CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: HangJebat

[NFO] Cendol Habis: Cendol Leman Dawi

Originally posted by king\'s at 14-6-2009 12:15
sapa yang biasa lalu jalan senawang akan jumpa satu warung jual cendol tepi jalan ,makan satu boleh tambah free berapa kali nak.cendol leman dawi, orangnya peramah.sapa pernah singgah boleh kongs ...

aku penah beli cendol dia nih masa bulan puasa dlu.. aku rasa biasa jer... tak ade arrr sedap sgt... sedap lagi cendol mamak kat lake garden tuh

pastu smlm ada kenduri kawin kat kg aku... ade arrr cendol leman dawi ni gak... pastu akak aku yg slama nih nak merasa sgt cendol leman dawi cakap tak arrr sedap sgt... biasa jer... tapi dgr cite mcm sedap sgt..

tapi kawan akak aku...setiap kali balik rembau ( dia duk kl ) mesti singgah kat kedai cendol nih... nak pekena cendol nih...kalau tak pekena tak sah..

p/s sorry arrr info aku nih tak membantu lansung utk mempromosikan cendol leman dawi tu...

Originally posted by vivahitam at 14-6-2009 13:35
ooo gerai cendol yg masuk dlm WARUNG KITA tu kan??? Pakcik yg tak berhenti2 cakap tuuu.. Betol ke boleh tambah free????

betul...tambah arrr seberapa yg nak...tapi semalam masa kat majlis kenduri tu dia tak byk cakap sgt... senyap skit... mungkin malu skit kot..

selain mengisi perut dengan cendol nya kita juga boleh mengisi ilmu dari dia.macam pakar sejarah gitu.segala info yang diberi cukup padat dan bermenfaat.

pernah singgah dan pekena cendol kat gerai leman dawi ni. memang boeh tambah sebanyak kali yg kita suka tapi cendolnya kurang menarik tak lemak.santanya cair sgt.

cendol yg kat lake garden tu mmg sedap tapi dah tak ada lagi gerainyakan. dah buka kedai sendiri namanya cendol kassim.apatah nama jln tu aku tak tahu lak. tapi dekat dgn area singapore street. rojaknya pun boleh tahan. selalu jadi tempat lepak driver taxi.

ade laei kodai cendol kat kg. sentosa paroi best....

tu ari den tak ngaso... habeh.......

raso2 den kalah leman dawi tu...........

Balas #145 iloveyou\ catat

memang best gerai ni, selalu singgah  lopeh jemput anak balik sek. org selalunya ramai kat gerai ni dan cendolnya memang best.

Follow Us
cendol leman dawi ni mmg xsodap mano pn...sodap laie mak den buek cendol..tiap kali den balik kg, mesti mak den buek cendol...nk kurang kapor, nk tambah santan, nk tambah air gulo onau sumo eh buleh...ikot tokak masing2...tp, mak den xbisnes la...buek sndri tok makan famly jo...

mmg sodap cendol mak den...

25# sampoe
frust bulan lopeh g leman dawi tak sodap nak nambah x selerro .....layanan kuran sopan.....

da singgah 2 kali....nak runtuh telingo donga ceramah pree...buleh geng dgn tukang kobun tompek kojo den...

ade laei kodai cendol kat kg. sentosa paroi best....

tu ari den tak ngaso... habeh.......

raso2 den kalah leman dawi tu...........
iloveyou Post at 15-6-2009 19:33

haa...tu namo eh cendol karim..bess..laie bes dari leman dawi..

leman dawi nyo cendol mmg overrated..

cendol leman dawi..... dari kecik sampai sekarang tiap kali balik kg kt rembau, mesti singgah huhu... klu balik pg, mmg dapat r merasa... tp klu blk petang, jgn harap r nak ada.... cendol ni laris giler.... saper cepat dia dapatlah huhu,.....

leman dawi ni dulu meniaga bwh pokok jer.... pas tuh majlis perbandaran seremban bg lot kedai terbiar kat acik leman dawi ni.... tp kira ok r, kedai ni dah ok hasil jagaan acik nih....
cendol leman dawi ni pun kira dah 2 kali rasanya masuk majalah 3.... kira superb r.... satu2 nyer peniaga melayu yg x lokek dalam berniaga.....
hanya bayar untuk semangkuk cendol, n then boleh tambah sesuka hati, x kira berapa banyak pun tanpa ada caj tambahan ok.... pastu ada free air bali...........

aperpun kan..... pengetahuan am leman dawi ni mmg superb.... agak2 leh msk malaysian book of records x??? huhu.....

cendol kasim dah bukak gerai kek jalan nak poie taman dato syahbandar topi sungai tuh.Jalan nak poie Sungai landak.

pak leman kata 25 mac ni dia nak bagi makan cendol free..

aku baru je singgah kedai dia minggu lepas.
dia suh datang ajak sedara mara. .
jom kita...

pak leman kata 25 mac ni dia nak bagi makan cendol free..

aku baru je singgah kedai dia minggu lepas.
dia suh datang ajak sedara mara. .
jom kita...
slipargetah Post at 11-3-2010 13:57
25 mac?besday dio ko??

nk tambah free..yg bez nye pk ck 2 dk bercerita sakan sal sejarah kt pelanggan..memg terbaek

nk tambah free..yg bez nye pk ck 2 dk bercerita sakan sal sejarah kt pelanggan..memg terbaek

xsedap pun cendol leman dawi nih...
tp boleh tambah free la....dan blh dgr pak leman nih berceloteh xhenti2

best cendol leman dawi ni...aku tambah gula sendiri ikut sedap rasa...nice place to singgah...