CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 5944|Reply: 45

Bila cinta di ambang kemusnahan...

bagi yg penah bercinta tentu ada antara kowang yg melalui saat genting... di mana cinta bagaikan telur di hujung tanduk akibat perbalahan atau salah faham...

mari kita berkongsi cerita bagaimana kowang cuba menyelamatkan keadaan... bagi hadiah / bunga? merayu? buat sumpah ikrar? atau terus break off?

Kdg2 sukar nk lepaskan cinta tu... ada yg berusaha menyelamatkannya daripada terus dilanda kemusnahan.. jom story!

p/s: aku blum ada pengalaman sepenuhnya... kalo ada nnt aku story ek!

sib baik belum couple..

setiap kali gaduh..aku selalu rasa cinta aku dah diambang kemusnahan...
padahal partner aku ok jer............

selamatkan selagi boleh....

Reply #2 kroit92's post

tak yah nak pening2 mslh couple..
study dulu...hehe

Reply #1 leon_mclaren78's post

emm aku sggup tggalkn keje aku.. cuti emergency, turun bas je trus pegi tggu depan umah die.. sampai le die kuar nk g keje.. then aku jumpa die bersemuka untuk tau ape problem sbnr.. itulh first time in my life aku wat camtu utk srg lelaki..
aku pon tk tau apesal tk bleh nk marah die..n still ckp baik2 even aku dh nmpk pompuan lain masa tu.. bodoh btol lak aku rase.. mase tu aku rase aku dh kalah.. kalah sbb tk mampu selamatkn cinta aku..

bos aku siap bleter mjela2 kt aku.. tapi ms tu dia lah yg plg pnting dlm hidup aku.. i don't want to lose him..

Rate

1

Follow Us

akunyer tak leh selamat kan dah..
aku pun redha dengan ketentuan

bergaduh/bertekak tu biasa la tapi kalau hari2 bergaduh tu yang luar biasa sikit. Mengikut pengalaman pakcik yang dah tua ni, bergaduh tiap2 hari ni selalunya kat telefon. Sebab, tiap2 hari telefon sampai takda benda yang nak cakap, pastu mula la merapu. Bila dah merapu tu yang jadik bergaduh tu.
Dulu pakcik tak sedar mende ni tapi bila dah tua2 ni pakcik pun tersedar la kenapa dulu selalu bergaduh. So kurangkan bercakap kat telefon. Jumpa je senang. Kalau susah nak jumpa sebab distance, sms je la. Selamat sikit. (banyak sebenarnya).
Elok berjumpa selalu. Pergi lepak-lepak, minum teh or jalan-jalan. Jangan sampai ke hotel dah la. Lagi jangan ajak lepak kat tempat yang couple korang takda aktiviti. Contohnya, kalau lelaki, jangan ajak awek pergi lepak tempat snuker. Boring giler sebenarnya. Muka senyum tapi dalam hati boring sebab takda apa yang dia boleh buat melainkan korang ajak dia main sekali. jangan korang snuker dia dah la
Pakcik dulu kalau gaduh sampai nak berpatah arang mesti sebab terkantoi. Samada dia pakcik kantoi dia takpun dia kantoi pakcik. Selalunya pakcik la kena kantoi
So nasihat pakcik, kurangkan bercakap telefon. Selalukan berjumpa beraktiviti.
Sekian

tapi pas tu aku rase ok la plak.. mebi sebab dh try sehabis daya kot..  tkde le dok diam biarkn cam tu je heheh

kalau dah takleh nak selamatkan..........maybe it's not meant to be.... but kalau aku la takkan give up selagi terdaya.....tp yg jd masalah nya sebelah pihak lagi tu yg tak nak sama2 ada usaha nak selamatkan....and it takes two to tango kan? takkan jd apa pun kalau aku sorg jer yg beriya2 nak selamatkan..... maybe it's better for the both of us.....

tp itu dulu......sekarang hubungn baru kian mekar n takkan aku lepaskan....

aku biar je....biar musnah terus...malas nk merayu2 ni...hampeh je..

huuhuu..ak cube gak nak selamatkan..tp time aku cube tuh die wat pgakuan..die mmg curang..:@ so aku let it be jela..byk lagi laki dlm idop ni...sedih baiiiiiiii..

Salam ...

Tak pernah dan mudah2an jangan ...

Originally posted by eiyana at 8-1-2008 04:38 PM
emm aku sggup tggalkn keje aku.. cuti emergency, turun bas je trus pegi tggu depan umah die.. sampai le die kuar nk g keje.. then aku jumpa die bersemuka untuk tau ape problem sbnr.. itulh first  ...

Ko mesti syg gile kat dia kan... emm... abis tu ending camne? Dpt ke selamatkan?

huh..sume xsempat nak diperbaiki...

bila angin2 perubahan tu dah muncul..
itulah petanda, yg hbgn tu bakal berakhir...

kalo lah boleh diperbaiki...
alangkah indah nyer...
namum apa kan daya....
semua nyer dah tersurat...

[ Last edited by  Sayang_dia at 9-1-2008 08:55 AM ]

Reply #14 leon_mclaren78's post

tk dpt diselamatkn pon..

mmg syg sgt kt dier ms tu..

ms aku pegi tu die mmg tk sangka aku akn dtg pastu muncul dpn mata die.. sbb aku bkn jenis mcm tu.. jrg sgt aku nk wat surprised cam tu kt die..

aku tk bgtau pon ape yg aku nmpk sblm aku muncul dpn dier.. dia tk tau aku dh tgk sdri ade pompuan lain..
die tk bg keputusan pon nk putus ke tak ms tu.. lps aku balik.. baru die wat keputusan.. sbbnye pompuan yg die baru kapel tu suh die pilih.. dia atau aku.. famili die atau aku.. then die pilih pompuan tu.. aku mengalah je la.. then kami putus

tk tau le napa.. tp aku mmg tk mau khilangn die ms tu.. tht's why aku wat kputusan drastik tanpa menoleh ke belakang masa tu..

tp lepas ape yg aku wat tu.. tk terase sgt tau luka ni.. tambah2 lg org sekeliling aku smua sygkn aku..

[ Last edited by  eiyana at 9-1-2008 11:52 AM ]

bg aku le.. kalau aku dh btol2 jatuh cinta kt someone tu..btol2 cintakn psgn aku tu.. aku akn cuba wat yg termampu le utk selamatkn.. then after dh try.. kalau still tk bleh.. aku berserah je le.. dh tkde jodoh kan..

aku mcm pernah baca ler kisah ko ni kat PP....dh kawen ker ko dgn kekasih ko?

Originally posted by kroit92 at 8-1-2008 04:24 PM
sib baik belum couple..

sama la ngan aku... tapi aku tau pedih oo...

tgk keadaan gak la...samada stil syg atau da betul2 menci....

ketika cinta di ambang kemusnahan....aku melangkah pegi sbb dia lg cintakan marijuana dr amik pedulik ttg aku....so, no regret!

1 lg adv...bila cinta diambang kemusnahan...bwk2 le dgr lagu jiwang karatz byk2...