CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: f_zal

PERHATIAN KPD BAKAL PENYEWA

seram2 cite u olls ni....

Reply 276# ayudress

clock sambung cikit lagi pengalaman kat rumah kedua clock... walaupun clock mimpi camtu, clock tak de masalah sgt sepanjang clock kat sana...cuma ada kesan ckit la ke atas fizikal... tp clock tak pasti sebab rumah itu ataupun sebab clock sendiri...apa pun pada clock rumah tu sangat menenangkan clock dan clock dapat membangunkan diri yg keciwa (hihi) dan membangunkan hati serta jiwa semasa clock kat situ.

Ok la...back to the story...clock memang ada sikit gangguan sejak beberapa tahun lepas...tp masa clock kat rumah itu, gangguan it semakin terasa.. clock tak tau nak kategorikan gangguan ni sebagai gangguan kesihatan atau sebab lain...masa kat rumah tu badan clock selalu panas...tapi tak demam..kadang-kadang clock minum air satu jag pun, clock tak de rasa nak buang air...tapi bukan la tiap-tiap hari jadi gitu...ada la salam sebulan beberapa hari terjadi...

Penah satu petang masa tu dah senja, clock rasa mata kiri clock nak bengkak...memang dah rasa tegang2 urat...clock cakpa kat diri clok...clock tak leh mengalah dengan semua ni... mata clock tak leh jadi bengkak sebab clock tak mo... so lepas solat maghrib...clock solat hajat dan clock doa dalam hati dan lawan sakit tu...dan alhamdulillah...mata clock tak jadi bengkak... Pada keesukan harinya pula...perkara sama terjadi lagi. masa maghrib juga...tp mata kanan lak rasa nak bengkak...urat tegang semacam je... clock ulang perkara yang sama...solat dan doa melawan serangan tu dan alhamdulillah tak de la sakit tu...

Sejak tu clock yakin clock boleh melawan sebarang bentuk kejahatan yg cuba singgah kat clock atas izin Allah...dan alhamdulillah...clock berjaya mengatasi gangguan yg dah bertahun-tahun clock alami sebelum dan semasa clock kat situ... mungkin apa yg terjadi bukanlah berkaitan pasal rumah tu sangat...tapi ia ada kaitan juga sebab kat situ la tempat clock menjadi semakin kuat...tak semestinya yg berlaku di rumah sewa sesuatu yg menakutkan saja kan...

Rumah ke-3

Selepas hampir 2 tahun kat rumah tu...clock pindah ke rumah yang lain yg lebih hampir dengan tempat keje... masa tu tak de dah gangguan fizikal yg clock sebut kat atas tu...alhamdulillah masalah tu dah tak berlaku lagi sehingga hari ini...

Eumah ke-3 ni sempat kosong dalam 2 minggu sahaja. Then clock terus masuk. Rumah tu tak de apa masalah la sangat...cuma sekali lagi clock diuji dengan gangguan... selepas 2 bulan clock kat ctu, clock kena penyakit angin...clock ingat penyakit tu datang lepas clock jalan2 kat Baling... memang tak selesa bila perut kita penuh angin... kita lapar tapi tak lalu makan sebab rasa perut penuh je... Selepas hampir 2 minggu, clock ke klinik akhirnya...doktor terus ckp gastrik n bagi ubat bagai... clock gelak je...dan rasa tak percaya sebab clock tak de gastrik pun... tapi makan jugak le ubat tu...tapi tak sembuh2 juga...sampailah ada akak jiran bagi air halia...baru la clock lega....

Tak lama selepas itu, clock mula mengalami gangguan haid...Period...tapi darah tak keluar banyak (sikit dan warna coklat - bukan warna darah) dan dia mengeluarkan satu bau yg busuk seperti bangkai walaupun dalam keadaan tak period....Mujur kawan-kawan kat upis tak bau...tapi clock memang bau dan mula rasa tak selesa...

Disebabkan tak tahan dengan bau tu...clock nekad bersolat hajat... clock minta dibuang bau busuk tu dari clock dan juga minta...yg busuk2 tu jangan dekat dengan clock...pergi jauh-jauh... Alhamdulillah...bau busuk itu hilang dari membelenggu clock...tapi masalah period tu masih berlaku....

Post Last Edit by Clockwise at 26-9-2011 21:20

sambungan....

Semasa clock masuk rumah ke-3 tu, tuan rumah dah bagitau clock...rumah tu pakai air direct means tak guna air tangki dan tuan rumah dah tunjukkan kat clock paip air tangki. Dia dah tutup rapat paip tu, so tak de la air yg boleh masuk ke tangki lagi...

