgn ajaran Islam sama taraf dgn Firaun/ Abu Jahal?

tol..sumtimes kta tak kacau..xde mulut celupar pa sume..tiba2 jer tkene..
cahaya485 Post at 27-2-2010 18:42

the reason is: wrong place at the wrong time..

kalau dah namanya setan.. mmg akn sentiasa cr sebab jah..
x kira la setan jin ke setan manusia..
halimi78 Post at 27-2-2010 18:29

aish... memang setan r setan ni...

satu soalan...
mase TT kene, setan tu tengah cari makan...
setan makan ape?

makhluk2 halus ni bukan boleh kita jangka... Memang kita tak nampak dia tapi dia boleh nampak kita.. Dan kalau dia rasa kita dah ganggu dia, dia bukan peduli... Padahal bukan pun kita nampak diorang p ...
nefertari Post at 27-2-2010 18:34

tol nef...makhlus halus ni ada mcm2..masa tu aku mmg tak tpkir ngn benda mcm2 ni tp bila dh kene skali mmg lebih bhati2 skang ni.

10# pawangBuaya

setan btul la kan setan tu...

the reason is: wrong place at the wrong time..
halimi78 Post at 27-2-2010 18:44

yup..thats the best reason why it happen..

satu soalan...
mase TT kene, setan tu tengah cari makan...
setan makan ape?
pawangBuaya Post at 27-2-2010 18:48

aku pon tak taw 'die' tgh carik mkn ape? x kan kaki aku kot ms tu

biasa la dorm2 asrama @ ipta mana2 pon mesti ada..
budingyun Post at 27-2-2010 18:35

a'ah..tak sah klu asrama xde kes2 mcm ni..

aku pon tak taw 'die' tgh carik mkn ape? x kan kaki aku kot ms tu
cahaya485 Post at 27-2-2010 18:52

dia nampak drumstick kot..

tu dia nak geget..

dia nampak drumstick kot..

tu dia nak geget..
halimi78 Post at 27-2-2010 18:54

cesss..sopan santun aku tdo kat hostel xde nye nak nampak drumstick segala
yg kene tu kat area buku lali la..

cesss..sopan santun aku tdo kat hostel xde nye nak nampak drumstick segala
yg kene tu kat area buku lali la..
cahaya485 Post at 27-2-2010 18:59

me speku jah...

kalo sejahat2 manusia sebaik2 jin..mcm mana jin islam yg leh sembahyang apa sumer..

ni dulu ada kat  surau skolah rendah aku..