CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 7609|Reply: 46

"weekend husband"

Weekend Husband (WH) semakin meningkat sekarang ni. Dalam sibuk bekerja, ada suami atau isteri yg terpaksa berpisah setiap minggu kerana berkerja di tempat yg berbeza dan hanya bertemu dihujung minggu sahaja.

Bagi pasangan begini, mereka berhadapan dengan dilema antara kerjaya dan keluarga. Lebih-lebih lagi, bagi si isteri akan berhadapan dengan dilema tambahan, antara keperluan menyara kehidupan dengan keperluan mengurus keluarga dan membesarkan anak-anak.

Kalau kedua-dua pasangan itu berpegang pada kesetiaan suami-isteri dan amal serta nilai kehidupan Islami, maka ketiadaan pasangan masing-masing selama seminggu mungkin tidak menjadi masalah besar. Sebaliknya, jika ikatan hati dan agama menjadi longgar, maka pelbagai perkara di luar dugaan boleh berlaku.

Sampai bilakah “weekend husband” akan beterusan dan berpisah dengan isteri dan anak-anak?

Sampai bilakah”weekend wife” akan beterusan dan berpisah dengan suami dan anak-anak?

Kalau si suami yang berpisah kerana bekerja dan menjaga anak-anak di kala si isteri bekerja di tempat lain, maka kasih sayang , kemesraan, dan sentuhan serta belaian seorang ibu ke atas anak-anak akan terencat. Model seorang ibu dan sifat kewanitaan itu tidak difahami dan dirasai dengan mendalam oleh anak-anak. Dan begitulh sebaliknya kepada si isteri..

Mungkin pertemuan dengan orang yang tidak di duga dalam perjalanan pulang menaiki kapalterbang atau bas atau teksi atau kereta sewa.

Mungkin pertemuan di kedai makan sementara menanti kenderaan tiba. Mungkin ketika berteduh di tepi bangunan di kala hujan lebat.

Mungkin juga pertemuan berlaku kerana ada orang ingin menumpang atau diri itu diberi tumpang dalam kenderaan yang kebetulan melalui perjalanan menuju ke destinasi yang sama.

Di situlah potensi syaitan merasuk, memujuk, dan menodai jiwa yang gersang dan ketandusan sesuatu dalam kehidupan bekeluarga.

Mohon pendapatan kalian tentang WH ni..adakah anda hanya terus begini?atau ada inisiatif lain...

Rate

1

betul tuh...dah jadik trend...kawan aku, dari anak baru 1 hari sampai sekarang dah 3 tahun, bapaknye jadik WH...macam kesian jugak, sebab anak2 dibesarkan camtuh...

sori oja...aku tumpang baca jer..no experience...

hmm... i'm one of WH/WF ni... nak wat camne... nk mintak transfer, x lepas2 lg... la ni dh nk bersalin dh... first child... nk berenti, ekonomi tak mengizinkan lg... hmm... bos pun dh tau kita ni WH/WF, payah benor nk lepas tukar transfer... maybe la sbb ckp takde position lg ke apa... tp my friends punya case... WH/WF gak... and dia ada position kosong kat bandar tempat husband dia keje... tp bos boleh tak bg, dia bg kat org lain yg still bujang... position yg sama...

time belum ada baby kira leh lg la.......tp bila wife dh pregnant, kesian kt wife hidup sorg2...time mgandung ni kena ada dekat ngn somi....

aku pernah 2x jdi mcm tuh

1st time baru setahun dua kawin...kebetulan tgh setup satu projek kat JB

aku balik gak dlm 10hr skali...jb-kb jauh woo...almost 700km.aku naik flight jer,tapi 2x

la..jb-kl-kb.time tu bru ada nak sulong,memang rindu sgt2 la kat baby masa tuh..kejap2

nk balik...kejap2 nak balik..ada la 4-5 bulan mcm tuh

2nd time plak dlm 2 th lepas..tapi kali ni aku kat KL jer,xde masalah sgt la time tuh,anak2

pun time tu dh besar skit..cuma aku kat kl sesorang rasa buhsan sgt2..last2 carik gf part

time jer la keh keh keh

rasanya next year paling lewat bln 2 aku kena duk kl lagi sbulan dua pulak

jadi weekend husband lagi...:kant:

Follow Us
aku tengok fenomena ni makin biasa, masalah mmg ada, tp masing2 mosti kuat pegangan dan komitmen la

pengamatan aku, satu pertiga mmg x btahan lama, slalunya yg llaki wat hal, tp ada satu kes yg bini ksepian, langsung carik lain, nk kata apa pun dh x leh, tengok je tumpang sedih

long distance relationship ni mmg perlu lebih perhatian, kdg2 yg hal kecik2 tu kena terus selesai, x leh biarkn je, zaman skarang ngan tenet, henpon, highway bagai x menjamin kebahgian berterusan.

da tuntutan keja.

ada gak beberapa kawan WH/WW...tapi..bila dah ada kesempatan duduk sebumbung...si isteri kata..mcm tak selesa awalnya...yelah..tak biasa..sejak lahir anak 1st..tapi lama2 ok...suami dia mcm jenis memahami..dan setia kot..tapi..yg tak best..bila ada prob atau susah skit...terus je terfikir nak duk asing...tapi anak2..mmg duduk dgn isteri la...suami je yg hujung minggu balik rumah...dorang lebih selesa plak duduk berasingan...selesa bukan sbb dok asing kot...ni sebab dah jadi kebiasaan la kan....masing2 bebas nak wat apa2 pun...yelah suami/isteri bukan nampak kan..