Satu hari clock tenguk kat alor limpah tangki tu ada air menitis...tak laju la setitis demi setitis tapi dalam kekerapan yg tinggi juga la...kalau tadah air pagi leh separuh baldi juga la bila petang...clock terpk...nape ada air lak dalam tangki ni... pk punya pk so clock simpulkan mungkin air memang ada dalam tangki ni, sebab clock pun tak penah check...emmm...

Satu hari kebetulan clock panggil tukang tukarkan lampu bilik air yg tetiba berkelip-kelip (kadang2 elok je...kekadang berkelip2 macam lampu disko - tukar je la tensin punya pasal) dengan mentol. So, clock minta dia tolong tengukkan tangki tu sekali alang-alang dia ada tangga... so dia pun panjat dan tenguk la...dia kata ada air ni...so dia buka la paip tangki tu untuk keluarkan air yg ada dalam tangki tu....buang la semua air tu. Then dia check balik sama ada air masuk ke tak dalam tangki tu... dia sahkan, memang tak ada air masuk dah pun...nak masuk camner kan...paip kat luar untuk air ke tangki tu dah tutup so settle la untuk beberapa minggu...

Satu hari pas beberapa minggu, clock kena kursus di satu tempat... clock citer la ngn member pasal masalah period clock...dia ckp nape tak pergi check ngn perawat...ntah ada apa dgn clock ni...clock sebenarnya bukan tak mo check...tp clock rasa clock macam mengkhianati ajaran abah clock je klu clock buat gitu... bukan ape abah dah ajar bergantung pada Allah...minta pada dia dengan yakin...jangan cepat sangat menolak sakit...bagi la Allah bersihkan kita dulu...so bila kite minta dengan dia, dia tahu la sesuai ke tak penyakit ni digugurkan... (mohon maaf pada perawat sekalian...clock tak berniat memperkecilkan anda) Clock pun penah minta kat perawat kat sini tapi ada je halangannya...last-last tak jadi keje gak...mungkin perasaan clock sendiri buat keadaan jadi gitu... apa pun ampun dan maaf buat kalian semua...

Back to the story...clock diam je la...masa kursus tu ada g makan-makan dan clock ada makan sejenis sup ni...panas sangat badan pas makan... dan hari terakhir clock kat sana...darah period turun...walapun baru 2 minggu lepas clock period... tapi 2 hari jer la...pastu masalah period tu dah ok....hingga hari ni alhamdulillah

Balik dari kursus itu...jeng...jeng..jeng...clock sampai rumah dalam pukul 12 lebih (tengah malam) sebab perjalanan yg jauh gak...dan clock lihat ada air menitis lagi dari alur limpah tangki! Dah la clock sorang2...tengah malam lak tu... rasa nak menangis pun ade...dalam hati terfikir...sape la jahat giler gi buka paip ke tangki kat luar rumah sampai melimpah lagi... sambil menitik air mata tu (seram pun ada gak time tu) clock buka paip alur keluar tangki tu untuk keluarkan semua air yg ada dalam tangki... punya la banyak air...dekat 15 minit baru habis air dalam tangki tu...huhuhu

Esuknya, clock bayar sewa kat tuan rumah...clock ada bagitau masalah tangki tu...dan tuan rumah pun pelik...camner leh masuk air lak dalam tangki sebab paip dah tutup kat luar...so dia assume may be ada org nak main-mainkan clok kot...maklum la clock anak dara...sewa sorang2 lak tu... clock ckp mungkin gak la dan clock gtau clock dah kosongkan tangki tu malam tadi. So malam tu ok je la...

Namun, subuh esuknya...air menitis lagi! Masa bila air tu masuk? Siapa buka? kenapa clock tak dengar bunyi air masuk ke tangki pun walhal tangki tu bukan dok luar pun dok dalam bilik toilet atas kepala je... klu runtuh pun memang terus kena kepala... masakan air masuk ke tangki kosong clock tak dengar...clock tak tahan  lagi...clock call tuan rumah minta tolong tenguk... dia pelik cam ner leh jadi gitu...?

Dia datang dalam 10 pagi..clock tak g opis aritu...terus amik cuti.. dia check paip tangki di luar rumah...memang tak terbuka pun...kalau nak kata budak2 main, paip tu sangat tinggi untuk dicapai budak sekolah rendah...dan kalu nak kata orang dewasa pun...camner dia leh timing untuk tutup balik paip tu bila tangki dah penuh???

