CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Jejaka#Macho

[MERGED]Misteri Anak Hilang Dalam Kandungan~latest by Alifnara

Originally posted by jazzquenn at 4-12-2008 10:02 AM

mslh ape tu yg awk maksud kan....
x de duit?hhaha...x de makne nye dia nk lambak duit kat aku...g la keje..ade la gaji..ade la duit...kalo la setiap kali aku ni ade mslh mintak tlg bunian... ...

so....apa tujuan utama sebenar kawan ngan bunian ni???

Bayi 9 bulan hilang dalam kandungan
Oleh Ridzuan Ahmad
bhnew@bharian.com.my

ALOR STAR: Impian seorang anggota tentera untuk menimang cahaya mata sulung hasil perkongsian hidup selama dua tahun dengan isterinya tidak tercapai selepas bayi yang dikandung suri rumah itu disahkan hilang selepas sembilan bulan mengandung.

Pasangan Mohd Fazli Samsudin, 27, dan Nurul Shuhada Mat Isa, 20, tidak dapat menahan kesedihan dan terkejut selepas dimaklumkan doktor pakar di sebuah pusat bersalin swasta di sini bahawa rahim wanita terbabit kosong ketika melakukan imbasan terakhir, Isnin lalu sebelum dijangka bersalin semalam .

Nurul Shuhada disahkan mengandung pada Mac lalu selepas menjalani pemeriksaan di Hospital Angkatan Tentera (Resat), di Kuala Lumpur dan dijangka bersalin pada 29 November lalu.

Nurul Shuhada berkata, sukar baginya menerima kenyataan apabila bayi yang dikandung selama sembilan bulan hilang dengan sekelip mata sehingga menimbulkan satu misteri kepada dirinya, suami dan keluarga.

“Kerana tidak berpuas hati, saya kemudiannya dibawa keluarga ke sebuah lagi pusat perubatan swasta di Jitra untuk membuat pemeriksaan kali kedua namun keputusan tetap sama. Malah, doktor mendakwa rahim saya normal seperti wanita yang tidak mengandung,” katanya ketika ditemui Berita Harian di rumahnya di Kampung Masjid Lama, Hutan Kampung, di sini.

Nurul Shuhada yang menetap di Kuala Lumpur untuk bersalin di rumah ibunya di Kampung Masjid Lama, Hutan Kampung, di sini sempat membuat rawatan terakhir di Klinik Kuala Muda dua minggu lalu sebelum diarahkan merujuk ke HSB, semalam.

Beliau berkata, sebelum kejadian, dia tidak berasa sebarang perubahan cuma mengalami lenguh pada anggota badan selain perutnya memulas.

“Saya pernah bermimpi ada objek seperti kapas putih berada di tepi badan saya seolah-olah seperti sedang menyusu dan objek itu sentiasa mengusap badan saya. Mimpi itu terjadi selama tiga malam berturut-turut selepas itu saya mengalami demam panas,” katanya.

Sementara itu, Mohd Fazli yang bergegas pulang dari Kuala Lumpur kelmarin selepas dimaklumkan berita itu oleh isterinya, masih terkejut dan menganggap ia sebagai dugaan Allah kepada mereka berdua.

Mesti momod merge kat sini benang si sliperijau tu buka..

[quote]Originally posted by viper_2803 at 4-12-2008 10:04 AM

haa..yg ni aku sokong.
"kalau mengambil barang org lain tanpa izin apa namanya? bukan mencuri kah itu?" dialog ala

Reply #32 viper_2803's post

sesungguhnyer sebaik2 baik jin adalah sejahat2 manusia

Originally posted by mantarey at 4-12-2008 10:18 AM
sesungguhnyer sebaik2 baik jin adalah sejahat2 manusia

Pon pikir camtu, siap pernah buat kenyataan kat sini lagi.. tapi kene marah ngan forumer senior..   diorang cakap x kan jin islam tu pon sejahat2 manusia kat bumi nih, sebab diorang pon sembahyang dan menyembah Allah..   terus aku x berani buat sttmnt macam ni lagi..