Minta tuka/transfer kalau payah.....apasal tak cari je kerja lain( mungkin org kata susah nak dpt kerja...tapi..dah cuba ke cari? berapa kali dah cari dan gi interview.? rezeki tu kan ada di mana2..)...cari kerja yg sekawasan...apapun...hendak seribu daya..tak nak seribu dalih....

Mungkin dorang lebih kejarkan kerjaya/duit daripada hidup berkeluarga....bg saya hidup hanya sekali...jadi..nikmatilah peluang kehidupan dgn family selagi masih bernyawa....para isteri tak terfikir ke...nak berkhidmat pada suami dan sekaligus anak2....dok makan semeja..masak utk suami..manja2 dgn suami...tgk tv sama2 setiap hari...5 hari bukan kejap utk berjauhan...berapa hari sgt isteri dan suami dpt luangkan masa bersama anak2...kalau balik ujung minggu je...silap2 sehari(sabtu)...ahad dah balik tempat lain..penat juga mcm tu...

Susah2, isteri berhenti jer kerja...berkhidmat sepenuhnya kepada keluarga...dok umah pun bleh dpt duit kan skg ni...biz kecil2..kat internet ni, mcm2 cara leh buat duit(bukan MLM dan skim cepat kaya tau! ) nak cari dan tak nak cari ...antara malas dan rajin je...

Rate

1

aku balik gak dlm 10hr skali...jb-kb jauh woo...almost 700km.aku naik flight jer,tapi 2x

la ...
TanSriJess Post at 29-12-2009 16:48

gf part time...?
ni laa salah sorg drpd lelaki2 di luar yg amik kesempatan...
nak main kayu tiga ler konon nya....:@

la..jb-kl-kb.time tu bru ada nak sulong,memang rindu sgt2 la kat baby masa tuh..kejap2

nk balik...kejap2 nak balik..ada la 4-5 bulan mcm tuh

2nd time plak dlm 2 th lepas..tapi kali ni aku kat KL jer,xde masalah sgt la time tuh,anak2

pun time tu dh besar skit..cuma aku kat kl sesorang rasa buhsan sgt2..last2 carik gf part

time jer la keh keh keh

rasanya next year paling lewat bln 2 aku kena duk kl lagi sbulan dua pulak

jadi weekend husband lagi...:kant:
TanSriJess Post at 29-12-2009 16:48

ko gersang ke? tak baik weyh...

ko gersang ke? tak baik weyh...
pawangBuaya Post at 29-12-2009 08:03 PM

muahahahahahah....

giler ko

Post Last Edit by TanSriJess at 29-12-2009 20:45
gf part time...?
ni laa salah sorg drpd lelaki2 di luar yg amik kesempatan...
nak main kayu tiga ler konon nya....:@
seroncilok Post at 29-12-2009 05:04 PM

gf suka suka

org ckp stok geli geli

lagipun nampak my wife mcm tahu jer

dia ckp jgn kawen sudahhhhh :kant:

13# TanSriJess

maybe your wife pun ada stok geli2 kot...tu yg tak kesah tu....kira fair la kan.....

kalau isteri house wife kena lah ikut suami ..
kalau isteri juga kerja ...ikut suami pindah ..habis cerita

ed if possible akan follow jer...di mana ada hubby di situ ada ed!!!  eventhough hubby outstation..tak kira..ed ikut gak..sanggup ambik cuti...hubby keja..ed g shopping..wakaka...

13# TanSriJess

maybe your wife pun ada stok geli2 kot...tu yg tak kesah tu....kira fair la kan.....
matbuq Post at 29-12-2009 09:59 PM

hahahahahha....

Post Last Edit by TanSriJess at 29-12-2009 20:45

gf suka suka

org ckp stok geli geli

lagipun nampak my wife mcm tahu jer

dia ckp jgn kawen sudahhhhh :kant:
TanSriJess Post at 29-12-2009 20:43

jangan  bermain api..

tak  pernah tinggalkan bini lama2...paling lama pun aku terpaksa tinggalkan dia cuma 4 hari je sbb pegi outstation ke Korea..tapi dia lagi lama tinggalkan aku...3 minggu wooo...kesian aku xde bantal peluk..

1# seroja23

kat opis aku ni ramai gak....

kwn serumah aku dulu pun camtu gak....

ade yg 2 tahun.....ade yg 5 tahun .......ade yg hampir 10 tahun...yg lebey dr tu cam ade gak rsanya..........

setia x semestinya perlu didepan...jnji sentiasa ade didalam hati.....dan semoga dilindungi..............