Tuan rumah check tangki tu balik lepas buang semua air...memang tak de air masuk balik ke tangki tu... klu ada may be setitik dua je sebab paip dah lama mungkin loose sikit...tapi boleh ke air setitik dua memenuhi tangki yg besar dalam masa sehari setengah sedangkan clock nak kuarkan semua air dalam tangki tu pun hampir 15 minit? Clock penah tahan air yg menitis pun dari pagi sampai petang baru setengah baldi kecik yg tak sampai suku tangki pun...kenapa tak de air menitis berminggu-minggu selepas clock kosongkan tangki tu buat pertama kali?? Tapi malas nak pk buruk...anggap aje la memang ada leaking ckit kat tangki tu dan injap bebola dah lama tak leh tutup sepenuhnya bila dah sampai takat yg sepatutnya...ketepikan aje hujah2 logik..huhu

Tuan umah pun betulkan la ape yg patut...Pas tuan umah balik...clock bebel gak le...ape la main air menyusahkan orang jer... ingat air free ke...kena bayar tau... huh (siang berani le)...alhamdulillah pastu dah tak de lagi kejadian seperti tu berulang. Semuanya kembali spt biasa... harap2 kedamaian ni tak tergugat lagi...sekian la citer clock adanya... maaf klu terkeluar topik...

Reply 271# eyansss

apa motif menda tu marah sgt?

Reply  eyansss

apa motif menda tu marah sgt?
ayudress Post at 26-9-2011 21:36

sebab menda tu nak ganggu aku...  pastu kena halang...  tu yang dia marah tu...

Follow Us
Reply 279# mertzxx

wah...  korang pandai la ni bab2 menghalau2 ni...  berilmu gak la ni...

kawan2 aku terpikir menda yang sama gak tapi aku jek tak tergamak nak sebut

tapi memang pe ...
eyansss Post at 16-8-2011 18:04

no wonder jugak dia berpakaian yang agak menutup....kulit tak gebu..hihi...

saya pun nak kongsi cerita sedikit. setakat ni, saya belum pernah face 2 face dgn 'diaorang' ni. Tapi saya mintak2 jgnlah ada pengalaman seperti itu berlaku kat saya. takut saya jadi gila pulak nanti.  Apa yg saya pernah alami ni pun, saya tak pasti betul ke tidak.

perkara ni berlaku 7 tahun yg lepas. kawan saya ajak saya keja sbg site clerk (cum peneman dia) kat tempat dia di tugaskan. tempat tu kat Belaga, kwsn pendalaman di swk. jalan pergi ke tempat tu adalah melalui jln ladang sawit. yang pernah naik roller coster, mcm tu lah rsnya perjlnan ke situ. saya dah lupa brp jam perjalanan.

kita berdua menyewa bilik di tingkat bwh rumah sebuah keluarga cina. keluarga cina ni pula diam kat atas. so, tingkat bawah ni memang terbiar dan takda perabot, lantai pun masih bersimen.   

first day aku kat sana, memang dah disambut dgn bunyi binatang yg pelik, susah nak described mcmnana bunyinya. bila tanya tuan rumah, dia kata tu bunyi katak, tp bunyi benda tu memang betul menakutkan & pelik sgt2. bunyi mcm betul2 kat dinding tepi katil, tp bila kita cuba nak dgr dia, bunyi dia jauh sgt, bila kita tak peduli, bunyi dia kuat dan dekat sgt, mcm benda tu berada dlm bilit. dah puas dah kita dua cuba carik, tp takpernah jumpa katak yg dimaksudkan yg dimaksudkan tuan rumah. lama2 kita org dah takpeduli dah.