Follow Us
Originally posted by princebrunei at 4-12-2008 10:21 AM

Pon pikir camtu, siap pernah buat kenyataan kat sini lagi.. tapi kene marah ngan forumer senior..   diorang cakap x kan jin islam tu pon sejahat2 manusia kat bumi nih, sebab diorang pon sem ...

saper forumer senior tu??

Originally posted by zulyusoff at 4-12-2008 10:22 AM
Masalah ini pernah terjadi dlm keluarga saya. Anak yg kakak saya kandung hilang tiba2 dlm kandungan.

puas saya fikir dr segi logik dan agama. memang tak tau memang macam mana nak selesai.

Memang manusia atau jin yg menculik anak orang lain adalah golongan ygjahat. Tidak memahami perasaan mak-bapa budak tu. Kalau kita hilangbarang pun dah tertekan. Inikan pula hilang anak sendiri. Mak bapakbaby tu tentunya mengalami stress dan kerunsingan.

Kalau ikut hukum hudud, mencuri barang akan di hukum dgn potong tangan. Apa pula hukuman atas perbuatan menculik anak org lain?

hukum potong tangan gak la.... senang

Originally posted by viper_2803 at 4-12-2008 10:05 AM

so....apa tujuan utama sebenar kawan ngan bunian ni???

lamanya nak tunggu jawapan ni....

Originally posted by viper_2803 at 4-12-2008 09:56 AM

tau la bukan ko interview... kawan ko la tu... tapi yg musykil nya....dia berjaya semua tu daripada mana dtgnya?? bunian or Allah?? tu jer aku nak tahu.

haha....kan rezeki,ajal, maut, jodoh tuhan tentukan....
sebelum wujudnya kita...dah wujud nye mereka kan.........
pk la sendiri....

Originally posted by jazzquenn at 4-12-2008 10:35 AM

haha....kan rezeki,ajal, maut, jodoh tuhan tentukan....
sebelum wujudnya kita...dah wujud nye mereka kan.........
pk la sendiri....

aku takleh pikir benda

Originally posted by viper_2803 at 4-12-2008 10:34 AM

lamanya nak tunggu jawapan ni....

jwpn nye:kawan selain kawan ngn manusia la...haha....x de jwpn yg bernas sgt la nk jawab...kan kata dh tadi dtg nye dari keturunan tu gak....
aku penah kawan ngn sorang laki nih..budak u aku...dia berkawan ngn putri bunian..every time dia akan g alam sana tuk blaja silat...
then..ade lecturer aku kat u pun kawan ngn raja bunian...raja bunian tu bg dia mcm2..lecturer tu tunjuk kan aku brg2 yg bunian bg..mcm2 seh...aku tanya la.."encik brani nye bagi sy tgk...x tkt sy curi ke..hehe"...then dia pun jawab"kawan pun ada ape yg sy ade kan"...haha..kantoi....
die leh tau aku pun ade....mcm ne dia tau ea.....haaa....ape aku leh ckp...benda ni hanya ade sesetegh org je leh trime...kdg2 x msk dek akal kan...tp dh berthn2 mengenali mereka...aku paham la cket2..idup dorang sebijik sejebon mcm kte....masjid dia pun beso gak...

Reply #43 jazzquenn's post

OOooooo......gitu rupanya..... tapikan..apa kes kalau dah 'mencuri' anak manusia tu?? apa tujuan dia ambil anak manusia tu?

pseudopregnancy = kehamilan palsu

X de ke manusia yang culik anak orang bunian nih, macam x fair plak..   kalau anak manusia diorang culik jadi anak diorang, boleh bergaul dalam koloni diorang kan.. tapi kalau manusia culik anak orang bunian nih, rasa2 budak tu nampak x, maksud aku boleh ke dia bergaul ngan anak2 manusia nih semmua..

