CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: yantilai

Apakah Kelebihan & Kekurangan Tinggal Dgn Mertua??

Mak mertua pilih kasih nie jgn dilayan sgt.....  pempuan sama pempuan kdgkala cam tu.....

Yg penting jgn lekas amik hati dan mesti amik berat pasal dier.......   

Lg satu tgwb somi kat mak dier kita pantau.......  make sure somi wat.......

Bukan apa.....atas dasar hormat mak mertua....

Lama2 nanti sedau le mak mertua tu....

Reply #58 seri_air's post

ada jugak org sekapal ng aku..hihi..apo nak buat kan..hanya org mengalaminye je yang paham..asik kita je nk amik ati dorang..dorang takde pun nak amik ati aku..ng adik beradik lain famili laki aku aku ok..ng mak mentua je..obses sgt pening kepala aku..yang mak2 sedara yang lain ok je pun..lain pahaman gak tapi nape dorang ok je ng aku?sbb aku ni mok kot dia expect menantu dia slim melim..skali anak dia bawak yang mok..hahahaha

Balas #62 lonelyme\ catat

lawoks....dulu mak ex aku pon mcm tu. nak anak dia kwin ngan org sekampung, tp anak dia pilih

aku. mula2 mmg tak masyukk..pndg aku pon takmo. aku dulik ape, bkn aku nak idop ngan dia.

mak mertua ko pahaman bulan purnama ke?  ko layankan aje. wat mcm biase. anggap la bkn

lama lagi pon hayat dia..berbaik2 lah sesama manusia.

me since after kahwin 2005 until end 2007 duduk dgn MIL..
mmg klu ikutkan xde mslh sgt cuma kadang tu ada gak rs terasa
dgn hubby yg lbhkan MIL..tp lama2 me jadi lali..and MIL pun
mmg baik sgt2...x pnh lg laa ada krisis apa2 pun..pastu bila nak
pindah umah awl 2008 me mmg sedih sgt2 cuz dah 2thn duk ngan
dia and baru ni jer me dpt tau dia pun nangis gak masa awal2 me
pindah dulu..and me sbnrnya mmg jadi menantu kesayangan MIL..
cuz hubby anak kesayangan dia..klu ada mslh mmg rujuk kat dia jer..
mcm krisis baru2 ni laa. even hubby anak kesygn dia tp dia mmg
marah bila hubby me buat perangai..dia x akan sekali2 backing anak
dia klu mmg betul anak dia wat salah..tp ada gak kontra nya kan..
mmg kena control skit laa perangai wpun MIL nmpk mcm x kisah..
kena jg hati dia..me mmg anggap dia mcm mak kandung me.

Reply #63 whitedove07's post

wakakakkaka cemana ko leh tau pahaman nih kakakakaka..tu la pasal..tahan je la telinga kan..selagi bole hadap..hadap le..tp aku rasa dlm cucu2 dia tu anak aku yang dia paling sayang..tp aku ni dia wat camni plak..adakah sbb anak aku yang paling comei skali??hahahha..nasib baik la aku ada anak..aku ajak anak aku masuk bilik dok borak ng dia lagi baik hehehe..mok2 aku pun aku cun woo...hihihihi..tu pasal anak aku comeiii..nasib baik ikut aku..kekekeke..

Reply #64 kuciwa's post

laki aku pun anak lelaki tunggal kesayangan mak mentua gak..sbb lelaki sorang kan..tapi dia sayang laki aku ng anak aku je..aku ni dia kureng le sbb lain pahaman n tanak ubah2..actually aku bukan obses sgt pun tp dia ingat aku ni obses kot tu yg asik nk kena ceramah je aku ni..hihihi

Follow Us
bagi aku....dok dengan mertua or ibu bapa sendiri selepas dah berumahtangga nih..lebih byk keburukan dari kebaikan....dalam agama Islam pon tak galak dok ngan family nih....

jadi....dok la sendiri2.......

Originally posted by lonelyme at 16-4-2009 13:40
wakakakkaka cemana ko leh tau pahaman nih kakakakaka..tu la pasal..tahan je la telinga kan..selagi bole hadap..hadap le..tp aku rasa dlm cucu2 dia tu anak aku yang dia paling sayang..tp aku ni di ...

aku tau lah...aku ade 6th sense yg blh meneka dgn jayanya.  same la...anak aku tak cukup napas kalo balik kg.

cup cap cup cap org cium dia. aku plak naik loya..  diaorg nih selalu berbual ingat aku tak phm gaknye diaorg ckp per.

mgkin sbb aku cepat adapt ngan diaorg, baru la layan aku baik. wpon skrg aku dah tak bersama anak dia, kami still

tanya kabo mcm biase.

[ Last edited by  whitedove07 at 16-4-2009 13:53 ]

Reply #68 whitedove07's post

ehh aku tatau kisah ko..skang ni ko sorang2 ke dah kawen lain dah?kadang2 aku mmg tak paham dorang cakap apa...nasib la aku tak kena dok skali..aku lagi rela dok umah lain..sekampung takpe tapi umah kena lain2 haha..skang ni mmg jauh berbatu2 la..