Yg pertama, pada malam yg ke-2, saya diganggu oleh mimpi yg sangat pelik, dashyat & seram. seram bukan disebabkna mimpi nmpk hantu tp seram sebab bila saya bangun saya mengigil, bulu roma berdiri, emosional (nangis2, jantung dup dap). masa saya bermimpi tu, saya tahu saya bermimpi, saya nak bgn tp tak dapat, saya nak berdoa, mulut saya tak dapat bergerak, cuma dpt sebut bur bur bur. bila saya berjaya sedarkan diri, mata saya tertutup balik, berulang2 kali samapi saya tak terkira dah. sekali saya dah dpt bukak mata, terus saya kuatkan diri bangun, terus saya bangunkan kwn saya, seram sejuk saya cerita kat dia apa yang saya mimpikan tu. (SORRY KWN2, SY TAK DPT SHARE BENDA YG SAYA MIMPI TU, NAK CERITA PUN SUSAH NAK DIGAMBARKAN, BETUL2 PELIK, BERBELIT2.) Nangis2 saya cerita kat dia. pastu kami sambung tido balik, ohya kami tidur sekatil. mimpi tu bersambung lagi (pelikkan, mimpi mana boleh besambung), saya diganggu lagi, apa yg masih sy ingat saya diganggu oleh mendiang kakak saya. saya cuba nak bgn tak dpt, saya nmpk kwn saya baring sebelah saya, kita berdua posisi mngiring ngadap muka., saya cuba panggil n jerit kat dia mintak tolong...tapi suara tak lepas. beberapa kali cuba, baru saya dapat gerakkan bdn, saya terus kuatkan semangat bangun. sekali lagi saya kejutkan kwn saya tu, kwn sy betul2 terkejut mcm kena sergah. dia terus bagitau saya, dia bermimpi yg saya jerit2 mintak tolong , tapi dia sendiri pun kene tekan, tak dapat bgn. saya bagitau kat dia memang saya ada mintak tolong dia bgn kan saya  dr mimpi tu. (SEPERTINYA , KAMI BERDUA SAMA2 DIGANGGU DLM MIMPI, MANA DA ORG MIMPI ADA LINK MCM TU KAN??) saya tanya dia, siapa punya bantal kepala yg saya pakai, dia kata bantal tu rumah tu punya, tuan rumah kasi pakai. kwn ssaya tu kata, tuan rumah tu pernah bagitau dia, mak tuan rumah tu pernah meninggal kat rumah tu. terus saya baling bantal tu bawah katil, entah2 bantal tu org yg meninggal tu punya. pastu saya takut nak sambung tidur, takut diganggu lagi. tp mata2 betul2 mengantuk, kami tidur juga sampai pagi.

sejak dr mimpi kena tekan mlm tu, tak pernah lagi berlaku. mungkin betul jugak bantal tu yg 'tak baik', n still berada kat bwh katil sampai berhabuk.

kejap lagi sambung peristiwa yg kedua.

Peristiwa kedua, saya dah lupa hari yg ke berapa dah berada kat sana. malam tu saya terbangun tidur, dekat2 kul 3pagi, saya terjaga bila saya terdengar bunyi mcm org ketuk2 cermin tingkap. terus saya bgnkan kawan saya tu, masa tu bunyi tu dah tak ada. kita org tidur balik. bila dah terlelap, sekali lagi saya terjaga bila terdengar bunyi ketuk ketuk kat cermin tingkap, saya toleh tp takda byg2. malas nak kejutkan kawan, saya tidur balik, anggap sahaja tu ekor cicak ketuk2 tingkap.

mlm esoknya, kawan saya pulak yg kejutkan saya, sebab dia ada terdengar bunyi sperti yg saya pernah bagitau dia. kita org betul2 takut, tapi dlm takut tu kdg2 ada juga rasa tak nak percaya benda tu benda halus ke apa, kita org anggap jer ekor cicak.

mungkin jugak ada org kacau kot, tapi sapa pulak yg rajin ketuk2 kacau org pukul 2 3 pagi, ahh anggap jerlah tu angkara cicak. so, kami terus kan hidup tanpa syak2 apa hihi...saya pun dah berani tinggal sorang.

peristiwa ke3, dipendekkan cerita, kitaorg tengah masak, masa tu jam dekat pukul 10 mlm, yer kita org tegah goreng nuget, tiba2 bunyi berdeting kat cermin tingkap, mcm kena baling dgn batu sederhana besar, terus kita org pandang sesama sendiri, terus angkat kuali dgn stove (stove yg pakai gas kecik mcm tin spray tu) tu sekali masuk dlm bilik tidur, sambung masak dlm bilik...hihi.

sapa lah agaknya si jahanam yg cuba takut2kan kitaorg tu...anggap jer ler manusia yg kacau..tak lama lepas kejadian itu bos panggil kita org balik ke HQ..sib baik projek kat situ dibatalkan sebab bos tak tahan di ganggu oleh contractor tu, mintak release payment sedangkan kerja tersebut belum siap dibuat.

syukurlah sepanjang berada kat sana ataupun menyewa kat sana tak terserempak dengan hantu..hihi...cuma pengalaman diganggu sahaja. persoalan siapakah yg menggangu tu, adakah manusia ataupun dot dot...

Ini aku nak btau pengalaman ngeri aku masa belajar dulu. Aku nie kawan mmg ramai laa. Tapi tak suke  ...
mertzxx Post at 19-9-2011 12:27

berani nye ko..dah tau bende tu x nak kuar pun selambe rodok je ko nk tdo dlm bilik tu.. mmg aku tabik spring toing2 la kat ko...