[quote]Originally posted by viper_2803 at 4-12-2008 10:04 AM

haa..yg ni aku sokong.
"kalau mengambil barang org lain tanpa izin apa namanya? bukan mencuri kah itu?" dialog ala

Ustaz Ismail Kamus pernah cakap pada siri2 khutbahnye, yang pond*n dan makny*h tu anak jin, hasil percampuran mani jin dan manusia.. maksudnya jin tu join si ibu dan bapa tuh masa sedang berhubungan kelamin..   dalam kes kene culik orang bunian nih, budak tu pon jadi anak jin lah kan ???? (x pasti), sebab mengikut ustaz tu, orang bunian segala nih adalah jin, tapi didefinasikan oleh orang kita sahaja berbagai2 jenis nama gelaran..

P/S: Nak kepastian, jangan hentam aku plak ek.. x percaya, gi dl khutbah2 Ustaz Ismail, aku dah x ingat apa linknye..

[ Last edited by  princebrunei at 4-12-2008 10:55 AM ]

Originally posted by viper_2803 at 4-12-2008 10:44 AM
OOooooo......gitu rupanya..... tapikan..apa kes kalau dah 'mencuri' anak manusia tu?? apa tujuan dia ambil anak manusia tu?

aku dh jawab kan...nnt aku tanye la lagi kat keluarga aku kat sana nape sesuka hati amek anak orang nih....
nnt kau post la..mlm kang aku tanye direct.....tp tgk la kan..keja byk kat opis...ape lagi ko nk tau...senang aku lump sum kan tanye trus...
tp tanye la benda yg pandai cket.....

Originally posted by jazzquenn at 4-12-2008 10:50 AM

siapa ko nk judge sesuatu makhluk tu baik ke x.....ko baik ke???
aku pun pernah bertanya pada keluarga kat sana"atok...napa amik adikwafi(ni kembar kazen aku)....ape mslh nye pisah kan wafi dari kembardia"....peh tu atok bunian ku menjawab..."keluarga sana amik adebersebab....kerana anak nye yg kembar itu kaki nye pendeksebelah.....kaki nye kecil x mcm wafi sempurna dijadikan....jika dialam kamu..takut mak ayah nye x leh trime kenyataan..oleh itu di ambiloleh keluarga sana dibela...dh besa pun anak nye....dah sekolah disana..baik saja jgn riso..nnt akan jmpe juga..belum ms nye..."ni lajwpn yg dorang bagi....

aku x kata pun bunian ni baik ke x....dorang x penah lagi la buat benda x baik...
ade hikmah  setiap perkara yg berlaku.....
hidup je la mcm besa...kenape nk sempitkan fikiran...x leh trime itu ini...
kita dgr ckp..lihat saja....biar allah yg tentukan ape kesudahan nye....
nape nk peningkan kepala....x leh trime kewujudan mereka...
aku pun hanya menerima benda tu sebagai sesuatu yg luar biasa dalam kejadian tuhan....

waaahhhhh.....emo nampak. aku tak kata aku baik....
sukati laki tiri mak ayah menantu bunian jer dia nak amik

Originally posted by princebrunei at 4-12-2008 10:53 AM
Ustaz Ismail Kamus pernah cakap pada siri2 khutbahnye, yang pond*n dan makny*h tu anak jin, hasil percampuran mani jin dan manusia.. maksudnya jin tu join si ibu dan bapa tuh masa sedang berhubun ...

nnt aku tanye la atok aku kat dunia bunian ni.."atok ni jin ke"...ahahhaha..nnt aku tanye yeee...
kesian plak aku nengok maknyah n pondan...x pasal2 disalah ertikan sebagai anak jin..kalo anak yg berzina tu kira anak jin x???...sila jawab....
kiranya doang yg wat jahat ni anak jin ke....sila jawab...aku x penah jmpe jin lagi nih...orang minyak aku penah jmpe...haha