Originally posted by lonelyme at 16-4-2009 13:55
ehh aku tatau kisah ko..skang ni ko sorang2 ke dah kawen lain dah?kadang2 aku mmg tak paham dorang cakap apa...nasib la aku tak kena dok skali..aku lagi rela dok umah lain..sekampung takpe tapi u ...

sbb tu la org slalu ckp. kalo kwin, kene kwin dgn kuarganye sekali. wpon mula2 diaorg tak suke, each time diaorg
berbual, aku ttp join gak. dok menebeng2 pon takpe. wat muke tak malu.  susah jugak nak phm, tp dr ekspresi
muka kite dah boleh bace diaorg cite psl ape.

back to topic...kalau ditakdirkan aku idop berkuarga pasni, aku tetap nak dok umah sendiri melainkan PIL aku tu sakit,
xde org nak jaga. dialu2kan lah dok dgn aku together2.

Balas #69 lonelyme\ catat

Aku jauh bertahun-tahun...

seriau baca kisah2 korang ni..
sama le ngan topik pasal keluarga mertua kat parenting tu..

tapi alhamdulillah le.. family mertua aku..baik2 belaka..

Originally posted by yantilai at 15-4-2009 15:06
SEBAB TU SAYA TAK NAK DUK DGN MERTUA. X BEST!!
DAH LA BARU KAWEN. TAKDE PRIVACY LANGSUNG.

TP KAN....MCM MN SAYA NAK JELASKAN PADA ABAH DIA?? SBB ABAH SUAMI SAYA YANG
AJAK. SANGAT2 SERBA SAL ...

bila aku baca topik nie..aku terpikir..nape at the first place, ko ada permasalah begini?heran tau.
takder buat verbal agreement ke? nape takleh ckp, "NO, saya tanak sbb saya rasa hidup berdua duaan"

ko nie nak berlakon baik..tapi, dlm hati berapi2 tanak..ckp ajek laa..TANAK ABAH..NAK DUK LAKI BINI AJEKK..kan..abis citer..dari pada dlm hati berapi2 tanak..

utk kes aku nie.. setiap kali aku lawat parents in law..misti kena suh tdo..biasanye laki aku ler derang tanya..tapi, laki aku jawab ape tah.. penolakan ler..(aku dah rancang dah jawapan aku, tak bawak mcm2 so tak boleh tdo, or jawab NO depan2 ajek..kalau nak gaduh, fine..gaduh masa tu jugak sbb mmg aku tanak tdo ..)
pastu one fine day.. mak mertua aku tanya direct kat aku.."tanak tdo sini ke? tdo ler sini"
aku terus jawab (dan tak perlu pun backup dari somi aku tu dan aku baru jugak kawen tau) "saya nak balik umah, mak" sambil tersengih2... ABIS CITE.

dlm hati aku, sorry ler mak, saya nie org tua,  ckp direct2 ajek, takder masa nak berlakon2 baik nie, pun takder masa nak ambik hati waktu saya kurang senang,  lenkali ler saya ambik hati waktu saya baik hati..

mak mertua aku org jawa. mmg baik. tapi, aku ler malas nak tdo. sbb aku prefer tdo atas katil divan aku yg mahal tu. pinggang pun tak sakit. org tua ler katakann. pastu aku nie suka membasuh baju hari2 supaya baju2 tak menimbun. kalau baju2 menimbun, nnt mulut aku pun bising & membebel which somi aku pun kurang senang nak dengar. tau takper, jgn cari pasal utk menimbun kan 2-3hari baju tak berbasuh..hangin aku karang..mendelaykan pembasuhan..

kalau hari raya...mmg ler kena tdo..
kalau bukan hari raya, sorry ye..aku nak tdo.. baik aku tdo atas katil sendiri yg mmg besh..pastu aku nak membasuh baju ye.. aku pantang betul kalau baju2 menimbun sbb kumpul 2-3hari. rasa berhanginn ajekk..

[ Last edited by  Hana at 17-4-2009 00:12 ]

aku lepas kawen, tinggal kat umah mertua semalaman...

Originally posted by aku_komeng at 16-4-2009 11:16
aku lepas kawen, tinggal kat umah mertua semalaman...

me langsung tak pernah tidur kat rumah mentua dr hari pertama kahwin sampai sekarang..

Originally posted by yantilai at 15-4-2009 14:35
Nak Minta Pandangan

kelebihan...kekurangan...????? senang je....back tu the basic........ REDHA dan ikut lah suami....n bersabar.... nescaya bahagia dunia akhirat.

Originally posted by lonelyme at 16-4-2009 13:43
laki aku pun anak lelaki tunggal kesayangan mak mentua gak..sbb lelaki sorang kan..tapi dia sayang laki aku ng anak aku je..aku ni dia kureng le sbb lain pahaman n tanak ubah2..actually aku bukan ...

oo..pemahaman lain...mcm me ni jenis kurang berckp sgt...xde komplen2 tu yg MIL bleh get along kot..
dia pun mmg sporting so me lg ok laa klu mak camtu kan..sejak dr bertunang lg me dah nmpk yg MIL
mmg ok sgt2..tu yg me hormat sgt kat dia..dan now dah jadi menantu kesayangan kena lbh hormat
dan syg laa kat dia..

Reply #77 kuciwa's post

patut le dia tak bagi ko tinggal anak dia...

better dok sendiri....

kalo jenis yg asik nak bertekak je, baik la dok umah sendiri. malu lah mak mertua dgr.

satu lg kalo yg tak suke ade org lain dlm umah dia. dr korang monyok & kecikkan ati org tua tu,

pi la carik umah lain. senang nak tonggang terbalik pon.